Jun 26, 2024, 06:20:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Da li valja ovo?  (Pročitano 1451 puta)

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Da li valja ovo?
« poslato: Jul 16, 2011, 04:26:42 posle podne »
Ovako, imam 17 godina, visok 198, 95 kg. Treniram ukupno oko 1,5 godina, od toga poslednjih godinu dana redovno, pazeci na ishranu koliko mi finansije dozvoljavaju.
Voleo bih da cujem misljenja o trenutnom nacinu treninga i ishrane.
TRENING:
pon:GRUDI 5 vezbi po 3-4 serije, ponavljanja 6-12, jedino probam max na bench pressu(ne svaki trening)
uto:NOGE(i listovi) 4 vezbe po 4-5 serija ponavljanja 6-12, probam cucanj max, listovi 5 serija po 15-20 ponavljanja(2-3 razlicite vezbe, menjam i uglove izvodjenja svaki trening)
cet:LEDJA+TRICEPS za ledja 4-5 vezbi po 3-4 serije, triceps 3-4 vezbe po 3 serije, sve 8-12 ponavljanja, probam ponekad mrtvo dizanje max
sub:RAMENA(i trapez)+BICEPS(i podlaktice)trapez 4 serije sleganja, ramena uradim 2 vezbe press-a, i 2 vezbe letenja 8-12 ponavljanja, biceps 3-4 vezbe 8-12 ponavljanja, 2-3 serije za podlaktice, zavisno sta sam radio za biceps(nekada i ne uradim ako sam pogodio sa treningom za biceps)
ogranicen sam sa vremenom, tako da imam samo 4 termina nedeljno za treniranje, pa ako neko ima ideju kako da pametnije organizujem trening, cenio bih to.
ubacim i cardio 2 puta nedeljno po 20ak-30 minuta zbog kondicija i srca.
ISHRANA:
primer
1 obrok
ovsene sa jogurtom+5 belanca ili kajgana 2-3 cela jaja, 5-6 belanca, i umutim ovsene u to ili crni hleb jedem uz to, i povrce neko uz to, npr 1-2 paradajza
2 obrok
tunjevina+salata
3 obrok
piletina(najcesce, nekad bude i neko drugo meso)+pirinac(ili krompir)+salata paradajz, krastavac, paprika(bez zacina)
4 obrok
isti kao 3
5 obrok(pred spavanje)
mladi sir, mleko

Da dodam, popijem i dosta mleka preko dana(oko 1l), i uzmem ponekad belanca, kikiriki, bademe, itd za uzinu.

kad imam, posle treninga dodam i whey protein, a uglavnom nemam(finansije, jbg)
cilj mi je da nabacim sto vecu misicnu masu.
Mnogi ce mi kritikovati mleko u ishrani, ali da napomenem, trenutno mi nije briga i ako se umastim malo, zato sto nemam para za kvalitetnije izvore proteina u velikim kolicinama, tako da ne biram bas.

Hvala unapred na savetima i kritikama!
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.