Septembar 23, 2024, 06:29:43 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.971 članova - Poslednji član: JeremyTIX
X3MShop banner

Autor Tema: nindzicu -- kontrola protivnikovih stopala i ulica  (Pročitano 20856 puta)

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: nindzicu -- kontrola protivnikovih stopala i ulica
« Odgovor #15 poslato: Jul 22, 2011, 03:00:55 posle podne »
@Etaoin  -  ovo sve sto si rekao je i tacno i strucno.
da, znam da udarci u srce postoje u boksu (imas onu knjigu, BOKS ?Marjanovic?
pa tamo ima prica da je Tajsonov prvi ili drugi trener
stalno vikao Bubreg-Srce-Brada kad Tajson treninra. Ne, nisam pricao
o sportu vec o likvidacijama i sokovima i fintama i hvatanju sture nakon
izvedene tehnike.  Imam druga koji je miran covek al 10 godina se rekrea
tivno bavio pandurskim polugama i kikboksom, on mi je pricao da je najgori
udarac koji je u zivotu primio bio udarac svom snagom u srce.  To je jedna od
stvari koja se (bar po onim dvd ovima) vezba na nindzicuu
@ALL  -  ja nista ne znam ni o nindzicuu, ni o kungfuu stilovima, ni o burmanskom
boksu ni o savateu ni o kjokusinoidima,  samo vidim sta radi a sta ne radi na ulici.
Drugo, budalastine i vradzbine i lupetanja o Masutacu Ojami i nindzama je prica za
malu decu. Ceo kobudo-oruzja  (osim tonfu ,tj pandurskog pendreka, i FMA filipinskih
oruzja, naravno i noza/naostrenog asova/etc)  je goli kurac. Kupi pistolj umesto sto
ces da setas japansku sablju ko ludak i dusevni bolesnik.  ALI  --  ljudi ni ne znaju da
nindzicu ima jako puno finti i jako puno jujutsu tehnika koje neces nauciti cak ni
preko komsije koji je OSL ili bio u 63.padobranskoj a veoma su proste.

ja sam bavio grckorimskim stilom, judoom, drugovi iz kraja i navijaci su mi
pokazivali neke stvari, u okinawa karateu (ne Topolsekovom vec jednom blazem
stilu gde je fokus na polugama i bacanjima,
glavna kata nije sanchin vec kushanku/kanku dai) sam bio jedno vreme...
Taj ko kaze da boks/kikboks nije borilacka vestina je jedan obican magarac i majmun.
Sakali,zulumi, vradzbine, respect.  Ali ako nesto radi na ulici to je borilacka vestina, ako
ne radi to nije. Znam coveka koji je gromada, radio je  u RDBu, bavio se samo Ljubinim tzv
Aikidom(WRAC ima i likvidacije i teske telesne, japanski aikido ne sme da ima likvidacije,
time se bavi dziudzica a ne aikido,cak u judou ima svega mislim 6 tehnika likvidacije,poluge
na vrat) i njemu je wrac decenijama bio Ok  zato sto je nenormalno snazan. S druge strane
znam coveka koji je bio u ekipi sa Bucom Al Kaponeom(Kneletov cale),
 Globusom,Kurtom, taj cicica ima 60 godina, ima metar i zilet, bio je perolaka kategorija
i bezao je na ulici  kad naleti na boksera teskasa a znam kad
je polomio vilicu na ulici ogromnom coveku koji  nije obucen za boks. Kad god naletis
na zestoog coveka to su uglavnom boksovi,rvanja,judoi...fini ali jaki ljudi su i
vaterpolisti,rukometasi,u novije vreme (pa i ranije, RK Partizan i Dokmanac)
tu su i ragbi i AFL.  Ajd da vidimo dali Klicko ili Rajko Baltic ili Ljuba Marjanovic
ima crni pojas i lebdi u vazduhu i obara ljude magijom?  I da, ako meni
treba 120kg misica da primenim wrac ili aikikai ili sotokan na ulici, to onda nije
vestina. Po meni sotokan je izmedju rekreacije i motorike za kikboks, o kjo
kusionidima osim eventualno ashihare imam lose misljenje jer ti se stvori
refleks da ne stitis dovoljno bradu,nos i slepoocnicu, pa bilo koji maloletni
bokser Rom iz  Radnickog ili Partizana moze da te slozi ko vrecu shuta

Znaci, ne, ne mislim da ista znam o nindzicuu, niti da je to magicna vestina,
mislim samo da kad pogledam na DVDu seminare Masaki Hacumija, vidim da
on cesto koristi tehnike pri kojim stopalom fiksiras protivnikovo stopalo pre nego
sto plasiras tehniku.  Samo o ovome sam pricao,  ako sam nekog uvredio - molim vas
izvinite.


Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: nindzicu -- kontrola protivnikovih stopala i ulica
« Odgovor #16 poslato: Jul 22, 2011, 03:01:15 posle podne »
Pogledajte istorijat kikboksa, popricajte malo sa  Ljubom Rakicem ili Galetom Jovicem
ili Borom Krivokapicem, ili pregledajte Busicevu knjigu o japanskim skolama dziudzice,
ili proguglajte  -  nista ali amabas nista nije originalno,  svi su krali i kopirali i copypaste ovali
jedni od drugih. Nije ni  Sistema, KravMaga/Kapap, pala sa neba, pre rusko-janpanskog rata
niko nije ni znao da postoje druge stvari osim raznih rvanja i raznih boksova(savate,boks i
burmanci i tajlandjani),  onda odjednom u 100 godina od Gicina Funakoshija dobijes 20ak
raznih stilova, iz  judoa i ju jutsua dobijes bar 2 verzije BJJ za koje ja znam,  ko god nesto
nauci odluci da napravi svoj sistem i manjevise to se svodi na biznis.  Po cemu je Mirko
Filipovic manje vredan od Hulio Grejsija ili Masutacu Ojame ili Ljube Vracarevica ili
Zarka Modrice ?
Znaci, postovanje svakom,  a moje pitanje ponavljam  -  da li je neko na ulici probao
kontrolu protivnikovih stopala i slicne tehnike koje Masaki Hacumi demonstrira po
seminarima(ili nesto slicno po vojno-policijskim borenjima, ako postoji u ARSu,EFSu ili
izraelskim stvarima)?

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: nindzicu -- kontrola protivnikovih stopala i ulica
« Odgovor #17 poslato: Jul 22, 2011, 03:08:18 posle podne »
p.s.  omaklo mi se, Zarka Modricu sam greskom ubacio umesto Krivokapica,
 izvinjavam se. Takodje,  veoma postujem sport Taekwondo, mesecima sam
rekreativno isao i kod  Galeta i kod Dragana Petrovica, preporucujem ga svakom kao 
profilaksu i lek za  probleme sa ledjima, taebo isto tako, ko ne voli jogu nek ide na
tekvondo.  Znam neke poluzestoke ljude koji su se time bavili, nakon 5-6 godina
 on stvarno proradi na ulici ali samo na nivou samoodbrane u incidentima sa
neiskusnim ljudima. Ko zeli da se bavi zestokim stvarima, neka uvezbava low kick kod
 Stanke ili Miljana ili Zuce ili bilo koga ko ume da te nauci dobar,jak low kick
od koga covek padne na zemlju

Van mreže bo88gdan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
  • Here comes the Pain !
Odg: nindzicu -- kontrola protivnikovih stopala i ulica
« Odgovor #18 poslato: Jul 22, 2011, 03:09:07 posle podne »

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Odg: nindzicu -- kontrola protivnikovih stopala i ulica
« Odgovor #19 poslato: Jul 22, 2011, 03:46:27 posle podne »
Mrzi me nesto da sve citam ali boks i kik box nisu borilacke vestine vec borilacki sport... u prevodu budalastina u prevodu svaki mamlaz sa ulice moze to da nauci za par meseci i da ide na ulicu da se bije i bude dobar tabadzija, jos ako je malo krupniji ma milina ;)

A to sto mislis da je nindzicu glupost i da ne radi na ulici haha prijatelju... pa jedan lik je premlatio 15 ljudi i celu interventnu... davno bese... cak i u novinama ;)... Kod nas ima nindzicu majstor koji drzi skolu i ima 10 dan, svake godine ide u Japan i pola treninga je zabranjeno za spoljni svet pa se ti misli sta oni tamo rade... a ti udarci fatalni heh sve je to ok... a sta je sa akupunkturnim tackama znas li nesto o tome ;)...
Uglavnom da ne duzim pricu, treniraj ti to sto tebe zanima i sto "radi" na ulici... jer se ove vestine ne uce zbog ulice! Ne samo nindzicu nego i mnoge druge... Pozz
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže bo88gdan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
  • Here comes the Pain !
Odg: nindzicu -- kontrola protivnikovih stopala i ulica
« Odgovor #20 poslato: Jul 22, 2011, 04:17:16 posle podne »

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: nindzicu -- kontrola protivnikovih stopala i ulica
« Odgovor #21 poslato: Jul 22, 2011, 04:35:33 posle podne »
@sleepy
Nisam znao da je tako ozbiljna stvar, bas cu da se malo edukujem oko ove vestine, izgleda zanimljivo.

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: nindzicu -- kontrola protivnikovih stopala i ulica
« Odgovor #22 poslato: Jul 22, 2011, 07:28:18 posle podne »
Ma ubijaju pogledom XD

@profimare

joj kolko si ti lupio -.- pa kad je tako lak boks za nauciti sto nema toliko boksera? sto volim ove price manekena koji ne smeju da odu na box al onda pricaju da to moze svako da radi -.-


evo ovde smo pricali malo o ninjutsu...pa sam izneo neke cinjenice o vestini koje pokazuju da je ista samo izmisljotina chiche iz japana

http://www.borilacki-klub.com/forums/viewtopic.php?t=1086&start=10


I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže etaoin

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 116
Odg: nindzicu -- kontrola protivnikovih stopala i ulica
« Odgovor #23 poslato: Jul 22, 2011, 11:48:03 posle podne »
Kosarkasi igraju kosarku, fudbaleri fudbal a bokseri se ne igraju :)

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: nindzicu -- kontrola protivnikovih stopala i ulica
« Odgovor #24 poslato: Jul 22, 2011, 11:53:53 posle podne »
Kosarkasi igraju kosarku, fudbaleri fudbal a bokseri se ne igraju :)

 Clay je plesao po ringu... :P

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: nindzicu -- kontrola protivnikovih stopala i ulica
« Odgovor #25 poslato: Jul 22, 2011, 11:59:56 posle podne »
Al se nije igrao ;)
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: nindzicu -- kontrola protivnikovih stopala i ulica
« Odgovor #26 poslato: Jul 23, 2011, 12:36:39 pre podne »
Al se nije igrao ;)

 To se može nazvati i igrom sa protivnikom :D Igra mačke i miša :P

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: nindzicu -- kontrola protivnikovih stopala i ulica
« Odgovor #27 poslato: Jul 23, 2011, 12:38:03 pre podne »
ne bih rekao bas
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: nindzicu -- kontrola protivnikovih stopala i ulica
« Odgovor #28 poslato: Jul 23, 2011, 12:49:14 pre podne »
Jbt ovaj Tajson je bio nenormalno brz za jednog teškaša...Brutalno jak povrh svega. Danas takvu kretnju nema šanse da vidimo... Inače on se šibao kao klinac po ulicama i bio je jako uspešan :D Ne dao bog nekom da ga odvali golom pesnicom, ode pola glave :D
nenormalno brz...al kakav rad nogu ima pihhhhh...KAO JEBENI LEPTIR,AL OD 100 KILA :p

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: nindzicu -- kontrola protivnikovih stopala i ulica
« Odgovor #29 poslato: Jul 23, 2011, 12:51:40 pre podne »
Jbt ovaj Tajson je bio nenormalno brz za jednog teškaša...Brutalno jak povrh svega. Danas takvu kretnju nema šanse da vidimo... Inače on se šibao kao klinac po ulicama i bio je jako uspešan :D Ne dao bog nekom da ga odvali golom pesnicom, ode pola glave :D
nenormalno brz...al kakav rad nogu ima pihhhhh...KAO JEBENI LEPTIR,AL OD 100 KILA :p

 Šteta što je budala. Mogao je da bude duže na vrhu da nije pravio gluposti sa ženama i oko novca i da se tokom kasnije karijere nije previše uzdao u nokaut jednim udarcem.... Kretnja mladog Tajsona je stvarno nešto neverovatno.