Jul 06, 2024, 09:38:32 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: samo WHEY za DORUCAK  (Pročitano 13154 puta)

Van mreže [X]

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
    • http://goo.gl/rFhAEd
samo WHEY za DORUCAK
« poslato: Septembar 19, 2011, 11:42:27 pre podne »
cilj mi je da smanjim procenat masnih naslaga u telu, pa sam skoro sasvim izbacio masti, i u velikoj meri smanjio ugljene hidrate.... generalno ova ishrana mi prija, osecam se nekako laganije.


e sad : primetio sam sledece

ako za dorucak (8:00) jedem samo WHEY (30gr), osecam se dosta fino tokom dana, i odprilike ogladnim oko 2:00. do 2:00 nisam gladan. (znam da treba da jedem 5 puta dnevno, ali radim na tome, za sad je ovako) takodje probao sam ono sto se ovde na forumu preporucuje a to je kombinacija whey + zitarice, stim da mi to nekako optereti organizam, a i tokom celog dana sam mnogo "GLADNIJI"

tj : sto manje jedem za dorucak - to mi se manje posle jede tokom dana.



koliko sam ispratio forum i ostale sajtove po netu : malim unosom UH i masti (kazem malim, ne mora da bude 0%) i velikim unosom proteina se upada u KETO metabolizam, pa organizam krece da koristi masti kao primaran izvor energije.


uglavnom... da skratim :


SAMO WHAY ZA DORUCAK - DA ILI NE?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: samo WHEY za DORUCAK
« Odgovor #1 poslato: Septembar 19, 2011, 11:47:52 pre podne »
NE
i pogresno si shvatio sve sto si procitao
od 8 do 14 imas 6 sati
celu noc nista nisi jeo i onda si odlucio da to jos vise radikalzujes i da smanjis unos UH zarad % smnjaivanja masnoca itd..
REUZLATAT-USPORVANJA METABOLZIMA DO TE MERE da ces prilikom prvog uzimanja bilo kakvog obroka doibjati na telesnoj tezini (nekontrolisano)
dijeta sa 0% masti tj CETTONIC DIJET je nesto drugo i imas na ovome forumu ali cini mi se da ti veoma malo citas jer da citas kako sam rece sigurno ne bi radio ovakve pa cak nisu ni pocetncike greske vec gomila neracionalnih odluka

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: samo WHEY za DORUCAK
« Odgovor #2 poslato: Septembar 19, 2011, 11:48:00 pre podne »
ne..aj da si rekao Blend onda ok, ali sam whey ti je jako brz protein tj. jako se brzo absrbuje tako da mi nije jasno kako te samo wheydrzi do 2h? Ja bi crkao da sam na tvom mestu :D procitaj malo forum bolje ako mislis da smanjis procenat masti u telu, jer ovim mozes samo da usporis metabolizam i to je to.

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: samo WHEY za DORUCAK
« Odgovor #3 poslato: Septembar 19, 2011, 11:49:27 pre podne »
Pedja ja i ti u isto vreme pisemo :D

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: samo WHEY za DORUCAK
« Odgovor #4 poslato: Septembar 19, 2011, 12:32:13 posle podne »
Citat
dijeta sa 0% masti tj CETTONIC DIJET
Pretpostavljam da si pogrijesio dok si brzo kuckao... :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: samo WHEY za DORUCAK
« Odgovor #5 poslato: Septembar 19, 2011, 12:48:08 posle podne »
Citat
dijeta sa 0% masti tj CETTONIC DIJET
Pretpostavljam da si pogrijesio dok si brzo kuckao... :)


tacno
hvala na korekciji
MISLIO SAM NA 0% uh

Van mreže [X]

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
    • http://goo.gl/rFhAEd
Odg: samo WHEY za DORUCAK
« Odgovor #6 poslato: Septembar 20, 2011, 03:19:47 posle podne »
hvala na odgovoru :)

ok - izgleda da sam pogresno razumeo to sto mi se desava... jer u stvari nisam gladan posto mi se verovatno uspori metabolizam...  :)

inace jesam citao ali ima previse informacija na sve strane i dosta mi je tesko da nadjem to sto je bitno iz gomile...


dakle problem je sto nisam nista jeo cele noci i plus ne jedem za dorucak. a meni je cilj da ubrzam metabolizam da bi mrsavio jel da?

a da bi to postigao treba da jedem bar 5 puta dnevno? (vi ono : da, da jeste tako je (il nije tako) - posto stvarno na kraju ne znam dal je ovako il nije posto svako prica sta oce… tj mnogo ljudi ne zna a prica)

onda ... da sledim ovo uputstvo? pa da bude "pravi" keto...

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,24168.0.html


i josh nesto - jel su dozvoljene kafe sokovi ili tako nesto.. npr ako sednem u kafic sa drustvom jer moram da pijem vodu il mogu neku kafu / sok?

takodje u vezi CETTONIC dijete - jel ona podrazumeva STROGO 0% UH, ili nije neophodno? pitam jer nemam uslova da sam spremam svaki obrok pa mi je zgodno da jedem klasican rucak, samo npr ne jedem pire, hleb itd… al ta klasicna npr snicla kod kuce moze biti pohovana. jel to ok? (kapiram da jeste posto je inace i nemoguce jesti BAS 0% bilo cega)

Van mreže [X]

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
    • http://goo.gl/rFhAEd
Odg: samo WHEY za DORUCAK
« Odgovor #7 poslato: Septembar 20, 2011, 03:20:45 posle podne »
i josh jedno pitanje - ako koristim WHEY ali ga kombinujem sa npr zobenim onda odlazem varenje, jel tako?

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: samo WHEY za DORUCAK
« Odgovor #8 poslato: Septembar 20, 2011, 05:01:07 posle podne »
i josh jedno pitanje - ako koristim WHEY ali ga kombinujem sa npr zobenim onda odlazem varenje, jel tako?

odlazes???

gle, u nekim danima, bice ti oprosteno :D ako uzmes neki WHEY BLEND!! + PIRINAC npr.
E to je najmanji obrok koji mozes da uzmes. Ali ne da ti predje u naviku. Jednom u 7 dana ako si u velikoj frci, stovari kvalitetne UH + whey blend, i to ima bar nekog smisla.

Spartak

  • Gost
Odg: samo WHEY za DORUCAK
« Odgovor #9 poslato: Septembar 20, 2011, 06:02:56 posle podne »
pa ne odlazes ga nesto pretjerano,ali ako dodas par grama ribljeg ulja i neke multivitamin ,bice to solidan obrok.

Spartak

  • Gost
Odg: samo WHEY za DORUCAK
« Odgovor #10 poslato: Septembar 20, 2011, 06:06:32 posle podne »

takodje u vezi CETTONIC dijete - jel ona podrazumeva STROGO 0% UH, ili nije neophodno? pitam jer nemam uslova da sam spremam svaki obrok pa mi je zgodno da jedem klasican rucak, samo npr ne jedem pire, hleb itd… al ta klasicna npr snicla kod kuce moze biti pohovana. jel to ok? (kapiram da jeste posto je inace i nemoguce jesti BAS 0% bilo cega)


Kod ketonik dijete nazalost treba voditi racuna u UH, jer nije problem ako ti kroz nesto pohovano uneses par grama UH ( sto sigurno nece bit par grama vec 20ak grama) ti moras da budes svjestan toga da ces i kroz povrce i ostale izvore (whey) unijeti isto ponesto hidrata. Sto ce na neki nacin i usporiti ketozu.Opet zavisi od organizma do organizma, nekog i 10 20gr "izbaci" iz ketoze, dok neko i sa 40ak gr dnevno ostaje u prilicno dubokoj ketozi.Moje misljenje je, da ako se ketonska dijeta radi ( 5 6 weeks) neka se radi kako treba.

Spartak

  • Gost
Odg: samo WHEY za DORUCAK
« Odgovor #11 poslato: Septembar 20, 2011, 06:08:24 posle podne »

i josh nesto - jel su dozvoljene kafe sokovi ili tako nesto.. npr ako sednem u kafic sa drustvom jer moram da pijem vodu il mogu neku kafu / sok?


kafa je ok,naravno klasicna kafa ili espresso bez secera i mlijeka su izbor,jer one varijante sa slagom i dzidzabidzama su NO NO :)
sokovi : cista limunada,coca cola light...caj

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: samo WHEY za DORUCAK
« Odgovor #12 poslato: Septembar 20, 2011, 07:20:03 posle podne »
ja nikad nisam radio ceto, pa me zanima, kako ja znam kada sam u ketozi, a kad znam kad sam ispao iz nje ?
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2011, 07:41:56 posle podne Genius »

Van mreže Aleksandar87

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: samo WHEY za DORUCAK
« Odgovor #13 poslato: Septembar 20, 2011, 09:25:40 posle podne »
Postoje keto listici koji se kupuju u apoteci,a iskusniji po osecaju i po zadahu znaju kad udju u ketozu :D.

Van mreže [X]

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
    • http://goo.gl/rFhAEd
Odg: samo WHEY za DORUCAK
« Odgovor #14 poslato: Septembar 20, 2011, 11:23:45 posle podne »
hahahaj aleksandre - kakav je to zadah :P