Jul 01, 2024, 10:08:13 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Sagorevanje kalorija trbusnjacima  (Pročitano 10221 puta)

Van mreže djolemufc

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Sagorevanje kalorija trbusnjacima
« poslato: Oktobar 06, 2011, 12:44:25 posle podne »
Zanima me da li od ovih vezba mogu da se sagore kalorije http://www.youtube.com/watch?v=U-XWhwwJ7dw .... I, da li jutarnje trcanje (na prazan stomak) smanjuje misicnu masu? Hvala.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Sagorevanje kalorija trbusnjacima
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 06, 2011, 01:00:44 posle podne »
Mogu, ali je glupost raditi tu vjezbu posto postoje mnogo bolje vjezbe koje sagorijevaju mnogo vise kalorija, jedna od njih je recimo cucanj.

Drugo pitanje je slabo definisano, ako jedes 2x na dan neke salatice ili ako nemas dovoljno proteina u ishrani i slicno onda ti se svakako smanjuje misicna masa, a taj kardio ce jos vise pomoci  tom smanjivanju misicne mase.

Sa druge strane ako imas dobro podesen unos hranjivih materija (proteina, kompleksnih ugljenih hidrata i zdravih masti) tj. kvalitetnu ishranu i jos recimo imas od suplemenata glutamin i BCAA onda sigurno neces smanjiti misicnu masu sa jutarnjim kardio treningom.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sagorevanje kalorija trbusnjacima
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 06, 2011, 05:05:56 posle podne »
Citat
smanjuje misicnu masu?

MISICNU MASU smanjuje KATABOLNO stanje a ne NI JEDNA VEZBA NA OVOM SVETU i ne postoji vezba ili vezbe za misicnu masu i misicnu definciju

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Sagorevanje kalorija trbusnjacima
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 06, 2011, 05:08:43 posle podne »
Pun je  yt klipova tipa smrsajte za 20 minuta vezbe dnevno.

Van mreže djolemufc

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Sagorevanje kalorija trbusnjacima
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 06, 2011, 09:25:40 posle podne »
Ishrana mi je dobra. Visok sam 179 tezak 82, idem u teretanu, kad pauziram teretanu trcim, imam 5kg viska koje zelim da skinem sto pre, u pocetku sam mislio da cu lako skinuti 5kg ali sam shvatio da nece biti tako lako kao sto sam mislio, a one vezbe bih mogao da radim dok sam kuci i imam viska vremena i energije.
Da li je u redu ako ja istrcim 20-30 min na dan? Idem u teretanu vec duze vreme ali i dalje mi je kondicija jako slaba pa ne mogu da istrcim punih 45min koliko bi trebalo.

Van mreže Gile

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Sagorevanje kalorija trbusnjacima
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 06, 2011, 10:28:54 posle podne »
Ishrana mi je dobra. Visok sam 179 tezak 82, idem u teretanu, kad pauziram teretanu trcim, imam 5kg viska koje zelim da skinem sto pre, u pocetku sam mislio da cu lako skinuti 5kg ali sam shvatio da nece biti tako lako kao sto sam mislio, a one vezbe bih mogao da radim dok sam kuci i imam viska vremena i energije.
Da li je u redu ako ja istrcim 20-30 min na dan? Idem u teretanu vec duze vreme ali i dalje mi je kondicija jako slaba pa ne mogu da istrcim punih 45min koliko bi trebalo.
ko kaze da moras toliko da trcis?

odradi ujutru  HIT kardio od 20 minuta  i to je to pa ces da vidis sta ce biti s mastima :D , naravno uz extra odradjen plan ishrane i jutarnju bcaa suplementaciju...naravno na prazan stomak..za vise informacija procesljaj forum.Pozz

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Sagorevanje kalorija trbusnjacima
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 07, 2011, 07:22:02 pre podne »
Daj ne provaljuj se majke ti, covek ima losu kondiciju mozda ne moze da radi hiit uopste a kamoli ujutro. Ti da si radio nekad hiit ujutru ne bi lupao gluposti sad.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Sagorevanje kalorija trbusnjacima
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 07, 2011, 09:33:42 pre podne »
Sta fali HIIT treningu ujutru?

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Sagorevanje kalorija trbusnjacima
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 07, 2011, 09:45:41 pre podne »
Verovatno je mislio da covek nije spreman za hit jer je rekao da nema kondicije ni za 45 min low pa bi se patosirao posle dva sprinta. Kada je vec otvorena tema ja bih pitao koje bi mi vezbe za stomak preporucili u koliko serija i ponavljanja , radim trbusnjake 2 pita nedeljno posle ledja i nogu?
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sagorevanje kalorija trbusnjacima
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 07, 2011, 10:51:46 pre podne »
Citat
radim trbusnjake 2 pita nedeljno posle ledja i nogu?

vise nego dovljno

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Sagorevanje kalorija trbusnjacima
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 07, 2011, 11:08:08 pre podne »
Tako sam ovde naucio:) Nego me interesuje da li je ok da radim po 4 serije po 20 na kosoj klupi podizanje i jos 4 po 20 podizanje nogu i da li ima neka kombinacija koju bi preporucili kao intrresantnu posto ovo vec radim neko vrame pa bi malo da  razbijem monotoniju
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sagorevanje kalorija trbusnjacima
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 07, 2011, 11:29:15 pre podne »
Tako sam ovde naucio:) Nego me interesuje da li je ok da radim po 4 serije po 20 na kosoj klupi podizanje i jos 4 po 20 podizanje nogu i da li ima neka kombinacija koju bi preporucili kao intrresantnu posto ovo vec radim neko vrame pa bi malo da  razbijem monotoniju

potpuno je IRELEVATNO sta ces i kako ces da radis
ako ih vec radis onda radi tako,ako ti je monotono ti uradi 30 pon u tri serije-reuzlatat ce biti isti tj nista niti dobijas niti gubis..

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Sagorevanje kalorija trbusnjacima
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 07, 2011, 11:33:42 pre podne »
OK hvala .
Men sana in corpore sano !

Van mreže Gile

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Sagorevanje kalorija trbusnjacima
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 07, 2011, 01:53:19 posle podne »
Daj ne provaljuj se majke ti, covek ima losu kondiciju mozda ne moze da radi hiit uopste a kamoli ujutro. Ti da si radio nekad hiit ujutru ne bi lupao gluposti sad.
Ti da znas vrste HIT-a ne bi rekao to sto si rekao...HIT ko HIT nije sa fiksnom dozom koliko i kojom brzinom sprint-lagani tempo.HIT mozes da radis sa razlicitom duzinom trajanja visokog inteziteta i nizeg inteziteta.Primer- 140-150 puls 30 sekundi pa 3 minuta lagano 120+ pa opet...i tako u nedogled kombinacija....bitna je oscilacija tempa i pulsa i u tome je poenta...pa ti radi kako hoces i naravno koliko mozes..eto da znas sta je hit a ne ako ti neko reko trci 60 sekundi sprint iako nemozes pa onda 60-90 sekundi nizi tempo i ti ces tako da trcis? i nikad neces da radis HIT dok to ne uspes?..HIT kakav god ako hoces da ubrzas pricu topljenja masti tokom celog dana raditi ga  i uskladiti ga po svojim mogucnostima.pozz

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Sagorevanje kalorija trbusnjacima
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 07, 2011, 05:05:54 posle podne »
Ja sam ti lepo odgovorio u dve recenice a sto se mene tice ja mogu da radim hiit kad hocu, uopste nemam problema sa tim.