Jun 26, 2024, 03:40:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc - slauf oko struka  (Pročitano 13808 puta)

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Pomoc - slauf oko struka
« poslato: Avgust 22, 2011, 03:44:31 posle podne »
Pozdrav svima,

Kao sto sam i najavio u podforumu nutrition-tema slauf oko struka odlucih se da stavim i moje slike iako me malo blam. Treniram oko tri mjeseca i nekad kad se pogledam u ogledalo zadovoljan sam a nekad razocaran.

pogledajte slike i molim vas da mi preporucite da li da radim na masi ili nesto drugo?

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Pomoc - slauf oko struka
« Odgovor #1 poslato: Avgust 22, 2011, 03:52:33 posle podne »
Slike gore su neposredno nakon treninga, kada sam radio grudi i biceps (tada sam nekako i zadovoljan izgledom a slke koje cu da postavim (kad nadjem opciju kako) su 7 sati nakon treninga (uzas).

Kad krenem sa kardio dodjem kao kostur a slauf ostaje. Sad kad sam se fotografisao imam 79 kg na visinu od 183 cm a kad sam poceo imao sam 75 kg.

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Pomoc - slauf oko struka
« Odgovor #2 poslato: Avgust 22, 2011, 03:56:23 posle podne »
Evo i slike istog dana nakon 7 sati kad su mi se misici opustili.

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Pomoc - slauf oko struka
« Odgovor #3 poslato: Avgust 22, 2011, 05:13:05 posle podne »
Napisi kako se hranis u detalje.

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Pomoc - slauf oko struka
« Odgovor #4 poslato: Avgust 22, 2011, 05:20:25 posle podne »
Bez namere da uvredim ali ti imas jako mali staz u teretani. Body fat ti je prilicno visok tako da ja bih odradio jednu dijeticu pa smanjis BF i samim tim pripremis telo za masu. Kad se telo navikne na malo UH na dijeti i posle toga krenes masu rastes mnogo brze. Bolje ide ako imas iskustva i znas koliko UH je potrebno tvom telo za mrsavljenje koliko za odrzavanje i koliko za kvalitetan rast... Sto znaci ti imas jako kratak staz u teretani i sa ishranom (isto kao ja totalno neiskustvo sa ishranom) i moras korak po korak da naucis kako tvoje telo reaguje na sta. Evo kakos am ja naucio malo  Uzmi svesku i zapisuj koliko cega jedes koju nedelju i gledaj se u ogledalo i meri se. Tako ces otkriti sta ti donosi korist a sta ne i znaces za ubuduce koliko cega trebas da jedes.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Pomoc - slauf oko struka
« Odgovor #5 poslato: Avgust 22, 2011, 05:22:06 posle podne »
Napisi kako se hranis u detalje.
Treniram redovno tri meseca sa ciljem da povecam misicnu masu. Za tri mjeseca sam tezi za 4.5 kg (sa 75 na 79.5 kg na visinu od 183 cm), problem je sto mi je pored misicne mase mnogo vise porastao slauf oko struka.
Od kad treniram nisam sebi priustio ni jedan dan junk food vec koristim sledeci jelovnik:

06:30 130 gr Ovsenih u mleku i mjerica wheya
08:00 trening
09:15 PWM (30-50 gr Dex + 1 1/2 mjerice wheya)
10:00 180 gr pilece belo + 100 gr belog pirinca
13:00 4 cela jaja i 50 gr pirinca ili Blend
16:00 180 gr junetine i 50 gr pirinca ili malo krompira ili parce hleba
19:00 tuna ili sardina ocjedjena u ulju
22:00 180 gr piletine i salata
24:00 250 gr svjezi sir (vindija 4%M 12P i 4UH) ili Blend

Ovo mi je skoro svakodnevni jelovnik, retko menjam. Da pomenem da sam nekih 15 dana uzimao umesto Blenda Volumass 35 i tada sam primetio da dobijam na masi i da su mi misici izrazeniji sto se izgubilo nakon prestanka uzimanja.

Treniram 4 puta nedeljno i redovno dobijam posle treninga upale misica. Osim ova 4 treninga nedeljno (kardio uopste ne radim jer sam na ovom forumu procitao da se ne radi kad si na masi) ne radim nista fizicki, sedim u kancelariji a zatim sedim ili lezim kuci.

Sta ne radim dobro jer gubim motivaciju, nacin zivota sam podredio bb a rezulatata posebnih nema. Ima i misicne mase ali prati je odvratan rast slaufa. Proteina ima dovoljno, UH nema previse...Sad da krenem da skidam slauf izgubicu i ovo malo misica sto imam.

Sta predlazete?

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Pomoc - slauf oko struka
« Odgovor #6 poslato: Avgust 22, 2011, 05:26:24 posle podne »
Bez namere da uvredim ali ti imas jako mali staz u teretani. Body fat ti je prilicno visok tako da ja bih odradio jednu dijeticu pa smanjis BF i samim tim pripremis telo za masu. Kad se telo navikne na malo UH na dijeti i posle toga krenes masu rastes mnogo brze. Bolje ide ako imas iskustva i znas koliko UH je potrebno tvom telo za mrsavljenje koliko za odrzavanje i koliko za kvalitetan rast... Sto znaci ti imas jako kratak staz u teretani i sa ishranom (isto kao ja totalno neiskustvo sa ishranom) i moras korak po korak da naucis kako tvoje telo reaguje na sta. Evo kakos am ja naucio malo  Uzmi svesku i zapisuj koliko cega jedes koju nedelju i gledaj se u ogledalo i meri se. Tako ces otkriti sta ti donosi korist a sta ne i znaces za ubuduce koliko cega trebas da jedes.
Ja se merim i vaga pokazuje da napredujem ali ne samo u misicnoj masi, to sam primetio kad zakopcavam pantalone :). Domnikanac, ti predlazes prvo da skinem visak potpuno? Kad sam pocinjao imao sam neku ideju da radim masu do marta a onda da skidam do jula masti ali ako iskusni BB predlazu da je bolje prvo se otarasati masti onda menjam plan...

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Pomoc - slauf oko struka
« Odgovor #7 poslato: Avgust 22, 2011, 05:34:34 posle podne »
UH samo ujutro i posle treninga... Zaboravi Volumas i sva ostala sranja kupi neki cist prot hydrolized po mogucstvu. Gde su ti zdrave masti? Ubaci maslinovo- omega 3 - bademe -lesnike... Pred spavanje kasein. Nema veze sto ces izgubiti to malo misica sto ivas tacnije neces ako imas ok suplementaciju. Uz dobar protein kupi bcaa i neke tecne amino is ve ce biti ok. Ali kad izbacis slauf i kad ti opadne BF izgledaces mnogo cvrsce i lepse. Posle polako na masu ali kontrolisano kako sam ti rekao. Brze ces da rastes posle diete. Ja nisam uspeo da iskoristim taj switch sa dijete na masu zato sto nisam znao koliko je mom telu dovoljno UH da bi rastao. Poceo sam sa prosekom 300gr dnevno ali rotacije a u stvari nedeljama kasnije sam poceo da rastem kad sam stigao do oko 450 gr prosek na rotacijama.
Ja nisam iskusan BB ali masa mnogo bolje ide kad ti je BF nizak. A sada je za tebe sa tolikim bf jako tesko da ista kontrolises. Ja bih se osusio jedno 2 meseca rotacije i low carb pa koliko smanjim i posle krenuo masu. Sad ti vidi...
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Pomoc - slauf oko struka
« Odgovor #8 poslato: Avgust 22, 2011, 05:56:43 posle podne »
UH samo ujutro i posle treninga... Zaboravi Volumas i sva ostala sranja kupi neki cist prot hydrolized po mogucstvu. Gde su ti zdrave masti? Ubaci maslinovo- omega 3 - bademe -lesnike... Pred spavanje kasein. Nema veze sto ces izgubiti to malo misica sto ivas tacnije neces ako imas ok suplementaciju. Uz dobar protein kupi bcaa i neke tecne amino is ve ce biti ok. Ali kad izbacis slauf i kad ti opadne BF izgledaces mnogo cvrsce i lepse. Posle polako na masu ali kontrolisano kako sam ti rekao. Brze ces da rastes posle diete. Ja nisam uspeo da iskoristim taj switch sa dijete na masu zato sto nisam znao koliko je mom telu dovoljno UH da bi rastao. Poceo sam sa prosekom 300gr dnevno ali rotacije a u stvari nedeljama kasnije sam poceo da rastem kad sam stigao do oko 450 gr prosek na rotacijama.
Ja nisam iskusan BB ali masa mnogo bolje ide kad ti je BF nizak. A sada je za tebe sa tolikim bf jako tesko da ista kontrolises. Ja bih se osusio jedno 2 meseca rotacije i low carb pa koliko smanjim i posle krenuo masu. Sad ti vidi...

pa da li predlazes UH samo ujutro i posle treninga ili rotacije? Koliko zdravih masti dnevno je dovoljno, ja sam mislio da se od masti pa i zdravih dobija na visku.

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Pomoc - slauf oko struka
« Odgovor #9 poslato: Avgust 22, 2011, 05:57:51 posle podne »
Napisi kako se hranis u detalje.
Volio bih da cujem i Vase misljenje i savjet. Da li je bolje da idem na nekih 90 kg (sada imam 79) pa da onda radim na skidanju viska i dodjem na nekih 80 kg ili manje ili odmah da skinem sav visak i padnem na 70 kg i tada krenem sa izgradnjom mae? (visok sam 183 cm)
« Poslednja izmena: Avgust 22, 2011, 06:57:35 posle podne Vladocg »

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Pomoc - slauf oko struka
« Odgovor #10 poslato: Avgust 23, 2011, 12:33:28 posle podne »
Ishrana ti je ok sto se proteina tice, sad samo bih izbacio taj Sajtekov volummas i ostavi blend.UH moras da korigujes tako da vidis koliko je tvom telu potrebno tj. do koje kolicine se ne mastis i tu ostanes.Kad radis masu moras i malo sala nabaciti jbg. to se posle skine kad radis definiciju.Ubaci malo zdravih masti kao sto rece Dominikanac i to je to.

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Pomoc - slauf oko struka
« Odgovor #11 poslato: Avgust 23, 2011, 03:09:21 posle podne »
jbg genetika i gomilanje masti...i ja imam problem sa slaufom,bas ruzno...
gornje plocice mi se vide,ali zato bokovi i donji stomak vode neku svinjsku politiku za sebe...da smrsam 20 kila opet bih imo slauf

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Pomoc - slauf oko struka
« Odgovor #12 poslato: Avgust 23, 2011, 04:17:46 posle podne »
jbg genetika i gomilanje masti...i ja imam problem sa slaufom,bas ruzno...
gornje plocice mi se vide,ali zato bokovi i donji stomak vode neku svinjsku politiku za sebe...da smrsam 20 kila opet bih imo slauf
Do sad je to bio slucaj i sa mnom, smrsam i dodjem kao igla a li donji stomak i ledjni air bag ostaje. Neko se deblja podjednako (sto i nije tako lose), celo telo a ja samo stomak i donja ledja.

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Pomoc - slauf oko struka
« Odgovor #13 poslato: Avgust 23, 2011, 05:20:53 posle podne »
jbg genetika i gomilanje masti...i ja imam problem sa slaufom,bas ruzno...
gornje plocice mi se vide,ali zato bokovi i donji stomak vode neku svinjsku politiku za sebe...da smrsam 20 kila opet bih imo slauf
Do sad je to bio slucaj i sa mnom, smrsam i dodjem kao igla a li donji stomak i ledjni air bag ostaje. Neko se deblja podjednako (sto i nije tako lose), celo telo a ja samo stomak i donja ledja.
isti slucaj ...
jedino da zakazemo liposukciju :P
zato sam ja batalio dijetu,jer bih se osusio i opet bi visio taj deo...sad mi je taktika da povecam sve ostalo kako bi to vizuelno izgledalo manje :D

Van mreže nemanja1234

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Pomoc - slauf oko struka
« Odgovor #14 poslato: Avgust 23, 2011, 06:40:07 posle podne »
Jel ima neko od vas da slike iz tog vremena kada je skinuo salo, a kako kazete ostao "slauf". Nije mi namera nikoga da uvredim (i ako se neko tako oseti ja se izvinjavam), ali misim da vi:
1. Ili niste skinuli dovoljno sala da bi i rezultat u struku bio na nivou vasih ocekivanja za isti
2. ili niste radili dijetu kako treba, pa ste izgubili vise misica nego sala.

U oba slucaja je situacija da osoba ima vise sala nego sto misli.
Ne kazem da je nemoguce da ima takvih osoba sa malim BF-om, a da imaju slauf, ali svi koji su mi to rekli, na kraju se ispostavilo da je zapravo gore opisana situacija, a ne slauf na mali BF. To sto se vide gornji trbusnjaci nije merilo nicega (meni kad sam bio debeo kao svinja lepo se videla prva dva "reda" trbusnjaka...)
U slucaju da zaista imate taj problem, ja bih prvo pusumnjao na insulinsku rezistenciju jer je jedna od njenih posledica bas "apple shaped" oblik tela.