Septembar 19, 2024, 07:11:45 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko suplementacije...  (Pročitano 4620 puta)

Van mreže ReMaSinee

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Pomoc oko suplementacije...
« poslato: Jul 17, 2011, 01:41:25 posle podne »
Ljudi iskreno, visim ovde na forumu vec 2 sata i citam teme ali ne uspevam da nadjem ono sto meni treba....
Ovako glasi moj problem: Imam 18 godina, trenirao sam 3 meseca, za to vreme nabacio 3 kile... nisam pio nista od suplemenata, samo sam drzao dobru ishranu (riba, belo meso, pirinac, testenina, ovsene)
imam problem sa kilazom, visok sam 181 a tezak 65 ... upao sam u neki kesh i hocu da kupim neke suplemente... e sad... hocu da prodjem sto jeftinije moguce a da uzmem nesto dobro, da rezultati budu primetni i sto bolji...
drug mi je preporucio Gainer + Creatine Monohydrate + Tecne Amino-Acids .... sta vi mislite o tome? .... izvinjavam se sto pravim novu temu iako ih ima hiljadu slicnih mojoj i sto vas smaram... hvala unapred :)

Spartak

  • Gost
Odg: Pomoc oko suplementacije...
« Odgovor #1 poslato: Jul 17, 2011, 02:01:34 posle podne »
za pocetak,ono sto je pocetniku potrebno to je whey protein,multivitamini i ako ostane para neki kreatin.
gledaj da obezbjedis dosta whey proteina

Van mreže ReMaSinee

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pomoc oko suplementacije...
« Odgovor #2 poslato: Jul 17, 2011, 02:10:56 posle podne »
to su mi isto rekli... al ajde da pitam i ovde na forumu :) ... meni je cilj da se sad 2 meseca pocepam sa suplementacijom, ishranom i treningom... da odradim maksimum... od oktobra krecem na faks, pa cu ici u teretanu cisto da odrzavam masu... a sto se tice suplemenata treba mi nesto dobro a da se ne ispumpam puno posle kad prestanem sa intezivnim treningom.... super je to za whey + multivitamin + kreatin... hvala na savetu :)

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Pomoc oko suplementacije...
« Odgovor #3 poslato: Jul 17, 2011, 02:35:09 posle podne »
meni je cilj da se sad 2 meseca pocepam sa suplementacijom, ishranom i treningom... da odradim maksimum
::)  ::) cak 2 meseca

od oktobra krecem na faks, pa cu ici u teretanu cisto da odrzavam masu
Pa koliko ti to mase planiras za ta citava 2 meseca :D :)

Van mreže ReMaSinee

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pomoc oko suplementacije...
« Odgovor #4 poslato: Jul 17, 2011, 02:36:00 posle podne »
Da ajde sad me napusavaj... haha... pa sto je vise moguce... 5-10 kg... :)

Van mreže sivel

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 66
Odg: Pomoc oko suplementacije...
« Odgovor #5 poslato: Jul 17, 2011, 03:11:47 posle podne »
Da ajde sad me napusavaj... haha... pa sto je vise moguce... 5-10 kg... :)
U najboljem slucaju 5-10 kila mozes da nabacis od 6-12 meseci.
I to tesko...

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Pomoc oko suplementacije...
« Odgovor #6 poslato: Jul 17, 2011, 03:26:43 posle podne »
to su mi isto rekli... al ajde da pitam i ovde na forumu :) ... meni je cilj da se sad 2 meseca pocepam sa suplementacijom, ishranom i treningom... da odradim maksimum... od oktobra krecem na faks, pa cu ici u teretanu cisto da odrzavam masu... a sto se tice suplemenata treba mi nesto dobro a da se ne ispumpam puno posle kad prestanem sa intezivnim treningom.... super je to za whey + multivitamin + kreatin... hvala na savetu :)
druze, par stvari :) za 2 mjeseca natural nema sanse da dobijes 5-10 kg misica. onda ovo za odrzavanje mase, ako ne nastavis sa ishranom i suplementima,
nema sanse da odrzis to sto sad nabacis. proteini su neophodni misicima, znaci ne mozes voziti auto, a da mu ne sipas gorivo redovno ;)
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Pomoc oko suplementacije...
« Odgovor #7 poslato: Jul 17, 2011, 04:47:11 posle podne »
Da ajde sad me napusavaj... haha... pa sto je vise moguce... 5-10 kg... :)
Biti cemo fini,No napusavanje ;)

SUSTINA SVEGA JE POJACAJ ISHRANU jos vise...kazes da se kvalitetno hranis,pojacaj to,jer od toga ces dobiti masu koju zelis...mogao si napisati i dnevni jelovnik da vidimo sta nije u redu i sta fali.
Jer ti imas samo 65kg na tu visinu,znaci da si jako mrsav...pretpostavljam da dnevni unosi nisu zadovoljavajuci.

Suplementi mogu da pomognu, ali ishrana je OSNOVA.

Van mreže ReMaSinee

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pomoc oko suplementacije...
« Odgovor #8 poslato: Jul 17, 2011, 08:45:55 posle podne »
znaci uzimam Whey i Monohydrate i cepam.... hvala vam... a sto se tice jelovnika, kuvar sam pa znam dosta o hrani... sastavicu jelovnik sebi pa cu ga postaviti ovde da vidite i kazete mi da li valja :) hvala jos jednom!

Van mreže debeli :)

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Pomoc oko suplementacije...
« Odgovor #9 poslato: Jul 18, 2011, 03:59:18 posle podne »
Ja bih ovde da priupitam nesto, da ne moram novu temu da pravim. Nisam bio u teretani godinu dana iz nekih glupih razloga, pre toga sam trenirao nesto ispod 2 godine... Prilicno sam se ugojio i pitanje je sta je najbolje da uradim da se olaksam nekih 10ak Kg za RELATIVNO KRATKO vreme, tj sta od "hemije" da koristim? Preporucili su mi clenbuterol i po onome sto sam citao o njemu po netu meni ne deluje lose...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pomoc oko suplementacije...
« Odgovor #10 poslato: Jul 18, 2011, 04:14:13 posle podne »
Koristi prvo ishranu, a ne klen...

Van mreže mrle1982

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Pomoc oko suplementacije...
« Odgovor #11 poslato: Jul 18, 2011, 07:39:43 posle podne »
Ajde da ovde izlozim svoj problem, da ne otvaram temu bzv.

Imam 28 godina, visok sam 183, sada imam 106 kg. Kada sam poceo ozbiljno sa vezbanjem (trcanje svako jutro + trening sa tegovima posle posla) imao sam 121 kg. I dalje imam sala koliko neces, mada sam prirodno jak kao konj. Trenirao sam veslanje, onaj ergometar sam cepao kao lud. U petak zavrsavam trecu nedelju sa Animal Cutsom, pijem Whey posle trcanja (uz naravno ovsene pahuljice) i posle treninga sa dekstrozom.

Osim ovog AC i proteina nikad nista drugo nisam koristio. Hranim se pravilno (6 puta dnevno jedem), ozbiljno treniram, sta predlazete? Cilj mi je da se dovedem makar do nekih 95 kg, naravno nikako da ne gubim misicnu masu, mada je to logicno. Cinjenica da mi snaga ne nedostaje mi ide u prilog jer su mi treninzi stvarno dobri, sto znaci da imam neku podlogu. Problem jedino predstavljaju dve zajebane operacije noge zbog kojih su cucnjevi i mrtva dizanja svedeni na minimum. Dakle, ko ima neku ideju za suplemente, rado cu poslusati, kao i do sad. Hvala!
Ko trazi odlikovanje nije ga zasluzio,ko ga je zasluzio, nije mu ni potrebno

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Pomoc oko suplementacije...
« Odgovor #12 poslato: Jul 18, 2011, 08:38:46 posle podne »
pa napisi sta jedes u tim obrocima, znaci da bi skidao kile moras da imas cal deficit.... a od suplemetana Whey, BCAA, neki kompleks vitamina i minerala, cardio trening ujutru na prazan stomak, i dobro sastavljen jelovnik...

Van mreže nemanja1234

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Pomoc oko suplementacije...
« Odgovor #13 poslato: Jul 18, 2011, 08:44:49 posle podne »
Ma vec je pisao.
mrle1982
Ti moras da shvatis da je za tako nesto potrebno VREME. I da ne moze to preko noci. Racunaj da mozes da skidas mesecno oko 3kg i videces koliko ti ODPRILIKE vremena treba. Sto znaci: samo strpljivo, drzi se jelovnika, prati stanje, mozda ubaci vise kardia i sve ce doci na svoje.

Van mreže debeli :)

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Pomoc oko suplementacije...
« Odgovor #14 poslato: Jul 19, 2011, 01:34:49 pre podne »
A recimo da bas zelim sto pre da smrsam (znam da je to debilna izjava i da treba da budem strpljiv, da se pravilno hranim, spavam, i treniram...) i da hocu da uzmem klen. posto, kao sto vec rekoh trenutno ne treniram, zanima me da li ima razlike izmedju toga da krenem npr ove nedelje u teretanu a vec sledece pocnem da gutam klen i toga da furam trening/ishrana/spavanje nekoliko meseci pa tek onda klen?... mada cu do tada verovatno vec dosta sala da izgubim...