Septembar 25, 2024, 02:29:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Moze pomoc?  (Pročitano 1505 puta)

Van mreže SevernaArmija

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Moze pomoc?
« poslato: Novembar 17, 2011, 10:12:43 posle podne »
Pozdrav ljudi ja sma novi na forumu pa bih zelio da postavim par kljucnih pitanja koje ce mi pomoci, ako mozete da mi vi pomognete...

Drug mi je reko za ovaj sajt pa da pocnemo...

Dolazim iz grada Bara iz Crne Gore, imam 14 godina i imam problem sa tezinom, imam oko 90 kg... Sad problem je sto zelim da smrsam, ali kao da nemam motivaciju krenem, pa stanem krenem, pa stanem i tako u nedogled... Kolko sam pogledao forum, vidim da sam verovatno medju najmladjima... Sad posto idem u skolu (da napomenem druga smena) ne mogu fino uskladiti dijetu, ujtro nista ne jedem, pa popodne jedem, i uvece jedem... Mozete li mi pomoci kako da sve to uskladim, bio bih vam veoma zahvalan...I da polako samsad krenuo u teretanu, pa da li ce mi to pomoci...
Za zahvalnoscu Marko.

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Moze pomoc?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 17, 2011, 10:33:47 posle podne »
Sve ovo deluje kao da nisi pogledao nijednu temu na forumu...Citaj Marko citaj...
Prvo ovo sa hranom moras da korigujes-kako to ujutru ne jedes...moras imati rasporedjene obroke....odredjene kolicine B i UH.
Ako se dobro isplaniras mozes sve postici i uz skolu.
Ali pre svega VOLJA!

Van mreže Rade Serbedzija

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Moze pomoc?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 24, 2011, 03:51:48 pre podne »
Naravno da ce ti teretana pomoci da smrsas.....veoma je lepo sto si shvatio da treba da smrsas meni je zao sto i ja nisam u tvojim godinama to shvatio nego tek kad sam upisao faks mozda malo ranije i nabio 90 i koju kilu...mada ja sam tek krenuo da se gojim u tvojim godinama poprilicno,kakva teretana xaxaxa ceo dan sam sedeo za kompom i igrao igrice i zdrao brzu hranu....glavni cilj u zivotu mi je bio da nabudzim komp sa 2gb rama dok su svi imali po 512mb :)  i novom grafickom od 256mb to je tad bilo ...... da prestanem da kenjam ovako druze moj:

ONO GLAVNO JEEEEE MOTIVACIJA I VOLJA

bez toga sve pada u vodu moras pronaci nesto sto te motivise i da se drzis toga kad god mislis da ces da skrenes sa tog puta koji si zacrtao (da smrsas) treba to nesto sto te motivise da ti kaze alo bre NE! lupis sebi par samara i kazes da mozes sve sto zelis,pazi smrsati je veoma jednostavno i lako

kreni lepo ujutru cim ustanes na traku ako vec ides u teretanu nekih 40 min podesis nagib na 15 ili koji je maks brzina umerena oko 5 uglavnom da ti otkucaj neprelazi 145,nemoj odma 40 min nego dan po dan povecavaj dok nedodjes do 40 bez obzira i da ti treba mesec dana da se prilagodis ako ne mozes opusteno imas vremena ......  (nosis sa sobom uvek kesicu deksteroze za svaki slucaj) onda dijeta ili nacin ishrane je kljucan faktor u gubitku kg dali si povezao ili nisi kockice neke sto se tice ishrane ne znam ali primer evo kad odradis taj cardio trening pojedes 6 belanaca i jedno celo jaja sa 2 kasike braon pirinca kazes kevi da ti spremi (150-200g braon pirinca koje podelis posle za 5-6- ili 7 oborka) od masti kupi lepo bademe i lesnike i orahe od svega po malo i to gricakj u toku dana nekih 50g-60g,gledaj da jedes 5-7 obroka ako mozes nije to nista posebno realno,cim promenis nacin ishrane i radis taj kardio ja garantujem da je nemoguce da ti ne smrsas


evo ti par prostih primera obroka

6 belanaca jedno celo jaje oko 50g pirinca

par lesnika i badema ili oraha sa 2 kasike pirinca i 100g belog mesa

gledaj uz svaki obrok da uneses bar 100g belog mesa ili nekog drugog mesa tipa juneci but ili tunjevina,teletina....uvek gledaj tih 100g mesa da ukombinujes sa braon pirincem(kompleksnim ugljen hidratima moze i neki drugi izvor sem pirinca) ili tom kiflom dole sto sam naveo i neki izvor masti kao sto su les,bad,orasi...

kad si u skoli napravi sendvic kuci pa ponesi hleb ili kiflu od punog zrna ubacis unutra malo mesa primer tunjevinu   u salamuri ekstra kombinacija i natrpas neke salate unutra pojedes taj jedan ne 10...i gledaj da jedes svaka 3 sata ako mozes

ovasne pahuljice 100g sa jbg nemoj ovasne odvratne su ako mozes bolje pirinac braon

znaci gledaj da u svakom obroku pojedes bar 40-50g braon pirinca,100g mesa,par lesnika oraha ili badema kao sto sam naveo

mrzi me vise da pisem.....UGLAVNOM probaj to jedno 2 nedelje pa javi rezultate.....ako imas neko pitanje pitaj MOJ SAVET TI JE DA PROCISTAS FORUM I KAD MISLIS DA SI PROCITAO DA CITAS JOS ovde ima toliko znanja da koliko god da citas nikad dosta.....inace dobro bi ti bilo kod pedje u prodavnici da kupis neki protein blend sa usporenim dejstvom pa to u skoli da popijes na brzaka kao zamena za obrok,samo citaj forum ako ti nesto nije jasno ti pitaj. (ja ti sad nisam napisao ni blizu najbolji primer ishrane i treninga itd posto na brzaka pisem....ali kontam da sam te uputio da razmisljas i da krens da citas i slazes kockice kako kad i sta treba da bi postigao svoj cilj da smrsas )

nauci prvo sta su proteini,masti i ugljeni hidrati za pocetak koliko se cega nalazi u kojoj hrani sta i kako treba jesti itd....aj pozdrav,srecno.