Jun 26, 2024, 07:37:19 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana za definiciju  (Pročitano 19294 puta)

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #30 poslato: April 16, 2012, 01:34:38 posle podne »
Dijete starije od mene 2 godine.  ;D
Inace imas dobru genetiku,steta sto ranije nisi poceo sa dobrom ishranom ali nije kasno daleko bilo!
AKo nisi pri param uzimaj mjericu-mjericu i po wheya poslje treninga tad je najvaznije,u ostalim obrocima ti i nije neophodan samo gledaj da unosis sto vise proteina iz hrane-meso,riba,jaja,ella sir...Uz proteine primarnu ulogu imaju hidrati i masti,nebitno da li radis masu ili defku.A u kojim kolicinama ces da ih unosis zavisi od tvojih potreba i ciljeva.Ukratko,ako si na masi bar 250-300 UH dnevno to bi bio neki pocetak a za definiciju imas razlicite dijete.Za pocetak ja bih radio rotacije UH,pa low carb i na kraju keto dijetu ali ja bi nju zaobisao.Imas vjerovatno tekst o svakoj dijeti na forumu.Proteine ja nikad nebi spustao ispod 200,e sad kazem ti zavisi od pojedinca i ciljeva/potreba...
hahahah sta mi naprica ;D apsolutno nista te nisam razumeo sa ovim dijetama.. u svakom slucaju ne bih bio na masi sigurno :) samo bih se poboljsao 20% vise nego sto sam sad. ne treba mi ni veca ruka ni nista,samo kad bih uspeo da skinem masti a da mi misici ostanu isti ili eventualno sto je pedja napisao da dobijem 3kg ciste misicne mase

 8)
Druze zato citaj.Nekome bi trebao cijeli dan da tebi objasni svaku dijetu,zato imas sve fino napisano.Nije lako skinuti mast a zadrzati sve misice,bez dobre ishrane nemoguce.A 3 kg cistih misica mozes da dobijes mozda za godinu dana,zavisi od brojnih faktora ali sa mnogo boljom ishranom nego sto ti trenutno imas i treningom.I ta godina je diskutabilna.

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #31 poslato: April 16, 2012, 01:37:17 posle podne »
Samo ti citaj i edukuj se,
 a apetit za misicnom masom, pa defkom, trbusnjacima itd ce ti se povecavati, nadam se.
Imas dobre predispozicije, ovdje imas inf. koliko god ti treba, a imas i ljudi koji ce ti dat odgovore na pametno postavljena pitanja.
Pozzz
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #32 poslato: April 16, 2012, 03:11:41 posle podne »
ok,ok hvala svima na odgovorima. jel mozete bar za pocetak da mi kazete da li ima neki jeftiniji protein od ovog prostar whey-a. zaista nije lako studentu izdvojiti 7000 za protein ;/ pogotovo sad kad ne radim.. tek za mesec-dva cu mozda imati da izdvojim za ovaj

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #33 poslato: April 16, 2012, 03:51:08 posle podne »
Uzmi ovaj http://is.gd/6OGH9q

Samo pazljivo sa njim, ovaj hydro ubiva na mestu 8)
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #34 poslato: April 16, 2012, 05:43:39 posle podne »
ok,ok hvala svima na odgovorima. jel mozete bar za pocetak da mi kazete da li ima neki jeftiniji protein od ovog prostar whey-a. zaista nije lako studentu izdvojiti 7000 za protein ;/ pogotovo sad kad ne radim.. tek za mesec-dva cu mozda imati da izdvojim za ovaj

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29831

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #35 poslato: April 16, 2012, 08:36:39 posle podne »
najekonomicnije ti je kupis na vece kolicine...tipa bolje dati jednom 110 evra nego dva puta po 70 za istu kolicinu

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #36 poslato: April 16, 2012, 09:20:03 posle podne »
znam.. al s' obzirom da sam nezaposleni student i da moram sam da zaradim te pare jer moji smatraju da mi proteini nisu potrebni tesko mi je da izdvojim 100e.. msm nije tesko nego nemam ;/ za koji mesec cu poceti da radim pa gledam dotle nesto za izdejstvujem. hteo bih prekosutra da kupim neki koji bi mi trajao 20ak dana.. racunam ako unosim 50g dnevno treba mi 1kg proteina a trenutno sam ustedeo 2000... gledam da narucim iz amerike ovaj sto mi je pedja preporucio,tamo je 4.4kg 100$ sto je oko 75e. duplo je jeftinije. a ortak dolazi tek 5og maja pa bih nesto dotle uzeo kao zamenu

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #37 poslato: April 16, 2012, 09:54:34 posle podne »
Citat
al s' obzirom da sam nezaposleni student i da moram sam da zaradim te pare jer moji smatraju da mi proteini nisu potrebni tesko mi je da izdvojim 100e..
pricaj mi o tome isti slucaj,a uvek se nadje nesto vaznije,bolje i potrebnije za kupovinu i kad se dodje do tih 100 evra...

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #38 poslato: April 16, 2012, 10:29:26 posle podne »
Pa ako uzimas whey ekonomicno(samo posle treninga) moze poprilicno dugo da ti traje.Tad je u sustini najpotrebniji, tako da ako su pare problem, to je najbolja solucija.

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #39 poslato: April 16, 2012, 10:45:08 posle podne »
pa mislio sam da uzimam dnevno 40-50g posle treninga. jeste moze da potraje ne kazem nego ja sam pre neki dan odlucio da uzmem proteine i evo 2 dana citam ovaj forum i doneo sam odluku. jos samo da skupim pare:) moram od mojih da izmuzem jos soma bar za neki od 900g. unistavaju nas u srbiji sa cenama.. prosecan student ne moze da funkcionise.. kondomi 200 din,benzin 200 din.. i sad ne znam kako prezivljavam a kamoli kad krenem da vodim racuna o ishrani..

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #40 poslato: April 16, 2012, 11:02:43 posle podne »
pa mislio sam da uzimam dnevno 40-50g posle treninga. jeste moze da potraje ne kazem nego ja sam pre neki dan odlucio da uzmem proteine i evo 2 dana citam ovaj forum i doneo sam odluku. jos samo da skupim pare:) moram od mojih da izmuzem jos soma bar za neki od 900g. unistavaju nas u srbiji sa cenama.. prosecan student ne moze da funkcionise.. kondomi 200 din,benzin 200 din.. i sad ne znam kako prezivljavam a kamoli kad krenem da vodim racuna o ishrani..
E moje studentu :)
Bolje ti malo prouci ovu materiju. Koliko sam uspeo da shvatim iz tvojih poruka ti si umislio da ces od proteina da "eksplodiras", da ces od jedne kante da nabacis toliko misica da te nece prepoznati na ulici.
Citaj forum i uci, a za protein ima vremena....prvo sredi ishranu kako treba, a posle razmisljaj o suplementima. Ako budes jeo kako treba imaces ti dobre rezultate u pocetku i bez whey-a.
Ako ne mozes da priustis sebi suplemente na neki duzi period onda neces imati neke koristi ni ako ih budes uzimao periodicno na mesec dana.
Razmisli jos jednom, u principu nemas sta da izgubis... (osim 60e :D )

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #41 poslato: April 16, 2012, 11:11:45 posle podne »
pa mislio sam da uzimam dnevno 40-50g posle treninga. jeste moze da potraje ne kazem nego ja sam pre neki dan odlucio da uzmem proteine i evo 2 dana citam ovaj forum i doneo sam odluku. jos samo da skupim pare:) moram od mojih da izmuzem jos soma bar za neki od 900g. unistavaju nas u srbiji sa cenama.. prosecan student ne moze da funkcionise.. kondomi 200 din,benzin 200 din.. i sad ne znam kako prezivljavam a kamoli kad krenem da vodim racuna o ishrani..
E moje studentu :)
Bolje ti malo prouci ovu materiju. Koliko sam uspeo da shvatim iz tvojih poruka ti si umislio da ces od proteina da "eksplodiras", da ces od jedne kante da nabacis toliko misica da te nece prepoznati na ulici.
Citaj forum i uci, a za protein ima vremena....prvo sredi ishranu kako treba, a posle razmisljaj o suplementima. Ako budes jeo kako treba imaces ti dobre rezultate u pocetku i bez whey-a.
Ako ne mozes da priustis sebi suplemente na neki duzi period onda neces imati neke koristi ni ako ih budes uzimao periodicno na mesec dana.
Razmisli jos jednom, u principu nemas sta da izgubis... (osim 60e :D )
ma ne mislim da cu da eksplodiram daleko od toga.. mislim da cu se poboljsati mozda 20% od trenutnog stanja u smislu da cu se malo izdefinisiati i poboljsati volumen misica. sigurno se razlika nece videti dok sam obucen. tako nikada u teretanu nisam usao do pretprosle god pa sam za 3 meseca postigao ogroman napredak i u snazi i u izgledu pa sam ostao na tom nivou. tako zelim i sad. da napravim zadovoljavajuci napredak i da ostanem na tome:) i nisi me dobro shvatio. ja hocu na duzi period nego mi treba sad do 5og maja,tada cu dobiti na duzi period:) meni je malo problem sa hranom sto nemam kad da je spremam al dacu sve od sebe

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #42 poslato: April 16, 2012, 11:26:27 posle podne »
Razumem ja tebe savršeno ;)
Problem je što ti sebe ne želis da razumeš, pokušavaš da nađeš neke prečice i lakše načine da stigneš do cilja a to u ovom sportu nije moguće.
Imaš prevelika očekivanja, pazi da posle ne budu prevelika razočarenja ;)
Kao što rekoh...radi šta hoćeš jer u principu nemaš šta da izgubiš, možeš samo da naučiš na svojim greškama (ovo ti iz iskustva kažem), ali mnogo je bolje da učiš na greškama drugih, tome uostalom i služi forum, zar ne?
Obavezno se javi kada se budeš poboljšao za 20% od whey proteina :)

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #43 poslato: April 16, 2012, 11:32:25 posle podne »
Lako je meni za tebe kad su kondomi glavna studentska muka.  ;D
Inace da znas koliko sam ja wheya popio,mogao sam dobra kola da uzmem za te pare.I po tvom razmisljanju ja bi izgledao kao Arnold u najboljim danima.Od kante wheya neces nista dobiti,to moras da shvatis kao hranu i da redovno uzimas.A ako ishrana nije dobra(a tvoja dalekooo od dobre) nece ti ni pomoci 50 kanti proteina.I to sto ti hoces zahtjeva mnogo truda,ulaganja i odricanja,nije to bas tako-ja cu se izdefinisati malo pred ljeto,docice misici do izrazaja a obimi ostati isti...Sto kaze momak iznad,bolje uci na tudjim greskama nego na svojim.  ;)

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #44 poslato: April 16, 2012, 11:40:30 posle podne »
ok postovacu slike bas za 2-3 meseca:) razumem sta pricas.. ja se iskreno oslanjam na genetiku. lako se gojim i mrsavim tj lako mi se menja oblik. mozda ovaj put ne bude tako al ja se nadam da ce biti. moj cilj je da mi se misici vide ovako ko na ovim slikama u bilo kom trenutku a ne samo ako svetlost bije odozgo  ::)  u principu sam zadovoljan misicima,samo bih voleo da dodju do izrazaja. u svakom slucaju postovacu slike posle 2-3 meseca pa cemo videti na cemu sam. vidim da si napisao da gresim ;/ pomoglo bi ako bi rekao u cemu. da li u ocekivanjima i mom odnosu prema ovome ili u uzimanju proteina?