Septembar 20, 2024, 11:26:02 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Misljenje o ishrani i treninzima  (Pročitano 55498 puta)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #210 poslato: Februar 06, 2012, 02:55:38 posle podne »
Nema visak ima manjak a isla je jer je hipohondar kakvog nema u ovoj hemisferi. Nisam se interesovao dok nije pocela da me nervira svakodnevno, bas cu da pogledam pa javljam. 180 cm, 58 kg

« Poslednja izmena: Februar 06, 2012, 03:37:08 posle podne Pedja_Petrovic »
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #211 poslato: Februar 06, 2012, 03:37:15 posle podne »
Nema visak ima manjak a isla je jer je hipohondar kakvog nema u ovoj hemisferi. Nisam se interesovao dok nije pocela da me nervira svakodnevno, bas cu da pogledam pa javljam. 180 cm, 58 kg



jaoooo
koja klaiska
izbaci coffein jer si i onako mrsava
ne mogu da verujem
ali cek
iz kog razloga je ona u opste isla kod tih i tkavih ljudi?
kakva joj je ishrana bila
a kakva joj je sada posle nutritocniste?

Van mreže Djape_

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #212 poslato: Februar 06, 2012, 03:57:18 posle podne »
neznam gde si ti to citao da se glikogen trosi na spavanju?
jeste da metablizam i hvala bogu to je super RADI u toku sna,pa samim tim i glik rezerve ali to je toliko zanemarljivo da je to smesno
a druga stvar tj postalvja se pitanje,cak i da si potrosio glik rezerve u toku sna (sto je nemoguce) koji je razlog da ih punis ujutro i da irtiras INUSLIN kojeg nema potrebe da se iritira jer kada je hormon rasta najveci (jutarnji casovi) to je najpogodniji trenutak kada telo angazuje masnoce kao izvor energije i iz tog razloga se za dorucak jede nesto sto ima nizak GI index tipa OVSENE ii slicno
ovo oko konzumacije voca na prazan stomak jer prepostavljam od nekog nutriconiste
jedna vocka te nece naravno ubiti i mozes da je konzumiras ali nikako ujutro i to na prazan stomak
procitaj temu o fruktozi ili ovo
http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2011/11/voce-idealan-ugljeni-hidrat-za.html
pročitao sam u nekom tekstu na internetu tu informaciju, da je najbolje konzumirati voće ujutru na prazan stomak, radi detoksikacije organizma, brzog varenja i to još što sam naveo...
u redu primeniću ove tvoje savete, znači s vremena na vreme da pojedem jednu jabuku, pomarandzu ili grejp u toku dana izmedju obroka?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #213 poslato: Februar 06, 2012, 04:19:56 posle podne »
moze tako
a za detoxizaciju je otrebno mnogo vise antioxidanta nego sto ih ima u vocu
tj taman bi trabalo da pojedes jedno 1 kg banan,1 kg grejpa i 1 kg pomorandzi da bi uneo dovljno antixidanta s bozriom u kakvom okruzenju zivimo

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #214 poslato: Februar 06, 2012, 04:22:15 posle podne »
Nema visak ima manjak a isla je jer je hipohondar kakvog nema u ovoj hemisferi. Nisam se interesovao dok nije pocela da me nervira svakodnevno, bas cu da pogledam pa javljam. 180 cm, 58 kg



jaoooo
koja klaiska
izbaci coffein jer si i onako mrsava
ne mogu da verujem
ali cek
iz kog razloga je ona u opste isla kod tih i tkavih ljudi?
kakva joj je ishrana bila
a kakva joj je sada posle nutritocniste?
isla je jer je opicena, to bi i ja voleo da znam . Ishrana je blagi uzas, u stvari ne blagi nego totalni. 2 do 3 obroka, najhranljivije je kacamak sa kiselim mlekom. Cisto me interesovalo ti testovi da li imaju ikakvog smisla posto vidim da mlate pare samo tako, nadmasice dr Filguda jos malo:-)
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #215 poslato: Februar 06, 2012, 04:31:01 posle podne »
Citat
najhranljivije je kacamak sa kiselim mlekom.

uff

ali ja i dalje ne kapiram iz kg razloga je ona isla?
da dobije neki kg?

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #216 poslato: Februar 06, 2012, 04:42:07 posle podne »
Ne nego je bila na wma zimus primala neke kortikosteroide, sumnjali su joj na MS pa kako je to sve ok hvala Bogu kao ajde da regulise klopu i hop na taj test. Naravno ne pridrzava se toga ni 10% ali smara samo i pije tu bezkofeinsku kafu kao da je eliksir mladosti.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #217 poslato: Februar 06, 2012, 04:49:07 posle podne »
Ne nego je bila na wma zimus primala neke kortikosteroide, sumnjali su joj na MS pa kako je to sve ok hvala Bogu kao ajde da regulise klopu i hop na taj test. Naravno ne pridrzava se toga ni 10% ali smara samo i pije tu bezkofeinsku kafu kao da je eliksir mladosti.

e jbg

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #218 poslato: Februar 06, 2012, 04:52:18 posle podne »
I ja kazem
Men sana in corpore sano !

Van mreže Djape_

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #219 poslato: Februar 06, 2012, 05:48:45 posle podne »
moze tako
a za detoxizaciju je otrebno mnogo vise antioxidanta nego sto ih ima u vocu
tj taman bi trabalo da pojedes jedno 1 kg banan,1 kg grejpa i 1 kg pomorandzi da bi uneo dovljno antixidanta s bozriom u kakvom okruzenju zivimo
drago mi je što sam konačno dobio pravu info...
sta misliš o mom današnjem jelovniku i suplementaciji (ako te ne zamaram):
1. na prazan stomak sam popio 2 kapsule krealkalina kad sam se probudio,
 posle 15 min ovsene 80g potopljene u 150ml mleka, supena kašika cimeta, pola kašičice meda i 3 belanca
2. 50 mozda malo više grama kuvanog krompira, šargarepa, 150-200g junećeg mesa, 2 belanca i jedno žumance
plivanje 1h (pre toga 2 merice bcaa-glut mešavine)
3. 150g piletine, kriška integralnog hleba, 100g ella sira
teretana 45min (30min pre ter supena kašika l-karnitina, 15min pre 2 merice bcaa-glut, a u pwm merica whey, 20g dex, 2 kapsule kre-alk)
4. pola sata posle pwm, upravo sad završavam dok kucam, 200g tunjevine i 6 srednjih šampinjona ispečenih na foliji
planiram u 5. obroku pred spavanje 200g elle u šoljicu lešnika, oraha pomešano

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #220 poslato: Februar 06, 2012, 06:24:47 posle podne »
pa solidno
nista spekatakularno,ali sasvim pristojna neka ishranica u kojoj nema mnogo maniuplacija
jedino ovaj kre alky bih prebacio pred trening u teretani a ne POSLE
a sve ostalo je ok
samo se bojim da ce ovo da ti dosadi veoma brtzo..

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #221 poslato: Februar 06, 2012, 06:33:43 posle podne »
Nije lose samo par primedbi.

Za kreatin imas suvise malo komleksnih UH u ishrani.

Prvi obrok moze pola sata posle kreatina i tih ~5gr iz mleka i 9gr iz belanca je suvise malo proteina uopste za obrok a posebno za prvi, prebaci jaja iz drugog u prvi. Jaja ti u proseku imaju 7gr proteina(belance 3 a zumance 4)po komadu, pa samim tim mozes da izracunas koliko ti treba da bi dosao do 30, sto je minimum za prvi obrok.

Plivanje kao aerobni vid treninga zahteva P+M u obroku posle i tu ti hidrati ne trebaju.

Glutamin generalno ide posle a ne pre aktivnosti, isto kao i kreatin.

Dakle ubaci glutamim u pwm sa bar 30gr dex-a.

Obrok posle treninga ti ne moze(ne bih trebao) biti sastvljen od P+M(ne racunam ovu zahebanciju od UH u vidu 6 sampinjona), recimo neka smernica bi ti bilo 200gr mesa i UH u vidu 100gr testenine ili 400gr barenog krompira ili 100gr kuvanog pirinca.

Ella ili ti kazein pre spavanja je OK, naravno ako mozes da smislis tu grozotu od nazovi sira i neka opste prihvacena mera za isti je da ti jedna kutija traje dve veceri. Ako imas govedinu slobodno ubaci nju da se ne patis ako ti ta grozota smeta i upola kao meni ;D
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Djape_

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #222 poslato: Februar 06, 2012, 06:34:54 posle podne »
Kombinovaću još neke namirnice svakako (razlilčita povrća svaki dan, salate, tu je i pirinač, druge vrste riba osim tunjevine...)
Ovo je neki koncept, neka suština, i imam dosta dobre rezultate od kako sam počeo pravilno da se hranim, odmaram, redovno treniram i ubacio suplemente.
Glavni je cilj još mali pojas oko stomaka, koje se topi postepeno, pomeraju se rupe na kaišu :)
Ovo ostalo je ok, a radi se na poboljšanju polako ali sigurno :D
da ostavim znači ujutru, a ovaj popodnevni da prebacim neposredno pred trening...ok

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #223 poslato: Februar 06, 2012, 06:37:42 posle podne »

ishmerish
kako mislis druze da mu nakon 1 h cardio treninga (a uzmes u bozir da posle ima tereatnu) ne treba KOMPLEXNI uh nakon toga?
tu gresis
gresis i kod glutamina kao snaznog ANTIKATABOLIKA koji se u vecini slucjeva (cardio fore) uvek koristi PRE a posle ako pretkne kao i sto se uvek koristi pred PSAVANJE

30 gr SAMO DEXTROZE je mnogo u pw cak i za onoga k uzma 10 IU inusulina (KORISTI SE ILI MEAVINA prostih uh ili 20 ak gr maxx)

Van mreže Djape_

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #224 poslato: Februar 06, 2012, 06:45:10 posle podne »
Nije lose samo par primedbi.

Za kreatin imas suvise malo komleksnih UH u ishrani.

Prvi obrok moze pola sata posle kreatina i tih ~5gr iz mleka i 9gr iz belanca je suvise malo proteina uopste za obrok a posebno za prvi, prebaci jaja iz drugog u prvi. Jaja ti u proseku imaju 7gr proteina(belance 3 a zumance 4)po komadu, pa samim tim mozes da izracunas koliko ti treba da bi dosao do 30, sto je minimum za prvi obrok.

Plivanje kao aerobni vid treninga zahteva P+M u obroku posle i tu ti hidrati ne trebaju.

Glutamin generalno ide posle a ne pre aktivnosti, isto kao i kreatin.

Dakle ubaci glutamim u pwm sa bar 30gr dex-a.

Obrok posle treninga ti ne moze(ne bih trebao) biti sastvljen od P+M(ne racunam ovu zahebanciju od UH u vidu 6 sampinjona), recimo neka smernica bi ti bilo 200gr mesa i UH u vidu 100gr testenine ili 400gr barenog krompira ili 100gr kuvanog pirinca.

Ella ili ti kazein pre spavanja je OK, naravno ako mozes da smislis tu grozotu od nazovi sira i neka opste prihvacena mera za isti je da ti jedna kutija traje dve veceri. Ako imas govedinu slobodno ubaci nju da se ne patis ako ti ta grozota smeta i upola kao meni ;D
prebacicu jaja iz drugog u prvi obrok. Pojačacu kolilčinu ovsenih. Glutamin i bcaa ne mogu da razdvojim jer je preparat mešavina, pa ću za sad ovako piti kako mi je Pedja preporučio za takav suplement, pre treninga. Danima kada idem na bazen radim posle teretanu, a kada ne idem na bazen, vozim 30min bajs umerenim tempom odmah nakon tegova. Danas sam hteo da malo eksperimentišem sa ovim šampinjonima, ali tu će uleteti pirinač. Inače jako se lepo osećam i jako mi je prijala današnja klopa. Koji integralni hleb preporučujete i kada da ga ubacim, i da li su ok koštunjava voća uveče uz ellu, koju mi nije ni najmanji problem da jedem :)