Septembar 28, 2024, 11:22:45 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana  (Pročitano 5456 puta)

Van mreže rajcho

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Ishrana
« poslato: Decembar 23, 2012, 10:26:35 posle podne »
Pozdrav, zovem se Branimir, imam 19 godina, visina 184cm, tezina 74kg. Vec nekih mesec dana vodim racuna o ishrani, pre ovog, bio sam na jednom drugom forumu i tu sam pokupio dosta saveta. Skoro sam presao na ovaj, obzirom da sve ovo pisem preko telefona, tako sam i proveo dosta vremena citajuci dosta tema na ovom forumu preko telefona. Da predjem na temu. Dosada sam uglavnom svaki dan kupovao sta mi treba a danas sam bio u kupovini namirnica za 7 dana i tako cu odsad raditi.
Ishrana:

1: 100g ovsenih sa 5 jaja, od toga jedno celo i na primer banana ili neka vocka.
2: 150-200g belog mesa sa 100-150 g pirinca, salata.
3: Tunjevina ili Oslic 150g sa 300-400g krompira, salata.
4: 150-200g belog mesa sa 100-150 g pirinca, salata.
5: Ella sir 200g i na primer badem/lesnik.

Uglavnom je to to, znam da bi valjalo ubaciti jos jedan obrok izmedju, al' posto planiram da uzmem whey, da li je ok da posle treninga sa dekstrozom to spadne u jedan obrok?
I da, ranije sam radio, prvo dorucak ovsene pa uzina jaja i na primer testenina/krompir, tako sam svodio dnevne potrebe na 6 obroka, sta mislite o tome?
Vise ne mogu da se setim sta sam jos hteo da pitam. :) U svakom slucaju hvala na pomoci.
Pozdrav.

I da, ne idem u teretanu, samo street workout i tako to. I zato i nemam neki cilj, mozda nekih 75kg i samo da odrzavam to. Ko zna, mozda i krenem da kombinujem teretanu sa ovim.
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2012, 10:28:11 posle podne rajcho »

Van mreže middle_east_dude

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: Ishrana
« Odgovor #1 poslato: Decembar 23, 2012, 10:30:34 posle podne »
a ne rece najbitnije:


koji telefon imas?

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Ishrana
« Odgovor #2 poslato: Decembar 23, 2012, 10:33:08 posle podne »
Pa ako odrzavas i nemas nameru da se penjes gore sa kg, ne razumem smisao ovog posta i teme.

Van mreže rajcho

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Ishrana
« Odgovor #3 poslato: Decembar 24, 2012, 12:31:58 pre podne »
Poenta telefona je da i preko toga moze da se nauci milion stvari, a ne da se trazi sve na gotovo. :)
Post sam pisao na brzinu, izvinjavam se sad. Cilj mi je misicna masa, eto na primer do nekih 80 kg. A glavno pitanje je sta mislite o ovoj ishrani za ovakav cilj. I da, hocu da uzmem maslinovo ulje, njega mogu da uzimam samo ujutru jednu supenu kasiku ili kako?

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Ishrana
« Odgovor #4 poslato: Decembar 24, 2012, 02:24:34 posle podne »
Sta je ovo street workout trening bas postao popularan. :D No, ti si druze prilicno mrsav za svoju visinu, treba ti bar jos 6kg. Nije lose to sto si sastavio, samo u prvom obroku izbaci to voce i pojacaj jaja na 7, 8 komada. Nemoj jesti samo belanca vec 4 cela, 4 belanca. Whey pijes posle treninga sa dekstrozom, ali to nemoj racunati kao cvrsti obrok.

Van mreže rajcho

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Ishrana
« Odgovor #5 poslato: Decembar 24, 2012, 03:09:22 posle podne »
Haha, izgleda da jeste. Pa da, tako sam i pretpostavio, guracu ka tome. I da, nastavicu ovako. Ako mozes jos da mi odgovoris u vezi maslinovog ulja i uzimam vitamin c uz dorucak, je l' to ok?

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Ishrana
« Odgovor #6 poslato: Decembar 24, 2012, 04:43:43 posle podne »
Haha, izgleda da jeste. Pa da, tako sam i pretpostavio, guracu ka tome. I da, nastavicu ovako. Ako mozes jos da mi odgovoris u vezi maslinovog ulja i uzimam vitamin c uz dorucak, je l' to ok?

Vitamin C je ok uz dorucak, ali ja bih ulje pomerio npr. za drugi obrok. Uzmes 1 - 2 supene kasike maslinovog ulja.

Van mreže ixy

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 388
  • Act like a lady, lift like a boss!
Odg: Ishrana
« Odgovor #7 poslato: Decembar 24, 2012, 10:38:22 posle podne »
taj vas "street w.o." je goli kardio, mozda dobijes malo u gornjem delu, ali ovo sto jedes ces potrositi dok kazes keks i to je to, od prave mase - skoro nista. videla sam to na sopstvenom bratu i jos par klinaca koji dolaze u teretanu (i odmah zalegnu na vratilo jer se loze na nekog Hanibala)
visi si od mene 3 cm i tezi par kg, tako da imas da radis ohoho. idi u teretanu i baci se na osnovne vezbe, pre svega, a za hranu ti je vec receno. jedino sto bih dodala je multivitamin, a ne samo C
You don't get the ass you want by sitting on it!

Van mreže rajcho

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Ishrana
« Odgovor #8 poslato: Decembar 26, 2012, 11:16:46 pre podne »
Ako ti tako mislis, tvoja stvar. Jednostavno ne voli svako teretanu itd. A to da je goli kardio, na to mogu samo da se nasmejem. Ako znas sta radis i kako radis, mozes mnogo da napredujes. Ne vidim razlog da se poredi ta "teretana" sa ovom vrstom treninga. Jednostavno to su dve suprotne stvari, mi ne vezbamo ovde da pravimo svasta od sebe, vec to radimo zato sto volimo a ne zato sto smo se "svi ugledali na nekog Hanibala." I ovo vezano za masu, to mi nije na prvom mestu, al' ako ces vec o tome kad sam redukovao ishranu, u zadnjih 2 meseca kilogrami su krenuli na gore. Tako da kad se hoce sve se moze, samo treba znati kako. Toliko. :)
Pozdrav

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana
« Odgovor #9 poslato: Decembar 26, 2012, 11:20:02 pre podne »
Citat
Jednostavno ne voli svako teretanu itd.

jesi radio street workout kada je bilo -10 u bg?

Van mreže rajcho

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Ishrana
« Odgovor #10 poslato: Decembar 26, 2012, 11:57:21 pre podne »
Da, jesam. Iz Cacka sam tako da kada su bili minusi vezbalo se.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana
« Odgovor #11 poslato: Decembar 26, 2012, 12:04:44 posle podne »
Da, jesam. Iz Cacka sam tako da kada su bili minusi vezbalo se.

pa nema veze od kuda si vec me bas zanima kako se to radi na -10 takve,ajde da ne kazem sta
moze neki snimak -
thnx

Van mreže rajcho

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Ishrana
« Odgovor #12 poslato: Decembar 26, 2012, 12:18:06 posle podne »
Ja svoj snimak nemam, imam snimak drugih grupa itd.. To ima po yt. Al' snimicu tokom zime, nije mi to ranije palo na pamet.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana
« Odgovor #13 poslato: Decembar 26, 2012, 12:36:48 posle podne »
Ja svoj snimak nemam, imam snimak drugih grupa itd.. To ima po yt. Al' snimicu tokom zime, nije mi to ranije palo na pamet.
ma znam ja to na yt
nego me intersuje da vidim kako se to radi po zimi...

Van mreže rajcho

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Ishrana
« Odgovor #14 poslato: Decembar 26, 2012, 12:42:39 posle podne »
Ako znas onda ne vidim sta te interesuje. Al' dobro, kad ponovo zahladni snimicu nesto pa cu postaviti. Nije nikakav problem. I jos jednom da napomenem, ne dokazujem ja da je ovo bolje od teretane itd.. Bio bih lud kad bih radio tako nesto. Jednostavno ko sta voli to i radi. Na kraju krajeva najbolje je kombinovati.