Septembar 21, 2024, 02:40:29 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.285 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Michaelamink
X3MShop banner

Autor Tema: Mrsanje pa definicija  (Pročitano 2352 puta)

Van mreže oneandonly

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Mrsanje pa definicija
« poslato: Jul 05, 2012, 08:21:42 posle podne »
Pozdrav svima  :)

Moja situacija je sledeca,naglo sam se ugojio pre jedno godinu i po dana (dobio sam oko 15 kg) i kilaza mi se kretala oko 94 kg.Znaci o ishrani nisam vodio racuna nikako jer sam citav zivot bio mrsavko i koliko god da sam jeo nista nisam skoro dobijao na kilazi.Onda se desila ova situacija i zaista sam se osjecao kao svinja i resio sam da to skinem i da konacno se "sredim"  :).Iskustva u teretani sam imao od ranije jer sam isao godinama ono po 2,3 mjeseca i onda velika pauza od recimo 7,8 mjeseci pa opet ponovo sve.Nekako mi uvjek nesto iskrsne,put ili neki problem pa sam morao da prestanem da treniram.Od ove godine sam resio da to promjenim i da se bas posvetim treningu i sredjivanju ishrane.Kada sam krenuo ove godine u maju imao sam 92,5 kg a sada variram izmedju 88 i 89.Visok sam 84 cm,i najveci problem kao i vecini mi je skidanje stomaka.Znaci napravio sam sebi neki jelovnik kojeg se pridrzavam maksimalno koliko mogu (jer studiram pa nemam jos uvjek svoj novac,osim kad kladionica kapne),pa evo da mi kazete da li je ovo u redu po vama:

dorucak: 7 bjelanaca + razene pahuljice oko 100 gr sa mlekom ili jogurtom+ salata od povrca ili solja malina,jagoda a ponekad banana.

uzina:  kombinacija povrca,voca,ribe i sira (znaci ne sve odjednom nego menjam po danima)

rucak: bjelo meso 150-200 gr,riza 200 gr,grasak,buranija,brokuli + ono sto keva napravi ako nemam mogucnosti za ovo navedeno

obrok posle treniga: whey+kreatin

Dakle ovo je neki okvirni moj plan ishrane,kao sto sam naveo kombinujem koliko mogu i jedem zdravije sto vise mogu.Cilj mi je da skinem stomak a onda u zavisnosti od rezultata da radim na dobijanju misicne mase.Takodje me interesuje jos par stvari:prije spavanja na jedno 2 sata ako osjetim glad da li je u redu da pojedem neku vocku:bananu,krusku,jabuku itd posto ne mogu da nadjem Ellu sir nikako a vidio sam da je preporucujete.Da li mogu jesti razeni hljeb,ima kod mene da se kupi pakovanje od 10 komada pa ga ja rasporedim na jedno 3 dana?
Treniram 5 puta sedmicno,od cega su mi 3 treninga sa tegovima a 2 aerobna.Od suplemenata koristim whey i kreatin,nepunih mjesec dana i to su mi prvi suplementi sa kojima sam se susretao.

Eto to bi bilo za pocetak,otvoren sam za vase savjete i misljenja  :)

               
« Poslednja izmena: Jul 05, 2012, 08:23:18 posle podne oneandonly »

Van mreže D-mol

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
    • Supreme Сasual Dating - Authentic Maidens
Odg: Mrsanje pa definicija
« Odgovor #1 poslato: Jul 05, 2012, 09:11:09 posle podne »
Moj savet ti je  da prvo procitas
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html
pa ako imas nekih nedoumica onda pitaj

Van mreže Mikica:)

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Mrsanje pa definicija
« Odgovor #2 poslato: Jul 06, 2012, 12:32:35 pre podne »
Jeste da sam relativno nova ovde i da nisam preterano kompetentna za savetovanje, ali ja imam zaaaaarku zelju da pokazem kako sam bila vredan djak i pazljivo citala forum.. ;D  ;D
Prvo ima tu mnogo gresaka i moras dobro da zagrejes stolicu i proucis nutrition pre svega...
Ti nisi profi i nije ni strasno ako se ne drzis bas striktno tih nekih pravila da ti treba npr. 3 gr/kg proteina ili uh najvise 0 gr  xD  ::) salim se   :D Ali gledaj ipak da u pocetku dok traje dijeta(iako moras da pazis sta jedes ceo zivot) jedes propisno, prilagodis sebi kolicine i gledas kako se transformises u belog labuda  8)

A sad na posao:

Dorucak i nije toliko los, mozes slobodno umesto 7 belanaca da ubacis 2 zumanca, ostalo belanca. Nije taj holesterol tako opasan kao sto pricaju, a nekako da jacinu obroku, ocesas se sitim...nego ako bas hoces da se recnes dobro onda izbaci. Umesto razenih mozes i ovsene, ali je ok :) Jogurt nije nesto kvalitetan, mozes da se potrudis i nadjes ellu pa da je razmutis sa vodom i bude bolje od jogurta. Povrce extra, a voca se mani u pocetku, jeste zdravije ali nije nista manje secera puno nego ona divna braon stvar u ljubicastoj foliji, zvali su je Milka  :'( ps: mozda i mozes da gricnes koju vocku ali jedino kao pwm posto je tad pozeljan pa cak i prost secer, jer vidim da nemas dextrozicu ili neki drugi magicni napitak :D

I uzina je obrok i mora da se sastoji iz prot i uh i ne moze samo povrce, samo voce...a odjednom moze i riba i sir(neki manje mastan) i pilence i konjce i curkica i neko orasce, badem i tako to :)

Rucak: hmm imala sam i ja problem s tim sta keva napravi, ali veruj mi, nije to isti grasak ili boranija kakvu je dozvoljeno uzimati, kuvanje u Srbiji predstavlja termicku obradu zdrave hrane i njeno pretvaranje u kalorijsku bombu dodavanjem svih masnih, slatkih i smrtonosnih balakanskih zacina: slaninice, pavlakice, mast, mast i nista sem masti. Znas onaj osecaj kad ti i niz bradu tece od babinog kupusa ili ne daj Boze, burekaaa...e jbg tu cenu sad placas :/

E sad ovde njusim rupu u tekstu, nadam se da je samo stamparska greska, ali ako nije: Gde su ti bre covece jos 2 obroka??? Nije valjda da su ti drugarice napunile glavu kako ne smes da jedes uvece, a pogotovu 3 sata pre spavanja...no no no...Mozda ce ovo da zvuci cudno i neverovatno, ali je pored toga tako dobrooo i ukusnooo....JEDES, JEDES I SAMO JEDES....hoces da smrsas? -Jediii !!! Pazi sad: jedi mesooo, jediii jaja, jos mesaa, meso u svim oblicima, pa i gicu ako treba, sigurno je bolja od nocnog mrndzanja kokica ili pice uz tv. Jedi pravu hranu tad jer ti se organizam i tokom noci trosi i odlazak u krevet praznog stomaka ce samo da ti uspori metabolizam.           Da rezimiramo: znaci za veceru idu samo prot i salata(ne vocna!!!), a ta banana uvece ti je najveca greska, sa ugljenim hidratima prestajes do rucka...

Razeni hleb...pa znas kako, s jedne strane neki gargameli ovde ce ti ga skroz zabraniti, ali mozes da pratis i  akademiju debelih i saznas kako su to celovita zrna i kako ona ne goje...ali nemoj nikog da poslusas! Hleb generalno nemoj, pa cak ni taj razeni. Ne treba ga se odreci za ceo zivot, ali sad na dijeti nemoj, imas mnogo kvalitetniju hranu za iste pare i kalorije.

U trening se bas nesto ne razumem, sve ti je to individualno, nekom odgovara malo vise cardia, neko cepa samo tezine, sve zavisi od cilja. Ali vidi, najbitnije je da ti napravis kcal deficit, sto znaci da potrosis vise nego sto unosis, tako da ti prema tome organizuj i treninge. Tegovi su obavezni da odrzis i ojacas misice i da ne dozvolis da se gubljenjem sala izgubis ceo...a cardio je vise kondicijski deo i deo koji przi visak kalorija....o tome mozda neko strucniji...

Nadam se da sam ti malo pomogla...

Van mreže scout

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • Si vis pacem para bellum!!!
Odg: Mrsanje pa definicija
« Odgovor #3 poslato: Jul 06, 2012, 01:19:08 pre podne »
Mene si odusevila u najpozitivnijem smislu... :) Onea... imas moju dijetu dole nekoliko tema pa je primeni. Za sad sam skinuo sa njom 4,5 kg za 11dana... Znaci prva tri dana smanjuj uh a zatim nastavi rotacije sa istim...
« Poslednja izmena: Jul 06, 2012, 01:23:20 pre podne scout »
Si vis pacem para bellum!!!

Van mreže oneandonly

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Mrsanje pa definicija
« Odgovor #4 poslato: Jul 06, 2012, 01:11:45 posle podne »
@Mikica :)

Nije greska ovo za obroke vecinu vremena jedem ovako kako sam napisao  :),problem je u tome sto postepeno ulazim u ovo a pored obaveza nekad tesko mogu da jedem jos koji put u toku dana.Svakako idem na to da popravim i taj segment,i da ubacim jos obroka.Sto se tice ovog kuvanja keva kada to i napravi meni ne stavlja nista od tih zacina sto je nepotrebno.Za sve ostalo si i napisala ono sto sam mislio da promjenim tako da hvala jesi pomogla  :) ;)

@scout
Hvala pogledacu  :)

Cak sam i sa ovom mojom "ishranom" uspeo da skinem 3-4 kile,ali sada je usledio period stagnacije jedno 2-3 sedmice i variram izmedju 88-89.Mislio sam da pocnem sa ovim rotacijama ali 21. idem na more tako da necu trenirati nekih 10 dana.Zato sam mislio da izguram ovo moje sa korigovanjem do tada,a onda po povratku da krenem sa rotacijama.
« Poslednja izmena: Jul 06, 2012, 01:14:42 posle podne oneandonly »