Septembar 27, 2024, 04:13:37 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.290 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: moviesgrankengibia
X3MShop banner

Autor Tema: Imam dva pitanja  (Pročitano 14194 puta)

Van mreže ArnoldŠrafciger

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Imam dva pitanja
« poslato: Avgust 02, 2012, 10:22:01 pre podne »
1. Da li ja sad mogu da przim jaja, posto sam kupio novi tiganj titanium, na njemu moze da se przi bez ulja...da li to dodje isto ili ne? Da li dolazi do denaturacije proteina kad se przi (ali neverujem zato sto je to bez ulja) pa ipak da pitam, nista mi nije jasno :D

2. Da li je ovo stvarno 200g ovsenih, nekako mi malo deluje? Da li ovo tacno i dal moze preko ovoga da se meri? evo ima slika dole.

-Ako neko moze da mi kaze koliko je 100g ovsenih supenih kasika, bilo bi dobro.Hvala :)

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Imam dva pitanja
« Odgovor #1 poslato: Avgust 02, 2012, 10:26:52 pre podne »
1.Mozes da spremas jaja bez ulja,sto ne bi mogao.Ti ako ne koristis ulje ti peces,a ne przis jaja.
2.Nekako mi to deluje neprakticno i neprecizno.Bolje kupi digitalnu vagu,i meri lepo kao covek,a ne da se drkas sa tim i da pritom nikad nisi siguran u tacnu kolicinu.

Van mreže ArnoldŠrafciger

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Imam dva pitanja
« Odgovor #2 poslato: Avgust 02, 2012, 10:30:14 pre podne »
Ajd ovo prvo pitanje nek potvrdi neko iskusniji...a kolko je ta digitalna vaga, idem da je odma kupim!

Van mreže Becks

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 320
Odg: Imam dva pitanja
« Odgovor #3 poslato: Avgust 02, 2012, 10:35:18 pre podne »
Ajd ovo prvo pitanje nek potvrdi neko iskusniji...a kolko je ta digitalna vaga, idem da je odma kupim!

1. Slobodno ih peci u tom tiganju, i ja isto koristim titanijumski za jaja.
2. Vaga je oko 1000-1500 din, mada ima hiljadu modela, ja i ne volim digitalne posto mi baterije riknu brzo. A 100g ovsenih je 10 ravnih supenih kasika.

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Imam dva pitanja
« Odgovor #4 poslato: Avgust 02, 2012, 10:35:49 pre podne »
Imas po onim prodavnicama tehnicke robe, tipa Tehnomania.Vidi na netu za cenu,imas povoljne opcije.

Van mreže ArnoldŠrafciger

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Imam dva pitanja
« Odgovor #5 poslato: Avgust 02, 2012, 10:51:23 pre podne »
E hvala na brzim odgovorima, danas je pijaca icicu nesto da vidim, ta vaga zlata vredi

oke, sad skrecem sa teme, glupo od mene, ali cisto da prokomentarisete, interesuje me

moja ishrana, radim masu, cilj velicina, 73-4kg 15 god napunio pre par dana, visina 185cm tip gradje ektomorf

1. dorucak 5 belanaca i pola merice whey (12-13g proteina) + 200g ovsenih i mozda neka salatica, vocka
2. pre treninga 150g mesa + 100g ovsenih
3. posle treninga merica whey (25g proteina) + 30g dextroze + 100g ovsenih i vitamin C
4. 2 sata posle 150g mesa i salata
5. 3, 3 ipo sata posle tunjevina 130g (1 konzerva) i malo ella sira (oko 50g) i malo zelene salate
6. 225g ella sira pred spavanje

Nekad ubacim sardinu ili oslic u zamenu za meso, nekad 1l jogurta sa 0.05% masti i to je to odprilike
Zabrinjuje me unos UH, ako treba da se poveca, samo kazite GDE i KOLIKO :)

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Imam dva pitanja
« Odgovor #6 poslato: Avgust 02, 2012, 11:10:29 pre podne »
1.Smanji ovsene na 150g,mnogo ti je 200.Uzmi jednu vocku,to ti je ok.Ubaci i neko zumance.
2.Ovo je ok,mada bih ja ubacio pirinac ili krompir u ovaj obrok.
3.Ovde ti ne trebaju te ovsene.
4.U ovaj obrok ubaci i slozene uh.
5.Ovde ti je najbolje da uzmes tunu ili neko meso(junetina,pilece belo,oslic) sa vlaknastim uh i nekim dobrim mastim.Prebaci ovih 50g posnog u zadnji obrok.
6.Ovde posni sir sa mastima(maslinovo,laneno ulje,bademi,lesnici,orasi).

Oslic ubacuj,ali nemoj tu sardinu puna je ulja.I taj jogurt nemoj da pijes 1l,pun je laktoze.Jednu solju,ako bas ne mozes bez njega,mada je bolje da ga zaobidjes ok,ali 1l ti je mnogo.
UH moras ti sam da pratis,tj.smanjujes povecavas u zavisnosti od toga da li se,ili ne mastis.Niko ne moze da ti kaze tacno koliko bi uh trebao da unosis.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Imam dva pitanja
« Odgovor #7 poslato: Avgust 02, 2012, 11:25:19 pre podne »
...nista tj ni malo kvalitetnih UH
majstore
tebi treba 350 gr Uh dnevno ili prevedrno u pirinac 100 gr pirinca = 80 gr UH
dakle
sada se zbroj i videti ces koliko gresis

Van mreže ArnoldŠrafciger

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Imam dva pitanja
« Odgovor #8 poslato: Avgust 02, 2012, 12:29:44 posle podne »
1.Smanji ovsene na 150g,mnogo ti je 200.Uzmi jednu vocku,to ti je ok.Ubaci i neko zumance.
2.Ovo je ok,mada bih ja ubacio pirinac ili krompir u ovaj obrok.
3.Ovde ti ne trebaju te ovsene.
4.U ovaj obrok ubaci i slozene uh.
5.Ovde ti je najbolje da uzmes tunu ili neko meso(junetina,pilece belo,oslic) sa vlaknastim uh i nekim dobrim mastim.Prebaci ovih 50g posnog u zadnji obrok.
6.Ovde posni sir sa mastima(maslinovo,laneno ulje,bademi,lesnici,orasi).

Oslic ubacuj,ali nemoj tu sardinu puna je ulja.I taj jogurt nemoj da pijes 1l,pun je laktoze.Jednu solju,ako bas ne mozes bez njega,mada je bolje da ga zaobidjes ok,ali 1l ti je mnogo.
UH moras ti sam da pratis,tj.smanjujes povecavas u zavisnosti od toga da li se,ili ne mastis.Niko ne moze da ti kaze tacno koliko bi uh trebao da unosis.

1. ok
2. ja sam dete, sebi mogu da priustim samo ovsene najjeftinije mi izadje sto je meni najbitnije, stvarno nemam para ne zaradjujem ja nista razumes..da mogu izabrao bih bolju opciju, a i koliko je lepsi pirinac ili krompir pa tu nema poredjenja al sta cu...
3. ok, al ne razumem kako ne treba kad je to posle treninga, citao sam svuda da treba
4. ok
5. tunu i uzimam
6. zaboravio sam, uzimam 225-250g elle i ubacim kako kad orahe ili bademe, najcesce je badem.

ja kazem jogurt ubacim nekad kad nemam nesto od ovoga, jednom nedeljno to bude, recimo nestane ella sir ubacim litru jogurta il mleka, pa mozda neki MALO masniji sir (president), snalazim se.

a za sardinu ne znam, ja to lepo odvojim ulje, stavim u konzervu dam keru :D
a sardinu za svaki slucaj predjem svaku ribu, salvetom nekom


...nista tj ni malo kvalitetnih UH
majstore
tebi treba 350 gr Uh dnevno ili prevedrno u pirinac 100 gr pirinca = 80 gr UH
dakle
sada se zbroj i videti ces koliko gresis

cekao sam tvoj odgovor  ;D
ja uzimam ovsene znaci to je 70g UH
ako sam do sad uzimao 400g to je 280g, sta ja sad treba da radim, da povecam na 500g ovsenih i to se dobije 350g UH?

evo novi raspored ishrane kako glasi, dodao sam jedan obrok jos:

1. dorucak 5 belanaca i pola merice whey (12-13g proteina) + 150g ovsenih i mozda neka salatica, vocka
2. pre treninga 150g mesa
3. posle treninga merica whey (25g proteina) + 30g dextroze + 150g ovsenih i vitamin C
4. 2 sata posle 150g mesa + 100g ovsenih
5. nekoliko sati posle (u zavisnosti kad se svari ovo, kad budem mogao da jedem, meso me bas zasiti) 4 jajeta cela + 100g ovsenih
6. 2, 2 ipo sata posle tuna i salata
7. oko 250g ella sira pred spavanje i badem, nekad laneno seme, a nekad maslinovo ulje preko paradajza :)

jel sve ok

Hvala Pedja
Hvala Dragane

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Imam dva pitanja
« Odgovor #9 poslato: Avgust 02, 2012, 01:31:12 posle podne »
Ne znam gdje kupujes i to, a kolko su to jefitne ovsene da ne mozes uzeti rizu?  ???
Ubaci zumanca u prvi obrok, cak mozes isti broj zutog i bijelog iz jaja jesti.  ;)
i u ostalim obrocima ubaci dobre masti.
Kao sto Pedja rece racunaj koliko UH unosis i ako ne ide masa postepeno povecavaj.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Imam dva pitanja
« Odgovor #10 poslato: Avgust 02, 2012, 01:33:00 posle podne »
ajde ovako
sa cim jedes te ovsene ?
npr
100 gr mesa + ovsene? sta to kokretno znaci

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Imam dva pitanja
« Odgovor #11 poslato: Avgust 02, 2012, 01:58:23 posle podne »
ajde ovako
sa cim jedes te ovsene ?
npr
100 gr mesa + ovsene? sta to kokretno znaci

To i mene jako interesuje 
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže ArnoldŠrafciger

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Imam dva pitanja
« Odgovor #12 poslato: Avgust 02, 2012, 02:05:40 posle podne »
ajde ovako
sa cim jedes te ovsene ?
npr
100 gr mesa + ovsene? sta to kokretno znaci

Ni sa cim. Pojedem meso pa onda ovsene, malo proteram vodom, uz casu vode pojedem 200g ovsenih

Sad nesto racunam sve, oce biti kakav napredak ako jedem 500g piletine dnevno (isto toliko i pirinca) + pwm?

Na primer napravim 5 obroka od 500g piletine, 5 obroka po 100g mesa, a dorucak bude 10 belanaca i onda dobijem 6 obroka + pwm.

Nekako mi poprilicno jeftino izadje, 1kg piletine je ispod 350 dinara (oko 340 i nesto) pa kad se odstrani koza i kost, bude 500g meso cisto (a i vise) pirinac 500g oko 100-120 dinara a jaja kupuju roditelji.Sta mislite?

Van mreže ArnoldŠrafciger

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Imam dva pitanja
« Odgovor #13 poslato: Avgust 02, 2012, 02:15:44 posle podne »
Ne znam gdje kupujes i to, a kolko su to jefitne ovsene da ne mozes uzeti rizu?  ???
Ubaci zumanca u prvi obrok, cak mozes isti broj zutog i bijelog iz jaja jesti.  ;)
i u ostalim obrocima ubaci dobre masti.
Kao sto Pedja rece racunaj koliko UH unosis i ako ne ide masa postepeno povecavaj.

100g ovsenih = 12 dinara
a riza nije skupa puno, nego kad napravim uvek se baci povelika kolicina, traje mi 2 dana, stalno moram da kuvam, i to traje 15 minuta a ovo sluzi kolko oces a ne sprema se uopste, niti se baca nesto, a dobro videcu pirinac za dalje, cekam odgovor na prethodno pitanje

razmislicu za ta zumanca mnogo dobro zvuci :D onda bih mogao u pwm mericu ipo a za dorucak cela jaja bez wheya.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Imam dva pitanja
« Odgovor #14 poslato: Avgust 02, 2012, 02:22:27 posle podne »
meni odista nije jasno
ti si dosao da ti mi potvrdimo nesto sto si ti naumio a to ne valja
takav odgovr neces dobiti ovde jbg
dakle
ovsene jesu izvor uh ali su izvor uh sa niskim Glik inedxom i kao takve NISU pogodne za nase telo u toku dana kada nam je potrebno dosta energije bla bla bla bla
da zanmerimo to sto ih gutas bukvalno sirove i na silu
od takvog obroka nema nista i tu mozes umesto da dobijas da gubis kg
da rezimiramo i da zavrsimo sa ovim

POTREBNO TI JE
2.2-2.5 gr BELANCEVINA PO KG telesne tezine
POTREBNO TI JE
3.5-4.5 gr KOMPLEXNIH UH  po kg tel tezine
potrebno su ti masti (doduse,nema potrebe za nekom psoebnom optrecavanjem sa njima ali mogu pomoci)

kada ovo ukompnujes u svoju sihranu a na osnovu tvojih telesnih paramtera onda ce daljnja prica imati smisla
a da nas ovde ubjedujes u to kako je riza neipslativa zato jer se kuva dugo i sl -to nema smisla drugar jer su pravila POZNATA i ako zelis reuzlatat onda pravila treba PSOTOVATI a ne izmisljati toplu vodu..
licno i ja bih voleo da sabijem 500 gr ovsenih sa 4 dcl vode i da zavrsim pricu oko unosa UH u jednom oborku ali na zalost to tako ne ide