Septembar 20, 2024, 12:07:29 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Kreatin monohidrat ili?  (Pročitano 21606 puta)

Van mreže pterodaktil

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Kreatin monohidrat ili?
« poslato: Decembar 23, 2012, 07:25:16 posle podne »
Pozdrav sima,

Imam 16 godina,treniram fudbal,to je prioritet kod mene,sada sam na pauzi,pa cu ovih mjesec-mjesec ipo posvetiti se najvise teretani.Planirao sam da radim full body 2 ili 3 puta nedeljno + trcanje 2-3 puta nedeljno.

Da se vratim na pitanje,koristio sam za vrijeme ljeta Kreatin monohidrat od labrade tada sam isao u teretani 2 mjeseca,pio sam i protein,i tada sam primijetio veliki napredak,konkretno u snazi i gradji.Kada sam poceo sam treninzima (fudbalom) kupio sam Creatin Xplode   http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29964   

medjutim ja ne osjecam apsolutno nikakvu razliku,apsolutno mi je isto i kad pijem i kad ne pijem.

Sada bih opet pio kreatin monohidrat medjutim strah me da ce mi navuci vodu i da ce me usporiti u fudbalu...s obzirom da mi ishrana nece biti bas sredjena,naravno da cu unositi dosta proteina iz raznih izvora,kvalitetne uh,ali sigurno da necu moci izbjegavati i neke "nezdrave" tako da me strah od toga navlacenja voda...ako moze misljenje :)  (uz kreatin,pijem protein,vitamini,omega 3,glutamin)

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Kreatin monohidrat ili?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 23, 2012, 07:45:46 posle podne »
Mladicu uzimas kreatin a ne metan  ;)
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2012, 08:49:10 posle podne BUKAS »

Van mreže pterodaktil

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Kreatin monohidrat ili?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 23, 2012, 08:55:01 posle podne »
Citao sam i o kreatinu i o treninzima
Na ovim temama ne znam da li bas ima odgovor na moje pitanje,na temi "Kreatin" moguce da ima ali treba procitati 136 strana za nesto cega mozda i nema.Znam ja dobro sto je Kreatin,medjutim zelio sam da cujem misljenje da li je za fudbalera bolji Monohidrat ili neka druga vrsta,jer znam da Monohidrat usljed neadekvatne ishrane  moze da nakupi vode,sto meni ne bi odgovaralo.
Tema "Plan treninga" ne znam da li se to odnosi i na osobe koje treniraju fudbal...

P.S Pogledacu  jos ova 3 linka
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2012, 08:56:37 posle podne pterodaktil »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kreatin monohidrat ili?
« Odgovor #4 poslato: Decembar 24, 2012, 06:16:12 pre podne »

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Kreatin monohidrat ili?
« Odgovor #5 poslato: Decembar 24, 2012, 11:27:14 pre podne »
pedja,koliko je potrebno kapsula prije i poslije treninga konkretno ovog kre alkalina sa linka ?

nisam zelio kupovati ga iz razloga sto je u kapsluama,a po nekim prijasnjim iskustvima sam shvatio da je ipak isplativije i bolje sve sto je u prahu,tek sad vidim da je preporucena doze 1-2 kapsula dnevno,ima li potrebe za vise ?

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Kreatin monohidrat ili?
« Odgovor #6 poslato: Decembar 24, 2012, 11:27:56 pre podne »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kreatin monohidrat ili?
« Odgovor #7 poslato: Decembar 24, 2012, 01:11:56 posle podne »
mislim na ovaj

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30279



ovisno od napora,ali deifitvno u tvom slucaju sigurno 3-4 caps bi bilo vise nego ok
na zalost
ker alky u prahu ne postoji

Van mreže pterodaktil

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Kreatin monohidrat ili?
« Odgovor #8 poslato: Decembar 24, 2012, 02:01:17 posle podne »
Hvala na odgovoru Pedja,

mada opet ne zelim da uzimam tablete,znam da nije strasno ali mi je mnogo i onih Omega i Vitamina piti a ne jos kreatina.Tako da cu ja opet uzeti Xplode mozda ga drugi put osjetim :)

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Kreatin monohidrat ili?
« Odgovor #9 poslato: Decembar 24, 2012, 02:04:42 posle podne »
Hvala na odgovoru Pedja,

mada opet ne zelim da uzimam tablete,znam da nije strasno ali mi je mnogo i onih Omega i Vitamina piti a ne jos kreatina.Tako da cu ja opet uzeti Xplode mozda ga drugi put osjetim :)

Ja bih ipak isao na labradin alkalyn, al' kako ti hoces.

Van mreže bodi biber

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 347
  • ne odustaj i vidjeces druge kako odustaju
Odg: Kreatin monohidrat ili?
« Odgovor #10 poslato: Decembar 28, 2012, 05:49:00 posle podne »
da li je tacna ova tvrdnja?Sta mozete ocekivati od KREATIN MONOHIDRATA?

Povecanje snage i energije!

Rapidno povecanje ciste misicne mase!

Kako dolazi do povecanja misicne mase? Kreatin povecava misicne celije tako sto privlaci vodu (70% misicnog tkiva je voda). Znaci sto vise kreatina unesemo u nase misice veci je i celijski unos vode, pa samim tim misicni tonus je masivniji, tvrdji i napumpaniji. Moramo napomenuti da u ovom procesu hidracije imaju veliki znacaj amino kiseline: taurin, glutamin i glicin. Morate znati da kreatin i ove tri amino kiseline obavezno treba da prati pojacan unos proteina, ostalih amino kiselina kao i ugljenih hidrata da bi se doslo do potpunog efekta na masu. Kada je nivo kreatina uvecan povecana je snaga i misicna masa sto dokazuju bezbrojne naucne studije, a sto je jos vaznije hiljade snaznih sportista i bildera sirom sveta govore o fantasticnom uvecanju cistog misicnog tonusa. Ta uvecanja krecu se od 4 do 8 kg ciste misicne mase tokom prvog meseca koriscenja kreatin monohidrata, sto je naucno potvrdjeno.
ili si buldozer ili te djubrad pregaze

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Kreatin monohidrat ili?
« Odgovor #11 poslato: Decembar 28, 2012, 05:54:44 posle podne »
Ne.

Van mreže Cratos

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
  • Words mean nothing.
Odg: Kreatin monohidrat ili?
« Odgovor #12 poslato: Decembar 28, 2012, 06:03:52 posle podne »
Ta uvecanja krecu se od 4 do 8 kg ciste misicne mase tokom prvog meseca koriscenja kreatin monohidrata, sto je naucno potvrdjeno.

Ahahahahah, gdje si ovo iskopao? Zanima me koji moron je ovo pisao i koje škole ima :D
A little knowledge is a dangerous thing.

Van mreže bodi biber

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 347
  • ne odustaj i vidjeces druge kako odustaju
Odg: Kreatin monohidrat ili?
« Odgovor #13 poslato: Decembar 28, 2012, 06:10:09 posle podne »
Ta uvecanja krecu se od 4 do 8 kg ciste misicne mase tokom prvog meseca koriscenja kreatin monohidrata, sto je naucno potvrdjeno.

Ahahahahah, gdje si ovo iskopao? Zanima me koji moron je ovo pisao i koje škole ima :D
hahah pa i ja sam se cudio....:P .jbg imao sam pogrsan pogled na kreatin,meni svi u skoli govorili ne treba ti uopste dobra ishrana samo rokaj kreatin i napumpaces se dobro za mesec dana a kad prestanes da ga koristis izgubices mozda 2-3 kg od te mase sto si dobio ovo ostalo ces da zadrzis... sad shvatam da kreatin povecava snagu i izdrzljivost u smislu da mozes da izguras 1 ponavljanje vise...i da je dobar za oporavak,a sto se tice mase msm i da ne daje neke pomake :P
ili si buldozer ili te djubrad pregaze

Van mreže Lepi_Ivan

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Kreatin monohidrat ili?
« Odgovor #14 poslato: Decembar 28, 2012, 07:02:19 posle podne »
Jel ti ocekujes da ti kreatin da neke stvari koje ne mogu ni AAS ? Da neces mozda i da letis posle toga?