Oktobar 07, 2024, 02:30:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.339 poruka u 18.770 tema - 20.979 članova - Poslednji član: Mirtinvest
X3MShop banner

Autor Tema: Podelite vase kritike i savete(moj trening ishrana i slike)  (Pročitano 9521 puta)

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Podelite vase kritike i savete(moj trening ishrana i slike)
« poslato: Oktobar 23, 2012, 03:04:06 posle podne »
Pre nego sto krenem sa mojom rutinom nesto o sebi
Imam 18 god visok 185cm sa 70kg kilograma u novembru ce biti 3 godina vezbanja u teretani  :D  ;D,od prosle godine sam sa 90 kila skidao salo do 70,tada sam slepo vezbao i samo se mastio kao veprac,dok mi nije ovaj forum otvorio oci.
Da krenem.

-Ponedeljak  Grudi
-Utorak:        Noge-listovi
-Sreda:         Ruke-podlaktica
Cetvrtak:      Odmor-20 min slab cardio
Petak:          Ramena-listovi
Subota:        ledja-nekad ostavim listove za ovaj dan sa ledjima.
Nedelja:       Odmor-20 min slab cardio i nekad ubacim 6-8 sprintova nista previse 

Ishrana: Ustajem veoma rano svaki dan prvi obrok je u pola 7 ujutru
Kombinujem  proteine,dal je to mozda tunjevina,neka druga vrste ribe(konzervisana skusa ili pastrmka u filetima cesto ih nalazim i kupujem,nisu toliko skupe pa ih zato i uzimam) ili piletina odprilike 200-400 grama
Sa do 200 grama ovsenih
-Drugi obrok je u skoli u 10 sati,izmedju 200-300 grama piletine (Sve zavisi od financija) sa 200 grama krompira
Trening izmedju 1-2 odma nakon treninga to pada oko 3-5 sati oko150 grama ovsenih sa 30g dekstroze sa konzervom tunjevine i 5-7 belanca i do 2 zumanca najvise,i sve zavisi koliko mi financije dozvole do 200 grama piletine.
I na kraju ostaje mi jos 1 obrok koji pada oko 6-8sati,bez UH neki protein pokusam da pojedem dal je sardina(Da znam da je tunjevina mnogo bolja ali ne mogu da jedem toliko tunjevine dnevno,ne znam zasto ili sam se utripovao da je previse od 1 konzerve tunjevine dnevno??)Ili bezmasni posni ella sir oko 150-200 g
To je odprilike too,pre nego sto me iskritikujete znajte na umu da sam srednjoskolac cetvrte godine,zavisim od svojih roditelja i njihovih financija ako kod njih zatanji i moj novcanik  zatanji  :-\
Ne pijem nista od suplemenata jer sve pare koje sakupim dnevno dajem za ishranu a iskreno jedva i placam teretanu mesecno..zaduzim se 2-3 meseca pa nekako krpim dugove,naprimer preko leta sam radio da bih isplatio teretanu i zaradjivao sebi za meso,jbg stacu kada se nema  :)
-Sad slike,ovako upravo izgledam malopre sam slikao.
Ima malo sala po stomaku ali sta me briga volim da jedem slatkise  :P
Ali naravno sve u normalnoj kolicini.






Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Podelite vase kritike i savete(moj trening ishrana i slike)
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 23, 2012, 03:09:28 posle podne »
cao
pa s obzirom da ti je hrana u principu vise haoticina nego ok,izlgedas vise nego super
stoe tice treninga,ja bih ipak radije da ti ODMOR ne nazivas cardio trening vec ako je odmor onda je ODMOR i taj dan se ne radi nista.jer odmor od tegova i HIT cardio trening umesto tegova nije DAN ODMORA
hrana
ufff
neznam od kuda poceti
od tipa da je rucak sa 200 gr mesa i krmp i piricom ok pa onda tras...psole treninga uzmem dextrozu,ovsene i jaja...ovaj eo.ali ni jedan jedini element nema veze sa drugim osim sto posle treninga bi trebalo da jedes jaja
dosta malo obroka..koliko ja skontah,ima ih 4 sa tim da je zadnji jako rano jer ako ti je zadnji u 18 h a prvi sledeci u 06.30-to je jako dugacak v period bez hrane a ako ti je cilj kvalitetno meso da nabacis

i tako...ima toga dosta da se popravi ali generalno kazem
s obzirom kooliko to sve haoticno deluje,izlgedas vise nego ok

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Podelite vase kritike i savete(moj trening ishrana i slike)
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 23, 2012, 03:14:04 posle podne »
Hvala na komentarima Pedja !!
Igleda da ne znam ipak koliko sam i mislio da znam  :)
Nista,izgleda da cu morati ponovo da predjem preko foruma.

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Podelite vase kritike i savete(moj trening ishrana i slike)
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 23, 2012, 03:34:02 posle podne »
od tipa da je rucak sa 200 gr mesa i krmp i piricom ok pa onda tras...psole treninga uzmem dextrozu,ovsene i jaja...ovaj eo.ali ni jedan jedini element nema veze sa drugim osim sto posle treninga bi trebalo da jedes jaja
dosta malo obroka..koliko ja skontah,ima ih 4 sa tim da je zadnji jako rano jer ako ti je zadnji u 18 h a prvi sledeci u 06.30-to je jako dugacak v period bez hrane a ako ti je cilj kvalitetno meso da nabacis
Hm nisam te razumeo bas najbolje u vezi sa hranom posle treninga,posle treninga uzmem dekstrozu,ovsene,tunjevinu i jaja ili piletinu,koliko sam svatio,dali treba da premestim jaja za dorucak a piletinu neki UH i tunjevinu posle treninga ??
I jos 1 pitanje sta predlazete koliko najkasnije da mi bude zadnji obrok a obicno zadnji obrok mi bude nemasni ella sir.
I  u vezi dekstroze ja sam razumeo da se ona uzima posle treninga,dali je to tacno ili ne?

Mozda nesto na foru ovoga bi bilo bolje.
1. 6 belanaca+250 ml 0% jogurta+100g ovsene
2. 200g piletina+200g krompira
3. 200g piletina +100g pirinca
4. tunjevine+50 g kikirikija(neslani) ili orasa ili badema sta uhvatim
5. 200 ella sira

« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2012, 03:55:11 posle podne Steam »

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Podelite vase kritike i savete(moj trening ishrana i slike)
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 23, 2012, 04:04:10 posle podne »
od tipa da je rucak sa 200 gr mesa i krmp i piricom ok pa onda tras...psole treninga uzmem dextrozu,ovsene i jaja...ovaj eo.ali ni jedan jedini element nema veze sa drugim osim sto posle treninga bi trebalo da jedes jaja
dosta malo obroka..koliko ja skontah,ima ih 4 sa tim da je zadnji jako rano jer ako ti je zadnji u 18 h a prvi sledeci u 06.30-to je jako dugacak v period bez hrane a ako ti je cilj kvalitetno meso da nabacis
Hm nisam te razumeo bas najbolje u vezi sa hranom posle treninga,posle treninga uzmem dekstrozu,ovsene,tunjevinu i jaja ili piletinu,koliko sam svatio,dali treba da premestim jaja za dorucak a piletinu neki UH i tunjevinu posle treninga ??
I jos 1 pitanje sta predlazete koliko najkasnije da mi bude zadnji obrok a obicno zadnji obrok mi bude nemasni ella sir.
I  u vezi dekstroze ja sam razumeo da se ona uzima posle treninga,dali je to tacno ili ne?

Mozda nesto na foru ovoga bi bilo bolje.
1. 6 belanaca+250 ml 0% jogurta+100g ovsene
2. 200g piletina+200g krompira
3. 200g piletina +100g pirinca
4. tunjevine+50 g kikirikija(neslani) ili orasa ili badema sta uhvatim
5. 200 ella sira



Pa ovaj ti jelovnik nije los,
samo u 4. obrok stavi UH (riza ili kropir).
Zadni obrok ti treba biti neposredno pred spavanje.
Sto se onog iz prvog posta tice, dex nema smisla uzimati poslije treniga ako nemas whey.
Ako vec kazes da finasije nisu sjajne, nemoj bacati pare na sardine i slatkise
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Damir82

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Podelite vase kritike i savete(moj trening ishrana i slike)
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 23, 2012, 04:09:14 posle podne »
Ako nemaš whey nemoj ni da uzimaš dekstrozu.
Posle treninga jedi slobodno ili tunu ili jaja ili meso sa nekim kompleksnim UH-a....
Zadnji obrok koji si naveo ti može biti bukvalno 5min pre leganja.Ja nekad pojedem nešto i pola sata, sat, ili 5min pre spavanja.Svejedno je...
Po tvom jelovniku ti uneseš nekih 180UH na dnevnom nivou...Počni tako ali mislim da će tebi trebati i više UH da uneseš.....Aj kad sam već napisao da ti šibnem iako me je newbody pretekao.......

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Podelite vase kritike i savete(moj trening ishrana i slike)
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 23, 2012, 04:12:52 posle podne »
Ako nemaš whey nemoj ni da uzimaš dekstrozu.
Posle treninga jedi slobodno ili tunu ili jaja ili meso sa nekim kompleksnim UH-a....
Zadnji obrok koji si naveo ti može biti bukvalno 5min pre leganja.Ja nekad pojedem nešto i pola sata, sat, ili 5min pre spavanja.Svejedno je...
Po tvom jelovniku ti uneseš nekih 180UH na dnevnom nivou...Počni tako ali mislim da će tebi trebati i više UH da uneseš.....Aj kad sam već napisao da ti šibnem iako me je newbody pretekao.......
imam 70 kila to je 2.6 UH na kg UH  nekad dodjem do 3g kao sto sam rekao sve zavisi od finansija.
Nekako ne mislim da bih trebao da idem preko 3g/kg UH

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Podelite vase kritike i savete(moj trening ishrana i slike)
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 23, 2012, 05:22:37 posle podne »
Ako nemaš whey nemoj ni da uzimaš dekstrozu.
Posle treninga jedi slobodno ili tunu ili jaja ili meso sa nekim kompleksnim UH-a....
Zadnji obrok koji si naveo ti može biti bukvalno 5min pre leganja.Ja nekad pojedem nešto i pola sata, sat, ili 5min pre spavanja.Svejedno je...
Po tvom jelovniku ti uneseš nekih 180UH na dnevnom nivou...Počni tako ali mislim da će tebi trebati i više UH da uneseš.....Aj kad sam već napisao da ti šibnem iako me je newbody pretekao.......

damir je rekao sve sto je potrebno
i ne bacaj pare na cokolade

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Podelite vase kritike i savete(moj trening ishrana i slike)
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 23, 2012, 07:27:01 posle podne »
Kazes da ti unos uh zavisi od finansija?
Razumeo bih kada bi to rekao za proteine,koji jbg jesu skupi,ali koliko ja znam sa uh to nije slucaj.
Krompir,pirinac,ovsene...sve su to jeftine namirnice.

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Podelite vase kritike i savete(moj trening ishrana i slike)
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 23, 2012, 07:50:31 posle podne »
Kazes da ti unos uh zavisi od finansija?
Razumeo bih kada bi to rekao za proteine,koji jbg jesu skupi,ali koliko ja znam sa uh to nije slucaj.
Krompir,pirinac,ovsene...sve su to jeftine namirnice.
Ja sam idalje u skoli,moji mi placaju casove voznje i ekskurziju,nema sada ni da mi daju ni za teretanu
A ja od svojih para dajem za meso i UH,pa sad razmisli odakle mi pare?

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Podelite vase kritike i savete(moj trening ishrana i slike)
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 23, 2012, 07:57:14 posle podne »
Hteo je da ti kaze da kilo pirinca kosta kao jedna cokolada. Samo guraj.
Men sana in corpore sano !

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Podelite vase kritike i savete(moj trening ishrana i slike)
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 23, 2012, 08:12:15 posle podne »
Upravo to.
A sa finansijama se manje-vise svi bore kako god mogu.Jbg,tu smo gde smo. ;)

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Podelite vase kritike i savete(moj trening ishrana i slike)
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 23, 2012, 08:17:30 posle podne »
Kako napadate za te cokoladice  ;D
Mada upravu ste 100% a ja konjina nikako to sebi da ubacim u glavu da bih sacuvao dosta kada bih se njih skroz resio,moracu sutra da se organizujem lepo  :-\

Van mreže Laki mne

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Odg: Podelite vase kritike i savete(moj trening ishrana i slike)
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 23, 2012, 09:23:59 posle podne »
I ja sam imao slican problem,sa mnogo muke sam se odrekao slatkisa,jer samih konzumirao u velikim kolicinama svakodnevno..Za pocetak SMANJI dnevni unos na npr 1 kocku cokolade,dok na kraju potpuno ne izbacis to iz izhrane i vidjeces kasnije neces imati zelju za slatkisima,samo strpljenja. :)
"Um je granica" A.Schwarzenegger

Van mreže sugard4u

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Podelite vase kritike i savete(moj trening ishrana i slike)
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 26, 2012, 11:33:08 pre podne »
Caos drugari ..

Poceo sam pre nekih mesec ipo dana da se aktivno fizicki bakcem sa tegovima/spravama i kardio (traka za trcanje).

Imam 33 godine, od kojih se aktivno bavim nekim fizickim opterecenjima .. kao sto je gore navedeno mesec ipo dana :D .. I ono sto je najbitnije .. apsolutno se ne razumem u to sta treba da se klopa .. kada i kako .. osim nekih osnovnih informacija koje sam pokupio tu i tamo .. cisto da mi terminologija bude jasna :)

Visok: 180cm
Tezak 81kg
Cilj treniranja: cisto da budem u kondiciji .. zdravlje .. i naravno vizuelno lepo sve to da izgleda

Posle ovih metar ipo dana vec se mogu lagano videti prvi rezultati sto je samo dodatni boost da se nastavi sa treninzima. Treniram 3 puta nedeljno .. nekih 2.5h po treningu od kojih 30min ode na cardio.
Problem je, kao sto rekoh, sto imam 3 obroka u toku dana .. ponekad i samo 2 .. dakle .. ne redovna ishrana i sto apsolutno ne znam sta i kad treba jesti.

Za prvu pomoc dobio sam ove instrukcije:

dorucak: jaja na bilo koji nacin,pileca ili cureca prsa,ella sir,ne masni jogurt,integralni hleb i neka salata
uzina: voce,badem,vocni jogurt,integralni slani keks...
rucak: supa ili corba,ne masno meso (belo pilece,curece,riba plava ili bela,junece ne masno meso),pirinac,bareno povrce (brokoli,karfiol,tikvice,prokelj,boranija...),salata od svezeg povrca.
vecera: tunjevina iz konzerve ili bilo koja riba,ili umesto ribe neko drugo ne masno meso,parce mladog sira i salata

Sta vi konkretno klopate, tj. koje namirnice su najvise zastupljene u vasoj ishrani?
Kako izgleda vas "jelovnik"? :)

Svaka informacija bi mi jako dobro dosla .. jer kao sto rekoh .. veze nemam sa ovom temom a jako je bitna jer bez dobre ishrane dzabe sav taj trening.

Veliko hvala unapred ..