Septembar 24, 2024, 03:12:11 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.311 poruka u 18.765 tema - 20.971 članova - Poslednji član: RobertbeP
X3MShop banner

Autor Tema: CUCANJ I ISKORAK  (Pročitano 20257 puta)

Van mreže ARHB

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 104
Re: CUCANJ I ISKORAK
« Odgovor #15 poslato: Avgust 30, 2006, 08:40:52 posle podne »
Citat: MaliSima
za noge ako su ti genetsjki male nemoj raditi previse vezbi ja recimo radim 2 serije leg ex 10 serija cucnjeva(ili presas)i 3 serije kur lega i napreduju a genetski imam slabije noge,a previse vezbi bi moglo da ti sprzi noge ja sam radio 5 -6 vezbi po 5 serija i samop spadao a onda mi je Bebe Bukinac nasa stara bb takmicarka rekla da tako treniram i kao sto rekoh ima efekta

Pa mislim da ono sto ja radim i nije nesto pretjerano (a imas na vrhu posta kako radim trening za noge)
A evo vec cetri dana ne mogu normalno hodat od upala 8O  :?

Van mreže ARHB

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 104
Re: CUCANJ I ISKORAK
« Odgovor #16 poslato: Septembar 04, 2006, 08:23:41 posle podne »
Da li je dobro radit duboki cucanj (spustat se skroz do kraja) ili polucucanj ono da ti potkoljenica i natkoljenica budu pod 90 stepeni?
Da li se pogadjaju isti misici kod obje vrste cucnja ili ima razlike?

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: CUCANJ I ISKORAK
« Odgovor #17 poslato: Septembar 04, 2006, 08:29:17 posle podne »
duboki cucanj ujednonesto vise pogadja i zadnju lozu(ne znam kako se taj misic zove sad pravim imenom)a naravno i kvadriceps.kao kada ides da tu kilazu izbacis vise prtima,znaci vise potiskujes prstima onda vise ide na kvadriceps a ako vise potiskujes petama onda je vise ukljucena zadja loza,objasnjavao je milos to na svom dvd a i negdje sam citao....

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: CUCANJ I ISKORAK
« Odgovor #18 poslato: Septembar 04, 2006, 10:24:36 posle podne »
i polozaj stopala ima veze sa tim koji se misic pogadja vise,treba probati i videti sta kome vise odgovara
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže ARHB

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 104
Re: CUCANJ I ISKORAK
« Odgovor #19 poslato: Septembar 06, 2006, 08:15:22 pre podne »
Citat: sasacg
i polozaj stopala ima veze sa tim koji se misic pogadja vise,treba probati i videti sta kome vise odgovara

To znam posto sam dobio Miloseve DVD-ove i vidio sam koji polozaj stopala pogadja koji misic ali me interesuje da li polucucanj moze zamjenit duboki posto kod dubokog ledja malo vise trpe

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: CUCANJ I ISKORAK
« Odgovor #20 poslato: Septembar 06, 2006, 10:18:27 pre podne »
Ja polucucanj ne racunam,znaci samo dupe do poda,pravilno izvodjenje uz dobar pojas i ne kurciti se sa tezinama!! :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Re: CUCANJ I ISKORAK
« Odgovor #21 poslato: Septembar 06, 2006, 02:51:06 posle podne »
"polu-pokret mišića, polu-razvoj" by Miloš :D
i skloniji si povredi ako radiš tako da su ti butine paralelne sa podom u krajnjoj tački.

Van mreže Nikko55

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Re: CUCANJ I ISKORAK
« Odgovor #22 poslato: Septembar 06, 2006, 06:47:04 posle podne »
Citat: ARHB
Da li je dobro radit duboki cucanj (spustat se skroz do kraja) ili polucucanj ono da ti potkoljenica i natkoljenica budu pod 90 stepeni?
Da li se pogadjaju isti misici kod obje vrste cucnja ili ima razlike?


Ovde se radi o dve razlicite sile koju misic moze da proizvede. Jedna je "aktivna misicna sila" i ona je pod direktnom komandom CNS-a (Centralnog nervnog sistema) i nastaje iskljucivo u misicnim vlaknima.

Druga je "pasivna komponenta" i nije pod komandom CNS-a. Locirana je u misicnim obvojnicama, tetivama i unutar misica. Dejstvuje iskljucivo pasivno tj. opire se prekomernom izduzenju misica i narocito je jaka pri maksimalnom izduzenju misica (u nasem slucaju najaca je kada je gluteus najblizi petama - ass to grass). Mnogo je jaca od aktivne sile i zbog svoje jacine moze vrlo lako da izazove ostecenje misica i tetiva.

Znaci kad radis cucanj gde su ti butine paralelne sa podom u najvecoj meri upotrebljavas misicnu silu. Sve preko tog polozaja dejstvo preuzima pasivna sila gde se njena energija najvecim delom deponuje u Ahilovoj tetivi. Ali ta deponovana sila je kratkog veka trajanja i da bi je maksimalno iskoristio moras da brzo prelazis iz faze dubokog cucnja u fazu podizanja. To se narocito oseca kada radis sa maksimalnim tezinama. Ako je pauza nesto duza neces biti u stanu da se podignes.

I jedna i druga vezba doprinose hipertrofiji misica samo sto je kod dubokog cucnja mogucnost povrede nesto izrazenija.

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: CUCANJ I ISKORAK
« Odgovor #23 poslato: Septembar 06, 2006, 07:27:38 posle podne »
pa kada bi toliko brinuli o povredama onda ne bi nista radili samo bi lezao u krevetu , drugo sto bi radio sa maksimalnim tezinama , nismo mi ovde powerlifteri , da li to znaci da treba da radimo polu benc pres , polu zgib

Van mreže Nikko55

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Re: CUCANJ I ISKORAK
« Odgovor #24 poslato: Septembar 07, 2006, 03:41:07 pre podne »
Citat: Markoni
pa kada bi toliko brinuli o povredama onda ne bi nista radili samo bi lezao u krevetu , drugo sto bi radio sa maksimalnim tezinama , nismo mi ovde powerlifteri , da li to znaci da treba da radimo polu benc pres , polu zgib


Ja sam  momku predocio pozitivne i negativne strane kod oba cucnja. Na njemu je da izabere koji ce raditi i sa kojim tezinama.

Maksimalna tezina je navedena kao primer da bi se bolje razumelo dejstvo pasivne komponente a ne kao savet da radi sa njom.

Inace postoji sistem treninga gde se polu-bench press i polu-zgib primenjuje i to se prvo radi donji deo pa zatim gornji deo i na kraju ceo pokret i to sve u okviru jednog seta ali koliko mi se cini ja mu to nisam predlozio da radi.

I ne vidim zasto je potrebna ovolika kolicina negativne enrgije u tvom komentaru - pitanju.  Jesam li te ja to necim uvredio?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: CUCANJ I ISKORAK
« Odgovor #25 poslato: Septembar 07, 2006, 04:26:49 pre podne »
nikoga nisi uvredio samo zautpljujes mom ke sa jos gorim i komplikovanijim odgovrima!!

ovde mnogi momci imaju izmedj 17-22 godine i njim atvioje objansjenje cns ,centrifugalnih i centipetalnih sila e znace nista..

mozda tamo gde ti prodjes pamet da..ali ovde ne..

momak je kratko i jasno trazi odgovr...dali da radi cucanj ovako ili onako a ti si ga zamotao kao da odgovras nekom pfrofesru na fakluteteu..

da je nauceno na pamet...nema sta..skidam kapy

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: CUCANJ I ISKORAK
« Odgovor #26 poslato: Septembar 15, 2006, 08:30:24 pre podne »
Da li je OK podici pete, odnosno postavi ploce od 2,5 kg, pošto i bez tega u donjoj tacki idem ledjima na dole, odnosno naginjem se?

Van mreže doberman

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 793
  • Voodoo Team
Re: CUCANJ I ISKORAK
« Odgovor #27 poslato: Septembar 15, 2006, 10:49:51 pre podne »
Citat: remetik
Da li je OK podici pete, odnosno postavi ploce od 2,5 kg, pošto i bez tega u donjoj tacki idem ledjima na dole, odnosno naginjem se?


Meni je lik u gym-u rekao da to valja zbog toga sto neopterecujes misice na peti ili tako nesto nemam pojma, oni koriste jednu dasku. Stvarno interesantno pitanje jel moze neko iskusniji da odgovori

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: CUCANJ I ISKORAK
« Odgovor #28 poslato: Septembar 15, 2006, 11:20:57 pre podne »
vece opterecenje na kvadriceps zato se podizu pete

blacki

  • Gost
Re: CUCANJ I ISKORAK
« Odgovor #29 poslato: Septembar 15, 2006, 12:26:30 posle podne »
ja dok sam moga raditi cucanj gazda teretane mi nije dao da sklonim ispod peta tegove od 2kg okrugle naravno
nikada nisam znao zasto to moram uvijek stavljati ispod peta