Jul 07, 2024, 09:57:54 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.253 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Kako vam se čini moj trening!  (Pročitano 4712 puta)

Van mreže Mico Bradina

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 189
Kako vam se čini moj trening!
« poslato: April 02, 2012, 07:06:42 posle podne »
Ovako izgleda moj nedeljni trening, sta bi menjali dodali itd... Ja ovako cepam evo jos malo ce 2god.

PONEDELJAK Grudi : Kosi potisak bučicama, ravni potisak bučicama, razvlacenje ( jedan trening koso jedan ravno) , pul over sve po 4 serije do 10 ponavljanja

UTORAK Ledja: Zgibovi, usko vucenje na lat masini, veslanje u pretklonu, veslanje na T sipci - usko, veslanje bučicom, ledjnjaci na klupi, sve po 4 serije do 10 ponavljanja.

SREDA Noge: Sut klupa, presa, cucanj, iskorak na smit masini, zadnja loza dve vezbe (lezeci na klupi i stojeci pojedinacno svaka noga na masini  :) )

ČETVRTAK: Pauza

PETAK Ruke: stojeci pregib sa ravnom sipkom ili krivom sipkom, pojedinacni pregib bučicama na kosoj klupi ili stojeci, hamer pregib ili koncetracioni pregib na skot klupi
triceps: konopac, uski hvat, potisak sa čela, propadanje ili kik bek ili potisak na latu.

SUBOTA: Ramena trapezi: sedeci potisak sa bucicama na klupi ili na smit masini, sedece ili stojece letenje, letenje u pretklonu, vucenje sipke do brade ili dizanje bucica ispred sebe( nekad sa sipkom ili bučkama)  ???  sleganje ramneima sa šipkom pa bučicama opet sve po 4serije po 10ak ponavljanja

Ne zamerite na ovakvom pisanju ali skapiracete sta je  ;D neka mi stare kajle foruma kazu valja li i da li mozda u nekim vezbama preterujem. I da jos ovo svaki trening mi je razlicit instinktivan uvek nesto menjam malo ovo malo ono ne bih li misic pogodio iz drugacijeg ugla. Trbuh 3puta nedeljno dosta  :) 

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Kako vam se čini moj trening!
« Odgovor #1 poslato: April 02, 2012, 07:15:57 posle podne »
a sto sut klupa pre cucnja ? to mi je kao da radis sajle pre benca za grudi recimo.... meni logicno prvo cucanj i iskorak da radis...

Van mreže Veljko1981

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 222
Odg: Kako vam se čini moj trening!
« Odgovor #2 poslato: April 02, 2012, 07:18:44 posle podne »
pre-exaust
Bez čučnjeva u kavezu za biceps!

Van mreže Mico Bradina

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 189
Odg: Kako vam se čini moj trening!
« Odgovor #3 poslato: April 02, 2012, 07:25:32 posle podne »
Navika ne znam, ali na sut klupi bas lepo zagrejem butine  i ostem ih vec da su pune i spremne za dalji rad, pre par godina sam blago povredio desno koleno na poslu( gore iznad casice prema butini) pa se zato drzim ovog redosleda, mada moze to da se menja nije problem.

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Kako vam se čini moj trening!
« Odgovor #4 poslato: April 02, 2012, 07:34:18 posle podne »
pre-exaust
a sto se to radi,prvo izolacione pa osnovne? sta bolje pogodis misice kasnije ?

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Kako vam se čini moj trening!
« Odgovor #5 poslato: April 02, 2012, 08:12:18 posle podne »
 Cesto ljudi rade leg curl pre cucnja sa laganim opterecenjem  u vise ponavljanja da doteraju krv u butke, nije nista neobicno.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Mico Bradina

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 189
Odg: Kako vam se čini moj trening!
« Odgovor #6 poslato: April 02, 2012, 08:39:10 posle podne »
Nisam rekao da ga bolje pogodim kasnije, ali sa leg curl-om pocinjem ostale vezbe rotiram kako kad... Jel mnogo ovo za noge u jednom danu?

Van mreže Veljko1981

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 222
Odg: Kako vam se čini moj trening!
« Odgovor #7 poslato: April 02, 2012, 08:46:21 posle podne »
meni bi bilo mnogo.
Bez čučnjeva u kavezu za biceps!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako vam se čini moj trening!
« Odgovor #8 poslato: April 02, 2012, 08:48:05 posle podne »

Van mreže Mico Bradina

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 189
Odg: Kako vam se čini moj trening!
« Odgovor #9 poslato: Septembar 11, 2012, 09:52:53 posle podne »
Mozda sam trebao otvoriti temu, ali nema veze...

MRTVO DIZANJE ZA VISOKE LJUDE

Kada izvodim ovu vezbu nema nikakvih problema u formi sve dok se ne spustim tegove do patosa, tu se nekako gubim cini mi se kada bih pod ploce poturio dva bloka i spustao se do njih to bi bilo TO. Ovako mi je bas neobicno i ako sam skoncentrisan na pravilnu formu, u donjoj tacki pokreta ne mogu da drzim ledja pravo uvijam se... Lakse mij e poceti vezbu kada teg drzim u visini kukova i krenem, nego kada ga vucem iz "podruma" :) E sad, ici do kraja ili ga malo skratiti?
Dobro bi mi dosao savet ili primer!

Van mreže Mico Bradina

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 189
Odg: Kako vam se čini moj trening!
« Odgovor #10 poslato: Septembar 11, 2012, 10:06:16 posle podne »
Ili ne raditi ovu vezbu, ne silujem sa tezinama ovde se narucito cuvam :D

Van mreže FGeR

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Kako vam se čini moj trening!
« Odgovor #11 poslato: Septembar 12, 2012, 08:39:27 pre podne »
Mene zanima koliko rade vjezbi kad im je ovo mnogo?

P.s moram se slozit sa Pedjom, mnogo je samo kad biju :P

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako vam se čini moj trening!
« Odgovor #12 poslato: Septembar 12, 2012, 09:13:38 pre podne »
nisam kompetentan za ovo jer mrtvo dizanje u zivotu nisam radio

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Kako vam se čini moj trening!
« Odgovor #13 poslato: Septembar 12, 2012, 10:32:07 pre podne »
Mozda sam trebao otvoriti temu, ali nema veze...

MRTVO DIZANJE ZA VISOKE LJUDE

Kada izvodim ovu vezbu nema nikakvih problema u formi sve dok se ne spustim tegove do patosa, tu se nekako gubim cini mi se kada bih pod ploce poturio dva bloka i spustao se do njih to bi bilo TO. Ovako mi je bas neobicno i ako sam skoncentrisan na pravilnu formu, u donjoj tacki pokreta ne mogu da drzim ledja pravo uvijam se... Lakse mij e poceti vezbu kada teg drzim u visini kukova i krenem, nego kada ga vucem iz "podruma" :) E sad, ici do kraja ili ga malo skratiti?
Dobro bi mi dosao savet ili primer!

Okači snimak ako možeš.Ovako može biti mnogo razloga.Ne mora biti nužno visina , recimo ljudi koji imaju dugačke butne kosti u odnosu na leđa moraju odmaknuti šipku od sebe.Možda je tvoja tehnika u pitanju , a može biti i do opreme.Ako ploče nisu standardnog prečnika a obično su manje onda ti je šipka nisko u startu i to mijenja pokret.To onda dođe mrtvo iz deficita što po meni bi rijetko ko trebao da radi ako uopšte ima svrhe.Opet je najbolje da postaviš snimak.

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Kako vam se čini moj trening!
« Odgovor #14 poslato: Septembar 12, 2012, 08:23:56 posle podne »
Mozda sam trebao otvoriti temu, ali nema veze...

MRTVO DIZANJE ZA VISOKE LJUDE

Kada izvodim ovu vezbu nema nikakvih problema u formi sve dok se ne spustim tegove do patosa, tu se nekako gubim cini mi se kada bih pod ploce poturio dva bloka i spustao se do njih to bi bilo TO. Ovako mi je bas neobicno i ako sam skoncentrisan na pravilnu formu, u donjoj tacki pokreta ne mogu da drzim ledja pravo uvijam se... Lakse mij e poceti vezbu kada teg drzim u visini kukova i krenem, nego kada ga vucem iz "podruma" :) E sad, ici do kraja ili ga malo skratiti?
Dobro bi mi dosao savet ili primer!


Koliko si visok? To se moze desavati kod ljudi sa duzim ekstremitetima.
Ali u sustini to nije veliki problem, nadjes neke sebi stalke sa kojih uzimas i vracas sipku i it to je to.
Bitno je da vladas tehnikom izvodjenja vjezbe i da ti pogadja kako treba. A sad za spustanje i uzimanje sipke snadji se
kako je tebi najzgodnije. jedino ako se neces baviti poweliftingom pa ti je potreban i ta faza pokreta prilikom dizanja sa poda.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic