Oktobar 05, 2024, 10:22:54 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.330 poruka u 18.764 tema - 20.973 članova - Poslednji član: dadabre
X3MShop banner

Autor Tema: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?  (Pročitano 30495 puta)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #30 poslato: Februar 13, 2012, 04:47:13 posle podne »
Ja se ubijam od sira ali moj je kao krem sir mnogo ukusan. Ne jedem ga samo zbog proteina iako ima 16gr na 100gr i 5 gr masti vec ga jedem sto mi je naj-ukusniji obrok u toku dana. Kad vidim piletinu (ili drugo meso) koju jedem 3x dnevno muka me uhvati. Pirinac da ne pominjem. Tako da mi taj sir padne uvece kao osvezenje. Problem je sto je pakovanje od 450 grama pa imam muke da stanem na 225 tj na pola. Ponekad ne izdrzim pa ga stucem celog... :)
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #31 poslato: Februar 13, 2012, 10:04:03 posle podne »
ja u ovaj sir ubacim mjericu wheya i jbt ....ko malo dijete..mogu bez problema pojesti cijeli sir...ma sladoled oca mi hahaha....

Van mreže DJAVO

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #32 poslato: Februar 14, 2012, 06:27:05 posle podne »
Koliko grama UH, proteina i masti da unosim dnevno? Meni je cilj da smršam što već znate, ali pošto sam pa skoro svaki dan iscrpljen(jedan od glavnih simptoma sporije štitnjače) slabo vežbam zadnje vreme. Dijetu sam sproveo koliko toliko. Znači pitanje je još, i da li ja ako nisam puno aktivan , a hoću da smršam, da li moram da unosim po 1-2 gr proteina po kg kako piše u pojedinim temama kao i ostali vežbači? Ili ne moram, zanima me, da li će da se topi "mišićna masa" uz salo, ili će samo salo i potkožna voda ako ne budem unosio previše proteina /recimo 40-70gr dnevno/ jer budući da nisam aktivan i da mišići nisu u preteranom šoku/vežbanju pa da ih treba nahraniti belančevinama, recimo da održavam unos proteina na oko i nešto ispod jednog grama proteina, a budem mršavio, da li idu i mišići kojih ionako malo imam, ili ne?
Nadam se da nisam malo konfuzan i da ste me razumeli. Hvala puno i još jednom izvinjavam se za ova početnička pitanja(možda po vama)? :D

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #33 poslato: Februar 14, 2012, 06:46:18 posle podne »
Ako unosis 40-70 grama jedinog od tri makro nutrijenta koji ne pravi mast(osim kad gi preteras sa svim), kako ocekujes da omrsavis?????

Ako pricamo o low carb dijeti ili o rotacijama tu se masti uglavnom ogranicavaju ispod 100 ili u nekim slucajem i duplo ispod, pa odakle onda da nabubas dovoljan broj kalorija?

Ti moras imati proteinsku osnovu ako pricamo o bilo kojoj pravoj dijeti, sve ove ostale nutri jo-jo varijante zaboravi u startu.

Iskreno da kvalitetno gubis kile(vecinom salo) sedeci kuci i pazeci na ishranu je naucna fantastika u najgorem svom obliku i ako nema aktivnosti nema ni mrsavljenja(zdravog/pravog i bez jo-jo efekta).

Pazi sad u par reci:

1. Nema obroka bez proteina! Gledaj da imas bar 20gr po jednom.
2. Cirkaj vodu celog dana, neki minimum bi bilo +-2l
3. Ubaci fiber UH (zelenis/povrce) u vecini obroka i u velikim kolicinama, od tih hidrate se povecava termogeneza, ubrzava metabolizam a telo potrosi daleko vise kalorija za razgradnju negoli sto dobije od njih za uzvrat.
4. Nema UH 3-4 sata pre spavanja
5. Pecena i puna natrijuma hrana je past simple tense, i u obzir dolazi samo grilovana/barena.
6. Jedes svaka tri sata.
7. Kofein ce ti biti od pomoci i par kafa pola sata pre jela ce ti pomoci, a uz put i zeleni caj bi bio fin dodatak.
8. Fizicka aktivnost bilo koje vrste ako vec ne moze anaerobno.

Za kolicine proteina vec ti je receno, a i imas na forumu sve, kao i rotaciju UH, koju treba da procitas i naucis napamet.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže DJAVO

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #34 poslato: Februar 20, 2012, 11:43:44 pre podne »
hvala puno

ja sam za ovih mesec dana izgubio oko 3 kile. sad dal je to početna voda potkožna ili šta je već, ja neću posustajati.

da pitam samo, znači posoljenu hranu da izbegavam? jel to zbog nadutosti ili ?

Iskreno, kada ne mogu sebi da obezbedim proteinski obrok, ja uzmem jednu jabuku i pomorandžu npr., čisto da unesem nešto u sebe.

interesuje me, da li voće trebam 100% da izbacim i zamenim za taj zeleniš, vlaknaste UH, ili mogu jednu/dve voćke dnevno?

Počeo sam i piletinu da jedem na dijeti, u tiganju pečenu/prženu sa malo ulja. trebo bih da uzmem teflon. Uzmem file za 450 din kg, i traje mi tri dana.

Uzimam i tunjevinu, ako ne svaki dan, onda svaki drugi. Poskupela je, sad je 90 din, dok je sardina 60. Ako sardina i nije TOLIKO LOŠ izbor, onda bih češće uzimao nju, iz razloga što mogu 3 sardine za dve tunjevine. Sada ako je mnogo kvalitetniji protein tune, i ako je bolji od sardine, uzimao bih nju, svaki dan.

Interesuje me, koliko smem ribe dnevno da jedem/da nema previše metala/žive/olova ili čega već u sebi. Jedna do dve, jel to OK?

Što se tiče vode, i pijem je 2l najmanje. Negde sam pročitao, da 20min pre jela , zatim za vreme i 20 min posle jela ne treba piti vodu, jer usporava varenje hrane. Jel to tačno?

Što se tiče toga za UH da ih ne jedem 3-4 sata pre spavanja, jel to isključuje i jednu osrednju voćku uveče(narandža recimo)?

To za jelo na svaka tri sata, ispoštovaću. Naravno, manje količine.

Mogao bih da ubacim zeleni čaj.

Trudiću se da budem aktivniji koliko mogu.

Van mreže DJAVO

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #35 poslato: Februar 20, 2012, 01:51:34 posle podne »
da li valja u istom obroku jesti više izvora skrobnih UH? npr. krompir i pirinač?
skrobni i vlaknasti u istom obroku da ili ne?

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #36 poslato: Februar 20, 2012, 08:51:43 posle podne »
Moras jos citati, ne vredi ovako da nagadjas.

Ne ni slucajno fruktoza ili dextroza ne mogu da cine """obrok""" , ako nemas izvor proteina zivotinjskog porekla rokaj bademe,orase,kikiriki a voce genralno sto manje i iskljucivo u prvoj polovini dana.
Ako vec ne mozes da odolis uzmi jabuku ili narandzu jer ipak je dex prihvatljiviji od fruktoze.

Ja je jedem skoro svaki dan i sta da ti kazem za tunjevinu i tripove sa teskim metalima, hoces da ti bacim """studiju"" gde je """"""""dokazano""""""""" da vise proteinskih sejkova u toku dana isto tako podizu nivo teskih metala mu organizmu(!@#$%&((&^%@!@!), samo ti rokaj a cisto kad imas druge izvore preskoci je jer ipak masti moras gledati da drzis pod kontrolom, a ne zbog tvrdnji da ces se otrovati TM-ima, jer da je ovo slucaj pola planete bi pomrlo odavno, posebno oni koji su blizu mora.

Voda sprecava varenje je jos jedna glupost besposlenih idiota koji sami sebi nabacuju titule nekih nutricionista, ako je dokazano da ubrzava metabolizam i potpomaze u lipolizi kako onda za ime boga ova tvrdnja moze imati ikakve osnove?
Da se samo nadovezem da unosenjem hladne vode jos dodatno stimulises termogenezu jer telo treba da je ugreje pre nego bilo sta uradi sa njom.

Ovo za vocke pred spavanje ti je valjda vec jasno iz gore navedenog teksta.

Sto se kombinovanja UH tice slobodno ih kombinuj dokle god drzis kolicinu po kontrolom.

Pecenje probaj da izbacis u potpunosti, ako ne mozes da grilujes onda obari meso, ja recimo imam tucani tiganj koji je mama za grilovanje bez trunke masti.
I ako se mnogi mozda nece sloziti samnom ali ako je pecenje must u tvom slucaju koristi maslinovo ulje za podmazivanje, idealno bi bilo flax seed ili koksovo ali to u nas nema koliko sam ja upucen.

I sve ovo napisa odmah posle treninga nogu, labude neku cupi da mi sredis za ovo ;D
« Poslednja izmena: Februar 20, 2012, 08:53:30 posle podne Ishmerish »
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže DJAVO

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #37 poslato: Februar 22, 2012, 05:31:08 posle podne »
hvala na odgovoru...

Znači, već ima mesec dana kako sam na dijeti. 10ak dana pod uticajem nutricioniste, ostalo foruma :D

U redu, to za voće sam skapiro, da smanjim što više, ali ako ga jedem, da ga jedem danju(ujutru) jer ga ne valja uveče jesti.
Sad jedno pitanje, pošto već 20-ak dana koristim omega 3 kapsule, uzimam 2-3 dnevno, zanima me da li mi je i vitaminski suplement neophodan uz to(tipa Oligovit i sl.) jer, čitao sam da treba unositi vitamin E uz Omega 3. sad kolko je to tačno?

To za vodu prihvatam, i meni je delovalo glupo kad mi je pričala nutricionistkinja. A što je najgore, deblja je od mene! :D

Okej, neću razmišljati oko ribe u konzervi, mislim, to za živu itd. Kada me mrzi ili ne stignem da pečem piletinu, uzeću tunu ili sardinu...

Sa čime jedete sardinu? Ja je ocedim od ulja i pospem limunovim sokom. I JEDEM JE BEZ IČEGA!!! ne znam dal je to loše? da je slabo ukusno jeste! Uz ela sir mi tunjevina ide glatko, ali nisam probao da mešam sardinu i elu. Ne znam kakav je ukus jel ste probali?

Sa druge strane, nutricionistkinja mi je prepisala nekakav musli koji je tkzv. PRIRODNI LEK,(za holesterol trigliceride itd,+ mršavljenje) pa bih vas molio da mi prokomentarišete, dal da to izbacujem iz ishrane, jer ga jedem svakog dana oko 17 h

250ml jogurta FIT sa 0% masti + 2supene kašike OVSENIH PAHULJICA + 1 supena kašika PŠENIČNIH MEKINJA + 2kafene kašičice SUSAMA, +1 supena kašika MLEVENIH ORAHA + 1/2 kafene kašičice KIMA + 1/2 kafene kašičice SUVOG KVASCA. Sve pomešam i ostavim 20min


Sada da li je po vama zdravo to jeste svaki dan u to vreme?

Da li mogu ovsene sa nečim drugim da iskombinujem?


Inače, vadio sam danas krv, i povišeni su mi loš holesterol i trigliceridi, a hdl holesterol je drastično snižen-slika. Pa sam malo zabrinut(iako je bila malčice gora situacija, kada sam vadio u oktobru). Znam da uzrok tome može biti i obolela štitasta, ali da pitam vas DA LI SE TO IKAKO ISHRANOM I VEŽBANJEM MOŽE SREDITI?

Hvala puno



Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #38 poslato: Februar 23, 2012, 07:15:45 pre podne »
Citat
mi je prepisala nekakav musli koji je tkzv. PRIRODNI LEK,

ovo vec nema smisla jbg...

Van mreže DJAVO

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #39 poslato: Februar 23, 2012, 08:20:18 pre podne »
Peđa, ja sam stvarno početnik u svemu ovome. (što se pretpostavljam vidi iz mojih pitanja)

Šta bi mi ti savetovao?

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #40 poslato: Februar 23, 2012, 09:20:16 pre podne »
Evo pre nego sto ti Pedja nesto napise konkretno  ja cu ti dati savet da te pare sto das nutricionisti potrosis makar na devojku ako nemas pametnija posla a drugo bih te pitao odakle tolika fascinacija sa sardinama kao da su eliksir mladosti?
Men sana in corpore sano !

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #41 poslato: Februar 23, 2012, 09:25:57 pre podne »
Sardina i luk, ubitacna kombinacija.

Van mreže DJAVO

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #42 poslato: Februar 23, 2012, 09:26:53 pre podne »
...
nutricionistkinja je državna, znači ne plaća se ništa...
možda zato daje takvu dijetu...

sardine, što se njih tiče, objasnio sam da su jeftinije od tunjevine i više mi se isplate, ali mi niko nije rekao da li da ih izbacim iz ishrane ili ne...tako da, eto..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #43 poslato: Februar 23, 2012, 10:23:08 pre podne »
Peđa, ja sam stvarno početnik u svemu ovome. (što se pretpostavljam vidi iz mojih pitanja)

Šta bi mi ti savetovao?

druze
nisam se tebi obracao u opste jer ti nisi kriv
govorim o ovome sto sam quotao..
a savet...
pa znas kako,ja pratim ovu temu od samog pocetka i ono sto si pitao u zadnjem svom postu,odgovr ti je napisn jos na prvoj stranici
kako vidim,stalno se vrtis u krug
ismersih ti je dao extra odgovore
jbg druze,neznam sta da ti kazem
niko ti ovde nemoze reci da je sardina dobra iz razloga sto nisi u financjskoj mogucnosti da ispostujes nesto drugo
(pre neki dan sam imao bas jednu neugodno raspravu kada me je covek pitao dali je dobro da jede cajnu kobasicu,sutilijas itd itd itd itd)
kada sam mu ja odgovorio da je to smece on mi je svasta izgovorio tipa...ti kazes da je smece a hiljade ljudi gladnih u srbiji

jbg...

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #44 poslato: Februar 23, 2012, 10:42:42 pre podne »
Jel neko jede griz, kako se kotira na forumu , nisam imao prilike da vidim.
Men sana in corpore sano !