Jun 26, 2024, 08:40:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.237 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc u vezi ishrane !  (Pročitano 3793 puta)

Van mreže Ivann88

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Pomoc u vezi ishrane !
« poslato: Decembar 31, 2012, 03:35:28 pre podne »
Pozz svima, nov sam na forumu, moglo bi se reci da sam i u ovom sportu prilicno nov, januara 7 mes. kako treniram redovno.. :) najvise bih zeleo da pozdravim Pedju petrovica ciji sam veliki fan i cije tekstove redovno proucavam i citam na njegovom Ogistra blogu i puno mi je pomoglo, takodje i video klipove o treninzima,ishrani, suplementaciji itd.. Pozz Kraljuuuu :) najvise sam se zato i registrovao na forumu , jer mu stvarno verujem i moze korigovati moje nedostatke, naravno ne omalovazavam ni ostale clanove foruma.... nego kad sam se vec ovako ispricao bolje da predjem na stvar hehe :)   Ja sam Ivan , poceo sam da treniram pocetkom avgusta ove godine... visok sam 185 cm tezak 96 kg,treniram 4 dana nedeljno, pon uto trening sre-odmor, cet pet-trening , sub i ned odmor..... ovako jedan moj dan izgleda, sve sto nevalja naravno treba da se koriguje zato se i obracam vama:

06:00: to je vreme kada ustajem
06:30: Dorucak : obicno 3-4 supene kasike ovsenih pahuljica i 1 supena kasika mlevenog lana, i malo cimeta odozgo, to konzumiram sa 300-350ml mleka.
08:00: Trening koji traje 60-90 min. zavisi od intenziteta treninga i misicnih partija koje treniram tog dana.
e sada, nazalost nemam finansijskih mogucnosti trenutno za whey i dex. a belanca nemogu ziva jer mi ih zeludac ne podnosi , pa jel imate neko drugo resenje sta da uzimam odmah posle treninga kao PWM ?? Hvala :)
09:30: 1-2 konzerve tunjevine sa crnim lukom, poliveno sa malo maslinovog ulja i 2-3 kuvana krompira.
12:00:3-4 kuvana jaja sa oko 60 gr pirinca kuvanog u vodi sa vrlo malo ulja i malo soli.
13:00: obicno to vreme pojedem neku uzinicu tipa : neko voce (jabuka, banana, pomorandza)
14:30:sardina (obozavam ribu) :) isto 1-2 konzerve sardine, malo salate tipa (kupus, krastavcici,paradajz,zelena salata) zavisi koje je godisnje doba.
17:00:e to sad zavisi sta keva spremi hehe :) obicno to budu spagete bolonjez, ili neka piletina inace piletinu isto obozavam, uz to isto neka salatica, 2-3 komada integralnog hleba i tako.
19:00: opet neka jabuka, pomorandza pa 15-20 min posle toga pojedem cornflakes oko 3 supene kasike cornflakes sa 200ml mleka ili jogurta. inace jogurt cesto pijem i odgovara mi jako.
22:00: e sada opet trebam vase misljenje sta je najbolje kao zadnji obrok pred spavanje, jer ellu nigde nemogu da nadjem, ja sam iz Nisa, i stvarno sam je svuda trazio i kada kazem da zelim ellu sir svi me gledaju kao tele u sarena vrata :) ako ima neki nislija medju vama neka pomogne gde da je nadjemmmm,,, a dok se taj ne javi, ja bih voleo da znam sta dolazi u obzir osim elle pred spavanje??  :)

preko svega toga pijem svaki dan 2L dnevno zelenog caja+ 2 L iskljucivo prolom vode.

to bi bilo to sto se tice ishrane. sada je na vama da popravljate i korigujete gde gresim... :)

Van mreže Aleksandar_Brčić

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Pomoc u vezi ishrane !
« Odgovor #1 poslato: Decembar 31, 2012, 08:34:48 pre podne »
Pozdrav,
sta je cilj,skidanje kilaze,nabacivanje mase...?

Van mreže Deni BG

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Pomoc u vezi ishrane !
« Odgovor #2 poslato: Decembar 31, 2012, 08:43:18 pre podne »
Ellu sir imas u Tempu :)

Van mreže Aleksandar_Brčić

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Pomoc u vezi ishrane !
« Odgovor #3 poslato: Decembar 31, 2012, 09:11:37 pre podne »
Ne znam odakle ti to za ziva belanca,u svakom slucaju skuvaj jaja pa pojedi belanca!

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Pomoc u vezi ishrane !
« Odgovor #4 poslato: Decembar 31, 2012, 09:56:04 pre podne »
Za zadnji obrok mozes pojesti junetinu npr, verovatno ti je i lepsa od ele. Ziva jaja nikako. Sardina ne valja realno. Prolom voda se dobra za bubrezne bolesnike, kod zdravih ljudi ne treba preterivati.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Ivann88

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoc u vezi ishrane !
« Odgovor #5 poslato: Januar 01, 2013, 03:15:47 posle podne »
aha, pa jos malo sam na masi, e onda krajem januara idem na definiciju. Hvala na savetu sto se tice elle sira trazio sam i u tempu, i mercator, i metro u nisu, nigde je nije bilo :/ ,,

Van mreže Ivann88

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoc u vezi ishrane !
« Odgovor #6 poslato: Januar 01, 2013, 03:17:01 posle podne »
Vlada sin, pa brate koju vodu mi preporucujes da pijem? koliko junetine brate uvece otprilike? :)

Van mreže vinnie38

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 320
Odg: Pomoc u vezi ishrane !
« Odgovor #7 poslato: Januar 01, 2013, 04:10:26 posle podne »
Vlada sin, pa brate koju vodu mi preporucujes da pijem? koliko junetine brate uvece otprilike? :)

Vodu piješ obično, a koliko junetine, e to zavisi koliko ti je potrebno. Ali od prilike negde oko 150-200g.

Van mreže Ivann88

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoc u vezi ishrane !
« Odgovor #8 poslato: Januar 01, 2013, 09:35:56 posle podne »
aha, e hvala brate, a sto se tice sardine nerazumem zasto nevalja? sto je Vlada napomenuo, riba kao riba mislim da je zdrava kao i sve ostale, i da je bogata zdravim mastima, ...  i sto se tice mojih ostalih obroka dali mozda gresim jos negde?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc u vezi ishrane !
« Odgovor #9 poslato: Januar 02, 2013, 11:32:14 pre podne »
sardina ne valja iz milion razloga i nije bas riba ko riba
nemozes da pores npr sitnu morsku ribu sa tunjevenom..a obe su ribe
ili da pored snpr sarana i tunjevinu...
ali i dalje nisi rekao sta je cilj?
ako je cilj masa
onda tu ima jako malo B
a ako je cilj skidanje kg..onda voce i ta sardina sigurno nemaju mesta i onda treba da se pozabavis sa nekim rotacjima..
sve u svemu...onako...lose

Van mreže Ivann88

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoc u vezi ishrane !
« Odgovor #10 poslato: Januar 02, 2013, 04:30:32 posle podne »
sardina ne valja iz milion razloga i nije bas riba ko riba
nemozes da pores npr sitnu morsku ribu sa tunjevenom..a obe su ribe
ili da pored snpr sarana i tunjevinu...
ali i dalje nisi rekao sta je cilj?
ako je cilj masa
onda tu ima jako malo B
a ako je cilj skidanje kg..onda voce i ta sardina sigurno nemaju mesta i onda treba da se pozabavis sa nekim rotacjima..
sve u svemu...onako...lose
aha hvala brate na odgovoru, cilj mi je jos 3-4 kg da nabacim, a onda krecem sa def. a reci mi sto se tice PWM sta mogu brate jer sam u svom prvom postu rekao da nazalost nemam bas nekih finansijskih mogucnosti trenutno za whey i dex sta mi predlazes kao najbolje resenje? i ako mozes reci mi tacno koji obrok nije dobar da menjam brate?

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Pomoc u vezi ishrane !
« Odgovor #11 poslato: Januar 02, 2013, 05:16:16 posle podne »
Brate brate tebra moj:-)
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc u vezi ishrane !
« Odgovor #12 poslato: Januar 02, 2013, 05:55:33 posle podne »
10 belanaca okines tebra posle treninga :D

Van mreže Ivann88

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoc u vezi ishrane !
« Odgovor #13 poslato: Januar 02, 2013, 07:38:15 posle podne »
heheh navikao sam tako bratici :) aha pedja vazi brate :) kuvana moze? skuvam cela jaja pa odvojim zumanca i pojedem samo belanca moze tako? :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc u vezi ishrane !
« Odgovor #14 poslato: Januar 03, 2013, 09:23:57 pre podne »
moze