Septembar 28, 2024, 06:57:36 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Zeleni caj  (Pročitano 19064 puta)

Van mreže dr_Jelena

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 692
    • More ...
Odg: Zeleni caj
« Odgovor #15 poslato: Avgust 02, 2007, 10:55:30 posle podne »

Korist od zelenog čaja pri gubljenju težine
Autor: Brennan Howe

.
.
.
Glavni istraživač, D. Abdul Dulloo je za štampu izjavio da postoje samo dva načina za postizanje gubitka težine – ili smanjenim unosom kalorija ili povećanom potrošnjom energije. Zeleni čaj, čini se, sadrži sastojke koji povećavaju brzinu normalnog metabolizma tela, čineći tako korist pri gubitku težine.
.
.
.
Naučnici su saopštili da supstanca katehin polifenol predstavlja glavni faktor unutar zelenog čaja koji ima koristi pri gubitku težine. Ove supstance u zelenom čaju mogu izmeniti način na koji telo iskorišćava hormone norepinefrin koji je odgovoran za povećanje brzine metabolizma, što dovodi do gubitka težine.
U svom zaključku, naučnici su izneli da zeleni čaj poseduje pozitivan uticaj na gubitak težine zahvaljujući prisustvu antioksidanasa i supstance katehin polifenol. Ove supstance pomažu sagorevanje masti i kalorija i optimiziraju gubitak težine .

tekst preuzet sa http://www.bodybuilding.nl/usa/index_frameset.htm
Prevod samo relevatnih činjenica a ne kompletnog teksta ...
I'm strong enough to hold you on my shoulders ... again and again ...

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Odg: Zeleni caj
« Odgovor #16 poslato: Avgust 02, 2007, 11:43:29 posle podne »
Ako ćeš već da koristiš zeleni čaj kupi u nekoj prodavnici zdrave hrane čaj u listovima, nemoj da kupuješ Milford i sl. šminka čajeve
fake tea... :twisted: :twisted:
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Zeleni caj
« Odgovor #17 poslato: Avgust 17, 2007, 04:34:17 posle podne »
eleni caj je jedan od najboljih i najsnaznjih antioxidasa!

treba ga konumirati u velikim kolicinima,pogtovo oni koji se hrane neopravilni,ljudi koji puse ili konumiraju alkohol iz raloga nagomlivanja slobodnih toksiscnih radiakla u telu!!

tacno je da pored toga sto je snazan antioxidans poseduje i lipotropicka dejstva pa tako defitivno utice na lipiozu ili da nekima prevede...razgradnju masnog tkiva.

to sto si ti citala da su neki uspeli da skinu 400 gram..ili 400 puta..ili cega vec 400 za ralziku od onih koji nisu pili zeleni caj i en verujem..

ali cinjnica je jedna i dokazana da zeleni caj moze da pomogne prilkom razgradnje masnoca..

to je usko povezano verovatno sa tim sto je pored svih ovih svojstva zeleni caj takodjer i snazan diuretik pa uisled izbacivanja vode tj pojacanog izbacivanja vode kao prvog procesa u nastojanju da se izgubi masno tkvio..logicno je da je sledece na redo isto..tj masno tkivo..

toliko.....nadam se da ce neki pcoeti da citaju knige i da pokusaju shvati

Van mreže dr_Jelena

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 692
    • More ...
Odg: Zeleni caj
« Odgovor #18 poslato: Avgust 17, 2007, 05:44:38 posle podne »

Dear Pedja,

kao što znaš ... mi lekari smo vrlo skeptični po pitanju novih informacija ... dok se ne dokažu naučno ... :P

Ovo je samo jedno od istraživanja koja su sprovedena sa zelenim čajem, ali ipak zanimljiv tekst obzirom da je direktan dokaz iznet na temu lipolize ... naravno, da i to treba uzeti u obzir s rezervom, kao i veliku većinu takvih istraživanja, posebno kad se radi o "čudnovatim" supstancam ... sasvim slučajno otkrivenim sa "neverovatnim" rezultatima .... a specijalno, na kom sajtu je publikovan ...

U know what I mean? ;)
I'm strong enough to hold you on my shoulders ... again and again ...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Zeleni caj
« Odgovor #19 poslato: Avgust 17, 2007, 07:28:30 posle podne »
dear doc....pisemt i ovo pismo iz nama drage i bliske niskozemske.

a ne..ovo ej drugo pismo

enivej...

sve ja svhatam kaj ti hoces povedati...

ali ja napisah samo ono sto znam..

neznam dali si citala neke od mojih postova od pre..ali ja sam veliki emprista.

dakle..ja sam prvi protiv glupih studija i pisanja u vetar za dzaba..

dokazi...pa mi onda nesto kazi...to je moj moto.

dakle...ja negde cuh..a ti pretpostavi od koga....da je caj ovo sto sam rekao.

i aj probah...

dakle....nigde ja nisam rekao da neka zentina od 140kg treba da pije samo zeleni caj i da ce da mrsvai..makar sta..

ali da utice na lipozu..to mogu da dam glavu za to jer kao sto rekoh..ja probao licno an sebi.

kada sam na diejti onda konzumiram i opo 5 litra zlenog caja dnevno..ustvari..pijem ga umesto vode...a vodu uzimam na trenigu,kardio.i te fore tako da mi dnevnu unos tecnosti nekada prelazi i po 8 litara.

i da znam..pisam kao konj...

ali jebiga..to je anme of the game.

sve u svemu.....neka niko ne ocekuje od zelenog caja da te oguli za par sekudni,minuta,dana...godina.

ali sigruno nije kao sto neki "strcanjci",govre da je poptuna budlastina uzimati zeleni caj..

a ti isti ne znaju guzicu da obrisu toalet papirom a ne da daju savete o bilo cemu

Van mreže dr_Jelena

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 692
    • More ...
Odg: Zeleni caj
« Odgovor #20 poslato: Avgust 17, 2007, 07:48:03 posle podne »

Da li si primetio da smo mi na istoj strani ulice ??? :P
I'm strong enough to hold you on my shoulders ... again and again ...

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Zeleni caj
« Odgovor #21 poslato: Avgust 18, 2007, 12:31:25 pre podne »
citao sam da treba dnevno konzumirati 3 kesice zelenog caja...da preko toga nije dobro zbog, izvinjavam se neznam tachno kojih supstanci, kao ni sto sadrzi izmedju ostalog kofein.

Van mreže dr_Jelena

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 692
    • More ...
Odg: Zeleni caj
« Odgovor #22 poslato: Avgust 18, 2007, 01:54:00 pre podne »

... katehin, teanin, saponin, kofein, butirična kiselina (GABA), hlorofil, pektin,

saharidi, vitamini A, B1, B2, B3, C, E, F, P & U, minerali,  ...
I'm strong enough to hold you on my shoulders ... again and again ...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Zeleni caj
« Odgovor #23 poslato: Avgust 18, 2007, 06:11:30 pre podne »

Da li si primetio da smo mi na istoj strani ulice ??? :P


natrulih..ih libe dih majne frau

Van mreže dr_Jelena

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 692
    • More ...
Odg: Zeleni caj
« Odgovor #24 poslato: Avgust 18, 2007, 02:25:06 posle podne »

 
I'm strong enough to hold you on my shoulders ... again and again ...

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Zeleni caj
« Odgovor #25 poslato: Decembar 08, 2007, 01:24:34 posle podne »
Limun pojačava dejstvo zelenog čaja

Dodavanje malo limunovog soka u zeleni čaj može da pojača dejstvo tog čaja, pokazalo je istraživanje sprovedeno na američkom Univerzitetu "Purdue". Kada se limun doda zelenom čaju, organizam bolje apsorbuje katehine, antioksidanse koje sadrži zeleni čaj. Istraživanje se sastojalo u posmatranju dejstva dodavanja vitamina C, kao i limunovog soka, u napitke obogaćene katehinima tokom laboratorijski simuliranog varenja. Rezultati su pokazali da dodavanje limuna, ali i vitamina C, povećava zdravstveno dejstvo zelenog čaja, već poznatog po pozitivnim efektima po zdravlje ljudi, jer katehini koji se u njemu nalaze smanjuju opasnost od pojave raka, srčanih napada i infarkta. Vođa istraživanja, profesor Mario Feruci, međutim, ukazuje da je problem u tome što su katehini relativno nestabilni u sredini kao što su creva, tako da samo 20 odsto apsorbovane količine ostaje u ljudskom organizmu nakon varenja.
Naučnici zato pokušavaju da poboljšaju apsorpciju tih antioksidanasa.

Dodavanje limuna moglo bi pet puta da poveća količinu katehina koje apsorbuje ljudski organizam, dok se u slučaju čistog vitamina C apsorbcija povećava 13 puta.

Dejstvo koje se pripisuje limunu ne može se, međutim, pripisati i mleku, sa kojim Britanci obično piju čaj.

Istraživanje, čiji su rezultati objavljeni početkom 2007. godine u medicinskom časopisu "European Heart Journal", pokazalo je da dodavanje malo mleka u čaj anulira njegovo pozitivno dejstvo na srce.

To istraživanje pokazalo je da proteini u mleku (kazeini) dolaze u interakciju sa čajem smanjujući u njima količinu katehina, što je suprotno dejstvu vitamina C, preneli su francuski mediji. (B92)
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.548
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Zeleni caj
« Odgovor #26 poslato: Decembar 08, 2007, 06:29:38 posle podne »
Long live green tea!
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.859
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Zeleni caj
« Odgovor #27 poslato: Decembar 09, 2007, 12:00:00 pre podne »
Ja volim,a mozda sam se i navikao,pijem ga redovno.Na poslu bar 2,3 kesice i to bas najcesce sa limunom..A ovih dana i neku varijantu sa korom narandze...I posteno lepseg ukusa je kada se kombinuje sa nekim citrusom..

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.859
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Zeleni caj
« Odgovor #28 poslato: Decembar 15, 2007, 03:43:46 posle podne »
Zeleni čaj može da prepolovi rizik od nastanka raka debelog creva


Poznato je bogatstvo zelenog čaja u polifenolima , snažnim antioksidansima za koje se veruje da mogu da zaštite od nastanka malignih oboljenja i srčanih bolesti.

Nedavno objavljeni rezultati ispitivanja obavljenih u Kini, pokazuju da postoji blagotvorna povezanost između redovnog ispijanja zelenog čaja i rizika od nastanka raka debelog creva. Ovaj rak ugrožava zdravlje oko milion ljudi na planeti i povezuje se sa lošom/nepravilnom ishranom, smanjenom fizičkom aktivnošću i starenjem.

Šestogodišnje ispitivanje u Kini obuhvatilo je 70000 odraslih žena 40-70 god. života. Tokom ispitivanja zabeležena su 256 slučaja raka debelog creva. Osnovne navike u ishrani poređene su sa rizikom od nastanka raka debelog creva, kako bi se označile namirnice (hrana i piće) koje mogu da imaju zaštitnu ulogu.

Redovno konzumiranje zelenog čaja dovodi do smanjenja rizika od nastanka raka debelog creva za 37%. Smanjenje rizika od nastanka raka debelog creva direktno zavisi od “doze” zelenog čaja. Što se zeleni čaj više i češće pije, to je rizik od nastanka raka debelog creva manji. Glavni zaštitni polifenoli zelenog čaja su epigalokatehin i epikatehin.

Izvor: Cancer, Biomarkers and Prevention, 2007; vol.16,pp.1219-1223.



Van mreže bokser20

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Zeleni caj
« Odgovor #29 poslato: Septembar 26, 2008, 04:42:15 posle podne »
zeleni caj je prejaka stvar ne samo kod izbacivanj vode nego daj e dobru volju za trening a ne stvara probelme sa spvanjem pijem ga oko 21 sat kad treniram i spavam extra.tako da je pravo dobar popijemo oko litra u toku treninga.