Septembar 09, 2024, 07:53:29 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Problem doljnji deo ledja...  (Pročitano 7282 puta)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Problem doljnji deo ledja...
« poslato: Jun 29, 2011, 12:39:36 pre podne »
Neki saveti od nekog iskusnijeg sa istim problemom bi mi dobro dosli. Koje vezbe da izbegavam na koje da obratim paznju itd...

Zadnjih 6-7 dana me zezala malo ledja posto zadnji put kad sam radio cucanj osoba koja je radila sa mnom kad mi je dodavala kilazu na sipku zajebala se i stavila plocu od 5 kg manje nego na mojoj strani.
I ja naravno nisam video vec odradio do fail-a seriju. Video sam da se malo krivim ali sam mislio da mi je jedna noga jaca pa se zbog toga desava... Primetio tek kad sam zavrsio seriju i proverio...
E juce sam do kasno uvece sastancio u vezi posla i to uz jaku jaku klimu u kancelariji .9ps ne mojoj kancelariji) Pokusavao sam u tih nekoliko sati da ustajem sto vise ali sam osecao bol u doljnjem delu ledja sve vise i vise. Konacno sam otisao da spavam i kad sam se jutros probudio nisam mogao da ustanem iz kreveta... Nisam mogao ni da naglnem telo unapred... Posle pola sta sat malo sam uspeo da zagrejem i da se dovezem kuci. Otisao kod doktora on mi dao diklofenak 5 injekcija sa b12 vitaminom i rekao nije nista strasno. Sad je vece i vise i nemam bol sve je ok.Odmoricu par dana dok se skroz ne oporavim i kad krenem trening za par dana necu nedelju ili dve raditi noge pa posle toga jos 2-3 nedelje necu raditi cucanj. Neko jos neke savete?
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Problem doljnji deo ledja...
« Odgovor #1 poslato: Jun 29, 2011, 10:19:50 pre podne »
mora da si ganjao tezine na cucnju....jos ako si radio na smit masini......smanji tezine i lagano...probaj cucanj sa bucicama umjesto sa sipkom par treninga..ja nebih da neradis noge nikako...
Pozz ;)

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Problem doljnji deo ledja...
« Odgovor #2 poslato: Jun 29, 2011, 10:26:30 pre podne »
stvarno ne znam dal je neko zdrav imao vise problema od mene sa donjim ledjima..izbegavao cucnjeve skroz, mtrvo dizanje i brdo nekih vezbi, ali problem je bio tu s'vremena na vreme, kako sam poceo neki lifting problem sa full mtrvim i cucnjevima..ali uz max paznje na tehniku mene ledja vise ne bole ;)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Problem doljnji deo ledja...
« Odgovor #3 poslato: Jun 30, 2011, 02:33:00 posle podne »
Pa nisam ganjao tezine i vodim racuna strogo o tehnici. Radim sve polako nista ne cimam nego me je sjebala ta razlika u tezini tj sto mi je osoba koja mi je pomagala sa jedne strane stavila vanju plocu... I zaciinio sam to sve sa klimom i 6 sati sedenja u prostoriji u kojoj pingvini ispadaju iz klima uredjaja... Evo prekijuce sam lupio prvi diklofen sa b12 vitaminom i spavao sam najbolje u zadnjih ko zna koliko godina. Juce sam morao da vozim nekih 7 sati bio na putu i ledja me nisu bolela. Vratio se sa puta juce popodne i lupio jos jedan diklofenak za svaki slucaj i evo jutros se probudio super se osecam. Necu trenirati jos danas i necu vise uzimati diklofenak pa cu videti sutra kad se probudim kako cu se osecati. Ako se usinuce nije vratilo onda cu na trening laganica ruke malo ili ramena videcu.
Ps. Pa i ja sam razmisljao o tome da kao Bojan pazljivim treningom ojacam taj deo ledja. Posto mrtvo dizanje nikada nisam radio mozda pocnem sa sipkom prvo pa cu dalje videti. Naravno ne bih pocinjao dok mi ledja ne prodju skroz.
« Poslednja izmena: Jun 30, 2011, 02:34:59 posle podne Dominikanac »
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže drazen20121995

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 141
Odg: Problem doljnji deo ledja...
« Odgovor #4 poslato: Jul 05, 2011, 05:17:23 pre podne »
Ja takodje imam problem , bolovi u donjem dijelu kicme.
Nikad u zivotu nisam radio mrtvo dizanje, juce prvi put uradih 5 serija (sa 70kg) i danas me kicma opuci.
Od bolova se ne mogu pomjeriti . Rekao sam nikad u zivotu vise 'mrtvo dizanje' :D

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Problem doljnji deo ledja...
« Odgovor #5 poslato: Jul 05, 2011, 09:16:00 pre podne »
Ja takodje imam problem , bolovi u donjem dijelu kicme.
Nikad u zivotu nisam radio mrtvo dizanje, juce prvi put uradih 5 serija (sa 70kg) i danas me kicma opuci.
Od bolova se ne mogu pomjeriti . Rekao sam nikad u zivotu vise 'mrtvo dizanje' :D
Daleko od toga da je ta vezba losa,ali mogu da se kladim da nisi radio kako treba i da te zato bolu ledja.
Prvi put i ajmo odmah 70kg.

Van mreže jocifer

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Odg: Problem doljnji deo ledja...
« Odgovor #6 poslato: Jul 05, 2011, 09:16:45 pre podne »
Prvi put, pa odma 70 kg. Ne bole tebe ledja zbog ne znam cega, nego zato sto ti je pokret sigurno bio katastrofa i bilo je samo da dignem 70 kg. Prvi put kad radis samo sipku i nesto minimalno njoj dok ne naucis pravilno.A vezba je inace brutalna, za ledja cuda cini....

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Problem doljnji deo ledja...
« Odgovor #7 poslato: Jul 06, 2011, 12:02:45 pre podne »
Za ledja cuda cini... Ja ni sipkom ne mogu da je uradim ja mislim  a da se ne usinem :(  Probacu ako uspem da oporavim ledja. Za sad imam bolove svakodnevne pa se borim sa time i treningom.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže neske14

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Problem doljnji deo ledja...
« Odgovor #8 poslato: Novembar 02, 2011, 10:57:19 posle podne »
imao sam isti takav problem......i na kraju sam shvatio da je od nepravilne tehnike mrtvog dizanja......i sada kada pazim na tehniku....nista nikakav bol
nebojsa tosic

Van mreže RLX

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Problem doljnji deo ledja...
« Odgovor #9 poslato: Novembar 12, 2011, 05:31:36 posle podne »
ja sam imao isto problem sa donjim ledjima i na kraju sam shvatio da mi je tehnika bila losa dok sam radio ramena ruzno se nastimam na klupi dok radim ramena, sad malo vise obracam paznju na to i odradim jednom sedmicno hiperekstenziju (mislim da se tako zove) i evo bolovi su skoro pa nestali

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Problem doljnji deo ledja...
« Odgovor #10 poslato: Novembar 12, 2011, 08:16:09 posle podne »
Jos kada bi uzeo kosmodisk i eto resenja. Kod mrtvog je sva fora u tehnici .
Men sana in corpore sano !

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Problem doljnji deo ledja...
« Odgovor #11 poslato: Novembar 12, 2011, 09:36:46 posle podne »
Jos kada bi uzeo kosmodisk i eto resenja. Kod mrtvog je sva fora u tehnici .
Potpisujem.Ja sam ispočetka radio nepravilno jer su mi tako objasnili i leđa su mi otpadala.Sad kad radim ispravno nemama takvih problema.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Problem doljnji deo ledja...
« Odgovor #12 poslato: Novembar 12, 2011, 10:32:31 posle podne »
I ja isto zmaju, prva 3,4 treninga se secam da su me toliko bolela donja ledja da je malo falilo da batalim vezbu a sada je bas volim. Lagano nauciti pokret normalno sa manjim tezinama i super vezba po meni.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Problem doljnji deo ledja...
« Odgovor #13 poslato: Novembar 13, 2011, 12:25:51 pre podne »
 Jel vam se dešava da kod mrtvog oderete cevanice šipkom? :D Ja ih povremeno zakačim.

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: Problem doljnji deo ledja...
« Odgovor #14 poslato: Novembar 13, 2011, 12:28:15 pre podne »
desava zato neku staru trenerku uzmes i nema frke ;)
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!