Septembar 25, 2024, 10:23:41 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Saša i bodybuilding  (Pročitano 8777 puta)

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #15 poslato: Maj 05, 2012, 10:50:21 pre podne »
He, he kakav kralj, samo da se malo udubio u materiju mozda bi saznao da su goveda najveci pretvaraci biljnih aminokiselina u zivotinjske, covek nema nema takav metabolizam i takve digestivne organe ali zato ima goveda.

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #16 poslato: Maj 05, 2012, 10:55:31 pre podne »
Ja sam čuo da vegetarijanac na jeziku Navaho indijanaca zači onaj koji slabo lovi. ;D

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #17 poslato: Maj 05, 2012, 04:13:09 posle podne »
He, he kakav kralj, samo da se malo udubio u materiju mozda bi saznao da su goveda najveci pretvaraci biljnih aminokiselina u zivotinjske, covek nema nema takav metabolizam i takve digestivne organe ali zato ima goveda.

Pardon, belancevina.

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #18 poslato: Maj 05, 2012, 10:54:46 posle podne »
Ja sam čuo da vegetarijanac na jeziku Navaho indijanaca zači onaj koji slabo lovi. ;D
Pa normalno da slabo lovi,kada ne jede to sto ulovi hahaha...
vegetarijanac onaj koji jede vegetaciju :P ako procveta svinja i nju ce da jedu
« Poslednja izmena: Maj 05, 2012, 11:00:10 posle podne Black&Decker »

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #19 poslato: Maj 06, 2012, 08:12:16 pre podne »
Npr. zitarice i mahunarke, kod zitarica je obicno lizin u deficitu, a mahunarke ga imaju dosta, a kod mahunarki zna da fali npr.metionin, triptofan i sl., a zitarice ga imaju....soja ima pun AK profil.....

buraz
soja NEMA pun AK profil
a AK koje si nabrojao ne SPADAJU U ESENCIJALNE ili nama BITNE
dakle
metitonin,tripofan itd su toliko irelvantne AK da je to vise nego smesno
jeste da ucestvuju u AK profilu i na gomil cine sinergiju ali bez njh NASE TELO MOZE bez iakkvih prblema da funcksonise
moze i SA NJIMA a i bez EAK ali dugorocno gledjacui si u velikom problemu bez EAK..


Ali buraz metionin, triptofan i lizin jesu esencijalne AK...a soja sadrzi sve esencijalne aminokiseline....tako kazu npr.na www.nutritiondata.com....e sad to sto soja nije bolja za izgradnju misicne mase od npr.mesa, to je druga strana ploce...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #20 poslato: Maj 07, 2012, 03:24:40 posle podne »
Citat
Ali buraz metionin, triptofan i lizin jesu esencijalne AK.

djake
kada sam rekao ESENCIJALNE sam mislio za NAS esencijalne a ne dali jesu ili nisu u lancu sto se naravno podrazumeva da JESU
ali ocigledno da nismo na istim talasnim duzinama u zadnje vreme pa je mozda i bolje da prekinemo daljnju konverzaciju a pogtovo na i oko tema oko kojih se ne slazemo (mada su u zadnje vreme to SVE teme) a i neznam od kuda od jednom toliki nivo edukacije i svega ostalog
elem
zapitaj sebe a i mozes slobodno i da postavis pistanje nutritiondata.com ekipi iz kog razloga onda soja koja ima PUN AK profil ne moze da ucestvuje  i da bude primarna u ljudskoj ishrani i da se na njoj zasnivaju elemtnarne funkcije kod ljudskog bica
ovde ne govrim samo o MISICNOM RASTU vec o svim zivotnim funkcijma kod kojih su bitne i primarne ak kao sti su leucin,valin,lizin,a AK kao sto su tripofan,metitonin itd (sa cim odista soja jeste bogata) ne cine nesto zbog cega bi trebalo da se brine kada je opstanak ljudskog roda u pitanju.
i narvno ovde ne govrim o negativnim stvarima koje prozilzae iz i zbog upotrebe soje vec cisto o AK profilu
slobodno ih pitaj i neka ti izbace koliko na 100 gr soje ima npr lizina ili valina...

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #21 poslato: Maj 07, 2012, 03:38:54 posle podne »
Pedja, sve ok. Ja sam mislio na esencijalne Ak u globalu, a ti na one nama najbitnije, nismo se razumeli. A to sto se tice soje, ja to ne sporim, slazem se sa tobom 100%....
Nema razloga da mislis da nismo na istim talasnim duzinama ako ponekad raspravimo neke stvari...
Jedino za taj nivo edukacije....ako se ne ukljucujem bas svuda, ne znaci da ne znam po nesto o necemo, i to ne od juce...valjda nece biti nista lose od toga......

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #22 poslato: Maj 07, 2012, 04:26:28 posle podne »
Citat
Jedino za taj nivo edukacije....ako se ne ukljucujem bas svuda, ne znaci da ne znam po nesto o necemo, i to ne od juce...valjda nece biti nista lose od toga.

opet se nismo razumeli
ma nije ni bitno

pozz burazer