Septembar 23, 2024, 12:23:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Moj treninga prsa ?  (Pročitano 27969 puta)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #45 poslato: Septembar 20, 2006, 04:07:01 posle podne »
Ja sam rekao da su drugi, a i ja, to znali i pre nego sto si im ti objasnio! Prosipas previse Filozofije ni oko cega... Cuvaj energiju trebace ti! Pozdrav!  :wink:

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #46 poslato: Septembar 20, 2006, 05:05:42 posle podne »
Ja sam rekao da su drugi, a i ja, to znali i pre nego sto si im ti objasnio!

KAO SAM JA TO ZNAO DA TI ZNAŠ JA SAMO IZNOSIM ŠTA JA ZNAM S CILJEM DA SVOJIM ZNALJEM A I ISKUSTVOM POMOGNEM DRUGIMA KAO ŠTO SU I MENI OVDJE POMOGLI!!!!!

Prosipas previse Filozofije ni oko cega... 
MOŽDA SAM ZA TEBE FILOZOF PA TI MOGU MALO FILOZOFIRAT ;A OVO MOJE IZLAGANJE NE ZOVE SE FILOZOFIRANJE NEGO IZLAGANJE CINJENICA A I ZNANJA !!!!!!
 
Cuvaj energiju trebace ti!
JA IMAN DOVOLJNO ENERGIJE ZA SVE PA I ZA OBJASNIT NEKIMA KAKO STVARI STOJE !!!!

Pozdrav!
I TEBI!!! 8) 8)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #47 poslato: Septembar 20, 2006, 07:15:45 posle podne »
Samo opusteno,da ne skrecemo ponovo u off
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže alpha_male

  • VIP
  • Flyweight Member
  • *****
  • Poruke: 141
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #48 poslato: Septembar 21, 2006, 12:28:56 pre podne »
Pozdrav alfa male, jel nije problem da malo objasnis ove rotacije nista nisam razumeo, jos bolje ako imas neku ilustraciju...

Oprosti sto ti nisam odgovorio prije.
Ovako:
- kubanska rotacija se izvodi na nacin da se sipka hvata malo sire od širine ramena (ili u sirini ramena);početni položaj je kada su ti laktovi u visini ramena (zamisli da ti os rotacije cini sipka koja ti je provucena od pocetka jednog lakta do kraja drugog lakta), oko opisane osi rotacije se vrsi  rotacijsko gibanje sipke od polozaja kada sipka visi prema dolje (nalazi se na podrucju izmedju prsa i trbuha) do polozaja tocno iznad glave- sake opisuju polukruznicu radijusa koji cini podlaktica).Obavezno nastoj zadrzavati pocetno pravilno drzanje nadlaktica (u ravnini od lakta do lakta)
- kubanska presa je vjezba vrlo slicna kao i kubanska rotacija s time da se cijeli pokret dopunjuje sa potiskom iznad glave kada uteg dodje u gornju mrtvu tocku (dakle, kad sipka dodje u polozaj iznad glave tada se sipka jos potiskuje prema gore; poslije kad se spusti do iznad glave radi se pokret kojim se sipka rotacijom vraca u donju mrtvu tocku)
Pogledaj i ove vjezbe:
i ostale vjezbe na varijaciju External Rotation sa  www.exrx.net

Sve vjezbe (pogotovu iz grupe External Rotation) izvoditi u jako striktnoj formi u vrlo sporom tempu (kontinuiranom tenzijom) i sa granicnom kilazom (nikako se ne precjeniti jer je i mala masa utega stimulativna)
« Poslednja izmena: Septembar 21, 2006, 12:31:44 pre podne alpha_male »

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #49 poslato: Septembar 21, 2006, 01:21:48 pre podne »
Ovo deluje interesantno.Probacu sutra da vidim kako pogadja
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže RoCkY

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #50 poslato: Septembar 21, 2006, 01:50:43 pre podne »
Znas kako ja radim?Ovakav trening kao gore sto sam napisao 3-4 vezbe po 3-4 radne serije radim npr. 2 meseca.Onda npr.10dana-2 nedelje radim po nekom drugacijeem principu tipa 3 vezbe u opadajucim serijama bez pauze ili neke super-serije,cisto da,kao sto si ti rekao,"iznenadim" misic,da napravim promenu

e na to sam mislio Sale. Hvala ti

pozzz
I  DON'T  EAT  FOR  TASTE,  I  EAT  FOR  FUNCTION

Van mreže doberman

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 793
  • Voodoo Team
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #51 poslato: Septembar 21, 2006, 10:15:25 pre podne »
Hvala ti Alfa male puno na odgovoru. Pozdrav

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #52 poslato: Septembar 21, 2006, 12:07:05 posle podne »
Ja sam rekao da su drugi, a i ja, to znali i pre nego sto si im ti objasnio!
KAO SAM JA TO ZNAO DA TI ZNAŠ JA SAMO IZNOSIM ŠTA JA ZNAM S CILJEM DA SVOJIM ZNALJEM A I ISKUSTVOM POMOGNEM DRUGIMA KAO ŠTO SU I MENI OVDJE POMOGLI!!!!!
Prosipas previse Filozofije ni oko cega... 
MOŽDA SAM ZA TEBE FILOZOF PA TI MOGU MALO FILOZOFIRAT ;A OVO MOJE IZLAGANJE NE ZOVE SE FILOZOFIRANJE NEGO IZLAGANJE CINJENICA A I ZNANJA !!!!!!
Cuvaj energiju trebace ti!
JA IMAN DOVOLJNO ENERGIJE ZA SVE PA I ZA OBJASNIT NEKIMA KAKO STVARI STOJE !!!!
Pozdrav!
I TEBI!!! 8) 8)

Dobro je "profesore", dobro je...  :roll:

« Poslednja izmena: Septembar 21, 2006, 02:17:48 posle podne remetik »

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #53 poslato: Septembar 21, 2006, 03:24:11 posle podne »
Pozdrav alfa male, jel nije problem da malo objasnis ove rotacije nista nisam razumeo, jos bolje ako imas neku ilustraciju...

Oprosti sto ti nisam odgovorio prije.
Ovako:
- kubanska rotacija se izvodi na nacin da se sipka hvata malo sire od širine ramena (ili u sirini ramena);početni položaj je kada su ti laktovi u visini ramena (zamisli da ti os rotacije cini sipka koja ti je provucena od pocetka jednog lakta do kraja drugog lakta), oko opisane osi rotacije se vrsi  rotacijsko gibanje sipke od polozaja kada sipka visi prema dolje (nalazi se na podrucju izmedju prsa i trbuha) do polozaja tocno iznad glave- sake opisuju polukruznicu radijusa koji cini podlaktica).Obavezno nastoj zadrzavati pocetno pravilno drzanje nadlaktica (u ravnini od lakta do lakta)
- kubanska presa je vjezba vrlo slicna kao i kubanska rotacija s time da se cijeli pokret dopunjuje sa potiskom iznad glave kada uteg dodje u gornju mrtvu tocku (dakle, kad sipka dodje u polozaj iznad glave tada se sipka jos potiskuje prema gore; poslije kad se spusti do iznad glave radi se pokret kojim se sipka rotacijom vraca u donju mrtvu tocku)
Pogledaj i ove vjezbe:
i ostale vjezbe na varijaciju External Rotation sa  www.exrx.net

Sve vjezbe (pogotovu iz grupe External Rotation) izvoditi u jako striktnoj formi u vrlo sporom tempu (kontinuiranom tenzijom) i sa granicnom kilazom (nikako se ne precjeniti jer je i mala masa utega stimulativna)


OVE VJEŽE  KOJE JE alpha_male NAVE MOGU SE IZVODIT S RASTEZLJIVIM TRAKAMA I KAKO JE ON NAGLASIO FORMA JE JAKO BITNA JE VELIKOM KILAŽOM GUBIMO NA KVALITETI POKRETA A I KOD OVIH VJEŽBI MOŽE SE VRLO LAKO MOŽE OZLJEDIT
ONE SU JAKO POPULARNE U PRIPEMNOM DJELU VATERPOLISTA KOD KOIH JE JAKO VAŽNO JER OSIGURAVA   JACINU  I STABILNOSTI RAMENOG ZGLOBA IAKO JE VJEŽBA ZA RAZVIJANJE PRSNOG MIŠICA!!!!!!
I

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #54 poslato: Septembar 21, 2006, 04:13:52 posle podne »
Profesore,

Posto si me ovde: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=2559.15 pitao kakva je razlika izmedju dva pokreta....juce nemadoh vremena, ali evo danas pronadjoh koji minut...evo ovde imas linkove:
1. http://www.exrx.net/WeightExercises/PectoralSternal/WtChestDip.html
2. http://www.exrx.net/WeightExercises/Triceps/LVTriDip.html

... pa sledeci put kad budes imao predavanje da znas!  :wink:

Pitaj sta god ti ne bude jasno!!! Zato smo tu!



Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #55 poslato: Septembar 21, 2006, 06:25:04 posle podne »
Profesore,

Posto si me ovde: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=2559.15 pitao kakva je razlika izmedju dva pokreta....juce nemadoh vremena, ali evo danas pronadjoh koji minut...evo ovde imas linkove:
1. http://www.exrx.net/WeightExercises/PectoralSternal/WtChestDip.html
2. http://www.exrx.net/WeightExercises/Triceps/LVTriDip.html

... pa sledeci put kad budes imao predavanje da znas!  :wink:

Pitaj sta god ti ne bude jasno!!! Zato smo tu!

koliko ja vidim razlika je samo šta u prvoj vježbi podižeš teret a u drugoj podižeš vlastito tjelo
a u oba slucaja vrši se EXTENZIJA NADLAKTICE

oba slucaja ako malo imaš u glavi možeš simulirati na "rimskoj klupi"!!!! mjenjajuci razmak između laktova i položaja tjela u odnosu na spravu!!!!

Pitaj sta god ti ne bude jasno!!! Zato smo tu!
OCU HVALA !!!!!

Jos jedan cas od PROFESORA dobro prosao :lol:
Ja bre fitnes profo pa sta si nam sada novo rekao?
To ti je kao da sam ja napisao ptica leti a ti me dopunis i napises ako neleti kako treba mora biti veoma opasno da nenaleti na neki avion jer je taj let visoko rizican a posebna paznja trebala bi da se obrati prilikom sletanja ....bla bla bla.


VARIJACIJE NA TU TEMU TJ JOŠ JEDAN NACIN IZVOĐENJA KOJI TI JOŠ MOŽDA NISI PROBAO A JAKO JE ZAHVALAN I PRODUKTIVAN!!!


RAZLIKA JE
podizes nego guras.

U OBA TVOJA SLUCAJA MOŽEŠ SE GURAT OD "RIMSKU KLUPU" A I PODIZAT NA "RIMSKOJ KLUPI"

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #56 poslato: Septembar 21, 2006, 08:18:43 posle podne »
Oko cega se vi ovde raspravljate.

Oko toga da propadanje nije trening za grudi.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #57 poslato: Septembar 21, 2006, 09:34:53 posle podne »
Pa, otprilike!   :|  Kako se uzme sto kaze profesor!

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #58 poslato: Septembar 21, 2006, 11:25:02 posle podne »
Oko cega se vi ovde raspravljate.

Oko toga da propadanje nije trening za grudi.

Propadanje kao vježba ja nigdje nisam rekao da nije vježba za razvoj mišica prsnog koša
JA SAM SAMO HTIO NAGLASIT DA RAZLICITI POLOOŽAJI TJELA U ODNOSU NA SPRAVU  CINEI DA SE JEDAN MIŠIC VIŠE ILI MANJE AKTIVIRA
A NEKI MI STAVLJAJU U USTA NEBULOZE KOJE NEBI NI PIJAN REKAO !!!!!
Pa, otprilike!   :|  Kako se uzme sto kaze profesor!
A JA SE ISPRICAVAM ŠTA NEKIMA TREBA MALO VIŠE DA SVATE ŠTA SAM HTIO RECI I TAKO ODLAZE S TEME !!!!








Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #59 poslato: Septembar 21, 2006, 11:27:17 posle podne »
Oko cega se vi ovde raspravljate.

Oko toga da propadanje nije trening za grudi.

Propadanje kao vježba ja nigdje nisam rekao da nije vježba za razvoj mišica prsnog koša
JA SAM SAMO HTIO NAGLASIT DA RAZLICITI POLOOŽAJI TJELA U ODNOSU NA SPRAVU  CINEI DA SE JEDAN MIŠIC VIŠE ILI MANJE AKTIVIRA
A NEKI MI STAVLJAJU U USTA NEBULOZE KOJE NEBI NI PIJAN REKAO !!!!!

Ja tebi nista nisam rekao, nego je neko pre tebe pomenuo to. Nemam bas vremena da citam sve detaljno