Septembar 28, 2024, 01:22:24 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.302 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: moj cardio trening  (Pročitano 37420 puta)

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: moj cardio trening
« Odgovor #60 poslato: Mart 16, 2007, 09:16:43 posle podne »
evo posle malog zakasnjenja ja sam odradio moj prvi kardio za ovu goidinu , istrcao sam 5 kruga na stadionu bez prestanka i onda sam setao jedan krug pa opet istrcao jos dva , 1 krug je oko 300 metara , nisam mogo vise , kad sam stao sa trcanjem znoj lije od mene , sve je to tralo oko 20 minuta. Mogo sam da trcim jos maloali sam mora da stanem zbog stezanja u grudima poceo sdam da kasljem i tako , znaci noge su mi jake ali zato u grudima nesto mi nedaje da disem hahaha (to su sigurno cigarete koje sam pusio 7 godina aktivno) pa sam mora da prestanem.samo jos da naglasim da sam trcao u 8 ujutru na prazan stomak mada sam popio 7 tablete amino 4800 a posle kardia whey 30 gramasa dexom.




jezivo.
probaj malo da intenzitet menjas dok trcis, nemoj odmah da zapucas najjace sto mozes pa da te stigne umor pa da stanes pa da krenes...
kreci se sve vreme samo intenzitet menjaj. i da, kardio ne mora da ti prelazi iznad 25 min.
kad budes malo usao u formu pogledaj temu o HIIT (High Intensity Interval Training)

Van mreže FatBastard

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: moj cardio trening
« Odgovor #61 poslato: Mart 19, 2007, 01:17:05 pre podne »
Da li je cardio trening najbolji nachin da se skinu masne naslage, uz odredjene izmene ishrane naravno ?
Planiram da krenem HIIT na traci, pa me zanima da li che mi to doneti zheljene rezultate...
I josh neshto, malo sam trchao na traci i chim malo ubrzam, puls mi ide na 160 ?
What shall I do ?!

Imam 19god, "visok" 177 i 103kg !!! :(

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: moj cardio trening
« Odgovor #62 poslato: Mart 19, 2007, 01:27:21 pre podne »
Kreni lagano...pocni sa 10-ak minuta cardia da ti puls ne prelazi 135.Neka ti se organizam prvo privikne na laksi tempo,postepeno pjacavaj...a za HIIT ima vremena...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: moj cardio trening
« Odgovor #63 poslato: Mart 19, 2007, 11:24:52 pre podne »
Koliko ti je puls,  kada ne ubrzavas, mozda si ti u kondiciji pa tebi prag od 140 koji je normana treba da  se pomeru  na 160.Znaci primer dajem.
Nedovoljno informacija nam dajes.
Meni, npr. kada sam redovno imao kondicione marseve na poslu, kada sam naglo ubrzavao, puls nije prelazio 140 jer sam moga da trcim sa zatvorenim ustima samo kroz nos da disem, samo je stvar koliko si ti utreniran i od toga se odredjuje gornja granica pulsa za izvodjenje hiit-a.

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: moj cardio trening
« Odgovor #64 poslato: Maj 30, 2007, 08:28:29 pre podne »
Kad radim hit puls mi je 150-155 o.u.m  brzo i 125 o.u.m sporo,sad me brine ta donja granica sto koliko god da usporim tempo jedva se spusti do 125 o.u.m.Sta da radim?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: moj cardio trening
« Odgovor #65 poslato: Maj 30, 2007, 12:09:55 posle podne »
Smanji opterecenje,neka na brzim intervalima bude 135-140
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: moj cardio trening
« Odgovor #66 poslato: Maj 30, 2007, 01:21:43 posle podne »
Smanji opterecenje,neka na brzim intervalima bude 135-140

Vazi Sale.Hvala

Van mreže alhemicar

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: moj cardio trening
« Odgovor #67 poslato: Jul 23, 2007, 07:30:00 posle podne »
zelim izgraditi definiciju, treniram 4puta sedmicno po 2,5 sata, oko dva sata sa tegovima odmah nakon toga kardio program od 45min. da li je to previse?

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: moj cardio trening
« Odgovor #68 poslato: Jul 23, 2007, 07:32:37 posle podne »
zelim izgraditi definiciju, treniram 4puta sedmicno po 2,5 sata, oko dva sata sa tegovima odmah nakon toga kardio program od 45min. da li je to previse?

Previse je sa tegovima dva sata.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: moj cardio trening
« Odgovor #69 poslato: Jul 23, 2007, 07:37:41 posle podne »
zelim izgraditi definiciju, treniram 4puta sedmicno po 2,5 sata, oko dva sata sa tegovima odmah nakon toga kardio program od 45min. da li je to previse?

Previse, plus 100% si pretreniran u smislu obima a podtreniram u smislu inteziteta tog 2 casovnog treninga sa zeljezom!
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: moj cardio trening
« Odgovor #70 poslato: Jul 28, 2007, 01:50:05 pre podne »
zelim izgraditi definiciju, treniram 4puta sedmicno po 2,5 sata, oko dva sata sa tegovima odmah nakon toga kardio program od 45min. da li je to previse?

Tegovi sat,sat i 15 min plafon...Pretreniran si 100%,otici ce svi misici u pishu :twisted:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže dulche

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: moj cardio trening
« Odgovor #71 poslato: Oktobar 06, 2007, 03:44:28 pre podne »
Jedno pitanje , danas sam odradio HIIT na traci za trcanje od 15 minuta.

Trcao sam 2 minuta na 10.5/20 , pa minut na 20/20 i tako u krug.

Ono sto me interesuje je gubitak masnog tkiva , na masini je pisalo da sam sprzio 300 kalorija i bio sam jako iscrpljen , ali kada trcim 30 minuta na 10.5/20 , onda sprzim oko 450 kalorija , ali uopste nisam posle umoran.

Dakle sta da nastavim da radim HIIT ili lagao dugo trcanje , mnogo sam umorniji posle hiita , ali ovde pokaze da je sprzeno vise kalorija??Da li su te brojke merodavne?

Nisu merodavne brojke, kad radis HIIT utrosis manje kalorija u toku treniga, ali ti je potrebniji duzi period za opravak, cak i duze od 24 sata, u oporavku je ubrzan metabolizam, a samim tim i potrosnja kalorija. Kod laganog intenziteta je potrebno oko 3-4 sata za oporavak i samo u tom periodu je povecana potrosnja kalorija.
« Poslednja izmena: Oktobar 06, 2007, 03:47:31 pre podne dulche »

Spartak

  • Gost
Odg: moj cardio trening
« Odgovor #72 poslato: Oktobar 06, 2007, 02:31:50 posle podne »
u zadnje vrijeme svi vade neke praistorijske teme

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: moj cardio trening
« Odgovor #73 poslato: Oktobar 06, 2007, 03:50:50 posle podne »
Retro je u fazonu :lol: :lol:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: moj cardio trening
« Odgovor #74 poslato: Decembar 13, 2007, 08:02:57 posle podne »
valja li ubacivati steper recimo 3x15min tokom treniga ili da steper odradim odmah na pocetak ili kraj  treninga :?: