Jul 03, 2024, 04:22:36 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: PRESA  (Pročitano 25044 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: PRESA
« Odgovor #45 poslato: Septembar 04, 2006, 04:44:41 pre podne »
ali nije mi jasno zasto je svima vama primarna rec u svakom postu..TEZINA....TENZINA..TEZINA..TEZINA...

ov je ostavstina kod nas balkanaca..vise,jace,bolje....cak se i neke igre odrzavaju pod dtim nazivom..

evo..iffbb kaze da je milso radio haq cvucanj sa veliki TEZINAMA.....i da se povredio....>>>>kakve veze tu ima tezina.??

naravno da je odrigrala jednu od kljucnih faktora-preptostavljam,aali neznam....

moj kolega se povredio dok je radio vezbe istezanja poselt reninga.... NEMA TEZINE...

ko meni garantuje da se necu povrediti radeci cucanja sa 50 kg kako ga radim danas??>..

zar 50 kg NE SPADA U REC TEZINA..ili je to ono sa cim se deca igraju..kako bi ciga rekao??..

nemojte lupat gluposti...

fitnes instuktor je na nekoliko mesta to vec obajsnio...

ti mozes gurati i tonu na benchu ali aku su ti pokreti mehanciki i bez koncentracije od napredka nema nista...

misic mozes stimulistati i radeci sa mnogo manjim tezinama ali sa mnogo vecim i ozbiljnijimpristpupm trenigu...

ali hej..ko moze jednom krkanu sada reci u gumu da radi bench sa 80 ili 100 kg kada pre nejga je radioneki nesretenik i slomio se ziv sa 140kg....

iam jedan u mojoj teretani koji svaki peta u subotu radi ruke....

ejbiga..wekkend je....ide se u grad..pa da se malo naduva....toliko o tome

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: PRESA
« Odgovor #46 poslato: Septembar 04, 2006, 08:26:19 pre podne »
Citat: chokolino
Da bi se nekad napredovalo potrebno je pokusati i malo vecu tezinu jer kako onda mislis napredovati,j anekad natovarim vise samo da probijem granicu p ase vratim,ja bi vise volio da mi neko da odgovor kao CVELE jer vidim da je on u masi pravo,kod mene u teretani vlasnik teretane se taman pred rat trebao spremati na natjecanje u bivsoj jugi i moze da izbaci 160 kg sa ramena bez steroida ja vidim po njemu kako on radi ponekad samo izbacuje tezine  jedanput i stvarno izgelda ogromno covjek je fenomen,ja mislim da bi se neki ovdje postidjeli kako izgleda covjek od 35 god bez aas a sta cini ,strahota on mi je uzor ,znaci reakao mi je jedan misic jedan dan samo sipke i velike tezine mislim gledam kako on radi,meni je cilj da budem tezak izmedju 110 i 120 sad sam na 99,ako se moze nabiti masa sa lakim tezinam onda je bolje tako ali ja "cisto ne vjerujem"
....KAKVE BUDALSTINE JEBOTE....

PA KAKO TI NISI ONDA USPEO DA PROBIJES TU GRNICU A PROBIJAS JE KOLIKO VIDIM VEC GODINA A IZGLEDAS DA NE KAZEM KAKO????

I TREBALO BI DA SE BAVIS ONDA DRUGIM POZIVOM KADA OVOLIKO PONAJES MATERIJU A NE DA RADIS TO STO RADIS U TOJ BAZI..

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: PRESA
« Odgovor #47 poslato: Septembar 04, 2006, 08:38:11 pre podne »
ode chokolino u dizace :D:D:D

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: PRESA
« Odgovor #48 poslato: Septembar 04, 2006, 09:39:26 pre podne »
Citat: chokolino
pa tek sam u ovome 3 godine i akobogda za jos toliko cu da budem mrga i svi ce da bjeze od mene,ja treniram 3 godine i ne uzimam hemiju i dosta bi ih pomeo ovdje sto se snage tice ,samo jebiga sto ja izgledam kako izgledam


ne vjerujem da je bilo kome cilj ovdje da ljudi bjeze od nas,ti za promijenu imas cudne ciljeve,a to za hemiju,znaci da smo svi ovdje na hemiji,posto se ovdje dosta nas bavi ovim sportom rekreativno i ne planira ici na takmicenje ,tijelo se moze solidno dobro izgraditi i bez hemije,uz jako dobru ishranu koja je na prvom mjestu

svi imamo razlicite ciljeve,ti ides na snagu,kazes pomeo bi sve u snazi,ja bi vise volio da ne mogu dizati vise od 50 kg na bendzu a da imam dobro razvijena prsa,boli me neka stvar koliko dizem, vazno je da rastem....ali rekoh da nemamo svi iste ciljeve,furaj ba svoj fazon i boli te neka stvar,pretpostavljam da znas sta ti odg. i sta zelis da postignes i ne osvrci se,radi onako kako mislis da je naj bolje....pozz :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: PRESA
« Odgovor #49 poslato: Septembar 04, 2006, 09:45:51 pre podne »
Citat: chokolino
Ja cu vam ako treba postaviti slike covjeka koji dize i izgleda puno bolje od nekih ovdje sa aas,on mi je uzor pedja a ti definitivno nisi jer previse tezis za izdizanjem svoje licnosti nad ostalima,ja cu poslusati svoj unutrasnji glas,peace
....TI SO KAO JOY-E IZ PRIJATELJA...IMAS SVOG IMAGINARNOG PRIJATELJA....BRAVO...

HVALA BOGU DA TI NISAM UZOR [-o<  [-o<

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: PRESA
« Odgovor #50 poslato: Septembar 04, 2006, 10:07:59 pre podne »
Citat: chokolino
pa tek sam u ovome 3 godine i akobogda za jos toliko cu da budem mrga i svi ce da bjeze od mene,ja treniram 3 godine i ne uzimam hemiju i dosta bi ih pomeo ovdje sto se snage tice ,samo jebiga sto ja izgledam kako izgledam,postavit cu ja slike za pola godine pa cemo da vidimo,reci slobodno pedja kako izgledam?ti si shef ovdje,tvoje se misljenje postuje;izgledam kao kurac je li
////3 GODINE [PROBIJAS BARIJURU?????.....LEPO.....PA VEC BI I ZVUCNI ZID PROBIO ...ALI POTREBNO JE TU MALO VISE...

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: PRESA
« Odgovor #51 poslato: Septembar 04, 2006, 10:20:18 pre podne »
Hehehhe.. dobro chokolino ako izbacuje 160kg na ramenima definitivno nije natural, ali eto, ne moras svakom sve vjerovati..
ali eto nek mi neko objasni drugu stranu price.. ne vjerujem da neko ko je prvi put usao u teretanu treba da pocne sa 50kg cucnja i da nakon 5 godina treninga jos uvijek radi sa 50kg cucnja, treba to postepeno povecavati jebi ga.. uostalom Pedja ˝lako je tebi˝ kad si se vec izgradio zbog dugog niza godina, ti sad da radis cucanj bez opterecenja takoreci i njih 250 komada, opet bi napredovao sa takvom misicnom masom kakvu sad imas..
sta fali u tome da se povecava tezina postepeno, NARAVNO ako je to u domenu pravilnog izvodjena vjezbi i u domenu 8-12 ponavljanja ??!! Neka mi neko to objasni.. jer ja poznajem jednog momka koji odista ima toliko pravilnu formu kod izvodjenja vjezbi, izgleda extra, 8 godina se bavi time, recimo da moze nekih 140kg najpravilnije na benchu odraditi 10-12x (a moze), zasto bi on smanjivao kilazu?? Iako nekad smanji na 60 ali to je zadnja serija, to je sad nebitno...
i chokolino, ohladi sto se tice kilaza, pa covjece nema nista od toga :)
p.s. pedja, ipak ima razlike izmedju 50 i 150 kg ako cemo pricati o povredama, znam po sebi..

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: PRESA
« Odgovor #52 poslato: Septembar 04, 2006, 10:38:26 pre podne »
pa narvno da nema veze koliku kilazu neko dize dok je to u domenu pravilnog i imedju 8 i 12 ponavljanja kao sto ti kazes i da taj momak nema potreba da smanjuje kilazu,jer je njemu tih 140 kao meni npr 80 kg,lupam.jer treba naci kilazu sa kojom mozes ispuniti te uvjete(dakle pravilnost pokreta,koncetraciju pri sakom ponavaljanju,omoguciti da osjetis misic kako radi i sl.),a je li to 50 ili 150 nebitno,necu da pametujem,tako samo mislim

sam si sebi odg na pitanje ja mislim :D:D:D pozdrav

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: PRESA
« Odgovor #53 poslato: Septembar 04, 2006, 10:38:39 pre podne »
Citat: IFBBPro
Hehehhe.. dobro chokolino ako izbacuje 160kg na ramenima definitivno nije natural, ali eto, ne moras svakom sve vjerovati..
ali eto nek mi neko objasni drugu stranu price.. ne vjerujem da neko ko je prvi put usao u teretanu treba da pocne sa 50kg cucnja i da nakon 5 godina treninga jos uvijek radi sa 50kg cucnja, treba to postepeno povecavati jebi ga.. uostalom Pedja ˝lako je tebi˝ kad si se vec izgradio zbog dugog niza godina, ti sad da radis cucanj bez opterecenja takoreci i njih 250 komada, opet bi napredovao sa takvom misicnom masom kakvu sad imas..
sta fali u tome da se povecava tezina postepeno, NARAVNO ako je to u domenu pravilnog izvodjena vjezbi i u domenu 8-12 ponavljanja ??!! Neka mi neko to objasni.. jer ja poznajem jednog momka koji odista ima toliko pravilnu formu kod izvodjenja vjezbi, izgleda extra, 8 godina se bavi time, recimo da moze nekih 140kg najpravilnije na benchu odraditi 10-12x (a moze), zasto bi on smanjivao kilazu?? Iako nekad smanji na 60 ali to je zadnja serija, to je sad nebitno...
i chokolino, ohladi sto se tice kilaza, pa covjece nema nista od toga :)
p.s. pedja, ipak ima razlike izmedju 50 i 150 kg ako cemo pricati o povredama, znam po sebi..
..TI NIKAKO DA SHVATIS COVECE......

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: PRESA
« Odgovor #54 poslato: Septembar 04, 2006, 11:20:51 pre podne »
ko šalje mišicu signale da se kontrahira težina ili glava (mozak)?
Protupitanje je li ti vježbaš glavom ili utegom Kg???
još jedno pitnje jesi li kad dobio upalu mišica od tih pustih Kg ako nisi onda dođi u Split u CHAMPION GYM i garantiram ti da neceš moc hodat od boli u nogama a težina nece bit veca od 70 kg i više od 12 pon!!!
Još nešto radit ce mo trening "KONCENTRICNE KONTRAKCIJE" evoga sve sam ti reka !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: PRESA
« Odgovor #55 poslato: Septembar 04, 2006, 11:22:47 pre podne »
Citat: fitness_instruktor
ko šalje mišicu signale da se kontrahira težina ili glava (mozak)?
Protupitanje je li ti vježbaš glavom ili utegom Kg???
još jedno pitnje jesi li kad dobio upalu mišica od tih pustih Kg ako nisi onda dođi u Split u CHAMPION GYM i garantiram ti da neceš moc hodat od boli u nogama a težina nece bit veca od 70 kg i više od 12 pon!!!
Još nešto radit ce mo trening "KONCENTRICNE KONTRAKCIJE" evoga sve sam ti reka !!!
..MOZAK....??...STA JE TO  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :wink:  :wink:

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: PRESA
« Odgovor #56 poslato: Septembar 04, 2006, 11:47:50 pre podne »
Citat: fitness_instruktor
ko šalje mišicu signale da se kontrahira težina ili glava (mozak)?
Protupitanje je li ti vježbaš glavom ili utegom Kg???
još jedno pitnje jesi li kad dobio upalu mišica od tih pustih Kg ako nisi onda dođi u Split u CHAMPION GYM i garantiram ti da neceš moc hodat od boli u nogama a težina nece bit veca od 70 kg i više od 12 pon!!!
Još nešto radit ce mo trening "KONCENTRICNE KONTRAKCIJE" evoga sve sam ti reka !!!


upravo tako, mozak salje signale.. mozak je glavni.. ali ako ti radis godinu dana sa jednom te istom tezinom (i to vrlo malom) vala ce se i mozak zapitati sta je ovo u PM :)
dalje.. odradim ja svakih mjesec dana jedan trening (recimo prsa, 3-4 serije jedne vjezbe sa 15-ak sekundi odmora medju serijama, zavrsim prsa za 15 min, nebitno, to je super da se malo misic sokira) sa 60kg vjerovao ili ne, i dobijem upalu kakvu nikad ne dobijem, kazem opet nisam protivnik toga, ali da stalno radim sa 60kg ako recimo mogu sa 120 pravilno, to mi ne ide..
to je dokaz da ne bjezim od takvog principa, ali nema teorije da stalno radim sa extremno malim tezinama..
ma hajd da vise ne lupetam, posto mnogo misle tako, a i nisam neki kurac da mogu da prosipam znanje, ali jos jednom ponavljam da nisam protiv takvog principa trenigna, samo eto.. da je to bas 100% tako, dovoljni bi bili sklekovi, cucnjevi, vratilo, ledjni i trbusni kao u osnovnoj skoli, ne bi postojale teretane..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: PRESA
« Odgovor #57 poslato: Septembar 04, 2006, 11:51:16 pre podne »
Citat: IFBBPro
Citat: fitness_instruktor
ko šalje mišicu signale da se kontrahira težina ili glava (mozak)?
Protupitanje je li ti vježbaš glavom ili utegom Kg???
još jedno pitnje jesi li kad dobio upalu mišica od tih pustih Kg ako nisi onda dođi u Split u CHAMPION GYM i garantiram ti da neceš moc hodat od boli u nogama a težina nece bit veca od 70 kg i više od 12 pon!!!
Još nešto radit ce mo trening "KONCENTRICNE KONTRAKCIJE" evoga sve sam ti reka !!!


upravo tako, mozak salje signale.. mozak je glavni.. ali ako ti radis godinu dana sa jednom te istom tezinom (i to vrlo malom) vala ce se i mozak zapitati sta je ovo u PM :)
dalje.. odradim ja svakih mjesec dana jedan trening (recimo prsa, 3-4 serije jedne vjezbe sa 15-ak sekundi odmora medju serijama, zavrsim prsa za 15 min, nebitno, to je super da se malo misic sokira) sa 60kg vjerovao ili ne, i dobijem upalu kakvu nikad ne dobijem, kazem opet nisam protivnik toga, ali da stalno radim sa 60kg ako recimo mogu sa 120 pravilno, to mi ne ide..
to je dokaz da ne bjezim od takvog principa, ali nema teorije da stalno radim sa extremno malim tezinama..
ma hajd da vise ne lupetam, posto mnogo misle tako, a i nisam neki kurac da mogu da prosipam znanje, ali jos jednom ponavljam da nisam protiv takvog principa trenigna, samo eto.. da je to bas 100% tako, dovoljni bi bili sklekovi, cucnjevi, vratilo, ledjni i trbusni kao u osnovnoj skoli, ne bi postojale teretane..
...

BAS SI SE PROSRAO SA OVIM...NE BI PSOTOJALE TERETANE ITD...

PA DA TO RADI TAKO KAKO RADI TI BI ONDA SADA BIO JUNORISKI SVETSKI PRVA I IMAO A TU VISNU 120 KG MISICA...A ZASTO NEMAS..

SADA CES TI RECI JER NE UZIMAS AAS...UZIMAJ I NJIH....DZABA...

AKO NEMAS PRAVILAN PRISTUP TRENINGU..A TI GA NEMAS..JER TEBI JE U GLAVI SAMO VISE I VISE...

ISKRENO..OD TOGA NIKADA NISTA..

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: PRESA
« Odgovor #58 poslato: Septembar 04, 2006, 11:55:43 pre podne »
Citat: Pedja_Petrovic
Citat: IFBBPro
Citat: fitness_instruktor
ko šalje mišicu signale da se kontrahira težina ili glava (mozak)?
Protupitanje je li ti vježbaš glavom ili utegom Kg???
još jedno pitnje jesi li kad dobio upalu mišica od tih pustih Kg ako nisi onda dođi u Split u CHAMPION GYM i garantiram ti da neceš moc hodat od boli u nogama a težina nece bit veca od 70 kg i više od 12 pon!!!
Još nešto radit ce mo trening "KONCENTRICNE KONTRAKCIJE" evoga sve sam ti reka !!!


upravo tako, mozak salje signale.. mozak je glavni.. ali ako ti radis godinu dana sa jednom te istom tezinom (i to vrlo malom) vala ce se i mozak zapitati sta je ovo u PM :)
dalje.. odradim ja svakih mjesec dana jedan trening (recimo prsa, 3-4 serije jedne vjezbe sa 15-ak sekundi odmora medju serijama, zavrsim prsa za 15 min, nebitno, to je super da se malo misic sokira) sa 60kg i vjerovao ili ne, i dobijem upalu kakvu nikad ne dobijem, kazem opet nisam protivnik toga, ali da stalno radim sa 60kg ako recimo mogu sa 120 pravilno, to mi ne ide..
to je dokaz da ne bjezim od takvog principa, ali nema teorije da stalno radim sa extremno malim tezinama..
ma hajd da vise ne lupetam, posto mnogo misle tako, a i nisam neki kurac da mogu da prosipam znanje, ali jos jednom ponavljam da nisam protiv takvog principa trenigna, samo eto.. da je to bas 100% tako, dovoljni bi bili sklekovi, cucnjevi, vratilo, ledjni i trbusni kao u osnovnoj skoli, ne bi postojale teretane..
...

BAS SI SE PROSRAO SA OVIM...NE BI PSOTOJALE TERETANE ITD...

PA DA TO RADI TAKO KAKO RADI TI BI ONDA SADA BIO JUNORISKI SVETSKI PRVA I IMAO A TU VISNU 120 KG MISICA...A ZASTO NEMAS..

SADA CES TI RECI JER NE UZIMAS AAS...UZIMAJ I NJIH....DZABA...

AKO NEMAS PRAVILAN PRISTUP TRENINGU..A TI GA NEMAS..JER TEBI JE U GLAVI SAMO VISE I VISE...

ISKRENO..OD TOGA NIKADA NISTA..


Ne citas Pedja.. meni nije u glavi vise.. da je meni u glavi vise, ja bi uzimao aas i gurao bi vise, ali mene zaboli neka stvar koliko dizem..
sto se tice juniorskog prvaka, da imam ambicije takmicarske i to opasne, i da imam para bruku, uzimao bih aas, redovno trenirao, imao trenera, imao mrak ishranu i suplementaciju, odrekao se svega i svacega (a ne ko sad, treniram jednom u 3-4 dana, jedem pizze i svakojake gluposti, sad su mi neke druge stvari bitnije od treninga trenutno) i onda bi tek mozda bio juniorski prvak, a ono takmicenje na koje sam izasao spremao sam se sa jednim burnerom i bijednih 150grama proteina dnevno, cisto za poredjenje.. mada ti nisi spomenuo Bihac ali ja hocu da naglasim..

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: PRESA
« Odgovor #59 poslato: Septembar 04, 2006, 11:58:03 pre podne »
sto je najgore mene svi drugacije shvataju, a ja opet fino naglasim sta hocu da kazem, to mi nije jasno???
;)
i evo koliko sam vec na forumu svi su mogli po mom ponasanju shvatiti da nisam seljacina koja se fura na tezine (bez uvrede oni koji se furaju) ;)