Septembar 20, 2024, 11:18:47 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Imunitet  (Pročitano 3685 puta)

Van mreže zoxo

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Imunitet
« poslato: Oktobar 01, 2011, 09:24:58 posle podne »
Poštovani, potreban mi je savjet, šta da uzmem od suplemenata, cilj mi je ojačanje imunog sistema, jer sam skinuo 25kg, sa rigiroznim dijetama, i paklenim treninzima-većina kardio, teretana nekih 45min dnevno, što se tiče ishrane znam dosta toga i to mi nije problem, samo mi je problem hladnije vrijeme koje dolazi i koje povlači prehladu koja ne prolazi dok ne pojačam ishranu, zato želim da preduprijedim prehladu i ojačam imunitet, šta da uzmem?

Van mreže oktagon

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 781
Odg: Imunitet
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 01, 2011, 09:59:31 posle podne »
Vitaminsko-mineralni kompleks, vitamin c, fish oil, vitamin d3

Van mreže zoxo

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Imunitet
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 02, 2011, 03:15:34 posle podne »
Hvala na odgovoru. Momak koji drži teretanu u kojoj vježbam kaže da bi mi dobro bilo da uzmem i wey protein, odmah posle treninga jednu mjericu, šta mislite o tome, nadam se da mi neće to povećati masu? ps nikad nisam koristio ni jedan suplement-osim sagorijevača kad moram da mršam...

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Imunitet
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 02, 2011, 06:02:42 posle podne »
Whey sa dextrozom poslije treninga je osnova. A ovo za masu, sve ovisi o prehrani.

Van mreže zoxo

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Imunitet
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 02, 2011, 07:23:29 posle podne »
ali wey sa dextrozom neće uticati na povećanje mase?

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Imunitet
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 02, 2011, 09:43:57 posle podne »
Da li ti znas sta je masa uopste? To sto se po teretanama fura da najdeblji tip ima "masu" nije masa. Pocni odavde da citas http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15920.msg205459.html#msg205459
No curling in the squat rack!

Van mreže zoxo

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Imunitet
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 03, 2011, 09:51:11 pre podne »
Moja greška,  pogrešno sam se izrazio, moje pitanje bi bilo ako pijem wey oću li dobiti na kilaži? Što se tiče ishrane,hvala na savjetu, o tome znam dovoljno, i pridržavam se savjeta profesionalaca, tako da mi ona nije problem, samo ovo vezano za wey.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Imunitet
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 03, 2011, 09:53:01 pre podne »
Mozes li napisati ishranu da vidimo kako izgleda, posto jako dosta njih dodje i kaze kako im je ishrana "sredjena", a ona je ustvari blagi uzas, od klope zavisi da li ces rasti ili ne, a ne od wheya...

Van mreže oktagon

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 781
Odg: Imunitet
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 03, 2011, 10:29:49 pre podne »
Uzmi whey slobodno, bez brige.

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: Imunitet
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 03, 2011, 11:05:42 pre podne »
Druze pa kako si skinuo 25kg bez icega od suplemenata, jel si to po svom nahodjenju i po savetu trenera?
Drugo verovatno si na taj nacin potrosio i sve misice koji su najskupli u celoj prici. (vreme, supsi, hrana)
« Poslednja izmena: Oktobar 03, 2011, 11:08:06 pre podne icko »

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Imunitet
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 03, 2011, 11:12:18 pre podne »
Moras da razlikujes masti i misice. Svaki dobitak u misicima je dobar, i pomaze da telo sagori vise masti. Whey posle treninga moze samo pomoci ocuvanju i dobijanju novih misica, znaci pij whey.
No curling in the squat rack!

Van mreže zoxo

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Imunitet
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 03, 2011, 06:40:14 posle podne »
Hvala na odgovorima, kupio sam wey i preporučeno mi je da ga pijem 1 mjerica posle treninga sa sojinim mlijekom. Izgubio sam 25kg bez suplemenata, od toga vjerovatno 15kg mišića i 10 sala, ali, morao sam tako... Ishrana mi izgleda otprilike kao što se ovdje preporučuje, s tim što kod mene ide umjesto recimo 400g nekih 200g... Dakle doručak nakon jutarnjeg kardija-trčanje rano izjutra pahuljice, užina ćuretina-nekad sušena a nekad karabatak nekih 100g, zatim trening sa tegovima, ručak piletina ili ćuretina-file pržena na maslinovom ulju, nekih 300g, opet kardio trening-sobno ili obično biciklo, užina nakon toga nekad voćka a nekad pileća prsa i često večernji trening-košarka i  nakon toga  večera tunjevina. Uzeo sam svašta za imunitet, najprije u apoteci,a zatim i Twinlabov Daily one caps, i ultimat nutritionov Whey supreme... Nadam se da će to biti to, da ću ostati približno na istoj težini i da ću izbjeći prehlade...

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Imunitet
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 03, 2011, 08:40:55 posle podne »
Pa ko ti preporuci da ga pijes sa sojinim mlekom? :D
No curling in the squat rack!

Van mreže zoxo

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Imunitet
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 04, 2011, 09:37:07 pre podne »
 :o nego sa čim brate? rekli su mi da mogu i sa običnim mlijekom ali njega baš i ne podnosi moj stomak, a kažu da je sa vodom bzv ukus... ;)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Imunitet
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 04, 2011, 09:42:09 pre podne »
Sa vodom ga pij...