Jun 27, 2024, 07:39:53 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.241 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: PRESA  (Pročitano 25024 puta)

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: PRESA
« Odgovor #75 poslato: Septembar 05, 2006, 07:21:18 pre podne »
slazem se ja sa tobom instruktore, i postujem tvoje znanje, ali nije ni Pedja cijeli zivot radio sa 30-50kg cucanj.. (pretpostavljam da ga je povreda natjerala, a ako je tu spoznao neke pozitivne stvari tim jos bolje)..

 A  JESI LI PROCITAO OVO"
Pedja_Petrovic
ali hocu da skrenem paznju na to da iste rezulatate mozes da imas ako si dovljno inteligtnean i sa mnogo manjim tezinama i sa mnogo manje reizika..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: PRESA
« Odgovor #76 poslato: Septembar 05, 2006, 08:17:15 pre podne »
Citat: chokolino
ali kao sto rekoh.....OVDE KOD NAS NA BALAKNU NISI "BAJA"AKO NE RADIS BENCH SA NEZNAMKOLIKO ILI AKO NEKIKO IGROM SLUCAJNOTI RADIS NOGE PA NA CUCANJ BOZE MILI NE STAVIS 150KG...ZAMISLI STA CE RECI ONAJ STO POZNA KOMISJU OD TVOG KMISJE A OVAJ PRENESE NEKOME O SINOVA DRUGARA IZ TVOG RAZDREDA

ma ima malo i toga ali pedja meni je cilj masa samo to nista vishe,
....E JEBIGA...

Spartak

  • Gost
Re: PRESA
« Odgovor #77 poslato: Septembar 05, 2006, 01:39:51 posle podne »
jeste vjeruj,ja sam prije radio cucanj sa 100-130 kila ali parcijalni sad ga radim sa 90 kila max ali odradim sporo i skroz se spustim.I noge mi i dalje napreduju naravno manji je rizik da se sjebem

Van mreže Boki4

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Re: PRESA
« Odgovor #78 poslato: Septembar 05, 2006, 02:30:38 posle podne »
Citat: chokolino
hajde potrudit cu se da radim sto sporije ako je to kljuc dobivanja mase i da smanjim malo tezine makar malo,pozdrav

Radi pravilno sa tezinom koja ti pase.Bolje razmisljaj o tome sta treba da jedes,a ne o tome da sto vise podignes i ima da dodje masa.

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: PRESA
« Odgovor #79 poslato: Septembar 05, 2006, 02:58:58 posle podne »
Mozda jesam malo dosadan ali neka mi neko ovo onda objasni...
i pored ishrane, potrebno je naravno misic sokirati u teretani, ali nemoguce je misic sokirati ako npr. dvije godine radite s jednom te istom tezinom, ili ako je razlika u te dvije godine bijednih 5-10kg, dakle koliko god da koncentraciju i svasta nesto podizete, doci ce granica, a to postepeno MALO dodavanje tezina svakih godinu dana dovesce da nakon 10 godina treninga mozete raditi sa velikom cifrom, sto je onda fazon smanjivati.. jer ste nakon 10 godina vec iskusan vjezbac, i mentalno i fizicki..
dakle jos jednom ponavljam, meni nije bitno sta ce komsija od komsije reci o meni, ali nema mi logike da se tezine smanjuju, to mi zvuci sasvim nelogicno.
govorim o malom i postepenom povecavanju tezina. sta tu ima lose nek mi neko kaze vise ??????????

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: PRESA
« Odgovor #80 poslato: Septembar 05, 2006, 03:26:21 posle podne »
vije godine radite s jednom te istom tezinom, ili ako je razlika u te dvije godine bijednih 5-10kg, dakle koliko god da koncentraciju i svasta nesto podizete, doci ce granica, a to postepeno MALO dodavanje tezina svakih godinu dana dovesce da nakon 10 godina treninga mozete raditi sa velikom cifrom, sto je onda fazon smanjivati.. jer ste nakon 10 godina vec iskusan vjezbac, i mentalno i fizicki..

ja mogu mišic jako kontrahirat sad i prije 5 godina a u oba slucaja kontrakcija ce bit MAKSIMALNA !!!!
MIŠIC NECE NIŠTA ZNAT OSIM DA JE  MAKSIMALNO KONTRAHIRAN

dakle jos jednom ponavljam, meni nije bitno sta ce komsija od komsije reci o meni, ali nema mi logike da se tezine smanjuju, to mi zvuci sasvim nelogicno.

PROBAJ SVATIT OVAKO RADI SA MAX TEŽINOM ALI PRAVILNO  I MALO VIŠE SE KONCENTRIRAJ PRILIKOM IZVOĐENJA VJEŽBI ZAPAMTI NECEŠ NI NA JEDNOJ VJEŽBI DIGNIT 100 KG 10 PUTA!!!!

PRIMJER RADI BENCH PRESS DO KRAJA TAKNIVŠI PRSNU KOST IZBROJI 2 SEK TE  PRILIKOM ISPRUŽANJA(TJ KONTRAKCIJOM PECTORALISA) NEMOJ RASTERETIT MIŠIC TJ NEMOJ POKRET IZVEST DO KRAJA DA SE NE IZGUBI KONTRAKCIJA TEMPO SPUŠTANJA JE 3 SEK .ZA VRJEME POTISKIVANJA NA BENCH KLUPI NEKA SU TI NOGE PODIGNUTE TJ CINE PRAVI KUT IZMEĐU BEDRAI TRUPA
NAPRAVI OVAKO NA SLJEDECEM TRENINGU PRSA I RECI MI S KOLIKO KG S NAPRAVIO 10 PON!!! :wink:  :wink:

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: PRESA
« Odgovor #81 poslato: Septembar 05, 2006, 03:35:03 posle podne »
Citat: IFBBPro
Mozda jesam malo dosadan ali neka mi neko ovo onda objasni...
i pored ishrane, potrebno je naravno misic sokirati u teretani, ali nemoguce je misic sokirati ako npr. dvije godine radite s jednom te istom tezinom, ili ako je razlika u te dvije godine bijednih 5-10kg, dakle koliko god da koncentraciju i svasta nesto podizete, doci ce granica, a to postepeno MALO dodavanje tezina svakih godinu dana dovesce da nakon 10 godina treninga mozete raditi sa velikom cifrom, sto je onda fazon smanjivati.. jer ste nakon 10 godina vec iskusan vjezbac, i mentalno i fizicki..
dakle jos jednom ponavljam, meni nije bitno sta ce komsija od komsije reci o meni, ali nema mi logike da se tezine smanjuju, to mi zvuci sasvim nelogicno.
govorim o malom i postepenom povecavanju tezina. sta tu ima lose nek mi neko kaze vise ??????????
.....

kratko i jasno......i dokada onda to sokiranje misica po tvome moze da ide????>..

zar mislis da kada dodjes do jedne granice i visenema sanse da pomocu ni jednog trika povecas kilazu ni za 1gr a ne za tih 5kg koje ti smtras presunim za sokiranje misica...sta onda???

dalje....zar odsita mislis da misic jednio mozes sokirati na taj nacin sto ga upires to iznemoglisti sa velikim tezinima..

ako t mislis buraz...jako...ali jako mnogo knjiga jos moras da procitas o ljudskoj antomiji i samom principcu funkionsiana misica...pa onda imas...brza i spora vlakna..pa....ma da ne nabraj sada...

ali u svomslucaju..kosntatacija da misic mozes sokirati samo i iskuljivo sa progrwsvnim povecenjem tezine je i vise nego bad..

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: PRESA
« Odgovor #82 poslato: Septembar 05, 2006, 03:46:53 posle podne »
ali ja ne treniram 10 god, nisam jos ni blizu granice ;)
ok, I got the point, lets finish this..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: PRESA
« Odgovor #83 poslato: Septembar 05, 2006, 06:38:17 posle podne »
Citat: IFBBPro
ali ja ne treniram 10 god, nisam jos ni blizu granice ;)
ok, I got the point, lets finish this..
,..pa ako sada radis bench sa 120kg a planiras da radis jos 10 godina po tvovjoj matematici sorkiranja miscia ti bi 2016 treba da radis 6 ponavlnja sa 250 kg.....to bi bio logican sled dogajda po tvom prinicpu sorkianja misica...

pa ti sada vidi jel ovo ikakvog smisla

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: PRESA
« Odgovor #84 poslato: Septembar 05, 2006, 07:02:43 posle podne »
Citat: Pedja_Petrovic
Citat: IFBBPro
ali ja ne treniram 10 god, nisam jos ni blizu granice ;)
ok, I got the point, lets finish this..
,..pa ako sada radis bench sa 120kg a planiras da radis jos 10 godina po tvovjoj matematici sorkiranja miscia ti bi 2016 treba da radis 6 ponavlnja sa 250 kg.....to bi bio logican sled dogajda po tvom prinicpu sorkianja misica...

pa ti sada vidi jel ovo ikakvog smisla


ma nije bitno sa koliko ja kg radim, moze biti vise a moze biti manje, 120 sam stavio onako ofrlje ko sto bi mi rekli.. uopste necu da se hvalim sa koliko radim.. to je nebitno, rekao sam, nije me briga sta komsije govore o meni ;)
uostalom ja sam negdje u nekom postu ovdje na forumu davnih dana rekao da se napredak (bilo fizicki ili u vidu snage) u ovom sportu ne mjeri exponencijalnom funkcijom sto znaju i ptice na grani, tako da nemam namjeru racunati koliko cu raditi bench u 2016., jer nema svrhe  8)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: PRESA
« Odgovor #85 poslato: Septembar 05, 2006, 07:04:49 posle podne »
Citat: IFBBPro
Citat: Pedja_Petrovic
Citat: IFBBPro
ali ja ne treniram 10 god, nisam jos ni blizu granice ;)
ok, I got the point, lets finish this..
,..pa ako sada radis bench sa 120kg a planiras da radis jos 10 godina po tvovjoj matematici sorkiranja miscia ti bi 2016 treba da radis 6 ponavlnja sa 250 kg.....to bi bio logican sled dogajda po tvom prinicpu sorkianja misica...

pa ti sada vidi jel ovo ikakvog smisla


ma nije bitno sa koliko ja kg radim, moze biti vise a moze biti manje, 120 sam stavio onako ofrlje ko sto bi mi rekli.. uopste necu da se hvalim sa koliko radim.. to je nebitno, rekao sam, nije me briga sta komsije govore o meni ;)
uostalom ja sam negdje u nekom postu ovdje na forumu davnih dana rekao da se napredak (bilo fizicki ili u vidu snage) u ovom sportu ne mjeri exponencijalnom funkcijom sto znaju i ptice na grani, tako da nemam namjeru racunati koliko cu raditi bench u 2016., jer nema svrhe  8)
...

KAKVE TI KONTRADIKTORNOSTI PRICA..

SADA KAZES DA NIJE BITNO..A U POSTVIMA PRE TUPIS KAKO SE NE MOZE NAPREODVATI AKO SE NE POVECAVA TEZINA..
TI NEZNAS O CEMU PRICA JEBOTE..

AJ MALO RAZMISLI PA CES VIDEETI BESMISLCIU ONOGA STO PISES I GOVRIS..

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: PRESA
« Odgovor #86 poslato: Septembar 05, 2006, 07:08:49 posle podne »
ali ja ne znam sto mene svi shvataju bukvalno  :?
ok povecavati, ali ne mozes tacno znati koliko i kada ces povecati, to je vec druga strana price, lupam, zacrtas sebi cilj da ces za 6 mjeseci pokusati podici nekih 10-kg vise, a da li ce to biti 5 ili 15 nebitno.. bodybuilding nije matematika.
govorim samo o nekom konstantnom napredovanju, nista vise..
ispravka! mislio sam u prethodnom postu na LINEARNU JEDNACINU, a ne na eksponencijalnu..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: PRESA
« Odgovor #87 poslato: Septembar 06, 2006, 04:25:20 pre podne »
Citat: IFBBPro
ali ja ne znam sto mene svi shvataju bukvalno  :?
ok povecavati, ali ne mozes tacno znati koliko i kada ces povecati, to je vec druga strana price, lupam, zacrtas sebi cilj da ces za 6 mjeseci pokusati podici nekih 10-kg vise, a da li ce to biti 5 ili 15 nebitno.. bodybuilding nije matematika.
govorim samo o nekom konstantnom napredovanju, nista vise..
ispravka! mislio sam u prethodnom postu na LINEARNU JEDNACINU, a ne na eksponencijalnu..
....

a sta ce da se desi ako ti ne npardujes tih 0kg jel si odso do tacke gde je i povecne od 1 kg visa kozmicka sila a npredak u misicnoj masi je ocigledan??..

sta onada..??

i ti men kazes da bb nije matematika??...

dakle....svasta??.....

a upotrebaljva reci kao sto su linerana jednacina i eksponencijalna itd....

jednom recju....katastrofa....katastfoa od pogresngn razmisljnja i ubejdvanja samog sebe u nesto sto nji sam nemozes da objasnis..

Spartak

  • Gost
Re: PRESA
« Odgovor #88 poslato: Septembar 06, 2006, 10:39:06 pre podne »
sto bi Ronnie rekao "muscle can't count!"

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: PRESA
« Odgovor #89 poslato: Septembar 06, 2006, 11:12:32 pre podne »
ili sto bi Ronnie rekao ˝everybody wanna be big, but nobody wanna do heavy ass weights˝ .. (nesto u tom stilu)