Jun 26, 2024, 11:50:42 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.237 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Poboljsanje skoka,eksplozivnosti  (Pročitano 8672 puta)

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Poboljsanje skoka,eksplozivnosti
« Odgovor #15 poslato: Mart 19, 2012, 06:00:24 posle podne »
ja ti dam odgovor ali ti ga ne zelis da cujes.
jbg..
ponovo
kakve veze ima hipetrofija (jer radis na masi kako rauzmem) i vezbe koje daju exolizvnu snagau?

druze=GUBIS VREME zamajavauju ci sam sebe
ili radis ovo ili ono..nemoze sistem..RADITI CU DEFKU ali cu nabacati malo mase
tako i ti
radim masu ali da uradim malo i explizvnosti ne bi bilo lose..NE BI.ali to tako ne zalost ne radi

 Ma fora je u tome što ne radim masu, nego čisto "održavam" trenutno stanje, jer sam počeo da radim, i ne treniram baš nešto redovno... Ne radim serije do otkaza i ne forsiram se baš do iznemoglosti....  Razumem šta si hteo da kažeš.

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Poboljsanje skoka,eksplozivnosti
« Odgovor #16 poslato: Mart 19, 2012, 06:05:09 posle podne »


 Daleko od toga da sam profi igrač nego čisto onako pitam, da li ću imati koristi u smislu eksplozivnosti ako recimo trening za ramena odradim stojeći potisak sa šipkom u kojem "ispucavam" teg što brže mogu, a spuštam ga normalnom brzinom i nakon toga odradim još 2 vežbe sa bučicama (letenje i rotatore recimo).
 Ili da pored lat mašine i "klanjanja" koje radim uobičajeno odradim 5 serija mrtvog dizanja sa umerenom kilažom, koju ću da podižem maximalno brzo...

jest da ti je Pedja odgovorio, ali evo i da ja nesto dodam
postoji nesto sto se zove periodizacija treninga. E sad, ti moras da znas zasto nesto radis i za kad to radis, pa u skladu sa time i da napravis periodizaciju, koja moze da ukljuci periode misicne izdrzljivosti, misicne hipertrofije, snage i ekslpozivnosti.
Opet, polazeci od cilja ( tj sporta kojim se bavis ) moras da vidis koji su to pokreti koji se specificni za sport, na koje treba da stavis akcenat i koji su to osnovni pokreti koje treba da radis, a koje da izbacis jel mogu da budu kontraproduktivni za tebe....
itd itd, udavicu sad bespotrebnim glupostima

u sustini, ti ne znas sta hoces tacno, malo bi ovo, a malo i ono, a tako nece da ide

 Istina je da malo bauljam, mešam... Konkretno sam jedino siguran za stojeći potisak koji izvodim explozivno da ima direktan uticaj na poboljšanje igre pod košem (gde uglavnom igram) u smislu da "jače" i brže podignem loptu, često i uz faul, i stignem do koša. To sam jedino potvrdio u praksi do sada. Evo baš juče sam dao par koševa uz igrača koji mi "visi" na leđima :D

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Poboljsanje skoka,eksplozivnosti
« Odgovor #17 poslato: Mart 20, 2012, 09:21:41 pre podne »
Ti jos malo pa kao Pekovic, njemu vise na ledjima sto crnci sto belci...
Men sana in corpore sano !

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Poboljsanje skoka,eksplozivnosti
« Odgovor #18 poslato: Mart 21, 2012, 09:49:46 posle podne »
Ti jos malo pa kao Pekovic, njemu vise na ledjima sto crnci sto belci...

 Samo se ti zezaj, činjenica je da me redovno "prebiju" na basketu, jer su svi uglavnom niži i lakši od mene :D Ali sjajan je osećaj kad uz dupli faul postignem koš, a pride ne tražim faul :P  A Peković je sve jači, jak je čak i za NBA standarde, plus dobra centarska tehnika, skidam mu kapu. Mogu da zamislim šta bi on uradio meni i drugarima na basketu, mislim da bismo pobegli sa terena :D

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Poboljsanje skoka,eksplozivnosti
« Odgovor #19 poslato: Mart 25, 2012, 11:45:22 posle podne »
Ako vec hoces da se poboljsas u basketu, mogao bi umesto tog mrtvog da radis nabacaj malo, pomaze u eksplozivnosti.
No curling in the squat rack!

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Poboljsanje skoka,eksplozivnosti
« Odgovor #20 poslato: Mart 26, 2012, 10:21:54 posle podne »
Ako vec hoces da se poboljsas u basketu, mogao bi umesto tog mrtvog da radis nabacaj malo, pomaze u eksplozivnosti.

 E radio sam ga, samo ne znam da li sam dobro radio :) Jel ovo dobra tehnika?

Mike Burgener: Coaching The Power Clean

Ili onako da teg ne ostane na ramenima, nego samo da se nabaci i odmah spusti dole (mislim da je to radio Howard iz NBA-a)...

Van mreže Scarecrow

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 524
  • FUCK YEAH
Odg: Poboljsanje skoka,eksplozivnosti
« Odgovor #21 poslato: Mart 27, 2012, 03:24:34 posle podne »
The training is nothing, will is everything.

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Poboljsanje skoka,eksplozivnosti
« Odgovor #22 poslato: Mart 27, 2012, 05:41:27 posle podne »
 E to je taj drugi tip nabačaja! Taj sam povremeno radio.

Van mreže Scarecrow

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 524
  • FUCK YEAH
Odg: Poboljsanje skoka,eksplozivnosti
« Odgovor #23 poslato: Mart 27, 2012, 06:58:50 posle podne »
pazi, ja kapiram da usein bolt radi taj nabacaj zbog eksplozivnosti, nema zbog cega drugog...
The training is nothing, will is everything.

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Poboljsanje skoka,eksplozivnosti
« Odgovor #24 poslato: Mart 27, 2012, 09:37:12 posle podne »
pazi, ja kapiram da usein bolt radi taj nabacaj zbog eksplozivnosti, nema zbog cega drugog...

 Naravno! Ću da probam opet :D