Septembar 20, 2024, 08:59:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Sestokomponentni protein???  (Pročitano 6457 puta)

Van mreže SERGE

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Sestokomponentni protein???
« poslato: Oktobar 16, 2011, 05:33:55 posle podne »
Pozdrav svima.Zanima me sta je bolje uzeti Whey protein ili ovaj sestokomponentni protein?
Koristio sam Dymatize,Ultimate nutrition,Biotech...a sad mi je ponudjen taj visekomponentni protein po povoljnoj cijeni...
Naime,covjek koji to prodaje nabavlja direktno iz Njemacke a firma se zove "activevites",takodje Njemacka firma.

Multi-Kombo protein c6,firma "activevites" http://allfitnessfactory.tradoria.de/p/65953206/protein-90-5kg-eiweiss-aminosaeuren-muskelaufbau-5000g
U tom proteinu osim whey-a ima proteina soje,graska,psenice,mlijeka i proteini jaja.Dosta se lose muti i ljepi se za posudu,a i ukus je veoma los (receno mi je da je to cijena dobrog kvaliteta).
Dali je to dobra kombinacija ili je bolje uzeti neki klasicni whey?

Od istog proizvodjaca uzeo sam kreatin i glutamin.
Na kreatinu pise da se uzima samo 3 grama dnevno ???zbog cistoce istog,a koristi se samo jedan mjesec pa se jedan pauzira i tako stalno.Prije toga
koristio sam kreatin od Labrade i uzimao sam 10 grama dnevno.
Glutamin isto tako,4 grama dnevno,maksimalno.


Spartak

  • Gost
Odg: Sestokomponentni protein???
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 17, 2011, 07:12:43 posle podne »
djeluje mi kao njesra.
Uzmi standardni whey ,dok ne nadjes neki "provjeren" protein blend

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: Sestokomponentni protein???
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 17, 2011, 07:17:52 posle podne »
Protein se vodi kao Nemacki ali se proizvodi i pakuje u Poljskoj. No, to nista ne menja stvar, protein zaista ima taj procenat proteina a sad sto je shit ukus... nije cist whey vec mesavina vise biljnih proteina. Njesra nije sigurno, ali ako ne mozes da ga pijes, menjaj...
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sestokomponentni protein???
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 17, 2011, 07:33:37 posle podne »
Pozdrav svima.Zanima me sta je bolje uzeti Whey protein ili ovaj sestokomponentni protein?
Koristio sam Dymatize,Ultimate nutrition,Biotech...a sad mi je ponudjen taj visekomponentni protein po povoljnoj cijeni...
Naime,covjek koji to prodaje nabavlja direktno iz Njemacke a firma se zove "activevites",takodje Njemacka firma.

Multi-Kombo protein c6,firma "activevites" http://allfitnessfactory.tradoria.de/p/65953206/protein-90-5kg-eiweiss-aminosaeuren-muskelaufbau-5000g
U tom proteinu osim whey-a ima proteina soje,graska,psenice,mlijeka i proteini jaja.Dosta se lose muti i ljepi se za posudu,a i ukus je veoma los (receno mi je da je to cijena dobrog kvaliteta).
Dali je to dobra kombinacija ili je bolje uzeti neki klasicni whey?

Od istog proizvodjaca uzeo sam kreatin i glutamin.
Na kreatinu pise da se uzima samo 3 grama dnevno ???zbog cistoce istog,a koristi se samo jedan mjesec pa se jedan pauzira i tako stalno.Prije toga
koristio sam kreatin od Labrade i uzimao sam 10 grama dnevno.
Glutamin isto tako,4 grama dnevno,maksimalno.



neznam zasto je cudno ovo oko konzumiranja kreatina u dozi od 3 gr?
to je relano da neko ko ima 75-80 kg uzim a3-5 gr x 2 dnevno...

Spartak

  • Gost
Odg: Sestokomponentni protein???
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 18, 2011, 12:27:09 posle podne »
Protein se vodi kao Nemacki ali se proizvodi i pakuje u Poljskoj. No, to nista ne menja stvar, protein zaista ima taj procenat proteina a sad sto je shit ukus... nije cist whey vec mesavina vise biljnih proteina. Njesra nije sigurno, ali ako ne mozes da ga pijes, menjaj...

pa s obzirom kakav je izbor trenutno na trzistu, moze se reci da je sastav sranje, da je izasao prije nekoliko godina bio bi mozda ok.

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: Sestokomponentni protein???
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 18, 2011, 03:14:02 posle podne »
Protein se vodi kao Nemacki ali se proizvodi i pakuje u Poljskoj. No, to nista ne menja stvar, protein zaista ima taj procenat proteina a sad sto je shit ukus... nije cist whey vec mesavina vise biljnih proteina. Njesra nije sigurno, ali ako ne mozes da ga pijes, menjaj...

pa s obzirom kakav je izbor trenutno na trzistu, moze se reci da je sastav sranje, da je izasao prije nekoliko godina bio bi mozda ok.

U odnosu na ostale dobre... da.
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže SERGE

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Odg: Sestokomponentni protein???
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 18, 2011, 04:44:42 posle podne »
Hvala na sugestiji u vezi ovog "whey"-a,najvjerovatnije cu uzeti neki drugi...
Sto se kreatina tice cudno je to sto na njegovom uputstvu pise 3 grama dnevno,pa je napisano u daljnjem tekstu da se doza ne prekoracuje,a tako mi je rekao i momak koji mi je prodao.
Rekao mi je da uzimam samo 3 grama prije treninga i to je to.Zato mi je to cudno,ne znam trebam li uzimati vise,hoce li uopste imati efekta ovako mala doza  :-\


Van mreže Gvozda

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
  • Samo cepaj! :)
Odg: Sestokomponentni protein???
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 18, 2011, 09:59:08 posle podne »
Serge kako je  radio kreatin i glutamin? Jel nije bilo bacanje para? Sumnjivo mi je jer vidim da je mnogo jeftino..  Pozz
Litre znoja ,litre krvi da bi bio prvi !!

Spartak

  • Gost
Odg: Sestokomponentni protein???
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 19, 2011, 03:33:38 pre podne »
Serge kako je  radio kreatin i glutamin? Jel nije bilo bacanje para? Sumnjivo mi je jer vidim da je mnogo jeftino..  Pozz

radio je radio :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sestokomponentni protein???
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 19, 2011, 08:58:27 pre podne »
Citat
da se doza ne prekoracuje

nije stvar prekoracenja vec je stvar ISKORISTLJIVOSTI

Van mreže SERGE

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Odg: Sestokomponentni protein???
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 19, 2011, 10:16:21 posle podne »
Serge kako je  radio kreatin i glutamin? Jel nije bilo bacanje para? Sumnjivo mi je jer vidim da je mnogo jeftino..  Pozz
Ne znam sta da ti kazem,dobio sam malo na snazi...koristim ih 15-ak dana pa cemo vidjeti sta ce biti poslije.

Van mreže SERGE

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Odg: Sestokomponentni protein???
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 19, 2011, 10:32:54 posle podne »
Citat
da se doza ne prekoracuje

nije stvar prekoracenja vec je stvar ISKORISTLJIVOSTI
Pedja,da li bi po tvom misljenju bilo pametno da ovaj kreatin pocnem uzimati prije i poslije treninga,znaci 2x po 3grama, i da li da ga pijem sa vocnim sokom prije trninga ili da nastavim samo sa vodom.
Usput,da li je kreatin Labrada i dalje najbolji izbor posto cu pslije ovog sigurno uzeti neki drugi.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sestokomponentni protein???
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 22, 2011, 11:53:47 pre podne »
labrada je odican izbor tako da tu nema sta da se dovumis
a nastavi da ga pijes 2 x 5 gr tj pred i posle treninga a dali ga pijes sa vocnim sokom ili vodom i nije bitno koliko je bitno da imas GRADVINE materije PSOLE TRENINGA

Van mreže SERGE

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Odg: Sestokomponentni protein???
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 26, 2011, 10:48:05 pre podne »
labrada je odican izbor tako da tu nema sta da se dovumis
a nastavi da ga pijes 2 x 5 gr tj pred i posle treninga a dali ga pijes sa vocnim sokom ili vodom i nije bitno koliko je bitno da imas GRADVINE materije PSOLE TRENINGA
Ok,nastavicu 2x 5 grama pa cemo vidjeti sta ce biti a Labradu cu uzeti kad potrosim ovaj.Naravno,uvjek vodim racuna o pwm.Cesto poslije
pwm-a u obroku koji slijedi opet ubacim whey zajedno sa zob. pah. i jezgrastim vocem,naravno bez dextroze.Hvala na savjetu.Poz

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sestokomponentni protein???
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 26, 2011, 11:39:16 pre podne »
psole pwm BI TREBALO DA UZIMAS OBROK sa KOMPLEXNIM UH i B a ne UH kao sto su ovsene i whey protein kao izvor B