Septembar 24, 2024, 01:15:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: pomoc oko regulisanja ishrane?  (Pročitano 8344 puta)

Van mreže Bojjan91

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
pomoc oko regulisanja ishrane?
« poslato: Decembar 18, 2011, 05:29:08 posle podne »
Evo ovako,treba mi pomoc ako neko ima spisak kako da mi izgledaju obroci u toku nedelje... imam oko 84 kg i hteo bih,uz teretanu naravno,da skinem stomak i grudi...ali moram da regulisem i ishranu a stavrno se ne razumem u te stvari..u teretani cu da radim normalne vezbe sa tegovima i kardio,tj da se znojim ali uz to moram da regulisem ishranu tako da bih mi od velike pomoci bilo ako neko ima tacan spisak kakod da mi izgledaju obroci...hvala unapred!

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: pomoc oko regulisanja ishrane?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 18, 2011, 05:46:32 posle podne »
kako da skines stomak i grudi prvo to objasni a sve u vezi hrane imas ovde ne moze nista preko noci trud i znoj samo...




Pocni odavde >>>>http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/board,7.0.html
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže Bojjan91

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: pomoc oko regulisanja ishrane?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 18, 2011, 05:54:40 posle podne »
ma znam da ima ali ima 23 stranice,ko ce sad da trazi gde ima ishrana koja meni treba...mislio sam ako neko ima vec spisak samo da mi nalepi...meni ne treba ishrana da nabijem masu,vec je imam,:) ....kako mislis da objasnim kako da skinem stomak i grudi...pa mislio sam trenizima u teretani ali moram i isharanu da regulisem...

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: pomoc oko regulisanja ishrane?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 18, 2011, 06:17:35 posle podne »
Kada kazes imam masu verovatno mislis imam salo:-). Spisak ti je za svakoga isti i bezveze je da te mrzi da citas kao da je Ana Karenjina... Belo meso,riba,jaja,nemasni sir,tuna,ovsene,pirinac,krompir,maslinovo ulje, to je osnova a za ostalo se malo potrudi lenstino...
Men sana in corpore sano !

Van mreže Bojjan91

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: pomoc oko regulisanja ishrane?
« Odgovor #4 poslato: Decembar 18, 2011, 06:56:29 posle podne »
ahahhahahah...upravo to...pa planiram da krenem sa kardio i obicnim treninzima,ono sat vremena obicni sat vremena kardio..nego uz to moram i ishranu da sredim ali sam mislio i da uzmem sagorevace masti..samo ne znam da li to sad ili kad se malo zaletim sa ovim?

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: pomoc oko regulisanja ishrane?
« Odgovor #5 poslato: Decembar 18, 2011, 09:10:34 posle podne »
prvo uzmi zalet i to dobar :D
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: pomoc oko regulisanja ishrane?
« Odgovor #6 poslato: Decembar 19, 2011, 12:42:04 pre podne »
Niko se nije rodio naucen,pa tako i ti,i da bi nesto naucio i napravio od sebe moras da citas! Sta tiohoces da ti neko sad prepricao forum :) .A ja bih batalio te sagorevace ..imas potrebnije suplemente.A ako kazes da imas  masu procitaj onda ovo http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!

Van mreže Bojjan91

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
moj plan...pomoc?
« Odgovor #7 poslato: Decembar 19, 2011, 09:00:22 posle podne »
evo ovako..imam oko 84 kg i cilj mi je da skinem stomak i grudi..a usput cu da oblikujem i misice ali ovo mi je primaran cilj..posto u toku nedelje idem na fax nije mi svaki dan isti..mislio sam ovako:
-AKO NE IDEM NA FAX-kad ustanem,oko 11h recimo,odem sat vremena kardio trening na prazan stomak
-kad se vratim doruckujem ili jaja ili musle sa jogurtom,i ella sir,i jos nesto i to menjam
-oko 3,4 h rucam,recimo piletina,neka riba,krompir/pirinac,kuvano povrce,ponekad salata uz to..
-u toku dana neko voce
-oko 7,8 h sat vremena klasicnog treninga u teretani
-i posle toga ako mi zagusti jedem lesnike,badem,voce
-AKO IDEM-pokusacu pre faxa da jedem dorucak
-vracam se oko 12-2 h
-opet rucak u isto vreme
-teretana u isto vreme samo sto cu sad 2 h,1 h kardio,1h obican..
-sve ostalo je isto kao i gore....
STA MISLITE O OVOME...??? HVALA UNAPRED...

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: moj plan...pomoc?
« Odgovor #8 poslato: Decembar 19, 2011, 09:50:12 posle podne »
cek sto otvaras 2 teme i jos tamo gde im nije mesto?

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: pomoc oko regulisanja ishrane?
« Odgovor #9 poslato: Decembar 20, 2011, 07:18:56 pre podne »
Ja mislim da treba jos da citas...jer ovo nije kako valja..
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc oko regulisanja ishrane?
« Odgovor #10 poslato: Decembar 20, 2011, 09:14:33 pre podne »
trebalo bi da imas bar jos jedan dobar obrok jer ovako rizikujes da zaustavis metabilizam
e sada
ovaj deo oko skidanja stomaka i grudi (sta god ovo drugo da znacilo) a u isto vreme i da oblikujes misice (kapiram da ovde mislis da dobijes misice ili nesto slicno),ipak je kao sto neko rece trebalo da citas neke druge stvari a ne glupe forume gde je ovo kako sam mogao da vidim hit kako se ljudi zaglupljuju.
dakle
nema:
1.skidanja kg i dobijanja misica
2.nemozes da salo pretvoris u misic (tipa,ima mene samo bi hteo da ovo salo pretvorim u misic)
3.nema parcijalnog skidanja sala (ma ja sam super samo ovo na stomaku da resim)
4.ishrana ti je solidna kao i fizicka aktivnost
5.trebalo je da ipak procitas deo o ROTACIJAMA sa UH pa ukoliko mozes na bilo koji nacin da prilagodis sebi tako neku ishranu,to bi bilo extra

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: pomoc oko regulisanja ishrane?
« Odgovor #11 poslato: Decembar 20, 2011, 12:11:44 posle podne »
ahahhahahah...upravo to...pa planiram da krenem sa kardio i obicnim treninzima,ono sat vremena obicni sat vremena kardio..nego uz to moram i ishranu da sredim ali sam mislio i da uzmem sagorevace masti..samo ne znam da li to sad ili kad se malo zaletim sa ovim?

Pa ako zelis da skines salo, naravno da moras kardio da radis jer bez fizicke aktivnosti nema ni topljenja. :) Inace, ishrana ti je no.1, a sagorevac je tu da malo ubrza taj proces. Mada ako ne sredis ishranu, ni jedan sagorevac ti nece pomoci. Inace pre kardia, ja bih uzeo L-carnitine, samo ne mozes nista posebno uraditi ako uzimas male doze, a to opet sve zavisi od tvojih finansijskih mogucnosti. Ja bih ti savetovao 3 - 4g L-carnitine-a pre kardia. ;)

Van mreže Bojjan91

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: pomoc oko regulisanja ishrane?
« Odgovor #12 poslato: Decembar 20, 2011, 01:53:36 posle podne »
pa gde da ubacim jos jedan obrok? posle treninga,oko 9h? i sta jos ima za dorucak sem jaja i musli jer te musle ne mogu da smislim i sve te zitarice sa jogurtom...??

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: pomoc oko regulisanja ishrane?
« Odgovor #13 poslato: Decembar 20, 2011, 02:21:30 posle podne »
-AKO NE IDEM NA FAX-kad ustanem,oko 11h recimo

A da poranis malo, pa ce tu biti vremena za jos koji obrok?  ::)

Ja kad kucam u google - dijeta evo sta mi izbacuje:

Dijeta je izraz kojim se opisuje praksa uzimanja točno određenih količina i vrste hrane kako bi se postigao određeni cilj...

Prema tome, ti ili nemas jasno odredjeni cilj, ili nesto ne zelis dovoljno...

Ne bi da ustajes rano, ne bi da jedes ovo sto su ti ljudi napisali, bas hard core razmisljanje...

I nemoj da te mrzi da citas, nije sramota pitati, ali ipak uzmi procitaj, nacices vise opcija za dorucak i lakse ces izabrati onu koja tebi odgovara... btw, ti si prvi covek od koga cujem da je whey+ovsene+VODA odvratan obrok...

Tako da moze neko ovde opet da ti da neki konkretan predlog a ti kazes, jbg ja to ne volim da jedem...

Sve ovo ti je iz najbolje namere, kao sto su ti momci uostalom vec rekli...  ;)

Evo za pocetak - BRDO jelovnika http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,20283.0.html

Pa jos jedna slicna tema itd... - http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,23671.0.html






Van mreže Bojjan91

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: pomoc oko regulisanja ishrane?
« Odgovor #14 poslato: Decembar 20, 2011, 02:44:25 posle podne »
evo nasao sam sto se tice rotacije uh..
Ponedeljak – nizak unos
Utorak –visok unos
Sreda –  bez hidrata
Četvrtak – nizak unos
Petak –visok unos
Subota – bez hidrata
Nedelja – nizak unos
a ostale stvari sa jelovnika ostaju iste...moze tako?
i da li moze npr 200 g mesa da se smanji kolicina,cenim da je lose jesti vise nego manje a 200g mi je mnogo?
koliko sam ja razumeo i citao,od 5 obroka 4 obroka su meso..??