Oktobar 05, 2024, 04:17:34 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.334 poruka u 18.767 tema - 20.974 članova - Poslednji član: Alokin97
X3MShop banner

Autor Tema: Nekoliko pitanjaaa  (Pročitano 4038 puta)

Van mreže cgcgcg

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Nekoliko pitanjaaa
« poslato: Oktobar 14, 2012, 10:12:32 posle podne »
pozdrav! imam nekoliko pitanja za vas.Ovako ,treniram nekih 2-3 god ,imam 18god aaa aktivno od februara treniram sto znaci da pazim na ishranu i idem u teretanu 6 puta sedmicno ( svaki dan radim drugu grupu misica,i 3 put sedmicno radim po sat vremena posle treninga abs ) tako mi najvise odgovara.sto se tice ishrane ne jedem slatkise ,ne jedem hleb i te gluposti kao sto su pica,fast food itd.ujutro kad se ustanem pojedem one fitnes pahuljice sa mlijekom , i do 2 dok ne dodjem iz skole nista ne jedem,debilno mi je da nosim hranu u skolu ,jer u moju skolu za odmor nema gdje ni da se sjedne,aaa ne pada mi na pamet da jedem sendvice i te gluposti,kad dodjem kuci za rucak pojedem dosta mesa i povrca,prije treninga ili voce ili neku glupost neki mali obrok, i posle treninga uvece 5 bjelanaca casu vocnog jogurta i tunjevinu .sto se tice izgleda stvarno sam zadovoljan ,napredujem super,al me nije volja da sabiram kalorije i te gluposti ,aaa imam trbusnjake koje su prekriveni salom,aaa smara me da brojim kalorije, imate li neki lijek ? :D mislio sam da pocnem kardio da radim 3 put sedmicno posle treninga.znaci sve mi se super prima samo sto imam malo sala na stomku,nisam debeo ,al ocu da budem kako se kaze "shred " :D. pa mi se ne vide absi bas dobro.i jos jedno pitanje,desni triceps mi se ne prima kao lijevi,velika je razlika,i dosta je slabiji,sta da uradim za to ? ps : ne koristim nikakave suplemente,unaprijed hvala ,poz

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Nekoliko pitanjaaa
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 14, 2012, 10:24:39 posle podne »
Ishrana skroz losa-s' obzirom na to nemoj da se cudis sto su tbusni ispod sala,dakle pre svega sredi ishranu.I kako je moguce da nema gde da se sedne u skol ?,a to sto neki nose kvalitetan obrok u skoli nije uopste debilno,vec je i pohvalno..
trening takodje los,svedi ga na 3/4 puta nedeljno
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!

Van mreže cgcgcg

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Nekoliko pitanjaaa
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 14, 2012, 10:37:29 posle podne »
aaa pa okej mozete li mi kako pomoc sta je najbolje da jedem ujutro sta popodne ,sta prije treninga a sta posle ? treniram negdje oko 7 popodne do 9 . a zasto mi je trening los ako mi se na taj nacin prima, msm ako idem 6 puta sedmicno a radim drugu grupu misica zasto je los ? i drugi body builderi idu po 5-6 puta

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Nekoliko pitanjaaa
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 14, 2012, 10:54:01 posle podne »
U vezi ishrane je puno pisano na forumu,i ima puno pitanja koja su slicna tvojim,tako da se baci na citanje ovog dela foruma.
Sto se treninga tice 5/6 puta nedeljno je mnogo i to je uglavnom 1 od gresaka pocetnika.Telo ti je stalno pod tenzijom i nema vremena da se odmori,bez obzira sto radis na svakom treningu drugu grupu misica,a oni upravo rastu kada se odmaraju.I prijateljski savet da ne gledas preterano sta rade 'bilderi' po teretanama  ;D
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!

Van mreže cgcgcg

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Nekoliko pitanjaaa
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 14, 2012, 11:02:40 posle podne »
aaa ne govorim o bodibilderima kroz teretanu , evo na primjer Lazar Angelov ,on se odmara 3 dana u mjesec.aaa ove postove o ishrani sam citao, i sve se svodi na isto ,sve pisu ovaj dan povecaj ugljene hidrate idi na toliko i toliko grama , drugi dan toliko i toliko proteina ,aaa ja brojat to majke mi nmg smara me :D aaa i nmg svaki dan tjerat roditelje da mi spremaju kako meni pise na papir.al uglavnom moji spremaju dobru hranu,uvjek ima povrca i mesa ili ribe.eee sad meni je najveci problem sto ne volim dosta toga zdravog tipa paradajz,krastavci ,masline itd.. treba mi neko da mi napise ujutro ti je najbolje da pojedes to i to , rucak nmg da mjenjam,a popodne to i to ili voce ili sta li vec ,i tako prije treninga i posle.

Van mreže sinisa992

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Nekoliko pitanjaaa
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 14, 2012, 11:19:32 posle podne »
Sto se tice odmora Lazara Angelova, ti nikako nemozes da se poredis s njim jer taj covek koristi AAS koji mu omogucavaju da trenira tako, a da ne dodje u fazu pretreniranosti  ;).
Sto se tice ishrane, ujutro bi trebao da zamenis te fitnes pahuljice sa ovsenim i da jedes kuvana jaja uz to, posle treninga ti je potreban obrok sa puno UH i proteina, a pred spavanje bi bilo pozeljno da jedes ella sir.

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Nekoliko pitanjaaa
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 14, 2012, 11:39:36 posle podne »
eto sinisa ti je sve odgovorio
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!

Van mreže High Intensity2

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
Odg: Nekoliko pitanjaaa
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 15, 2012, 12:01:02 pre podne »
Svako je drugciji nekom treba vise vremena da se oporavi nekom manje.Neko bolje reaguje na 6 treninga nedeljno a neko na 4.Ako zelis da treninras 6 puta nedeljo trebalo bi da se stvarno posvetis tome sto znaci da ti trening ishrana suplementacija i odmor i ostali spoljasnji faktori(stres skola devojka izlazenje po klubovima i ostalo) sve bude pod konac jedino tako telo moze da se optimalno odmori.Svi vise forsiraju 4-5 treninga nedeljno posto vecina ljudi imaju posao i skolu koji im oduzimaju dosta vremena.Znaci ako hoces 6 puta nedeljno da treniras to ima poentu jedino ako sve lepo isplaniras svaki dan da jedes na svaka 3 sata obavezno balansiran obrok pun kvalitetnih proteina hidrata i dobrih masti odmor posle treninga 2-3 sata obavezan i naravno izlacenje opijanja i bleje u kraju do 3 ujutu mozes da zaboravis. poz

Van mreže cgcgcg

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Nekoliko pitanjaaa
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 15, 2012, 12:23:08 pre podne »
evo hvala bogu neko ko me razumije! :D jedino mi je zeznuto sto treniram uvece pa nmg da se najedem krsteno jer se vratim oko 9

Van mreže sinisa992

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Nekoliko pitanjaaa
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 15, 2012, 12:38:47 pre podne »
Ako mislis da te covek razume sto ti treniras 6 puta, msm da gresis...
Da bi trenirao 6x trebas da ispunis sve uslove koje je on naveo, mada ja msm da je i tada nepotrebno 6 treninga sedmicno...
a ti ne da ne jedes svakih 3h, nego cini mi se da ti je pauza izmedju 2 obroka duza od 7-8h, jer ne jedes nista ni  u skoli, jos kazes da ne uspevas da jedes dobro posle treninga.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nekoliko pitanjaaa
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 15, 2012, 05:43:47 pre podne »
Citat
.Znaci ako hoces 6 puta nedeljno da treniras to ima poentu

ovo nema veze sa ZDRAVOM pamecu a ne sa poentom

Van mreže cgcgcg

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Nekoliko pitanjaaa
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 15, 2012, 12:45:56 posle podne »
okej ako mi ne valja toliko trening kao sto pricate, kako onda super  napredujem , po vasoj logici da ne valja uvjek bi isti bio.a za ishranu kazem da ne jedem puno posle jer bude kasno uvece vec pa pojedem 5 bjelanaca ,tunjevinu i vocni jogurt,da u skolu nmg da jedem a kad se vratim do treninga pojedem 3 obroka . a sta da radim sto mi je razlika u triceps  ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nekoliko pitanjaaa
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 15, 2012, 01:13:04 posle podne »
okej ako mi ne valja toliko trening kao sto pricate, kako onda super  napredujem , po vasoj logici da ne valja uvjek bi isti bio.a za ishranu kazem da ne jedem puno posle jer bude kasno uvece vec pa pojedem 5 bjelanaca ,tunjevinu i vocni jogurt,da u skolu nmg da jedem a kad se vratim do treninga pojedem 3 obroka . a sta da radim sto mi je razlika u triceps  ?

a cek
koji je razlog trazenja saveta ako super napredujes?

Van mreže cgcgcg

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Nekoliko pitanjaaa
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 15, 2012, 02:59:30 posle podne »
ne trazim ja savjet za trening vec za ishranu da skinem malo sala sto imam,a da ne moram da brojim kalorije i te gluposti,i za triceps jer mi se dosta razlikuje od drugog

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nekoliko pitanjaaa
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 15, 2012, 03:02:04 posle podne »
ne trazim ja savjet za trening vec za ishranu da skinem malo sala sto imam,a da ne moram da brojim kalorije i te gluposti,i za triceps jer mi se dosta razlikuje od drugog

pa salo se skida sa ISHRANOM a ne sa trenongom
a ovo oko tricpsa
jbg..ja neznam sta bih ti rekao na ovo i kojom bi recju to nazvao..