Jun 26, 2024, 06:06:13 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Jako uvecan estradiol, osrednji testosteron, gubitak libida  (Pročitano 5153 puta)

Van mreže stefan8661

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Jako uvecan estradiol, osrednji testosteron, gubitak libida
« poslato: Jun 10, 2012, 02:18:51 posle podne »
Pre svega pozdrav svima i hvala unapred na odgovorima...

Ovako, imam 25 godina, od pre 1.5 godine sam primetio da mi libido slabi, smanjena je ucestalost erekcija, jutarnje vise nema, takodje refraktorni period mi je jako produzen, nekad mi treba i par dana da bih osetio potrebu za sexom. Smanjena mi je i volja, dolazi ponekad i do promena raspolozenja bez ikakvog razloga, te na osnovu svega ovog odlucih da uradim sledece analize:
FSH: 2.04 (1.5 - 12.4)
LH: 2.72 (1.7 - 8.6)
Prolaktin: 197 (86 - 324)
Estradiol: 84.81 (7.63 - 42.6)
Free testosteron: 55 (14.7 - 105.4)
TSH: 0.986 (0.27 - 4.20)
Vitamin D: 26.97 blaga deficijencija
Radio sam i OGTT, sve je u redu, takodje i lipidni status...

Citao sam na internetu da je estradiol glavni krivac za moje probleme... Gojaznost, ostecenja jetre mogu da podignu estradiol, ja nisam ni gojazan, ne pijem, vodim zdrav zivot, sportista sam... Plasim se da nemam problem sa testisima, adrenalnim zlezdama, da nije neki tumor, ne daj boze... Svi lekari mi govore da je sve u redu, da se ne brinem a ja znam da nesto nije ok, jer osecam promenu, drugacije se osecam... Da li je neko imao iskustva sa estradiolom i kako moze da se resi ovaj problem? Hvala jos jednom na odgovorima, pozdrav

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Jako uvecan estradiol, osrednji testosteron, gubitak libida
« Odgovor #1 poslato: Jun 10, 2012, 10:15:37 posle podne »
kad si zavrsio ciklus?

Van mreže bingo

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 189
Odg: Jako uvecan estradiol, osrednji testosteron, gubitak libida
« Odgovor #2 poslato: Jun 10, 2012, 10:31:14 posle podne »
Ne rece da li je uopste koristio aas?!

Van mreže stefan8661

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Jako uvecan estradiol, osrednji testosteron, gubitak libida
« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2012, 09:17:31 pre podne »
Nisam koristio nista, nego sam video da se ovde ljudi razumeju u ovakve stvari pa sam zato post-ovao... Nista nisam koristio od hemije...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jako uvecan estradiol, osrednji testosteron, gubitak libida
« Odgovor #4 poslato: Jun 11, 2012, 10:28:14 pre podne »
Nisam koristio nista, nego sam video da se ovde ljudi razumeju u ovakve stvari pa sam zato post-ovao... Nista nisam koristio od hemije...

onda treba da menjas lekara i da se posavetujes sa nekim dobrim endrokirnologom jer diefitvno ti neke stvari izlazi iz okvira ref vrendnosti a TO NIJE DOBRO A POGOTvo jer mimas 25 god
ja da sam na tvom mestu bih samo pre nego sto trazis pomoc uradio i analize na KORTIZOL jer tu moze da lezi incijantor tvojih problema
i to da ti se uradi nalaz i na jutarnji i na vecernji

Van mreže stefan8661

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Jako uvecan estradiol, osrednji testosteron, gubitak libida
« Odgovor #5 poslato: Jun 13, 2012, 11:26:19 pre podne »
Hvala puno na savetu... Pozdrav

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Jako uvecan estradiol, osrednji testosteron, gubitak libida
« Odgovor #6 poslato: Jun 13, 2012, 02:38:44 posle podne »
Javi sta si uradio...
Men sana in corpore sano !

Van mreže marelli

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 882
    • http://www.bsdserbia.org
Odg: Jako uvecan estradiol, osrednji testosteron, gubitak libida
« Odgovor #7 poslato: Jun 13, 2012, 09:20:33 posle podne »
Javi sta si uradio...

Obavezno!!!

Zanima me šta je u pitanju, nadam se da nije ništa loše i da će sve biti OK
Samsung NX1000

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: Jako uvecan estradiol, osrednji testosteron, gubitak libida
« Odgovor #8 poslato: Jun 13, 2012, 10:18:22 posle podne »
Javi sta si uradio...

I mene zanima JAKO.

Nadam se da je sve ok.
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže Nebitan lik

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Jako uvecan estradiol, osrednji testosteron, gubitak libida
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 07, 2012, 12:39:06 posle podne »
Пријатељу јеси решио тај твој проблем ? Ја сам имао исто проблема са естрогеном. Био је чак и више увећан него теби, мада нисам имао никаквих уочљивих проблема. ЛХ и ФСХ су били на доњој граници, тест исто (слободни тестостерон је био испод нормале). Радио сам спермограм и он је био нормалан. Сви остали хормони су били ОК, само естроген. Крвна слика, јетра, бубрези, све нормално. Пар месеци сам се јебао са докторима (2 ендокринолога), 1 у државној болници и 1 приватни. Био код уролога, наравно све нормално. Нису могли ништа да ми нађу, не знају због чега је дошло до повећања естрогена. На крају се све средило само од себе пошто од доктора нема ништа...

Е, сад, због чега је дошло до тога, појма немам. Био сам на дијети, скинуо 15-20 кг-а па је то, ја сматрам због агресивне дијете, вероватно утицало на хормонски поремећај.  Знао сам за дане када пешачим 20-ак км, тренирам амерички фудбал 2 сата и трчим 1 сат. Због недостатка теста могао сам да се боцнем са депоом, то је била 1 опција ендокринолога али ми није преписао терапију јер није знао узрок. Друга опција је била да узмем неки блокатор естрогена, нолвадекс или блокатор ароматазе провирон.

Очигледно треба да мењаш доктора, или да кренеш нешто на своју руку, али... Шта си урадио на крају ? Ту сам ако могу да ти помогнем, нисам меродован да ти дајем савете, препоручујем нешто само могу да ти пренесем моја искуства...


Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Jako uvecan estradiol, osrednji testosteron, gubitak libida
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 07, 2012, 06:52:30 posle podne »
Pa nije to doslo ni od cega i sam kazes da si imao jaku dijetu ako bi je opisao detalnjo verovatno bi isplivalo da si isekao uh i zdrave masti totalno na neki period a verovatno i nesto od vitamina i minerala.