Septembar 20, 2024, 03:37:05 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Genetski modifikovana hrana, ako moze Vasa mala pomoc?  (Pročitano 2344 puta)

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Genetski modifikovana hrana, ako moze Vasa mala pomoc?
« poslato: Maj 04, 2012, 02:50:49 posle podne »
Pozdrav za sve clanove foruma!

Naime, dobio sam malo ozbiljniji zadatak na fakultetu da istrazim razvoj genetski modifikovane hrane, kompaniju Monsanto koja se smatra zacetnikom genetski modifikovanih organizama (njihove proizode kao sto su Roundup, Roundup soja, rBGH ili ti govedji hormon rasta i slicno), globalno sirenje ove kompanije, kontaminacija tradicionalnih vrsta GMO vrstama, kakve efekte GMO ima po ljudski organizam, svetsku privredu kao i mnoge druge stvari. Iskreno, bio sam zapanjen stvarima koje sam otkrio i prica od prosle godine o genetski modifikovanoj hrani, vezi Matijevica i Codex Alimentarius-a je mala beba u odnosu na sve ovo. Iako sve deluje kao neka teorija zavere, svedocenja, izmedju ostalog, ministra poljoprivrede SAD i brojnih naucnika u filmu (link filma -----> The World According To Monsanto (Full Film) ) govori u korist tome da je film u stvari zasnovan na istinitim cinjenicama u koje generalno nije tesko poverovati jer je cilj svake multinacionalne kompanije (kompanije Monsanto u ovom slucaju) jeste osvajanje sto veceg dela trzista za sebe u cilju generisanja sto vecih profita i to po svaku cenu.

S obzirom da bi ovo trebala da bude neka mala anketa, ono sto sam vas hteo da zamolim jeste da samo ukratko napisete koliko ste u stvari upoznati sa citavom pricom oko genetski modifikovane hrane, da li biste je kupovali ili ne i koji su vasi argumenti za, odnosno protiv ovakih organizama, odnosno hrane u ovom kontekstu?


Unapred se zahvaljujem svima na odgovoru i cim rad bude zavrsen i otkucan ja cu ga objaviti ovde jer je u njemu sazet citav film ciji sam link objavio, ali se takodje nalaze i brojne druge informacije sa raznih sajtova u cilju dobijanja jasne slike o tome sta se tu u stvari desava jer postoji mnostvo izvora i mnogo kontradiktornosti, kao sto znate svako prica svoju i pricu i rad bi trebalo da predstavlja nesto priblizno istini ili ti nesto izmedju.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Genetski modifikovana hrana, ako moze Vasa mala pomoc?
« Odgovor #1 poslato: Maj 04, 2012, 05:14:00 posle podne »
naravno da je moze samo budala kupovati NAMERNO
naravno da je na zalost svi dobijamo NENAMERNO
i naravno da je ovaj film sasvim realan ili relevantan ili verdostojan ili kako god

Van mreže Becks

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 320
Odg: Genetski modifikovana hrana, ako moze Vasa mala pomoc?
« Odgovor #2 poslato: Maj 04, 2012, 06:28:13 posle podne »
naravno da je moze samo budala kupovati NAMERNO
naravno da je na zalost svi dobijamo NENAMERNO
i naravno da je ovaj film sasvim realan ili relevantan ili verdostojan ili kako god

x1000000

Ja proucavam tu materiju zadnjih godinu dana otprilike, Monsanto se stalno dogovara izvan suda sa zrtvama i placa silne milione da bi ljudi cutali i da ne idu na sud. Nazalost imaju jake veze sa vrhovnim agencijama poput FDA itd. (codex alimentarius je donela WHO-svetska zdravstvena organizacija) tako da ih guraju napred bez obzira na ogromne posledice na ljude, i donose zakone u njihovu korist itd.
« Poslednja izmena: Maj 04, 2012, 06:34:45 posle podne Becks »

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Genetski modifikovana hrana, ako moze Vasa mala pomoc?
« Odgovor #3 poslato: Maj 04, 2012, 10:23:15 posle podne »
Ja sam ovde pisao generalno i opsirno jer vecina ljudi nije ni cula za Monsanto, a o GMO su samo naculi ponesto jer ih jednostavno ili ne zanima ili nisu nikada ni razmisljali o tome, a s obzirom da se u medijima to ne spominje gotovo nikada, to nije nista cudno.....kao sto rekoh, ovo je samo mala anketa.....zanima me vase misljenje i stav i slobodno napisite vase misljenje (kakvo god da je), bice mi od pomoci u izlaganju :)

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Genetski modifikovana hrana, ako moze Vasa mala pomoc?
« Odgovor #4 poslato: Maj 06, 2012, 08:22:14 pre podne »
Evo ti par cinjenica koje ce ti pomoci:
-Monsanto je stigao i u Srbiju, zasad prodaje semenski kukuruz, koji ce ove godine biti posejan na oko 100.000 ha, mozda i vise, sto ce dati nesto manje od milion tona roda (da li ce ga pojesti nase svinje ili ce otici u izvoz?)
-GMO soju otkupljuju neke od nasih najvecih uljara, i krisom je sutaju u stocnu hranu, te tako preko proiyvoda mesne industrije ona dolazi i do nas
-sojina sacma koja se uvozi kod nas iz po nasem bajnom zakonu moze biti od gmo soje
-kontrola zrna gmo soje i njenog prometa u Srbiji iako se sprovodi, je smesna....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Genetski modifikovana hrana, ako moze Vasa mala pomoc?
« Odgovor #5 poslato: Maj 07, 2012, 04:41:38 posle podne »
Evo ti par cinjenica koje ce ti pomoci:
-Monsanto je stigao i u Srbiju, zasad prodaje semenski kukuruz, koji ce ove godine biti posejan na oko 100.000 ha, mozda i vise, sto ce dati nesto manje od milion tona roda (da li ce ga pojesti nase svinje ili ce otici u izvoz?)
-GMO soju otkupljuju neke od nasih najvecih uljara, i krisom je sutaju u stocnu hranu, te tako preko proiyvoda mesne industrije ona dolazi i do nas
-sojina sacma koja se uvozi kod nas iz po nasem bajnom zakonu moze biti od gmo soje
-kontrola zrna gmo soje i njenog prometa u Srbiji iako se sprovodi, je smesna....

kako je ovo zalosno jbt..
kakva smo mi goveda.....kakvi smo mi to ljudi jbt...pa ovo je strasno

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Genetski modifikovana hrana, ako moze Vasa mala pomoc?
« Odgovor #6 poslato: Maj 08, 2012, 10:22:32 pre podne »
Evo ti par cinjenica koje ce ti pomoci:
-Monsanto je stigao i u Srbiju, zasad prodaje semenski kukuruz, koji ce ove godine biti posejan na oko 100.000 ha, mozda i vise, sto ce dati nesto manje od milion tona roda (da li ce ga pojesti nase svinje ili ce otici u izvoz?)
-GMO soju otkupljuju neke od nasih najvecih uljara, i krisom je sutaju u stocnu hranu, te tako preko proiyvoda mesne industrije ona dolazi i do nas
-sojina sacma koja se uvozi kod nas iz po nasem bajnom zakonu moze biti od gmo soje
-kontrola zrna gmo soje i njenog prometa u Srbiji iako se sprovodi, je smesna....

kako je ovo zalosno jbt..
kakva smo mi goveda.....kakvi smo mi to ljudi jbt...pa ovo je strasno
Jbg, suvise smo malo da bi nas iko ista pitao..tako da cemo uskoro svi prihvatiti ovo kao neminovnost.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Genetski modifikovana hrana, ako moze Vasa mala pomoc?
« Odgovor #7 poslato: Maj 08, 2012, 10:51:49 pre podne »
Citat
Jbg, suvise smo malo da bi nas iko ista pitao

nismo mi mali
vec smo glup i sujetan narod..

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Genetski modifikovana hrana, ako moze Vasa mala pomoc?
« Odgovor #8 poslato: Maj 08, 2012, 03:00:22 posle podne »
Citat
Jbg, suvise smo malo da bi nas iko ista pitao

nismo mi mali
vec smo glup i sujetan narod..
Istina, da je drugacije ne bi ziveli kao sto zivimo.