Jun 22, 2024, 12:40:00 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.208 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: celikk workout :)  (Pročitano 18264 puta)

Van mreže MRX

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: celikk workout :)
« Odgovor #45 poslato: Avgust 12, 2011, 11:24:17 pre podne »
a ja samo pijem kreatin i ne treniram uopste, nagruvao sam se...   :D

Stvarno su glupe ove firme sto prave sprave za teretane, ta industrija ce sigurno da propadne, samo dok svi shvate da su vezbe sa svojom tezinom najbolje za napredak...  ::)




Te firme prave sprave da bi zaradile novac,a ne da bi bilderi bili veliki.......a i generalno se cela pomenuta industrija okrece rekreativcima koji dolaze u teretanu da citaju novine a ne da vezbaju....


pocni da radis zgibove pa ces mozda da se nagruvas :) ;)

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: celikk workout :)
« Odgovor #46 poslato: Avgust 12, 2011, 11:38:23 pre podne »
@ lella

ja sam samo pricao o efikasnosti i utrosku vremena itd... ali dobro nekome je cilj da stagnira i uvek bude na istom ali da se bavi fizickom aktivnoscu... Da ponovim jos jednom o efikasnosti, svakako da je bilo kakav vid fizicke aktivnosti bolji nego nikakav...

@MRX

ide slika ledja samo za tebe da vidis razliku u zadnjih par meseci, cisto da vidimo koliko je trening efikasan...  :D

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: celikk workout :)
« Odgovor #47 poslato: Avgust 12, 2011, 11:57:09 pre podne »
Bravo.......a sta ako na propadanja,zgibove i sklek doadamo oterecenje?

pa nemozes nikad da stavis toliko opterecenja na sebe da bi proziveo jednaku stimulaciju kao kad radis cucanj ili mrtvo
prosto neizvodljivo....

Van mreže MRX

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: celikk workout :)
« Odgovor #48 poslato: Avgust 12, 2011, 12:18:52 posle podne »
Ne izvodljivo je samo u slucaju da ti treba npr vise od 50,60 kg opterecenja da bi uradio ajd da kazemo od 6-8 ponavljanja na zgibu ili propadanju....mada ja nisam upoznao mnogo takvih

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: celikk workout :)
« Odgovor #49 poslato: Avgust 12, 2011, 12:22:40 posle podne »
..ja ne radim zgibove niti sam ih ikada radio :D

Van mreže MRX

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: celikk workout :)
« Odgovor #50 poslato: Avgust 12, 2011, 12:23:50 posle podne »
Type of Exercise                            CNS Involvement
Olympic lifts, ballistic exercises, speed lifts with 45-55% of maximum, plyometrics, and jumps and bounds-Very high

Deadlifts (and variations), goodmornings (and variations), squats (and variations), lunges and step-ups, free-weight pressing (overhead, incline, flat, decline, and dips), and free-weight/cable pulling (vertical and horizontal) -   High

Machine pressing and pulling, chest isolation work, quadriceps isolation work, hamstrings isolation work, lower back isolation work, and abdominal work-Low

Biceps isolation work, triceps isolation work, traps isolation work, calves isolation work, and forearms isolation work-Very low

Preuzeto sa T-Nation

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: celikk workout :)
« Odgovor #51 poslato: Avgust 12, 2011, 12:34:46 posle podne »
Citat
maximum, plyometrics, and jumps

not for size and strenght 8) 8)

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: celikk workout :)
« Odgovor #52 poslato: Avgust 12, 2011, 12:41:09 posle podne »
Type of Exercise                            CNS Involvement
Olympic lifts, ballistic exercises, speed lifts with 45-55% of maximum, plyometrics, and jumps and bounds-Very high

Deadlifts (and variations), goodmornings (and variations), squats (and variations), lunges and step-ups, free-weight pressing (overhead, incline, flat, decline, and dips), and free-weight/cable pulling (vertical and horizontal) -   High

Machine pressing and pulling, chest isolation work, quadriceps isolation work, hamstrings isolation work, lower back isolation work, and abdominal work-Low

Biceps isolation work, triceps isolation work, traps isolation work, calves isolation work, and forearms isolation work-Very low

Preuzeto sa T-Nation


To je stresiranje CNS-a, sto se tice bb-a olimpijsko dizanje nema sta da trazi u tvom treningu, pl vec da.

E sad mozes da pogledas koliko zaista sta stresira, primera radi OI mogu da rade keceve dva dana pred takmicenje i da im ne skodi mnogo na samom takmicenju, dok pleri uzimaju po 5 dana offa pred takmicenje a keceve mozda ni ne rade 3 meseca pred takmicenje...samo da ti docaram sta vise stresira celokupno telo.

Van mreže srebrni vuk

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
  • THE EASY DAY WAS YESTERDAY
Odg: celikk workout :)
« Odgovor #53 poslato: Avgust 12, 2011, 01:53:08 posle podne »
ovo ode u nedogled :P by the way ni ja ne radim zgibove xexexexexe
Κύριε ἐλέησον

Van mreže MRX

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: celikk workout :)
« Odgovor #54 poslato: Avgust 12, 2011, 04:22:14 posle podne »
Type of Exercise                            CNS Involvement
Olympic lifts, ballistic exercises, speed lifts with 45-55% of maximum, plyometrics, and jumps and bounds-Very high

Deadlifts (and variations), goodmornings (and variations), squats (and variations), lunges and step-ups, free-weight pressing (overhead, incline, flat, decline, and dips), and free-weight/cable pulling (vertical and horizontal) -   High

Machine pressing and pulling, chest isolation work, quadriceps isolation work, hamstrings isolation work, lower back isolation work, and abdominal work-Low

Biceps isolation work, triceps isolation work, traps isolation work, calves isolation work, and forearms isolation work-Very low

Preuzeto sa T-Nation


To je stresiranje CNS-a, sto se tice bb-a olimpijsko dizanje nema sta da trazi u tvom treningu, pl vec da.

E sad mozes da pogledas koliko zaista sta stresira, primera radi OI mogu da rade keceve dva dana pred takmicenje i da im ne skodi mnogo na samom takmicenju, dok pleri uzimaju po 5 dana offa pred takmicenje a keceve mozda ni ne rade 3 meseca pred takmicenje...samo da ti docaram sta vise stresira celokupno telo.

1 tabelu sam postavio zato sto je doslo do natezanja oko toga sta vise aktivira CNS a ne zato sto mislim da neko treba da skakuce da bi se nabildovao

2 Nije stresiranje nego nivo aktivacije nervnog sistema

3 Kada bi npr skok sa opterecenjem od 80% bio izvodljiv bezbedno po zdravlje(sto je naravno ne izvdljivo) verovatno bi imao upotrebu u bodybuildingu.......ovo cisto teoretski.....

4 stoga sledece vezbe koje mozemo da izvodimo bezbedno i da pritom koristimo opterecenje od oko 80% jesu vezbe iz druge gupe koje imaju visoku aktivaciju nervnog sistema i to su vezbe koje bi trebalo praktikovati za razvoj snage i mase

5 Vezbe iz 3e i 4e grupe jesu masine i izolacione vezbe koje pretezno sluze da bi se pogodio konkretan deo misica koji nemoze biti dovoljno aktiviran osnovnim vezbama

6 Zbog toga svega sam pokusao da izlozim stav da jedan rekreativac moze uspesno da koristi samo osnovne vezbe da bi dobio neki fitness izgled(sto najverovatnije daleko bolje i vise od onoga sto postize 80 posto ljudi koji vezbaju u teretani)

7 Mislim da nacin na koji se spremaju Dizaci tegova i power lifteri nema mnogo dodirnih tacaka sa nasom diskusijom.koje vezbe vise aktiviraju nervni sistem stoji u tabei  i to je tako bez obzira na nacin na kojise bilo koji sportista sprema za takmicenje....

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: celikk workout :)
« Odgovor #55 poslato: Septembar 05, 2011, 08:35:34 posle podne »
Svako radi kako hoce kako mu odgovara, meni je ovaj nacin bolji koji kao sto kazete i nije bolji od teretane ali tako je kod mene.U teretanu sam krenuo cisto radi reda da pojacam to.Pa mozda je tebi sranje ali ja koji 2 god vec forsiram ovo meni je obim ruke 39 na 70kg i 180cm visine, grudi su takodje fino razvijene zato sam i krenuo u teretanu njih da doteram jos bolje....ranije dok nisam vezbao bio sam jadnik obican kao cackalica tako da ne mogu da kazem da je sranje ovo sto radim koje me je podigno vise nego sto sam ocekivao.Sta se cudis kad sam napisao da su voda misici kad 80%misica je voda samo, .bez vode nemas nista.Uz vodu belancavine su najvaznije materije u telu najvaznije su sa zdravlje organizma i glavni su izvor za izgradnju misica..zato sam napisao to sto jesam.

pozz

kao da citam pravog Petra Celika.
Konfuzno pisanje bez razmaka
sve on najbolje zna
iznosi cinjenice i ebe mu se dal to ima logike ili nekom koristi :D

Samo bolje da mu ne kontriram, pomislice ljudi da sam Sarcev :D

Van mreže stefanpumpitup

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: celikk workout :)
« Odgovor #56 poslato: Oktobar 02, 2011, 12:04:18 pre podne »
Pozdrav svim clanovima nov sam na forumu, kao GOST vec duze vreme posecujem vas forum a sada i kao CLAN.Zelim da podelim svoj neki trening tj veoma uspesan trening koji sam forsirao i forsirao i dostigao dosta dobre rezultate.Teretana u koju sam krenuo pre mesec dana mi je veliki + na sve ovo sto cu da napisem.

Moj danasnji trening koji vise forsiram nego teretanu, od kojeg imam nenormalan PUMP grudi pa cak i ruku izgleda ovako:

PIRAMIDA sklekovi: od 1 do 12 i nazad / uski i siroki hvat posebno / bas kao na klipu ruke obavezno podizati iznad glave bez toga nista
Evo o cemu se radi http://www.youtube.com/watch?v=N40RLkDnG0o
DIJAMANT sklekovi: od 1 do 7 i nazad
Evo o cemu se radi http://www.youtube.com/watch?v=L12MVrHKew8
PIRAMIDA propadanja: od 1 do 12 i nazad / ja radim propadanja za grudi samo, triceps i biceps vezbam tegovima / fora je ista kao i za sklekove samo sto nema nikakvi dizanja ruku vec odmor nekih 10, 15 sekundi da se uzme vazduh malo odmori i ruka..

Ako je nekome slab trening neka pojaca ako je nekome jak neka smanji ali neka pokusa, ja garantujem da cete se iznenaditi kad stanete pred ogledalo posle treninga.Naravno nemojte pre treninga jesti i nalevati se vode da ne mozete da se podignete...unosite dosta proteina i vode i bice super...jer voda i proteini(belancavine) su nasi misici...

Nadam se da je ok sto sam napisao meni je dosta pomoglo i napredujem iz nedelje u nedelju i PUMP je sve bolji.

Da, trening u teretani nije od nekog znacaja i ne moram pisati program jer najvise forsiram propadanja, sklekove,  zgibove na mnogo nacina i to je meni EBANJE KEVE :D nema bolje :)
dobra stvar probao sam, ponekad to uradim kao zagrevanje za tegove :P

Van mreže Niggaz

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 105
Odg: celikk workout :)
« Odgovor #57 poslato: Oktobar 03, 2011, 04:31:58 posle podne »
Hehe, ubiste ga :DD