Jun 21, 2024, 09:59:25 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.205 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Moj treninga prsa ?  (Pročitano 27165 puta)

Van mreže doberman

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 793
  • Voodoo Team
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #15 poslato: Septembar 19, 2006, 10:48:19 pre podne »
Koliko ja znam a neznam mnogo ali mislim da je propadanje vezba prvo za triceps pa tek onda za druge misice

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #16 poslato: Septembar 19, 2006, 10:51:44 pre podne »
Propadanje je vezba prvenstveno za grudi. Za triceps se radi vezba slicna propadanju, samo sto je razlika u tome sto se ne podizes nego guras. Ja u teretani nemam tu spravu, ali se trudim da simuliram pokret radeci propadanja...

Zoka

  • Gost
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #17 poslato: Septembar 19, 2006, 10:53:29 pre podne »
Jedno vrijeme sam radio "duboko" propadanje i jos od tada vucem povredu ramena... ne vise :)

Van mreže doberman

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 793
  • Voodoo Team
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #18 poslato: Septembar 19, 2006, 10:53:52 pre podne »
Priznajem da to nisam znao, eto naucih nesto novo

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #19 poslato: Septembar 19, 2006, 11:16:16 pre podne »
meni je propadanje pre svega vezba za triceps

i ja radim duboka propadanja i sa opterecenjem i to godinama i nemam nikakavih problema

blacki

  • Gost
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #20 poslato: Septembar 19, 2006, 12:01:51 posle podne »
meni  je gazda teretane uvjek govori za prsa sto dublje,a za triceps samo malo ali drugaciji je stav spustanja i bas osjetim da mi triceps radi,ali na toj spravi samo prsa vjezbam obavezno uvjek kada prsa radim

Van mreže alpha_male

  • VIP
  • Flyweight Member
  • *****
  • Poruke: 141
Odg: Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #21 poslato: Septembar 19, 2006, 03:14:29 posle podne »
Jedno vrijeme sam radio "duboko" propadanje i jos od tada vucem povredu ramena... ne vise :)


Moje iskustvo sa ozljedama ramena me je nagnalo da sam morao primjenjivati i vjezbe kao sto su razne vrste rotacija: vjezba se rotator cuffa (skupina odgovorna za rotaciju ramena kada zamisljena os rotacije prolazi kroz nadlakticu)
Kubanska rotacija, kubanska presa, odrucivanje u raznim polozajima (od vertikale, pa pretklanjanjem do horizntale), predrucivanje trebale bi biti rutina uradjena u svrhu progresivnog zagrijavanja kroz par serija pred sam trening bilo koje vrste potisaka.Dakako vjezbe za rotatore ramena ubacim tu i tamo kao sastavni dio treninga ramena (svako 3 ili 4 trening kao zadnje vjezbe, tempo kojim radim te vjezbe je vrlo spor i radim ih  tri serije po treningu).
Ima da rame bude sigurno kao tvrdjava

Van mreže doberman

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 793
  • Voodoo Team
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #22 poslato: Septembar 19, 2006, 03:27:05 posle podne »
Pozdrav alfa male, jel nije problem da malo objasnis ove rotacije nista nisam razumeo, jos bolje ako imas neku ilustraciju...

Zoka

  • Gost
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #23 poslato: Septembar 19, 2006, 03:32:35 posle podne »
Meni se aktivirila povreda opet... najvise je osjetim kod ove vjezbe http://www.exrx.net/WeightExercises/DeltoidAnterior/DBFrontRaise.html
(Dumbbell Front Raise) i kod benca... posto uskoro trebam da pocnem kuru nisam bas pametan sta da radim posto je bol cim krema popusti malo jaca... mislim nije nesto extra jaka... al smeta...
Ili da napravim malu pauzu ili da ovu vjezbu (Dumbbell Front Raise) izbacim skroz...
Pokusavam ja zagrijati rotatore. ili kao se vec zovu al ocigledno ne uspijevam :)

Zoka

  • Gost
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #24 poslato: Septembar 19, 2006, 03:38:52 posle podne »
Boli me gdje je ova plava tacka.. malo veca tacka :)

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #25 poslato: Septembar 19, 2006, 04:10:46 posle podne »
Propadanje je vezba prvenstveno za grudi. Za triceps se radi vezba slicna propadanju,
OVDJE SE POSTAVLJA PROTUPITANJE ŠTA RAZVIJAMO BENCH PRESSOM???
TO OVISI O NACINU IZVOĐENJA VJEŽBE A I O ŠIRINI HVATA !!!!
PA TAKO DIPS ILI KAKO IH NEKI ZOVU   "PROPADANJA" OVISI O POLOŽAJU RAMENA U ODNOSU NA PARALELE ILI RUCKE A I ODNOSU PRSA S PARALELAMA-RUCKAMA!!!!
AKO SU RAMENA U RAVNINI S ŠAKAMA A LAKTOVI USKO JACAMO PRVENSTVENO TRICEPSE  A KAO POMOCNI MIŠICI RADE JOŠ I PRSNI MIŠICI  AL AKO SU PRSA IZBACENA U ODNOSU NA ŠAKE A JOŠ I  NAGNUTA NAPRIJED RADE NAGLAŠAVAMO VJEŽBU ZA PRSNE MIŠICE
OVA VJEŽBA JE PO SASTAVU OSNOVNA VJEŽBA TAKO DA NEMOŽEMO UTJECAT SAMO NA JEDAN MIŠIC NEGO NACINOM IZVOĐENJA MOŽEMO NAGLASITI A I TAKO RAZVITI CILJANI MIŠIC

.samo sto je razlika u tome sto se ne podizes nego guras. :shock: :shock: :shock:
A KAKVA JE RAZLIKA IZMEĐU TA DVA POKRETA PODIZANJA I GURANJA NA PARALELAMA ILI SPRAVI ZA PROPADANJE????

Van mreže badgirl

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 7
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #26 poslato: Septembar 19, 2006, 04:13:27 posle podne »

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #27 poslato: Septembar 19, 2006, 04:21:51 posle podne »
.samo sto je razlika u tome sto se ne podizes nego guras. Shocked Shocked Shocked
A KAKVA JE RAZLIKA IZMEĐU TA DVA POKRETA PODIZANJA I GURANJA NA PARALELAMA ILI SPRAVI ZA PROPADANJE????

Paralele nisam nikada radio, ali mislim  da, bez obzira sto predstavljaju simulaciju propadanja, nisu identicne vezbe zato sto ti (ako sam dobro primetio) ruke stoje nekako nazad u odnosu na telo, za razliku od propadanja, u kojima su ruke ispred ili paralelne sa telom.

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #28 poslato: Septembar 19, 2006, 05:54:37 posle podne »
ja kad kažem na paralele mislim na spravu tj rimsku klupu !!!!

Van mreže ARHB

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 104
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #29 poslato: Septembar 19, 2006, 09:37:35 posle podne »
Ja kad radim propadanje a hocu da pogodim grudi nagnem se naprijed, a kad redim za triceps tjelo mi je okomito na pod dakle skroz uspravno i tako mi triceps vise radi