Septembar 23, 2024, 08:28:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Plivanje  (Pročitano 26731 puta)

Van mreže natasha_bg

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.735
Odg: Plivanje
« Odgovor #15 poslato: Februar 01, 2007, 04:18:22 posle podne »
Da ali na Tasu je podeljen bazen po sirini tako da ne mozes da isplivavas duzine!!!
25. maj je bazen bez guzve i cuo sam da je delimicno renoviran skorije,tako da tamo verovatno nije lose...
:D A kako cu onda,nista onda otpada Tas.
Salim se,pa ja ako i tih par sirina preplivam bice dobro :D

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: Plivanje
« Odgovor #16 poslato: Februar 01, 2007, 10:16:40 posle podne »
Zaboravih da je 25. renoviran, kakav je sada u poređenju sa Tašom ?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Plivanje
« Odgovor #17 poslato: Februar 01, 2007, 10:37:31 posle podne »
Nisam dugo bio,planiram vec duze vremena,ali nikako da odem...
Sestra od ujaka ide stalno i kaze da je extra,pogotovo sto nije guzva kao sto zna na Tasu da bude,tako da vredi otici i videti...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže doberman

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 793
  • Voodoo Team
Odg: Plivanje
« Odgovor #18 poslato: Februar 01, 2007, 10:55:51 posle podne »
a kakve su im cene i kada imaju termine na 25. ?

Van mreže Alek

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Plivanje
« Odgovor #19 poslato: Februar 01, 2007, 11:17:25 posle podne »
Banjice su daleko, ali tamo se plivalo koliko se secam po duzini. Termini su bili pomereni za sat unapred u odnosu na Tas, a za ta 2 bazena vazila je ista godisnja karta (za studente popust).

Ima li tush kabina na 25-om? (I jel' ociscen onaj famozni pesak sa dna bazena)

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Plivanje
« Odgovor #20 poslato: Februar 01, 2007, 11:18:52 posle podne »
na spensu je veselo, kao indijsko ritualno kupanje. plivaju cik-cak,i uzduz i poprijeko. totalni traffic jam. nema sanse da moze covjek vezat dvije duzine
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Sansei

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 683
Odg: Plivanje
« Odgovor #21 poslato: Februar 01, 2007, 11:42:23 posle podne »
Ja sam ranije bio u kondiciji da preplivam 1 km ili 40 krugova od 25 metara bez prestanka. To je trajalo oko 1 sat. Ali sam posle takvog "kardija" (radije bih ga nazvao maltretiranja) se osecao toliko prazno, iznureno i gladno, da bih potegnuo za veoma velikim kolicina hrane i to pretezno prostih secera. Stoga mislim da Kolundzija ima pravo da nema potrebe vise od 20 minuta da se intenzivno pliva ako zelite da to bude kardio trening.

Mada sam negde jos citao da sam boravak u bazenu podstice organizam na vecu potrosnju kalorija, upravo zbog toga sto je voda u bazenu niza od temperature tela, pa se tako organizam bori sa temperaturom time sto povecava potrosnju kalorija.

A sa neke trece strane sam isto tako negde procitao da plivanje nije bas dobar vid konkretno sto se tice skidanja masnog tkiva, jer organizam isto tako baz sbog te temperature pravi ispod povrsine koze sloj masnog tkiva upravo kao odbranu od hladnoce. Ovo se naravno odnosi na ljude koji veoma dugo treniraju plivanje i plivacke sportove. Donekle ima i logike, jer kada pogledamo malo tela profesionalnih plivaca i vaterpolista, ni kod jednog se n moze reci da imaju veoma definisano telo. Misicavo da, ali definicije nema kao kod atleticara, fudbalera....

E sad sta je istina i ko je ovde u pravu, pojma nemam. Voleo bih da neko strucniji kaze svoje misljenje u vezi ovoga.

pazi, imaju oni definicije...ali "problem" je u tome sto njihov tonus misica je slab! bas konkretno kod plivaca...i zato ponekad odaju utisak da su malo masni ili sta vec...to je zbog sredine u kojoj treniraju taj sport-vodi

Sasa ja mislim da sam upravu.Trenirao sam vaterpolo i plivanje oko 10 godina.I bas imam osecaj a i izgleda mi tako da mi je koza mnogo deblja nego kod ostalih!!!I kad sam bio 20kg laksi nisam imao neku definiciju!! :(

Van mreže Sansei

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 683
Odg: Plivanje
« Odgovor #22 poslato: Februar 01, 2007, 11:43:38 posle podne »
Hteo sam da napisem da si ti u pravu,u vezi tog sto si napisao.Bas nemam nesto koncetracije ovih dana! :(

Van mreže Kobac

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Plivanje
« Odgovor #23 poslato: Februar 04, 2007, 04:21:21 posle podne »
Hteo sam da napisem da si ti u pravu,u vezi tog sto si napisao.Bas nemam nesto koncetracije ovih dana! :(

Extra ti avatar... jel to Slavko iz mladjih dana ? :)

Van mreže Miss_Fit

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 50
Odg: Plivanje
« Odgovor #24 poslato: Februar 04, 2007, 05:37:54 posle podne »
U plivanju je od kondicije bitnija pravilna tehnika disanja!
ovo vam govorim iz iskustva, jer sam godinama trenirala plivanje...
sada na bazen idem za "svoju dusu" i preplivam prsno 2500 - 3000 m za  nesto manje od dva sata, laganim tempom, ali bez stajanja.
A najvise sto sam u zivotu preplivala odjednom je 7 km, u tom istom bazenu, kada je smena bila od 10 do 18h cela. Inace volim tako da obaram sopstvene rekorde u predjenim kilometrima, bajs, trcanje, plivanje...  :D
Nas novosadski bazen  na SPENS-u i nije tako los... najbolje je ici radnim danima i to kad nema guzve.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Plivanje
« Odgovor #25 poslato: Februar 04, 2007, 08:07:47 posle podne »
Citat
Nas novosadski bazen  na SPENS-u i nije tako los.
laze, ne slusajte je
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Celofan

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Plivanje
« Odgovor #26 poslato: Mart 09, 2007, 10:21:04 pre podne »
Aktivno se bavim ronjenjem (scuba&freediving), imam treninge na Pancevackom bazenu 2x nedeljno (sreda-petak od 22.30-00.00)...
Imaju 2 bazena 25-metarski u kojem je temp vode oko 24-25C, dubina const 2m, i jedan manji sa toplijom vodom (28-29C) u kojem je dubina max1.5m (odlican za kratak odmor posle treninga kao i za statiku :) )
Bazen je inace renoviran u potpunosti, voda je u poredjenju sa Tas-om kristalno cista, na tusevima uvek ima tople vode, svlacionice su ok...
E sad da li ima guzve u treminima otvorenim za gradjanstvo, to ne znam ali se mogu raspitati ako nekoga interesuje...
Toliko, pozdrav

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Plivanje
« Odgovor #27 poslato: Mart 29, 2007, 12:22:08 pre podne »
moze li plivanjem da se poveca grudni kos?
to pitam jer bih hteo da ga povecam, ili ako neko ima neku drugu ideju bio bih veoma zahvalan da mi je predlozi.

Van mreže ivo

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Plivanje
« Odgovor #28 poslato: April 08, 2007, 04:24:38 posle podne »
mmm,plivanje pomaze svima i dobro je za sve.
sve je vise ludaka

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Plivanje
« Odgovor #29 poslato: April 08, 2007, 07:48:40 posle podne »
Citat
Nas novosadski bazen  na SPENS-u i nije tako los.
laze, ne slusajte je
znaci :lol: