Septembar 25, 2024, 10:22:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Saša i bodybuilding  (Pročitano 8775 puta)

Van mreže stratovarius

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Saša i bodybuilding
« poslato: April 30, 2012, 09:55:34 posle podne »

Van mreže Veljko1981

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 222
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #1 poslato: April 30, 2012, 11:16:46 posle podne »
ne znam matori, i mentzer se pucao ali je saša to nekako zaboravio da napiše...  ;)
Bez čučnjeva u kavezu za biceps!

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #2 poslato: Maj 01, 2012, 02:07:09 posle podne »
Najveći šok je bio taj što sam na veganskom režimu dnevno mogao da pojedem oko 1000g+ ugljenih hidrata bez bojazni da ću se ugojiti tj izgubiti formu, dok u kombinaciji sa mesom nisam smeo preći dnevno više od 360g-400g ugljenih hidrata na duži period!

Medjutim u pocetku sam izgubio malo na snazi, što je normalno, ali tada je to bio veliki problem, naročito za okorelog bodi bildera. Bio sam zarobljen u tom svetu gde vlada veliki EGO, zbog kojeg se ne vide sve prednosti veganske ishrane kao jedine prave za sve ljude ovog sveta.

Dok na životinjskim produktima moj maksimalni iznos kalorija, a da se ne ugojim je bio oko 3600Kcal (uzeto u obzir da sam vrlo aktivna osoba koja je vežbala 5-6 dana u ned.). Na veganskom režimu ishrane mogao sam da unosim dupli iznos kalorija, oko 7000kcal  bez primetnog povećanja na obimu struka i % telesne masnoće, uz iste dnevne aktivnosti.

itd itd itd...





Mislim da gospodin konzumira neke halucinogene biljke...  :o

Spartak

  • Gost
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #3 poslato: Maj 01, 2012, 02:24:28 posle podne »
doduse ova misicna masa je postignuta predjasnjom ishranom. Veganski tip ishrane fakat ostvaruje alkalizovanu sredinu u organizmu ,sto je vise nego super, ali to en znaci da se alkalizovana sredina ne moze postici i sa unosenjem mesa i ostalih djakonija.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #4 poslato: Maj 01, 2012, 07:07:41 posle podne »
doduse ova misicna masa je postignuta predjasnjom ishranom. Veganski tip ishrane fakat ostvaruje alkalizovanu sredinu u organizmu ,sto je vise nego super, ali to en znaci da se alkalizovana sredina ne moze postici i sa unosenjem mesa i ostalih djakonija.

ostvarjuje alk sredinu ali ista nema veze ni sa cim ukoliko nema zatovren AK lanac..
tako da...

Spartak

  • Gost
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #5 poslato: Maj 01, 2012, 07:12:55 posle podne »
doduse ova misicna masa je postignuta predjasnjom ishranom. Veganski tip ishrane fakat ostvaruje alkalizovanu sredinu u organizmu ,sto je vise nego super, ali to en znaci da se alkalizovana sredina ne moze postici i sa unosenjem mesa i ostalih djakonija.

ostvarjuje alk sredinu ali ista nema veze ni sa cim ukoliko nema zatovren AK lanac..
tako da...

Svakako, gradjenje misicne mase bez dovoljno esencijalnih aminokiselina je apsurd, pa imao baznu ili kiselinu sredinu ,moze da prdi u chabar :)
ovo moje se vise odnosilo na generalno zdravlje

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #6 poslato: Maj 01, 2012, 07:29:16 posle podne »
Citat
,moze da prdi u chabar
;D ;D ;D ;D ;D

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #7 poslato: Maj 03, 2012, 10:24:59 posle podne »
AK lanac moze biti zatvoreni i sa biljnom ishranom (kombinovanjem namirnica), jedino sto onda trebaju ogromne kolicine hrane za neku respektabilniju misicnu masu, a to je vec misija nemoguce...Vegani mogu biti izuzetni sportisti, odlicnog fizickog zdravlja i kondicije, ali kada je rec o misicnoj masi...no no...vecina njih koji se i furaju na ime vegetarijanca bodibildera su tipa ili ovo- ili lakto- ilil kombinacija tih tipova vegetarijanca, a suplementaciju i aas da ne spominjemo...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #8 poslato: Maj 04, 2012, 05:44:23 pre podne »
Citat
AK lanac moze biti zatvoreni i sa biljnom ishranom

kako buraz?
ajde mi navedi kombinaciju namernica

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #9 poslato: Maj 04, 2012, 08:34:14 pre podne »
Npr. zitarice i mahunarke, kod zitarica je obicno lizin u deficitu, a mahunarke ga imaju dosta, a kod mahunarki zna da fali npr.metionin, triptofan i sl., a zitarice ga imaju....soja ima pun AK profil.....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #10 poslato: Maj 04, 2012, 10:34:49 pre podne »
Npr. zitarice i mahunarke, kod zitarica je obicno lizin u deficitu, a mahunarke ga imaju dosta, a kod mahunarki zna da fali npr.metionin, triptofan i sl., a zitarice ga imaju....soja ima pun AK profil.....

buraz
soja NEMA pun AK profil
a AK koje si nabrojao ne SPADAJU U ESENCIJALNE ili nama BITNE
dakle
metitonin,tripofan itd su toliko irelvantne AK da je to vise nego smesno
jeste da ucestvuju u AK profilu i na gomil cine sinergiju ali bez njh NASE TELO MOZE bez iakkvih prblema da funcksonise
moze i SA NJIMA a i bez EAK ali dugorocno gledjacui si u velikom problemu bez EAK..

Van mreže spavac

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #11 poslato: Maj 04, 2012, 12:09:06 posle podne »
Peđa, da li bi mogao malo da se raspišeš o tome? Najviše me interesuje da li i šta nedostaje veganima za zdrav život a naravno i za izgradnju mišićne mase.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #12 poslato: Maj 04, 2012, 12:10:42 posle podne »
Peđa, da li bi mogao malo da se raspišeš o tome? Najviše me interesuje da li i šta nedostaje veganima za zdrav život a naravno i za izgradnju mišićne mase.

pa zar ti upravi djake nije objasnio?
NEMA NAMRINICA ZIVOTINJSKOG POREKLA koje imaju PUN AK profil tj za izgradnju miscine mase (koja je bdw MAMA) su potrebne EAK kojih u TRAVAMA NEMA

Van mreže dr Sasa

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 245
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #13 poslato: Maj 04, 2012, 06:25:26 posle podne »
Peđa, da li bi mogao malo da se raspišeš o tome? Najviše me interesuje da li i šta nedostaje veganima za zdrav život a naravno i za izgradnju mišićne mase.

pa zar ti upravi djake nije objasnio?
NEMA NAMRINICA ZIVOTINJSKOG POREKLA koje imaju PUN AK profil tj za izgradnju miscine mase (koja je bdw MAMA) su potrebne EAK kojih u TRAVAMA NEMA
       

Možda ima u GLjIVAMA ;D :D

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Saša i bodybuilding
« Odgovor #14 poslato: Maj 04, 2012, 08:32:53 posle podne »
E sad vi, a onaj bilder starije generacije sto je istrazivao kod seljaka, sta jede bik pa je onako jak i ima velike testise?
Pa i on isao po livadi i brao travu i jeo :D

Pedja, poslacu ti pp, da ne ofiram covjeka sad javno, bio je u Palanci na takmicenju

jbt koji ludak, hahha, ja ne vjerujem