Septembar 20, 2024, 01:51:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana - potrebna pomoc  (Pročitano 4463 puta)

Van mreže QwertySRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Ishrana - potrebna pomoc
« poslato: Jul 22, 2011, 07:15:46 pre podne »
Pozdrav, trebala bi mi pomoc oko ishrane.
Sklopio sam nesto ali ne znam da li valja pa ako mozete da me ispravite gde gresim.

17 godina, oko 185 visok i oko 63-65 kg :(
Zeleo bih da dobijem na masi.

Od prvog bih trebao da krenem u teretanu pa sam odlucio da promenim ishranu.
Trenutno se hranim dosta zdravije nego pre ali od prvog bih zeleo da to bude sto bolje moguce.
Ovako sam planirao da bude od prvog ako valja:

7:30 - 150g ovsene pahuljice sa pola litre mleka

8:00 trening

10:00 - 150g belog mesa sa 100g pirinca (nekad krompirom ili sargarepom) i salata

13:00 - 150g belog mesa sa 100g pirinca (nekad krompirom ili sargarepom) i salata

16:00 - tunjevina i testo

18:00 TRENING [teretana]

nakon treninga planiram da pijem whey kad skupim pare da ga kupim. Sta bih mogao da jedem/pijem dok ne kupim whey?

23:00 - pola ella sira

Prilikom menjanja samo obratite paznju na cenu tih namirnica jer nisam bas u stanju puno para da dajem na ishranu :(

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Ishrana - potrebna pomoc
« Odgovor #1 poslato: Jul 22, 2011, 12:37:20 posle podne »
Zdravo,

nije lose, ima mesta za korekcije,,  :)

Prvo, zasto 2 puta dnevno trening? Ako si vec resen da imas 2 treninga dnevno, ovo ti je pre svega malo hrane, jos za nekoga ko je u tvojim godinama i verovatno ima jako brz metabolizam kazem jako malo...

Znaci ukupno gledaj da imas bar 2, 2.5gr proteina po kg, i krenes sa uh u zavisnosti od toga koliko si aktivan dnevno ja ti savetujem da krenes sa 3.5gr po kg. To podelis u 6 obroka i krenes lagano da vidis kako se stvari odvijaju. U zadnjem naravno ti ne trebaju uh, i trebalo bi da imas neki izvor zdravih masti..

Aj da vidimo kakva je situacija prvo sa tim drugim treningom i jel on neophodan, koriguj malo klopu prema ovome sto sam ti napisao pa idemo dalje...  ;)

Van mreže QwertySRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ishrana - potrebna pomoc
« Odgovor #2 poslato: Jul 22, 2011, 07:29:22 posle podne »
Hvala za odgovor :)

Ovaj prvi trening sam mislio ovako kod kuce malo da treniram da se razbudim :P a ovaj drugi bi bio u teretani. ako nevalja izbacicu :)
Da li mozes da mi das neki link sa tabelom za uh i proteine. Po nekoj sto sam nasao sam izracunao da u ovoj ishrani imam vise proteina i uh nego sto bi trebalo a napisao si da mi je to malo hrane pa mi nista nije jasno xD
Sta bi mi preporucio posle treninga da jedem dok ne skupim pare za whey?

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Ishrana - potrebna pomoc
« Odgovor #3 poslato: Jul 22, 2011, 08:59:53 posle podne »
Nema potrebe da se razbudis ako se nisi napijao proslu noc  :D onda je sve ovo kontraproduktivno...

Znaci vise - nije uvek bolje ;)

tablice mozes naci ovde: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,88.15.html verovatno si se negde u racunici prevario

Posle treniga su ti najbolja belanca+crni hleb recimo, belance se brzo vari, u uh koji su ti nepohodni posle treninga dobijas iz tog crnog hleba...  ;)




Van mreže QwertySRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ishrana - potrebna pomoc
« Odgovor #4 poslato: Jul 24, 2011, 09:33:21 pre podne »
Hvala :)

ovaj prvi trening onda izbacujem :)

7:30 - 150g ovsene pahuljice sa pola litre mleka

10:00 - 200g belog mesa sa 100g pirinca (nekad krompirom ili sargarepom) i salata

13:00 - 200g belog mesa sa 100g pirinca (nekad krompirom ili sargarepom) i salata

16:00 - tunjevina i testo

18:00 TRENING [teretana]

19:30 - 4-5 jajeta i crni hleb

23:00 - pola ella sira

Da li je ovako bolje? dodao sam po 50g piletine u oba obroka i ubacio 4-5 jaja i crni hleb posle treninga

Trebalo bih da unesem oko 160 proteina i 230 uh a ako se ja opet nisam zaje*ao u racunici ovde ima i vise.
Po mojoj racunici tu ima oko 280 uh i oko 180-190 proteina (testo nisam racunao jer ne znam kolko ima proteina i uh).

Da li je surutka dobra? Da jedem ovsene i surutku umesto ovsene i mleko?

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ishrana - potrebna pomoc
« Odgovor #5 poslato: Jul 24, 2011, 10:40:51 pre podne »
1. Izbaci mleko iz prvog obroka. Ubaci neki protein u taj obrok
2. Testo? Ako mislis na integralno mozda moze nekad da prodje. Bolje se druzi pirinca i krompira
3. Ako jedes tunjevinu gledaj da bude u salamuri ili u maslinovom ulju. Ona u obicnom ulju nije dobar izbor
4. Crni hleb? To je obojeni hleb verovatno, tesko kod nas ima crnog hleba...ubaci pirinac ili krompir. Posle treninga ti ne trebaju masti u obroku, tako da su jaja los izbor za taj obrok....bolje ih prebaci u prvi sa ovsenim, a posle treninga ubaci neko meso
5. Malo si pogresio u racunu, imas tu dosta manje proteina nego sto mislis. Ne racunas proteine iz hleba, krompira, testa itd...)
Prvi obrok: oko 15gr P, ali mleko je los izbor proteina...vise stete nego koristi od njega
Drugi obrok: 40gr proteina
Treci obrok: 40gr proteina
Cetvrti obrok: oko 25gr proteina
Peti obrok: oko 25gr proteina
Sesti obrok: oko 25gr proteina
Ukupno oko 170gr, s'tim da mleko treba da izbaci iz prvog obroka i jaja iz obroka posle treninga

Van mreže vessel

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Ishrana - potrebna pomoc
« Odgovor #6 poslato: Jul 24, 2011, 11:59:16 posle podne »
Testo? Ako mislis na integralno mozda moze nekad da prodje. Bolje se druzi pirinca i krompira

zašto?
u čemu je problem sa integralnom testeninom?

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ishrana - potrebna pomoc
« Odgovor #7 poslato: Jul 25, 2011, 01:14:35 pre podne »
Testo? Ako mislis na integralno mozda moze nekad da prodje. Bolje se druzi pirinca i krompira

zašto?
u čemu je problem sa integralnom testeninom?
Nema problema, ali se ne zna da li je stvarno integralna ili obojena...isto kao i hleb sto prodaju kao integralni a samo su dodali boju.

Van mreže QwertySRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ishrana - potrebna pomoc
« Odgovor #8 poslato: Jul 25, 2011, 02:37:55 pre podne »
1. Izbaci mleko iz prvog obroka. Ubaci neki protein u taj obrok
2. Testo? Ako mislis na integralno mozda moze nekad da prodje. Bolje se druzi pirinca i krompira
3. Ako jedes tunjevinu gledaj da bude u salamuri ili u maslinovom ulju. Ona u obicnom ulju nije dobar izbor
4. Crni hleb? To je obojeni hleb verovatno, tesko kod nas ima crnog hleba...ubaci pirinac ili krompir. Posle treninga ti ne trebaju masti u obroku, tako da su jaja los izbor za taj obrok....bolje ih prebaci u prvi sa ovsenim, a posle treninga ubaci neko meso
5. Malo si pogresio u racunu, imas tu dosta manje proteina nego sto mislis. Ne racunas proteine iz hleba, krompira, testa itd...)

1. Moze surutka umesto mleka? kontam da necu moci jesti ovsene sa vodom.
2. Negde mislim da sam procitao da na masi treba testo ako ne valja izbacicu. Sta bih mogao da jedem sa tunjevinom?
3. Ok
4. Sto se tice crnog hleba sad ne znam sta da radim xD Ti kazes ne treba Milos Zivanovic kaze treba.
Ovo za jaja sam mislio na belanca kao sto je Milos rekao ali nisam dobro napisao.
5. Aha to nisam znao.

Ako tih 4-5 jaja tj belanaca (kako se vec kaze xD) prebacim u prvi obrok uz ovsene imacu dovoljno proteina.

Hvala puno na odgovoru :)

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ishrana - potrebna pomoc
« Odgovor #9 poslato: Jul 25, 2011, 09:51:59 pre podne »
1. ne moze surutka, evo ti ova tema ima hiljadu nacina kak oda pojedes ovsene.
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,622.0.html
2. Integralno testo nije lose, ali ako je pravo integralno testo. Drzi se ti pirinca i krompira ;)
4. Crni hleb isto kao i testo, verovatno je obican obojeni hleb...sto znaci da nije dobar. Opet se baci na pirinac ili krompir.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Ishrana - potrebna pomoc
« Odgovor #10 poslato: Jul 25, 2011, 10:00:17 pre podne »
1. Ovsene u prvom obroku mozes zajedno sa jajaima u tiganj, na teflon bez ulja i napravis kajganu..
2. Na masi mozes da probas i sa testom i bez, jer ovako napamet sa tvojih 17god niko ne moze sigurno da ti kaze koliko ti brz metabolizam i kolike su tvoje dnevne cal potrebe.ako se mnogo mastis mozes da zamenis to testo sa pirincem, ili krompirom, i korigujes kolicine...
4. Hleb kao hleb ima visok gi koji ce ti pomoci da proteini iz belanceta (brze se vare od mesa) sto pre dodju tamo gde su potrebni, posto vec nemas neki shake koji pijes posle treninga (zato sam ti rekao hleb+belanca)...

Forum sluzi da dobijes vise razlicitih misljenja i usvajas nesto sto ti se ucini logicno, univerzalna formula ne postoji...  ;)

edit: pretece me Mica  :D


Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Ishrana - potrebna pomoc
« Odgovor #11 poslato: Jul 25, 2011, 10:25:18 pre podne »
jedi bjelanca poslije treninga kao pwm dok ne skupis za whey .
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže vessel

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Ishrana - potrebna pomoc
« Odgovor #12 poslato: Jul 25, 2011, 05:39:46 posle podne »
Testo? Ako mislis na integralno mozda moze nekad da prodje. Bolje se druzi pirinca i krompira

zašto?
u čemu je problem sa integralnom testeninom?
Nema problema, ali se ne zna da li je stvarno integralna ili obojena...isto kao i hleb sto prodaju kao integralni a samo su dodali boju.

Znam da se hleb kod nas farba i prodaje kao integralni ili crni, ali integralna pasta u marketima je uglavnom inostrana.
Ja najčešće kupujem ovu u Metrou:

http://ingredienti-e-informazioni.blogspot.com/2011/06/pasta-integrale-barilla.html

Barilla je ozbiljna firma koja radi u celom svetu, misliš da se oni bave takvim prevarama kao ovi naši?

Van mreže QwertySRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ishrana - potrebna pomoc
« Odgovor #13 poslato: Jul 27, 2011, 09:55:13 pre podne »
Hvala svima :)

Van mreže VincentVega

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Ishrana - potrebna pomoc
« Odgovor #14 poslato: Jul 27, 2011, 12:48:02 posle podne »
Dobar ti je plan ishrane, samo pokusaj da ga se pridrzavas sto je vise moguce i rezultati ce doci zasigurno. Kad god ti nesto nema ukusa, ili trazis neku precicu, samo se fokusiraj na krajni cilj sto si sebi postavio, i zvaci, zvaci, zvaci... Nasa hrana ne treba da predstavlja zadovoljstvo, vec cist prehrambeni proizvod da bi postigli nas cilj. Srecno u transformaciji!