Septembar 20, 2024, 11:31:07 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Misljenje o ishrani i treninzima  (Pročitano 55507 puta)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #150 poslato: Septembar 14, 2011, 08:16:25 posle podne »
Djeluje ok ishrana, radi ovako i prati stanje da ce se vremenom korigovati po potrebi.

Van mreže zebra

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #151 poslato: Septembar 14, 2011, 08:52:22 posle podne »
Reci mi koliko treba da mi traje taj pocetak i sta onda da mijenjam?


9h sobno biciklo
10h dorucak - kajgana (4bjelanca i 1 zumance, 30-40g ovsenih pahuljica (2 supene kasike) )
13h uzina - 300g pastrmka, 100g kuvanog krompira, 150g blitve i sargarepe
15:30h rucak - 250g piletine, 100g integralne rize (3 supene kasike), 300g salate (1 paradajz, 2 paprike)
16:30h plivanje
19h uzina - 200g piletine, 200g przenih tikvica, 30-40g badema (1 supena kasika)
22h vecera - 200g svjezeg sira, 300g svjezeg krastavca

Ovako sam se hranio danas...

Prokomentarisite mi ishranu.

Da li veceru (svjezi sir) da praktikujem prije spavanja ili oko 20h,21h?


Ok.
Do daljnjeg cu se ovako hraniti.
U ponedeljak javljam rezultate prve nedelje dijete.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #152 poslato: Septembar 14, 2011, 09:14:02 posle podne »
posle nedelju dana ovakve ishrane mozes da ocekujes jedino varijacije glikogena i vode...

A evo sad citam ovu temu od pocetka i samo mi nije jasno jedno, znaci ti si otisao 20kg dole, pa si za 3 meseca vratio 10kg sala...

meni bar deluje da je problem u prihvatanju i razumevanju nekih drugih stvari (posto ti je na prethodnih par strana vrlo jasno i detaljno sve ispisano), a ne dal' ces da imas 200 ili 300gr uh u obroku i dal ces da radis 3 ili 6 serija za biceps...

PRECICE NE POSTOJE....  ::)

Van mreže zebra

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #153 poslato: Septembar 19, 2011, 10:54:09 pre podne »
98.4kg - 27.06.2011.

107kg - 12.09.2011.

103.7kg - 19.09.2011.  (3.3kg manje za nedelju dana)

Van mreže zebra

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #154 poslato: Septembar 19, 2011, 10:37:01 posle podne »
Nedelju dana sam uzimao uh u prva tri obroka i smrsao sam 3.5kg (prva nedelja dijete).

trening: biciklo 30min
dorucak: kajgana (4bjelanca,2zumanca, 50g ovsenih pahuljica)
uzina: 150g tunjevine, 100g integralne rize, 200g salate (svjezi paradajz,krastavac,paprika)
trening: teretana
whey
rucak: 350g pastrmke, 150g kuvanog krompira, 150g kuvane blitve
uzina: 150g piletine, 200g salate, 50g badema ili ljesnika
vecera: 200g posnog sira, 150g salate.


Da li sada da smanjim uh, i da ih uzimam samo u prvom i obroku poslije teretane?

sobno biciklo 30min
1. OBROK - kajgana (4bjelanca i 1 zumance, 30-40g ovsenih pahuljica (2 supene kasike) )
2. OBROK - 300g pastrmka, 200g salate (blitva i 1 sargarepa)
teretana
3. OBROK - 200g govedine, 100g integralne rize (3supene kasike), 300g salate (1 paradajz, 2 paprike)
4. OBROK  - 200g piletine, 200g salate (1 paradajz), 30-40g badema (1 supena kasika)
5. OBROK - 200g svjezeg sira, 300g svjezeg krastavca



Van mreže zebra

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #155 poslato: Septembar 27, 2011, 12:37:45 posle podne »
98.4kg - 27.06.2011.

107kg - 12.09.2011.

103.7kg - 19.09.2011.  (3.3kg manje za nedelju dana)

102.5kg - 26.09.2011. (1.2kg manje za nedelju dana, bez kardio treninga zbog povrede koljena)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #156 poslato: Septembar 27, 2011, 12:54:52 posle podne »
Odlicno, neka se koljeno skroz oporavi pa onda nastavi sa kardio treninzima.

Van mreže BGX

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #157 poslato: Oktobar 07, 2011, 10:46:25 pre podne »
Imam 34god, 183cm, 89kg

Nakon dijete prepisane od strane nutricioniste, skinuo sam 13 kg (sa 102Kg na 89Kg) za manje od 3 meseca.

Posao koji radim se sastoji od 8-12 časovnog sedenja za računarom tako da je glavni problem bio u nekretanju i ishrani koja se sastojala od coca-cole i slatkiša, junk food-a i ogromnih količina kofeina.  Pošto sam primoran da se bavim sportskom aktivnošću kako bih sanirao probleme sa ledjima, vratom i kilažom, odlučio sam se na povratak u teretanu uz neki sekundarni kardio program.

Pošto sam teretanu i pre praktikovao, vežbe su mi i više nego poznate. Problem koji imam  je vezan za ishranu, tj nepoznavanje iste.

Nakon iščitavanja raznih foruma, krenuo sam sa sledećom ishranom i praktikovao je 2 meseca uz 3x teretana nedeljeno pri čemu je 90 min rad sa tegovima (uglavnom 3 serije od 10-15 ponavljanja) i 30 min brzog hodanja na traci (6.4, 6.5kmh sa promenama nagiba) nakon tegova. Kilaža je ostala praktično ista, varira od 88.50- 90.50 Kg ali uglavnom se kreće oko 89 Kg. Ono što bih želeo da postignem treninzima je skidanje još 3-4 Kg koji se nalaze u predelu stomaka i koji nisu nestali prilikom prvobitne dijete a ne primećujem da se "tope" ovakvom ishranom.

07:30 Doručak (Radnim danima): Ovsene pahuljice + Jogurt + Suvo groždje / Vikendom 2-3 pečena jaja sa šunkom + Integralni hleb+Jogurt
10:00 Užina: Bonžita ili sličan proizvod na bazi žitarica ili Jabuka
12:00 Užina: Pirinač (beli ili integralni)+grilovane pečurke sa nekon salatom (kupus, cvekla) Nekad umesto pirinča - krompir.
16:00 Ručak: 200-300Gr Piletine ili Junetine + Pirinač + salata
18:30 Užina: Bonžita ili sličan proizvod na bazi žitarica
20:00 Trening - 90 min tegovi + 30 min traka
22:30 Večera: Piletina 200-300gr ili tunejvina (1 konzerva) + salata + 1/2 L Jogurta.+ 2 belanca

Zamolio bih vas za savet šta korigovati u ovoj ishrani kako bih eliminisao pojas oko stomaka a zadržao dovoljnu količinu snage za navedene treninge. Takdoje, nije mi jasan deo oko unosa UH odmah nakon treninga? prema informacijama na internetu, nakon treninga treba odmah uneti naki složeni UH a sat vremena kasnije protein. Šta je najbolje koristiti za taj UH unos nakon treninga?

Unapred zahvalan

BGX
« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2011, 10:49:56 pre podne BGX »

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #158 poslato: Oktobar 07, 2011, 10:52:30 pre podne »
Nutricionista ti je preporucio bonzitu?

Ovo je i dobro sta imace nutricionisti preporucuju, samo da su malo bolje rasporedjeni proteini, tj. da ih ima u svakom obroku + bez tih bonzita, hleba i suvog grozdja...


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #159 poslato: Oktobar 07, 2011, 10:58:30 pre podne »
pozdrav
apsolutno nije cudo sto ne mrdas sa kilazom posto je dijeta koju ti je taj "nuricionista" prepisao pretpostvljam kakva,doslo od odredjenih promena kako na tvom telu (u vid skidanja kg) tako i do PROMENA U METABOLIZMU
ova ishrana koju si napisao je blago receno katastrofa
nema sada vremena da racunam ali kako vidim tebi je unos UH veci od unosa B a siguran sam 200% da tebi oviliko kolicina ENERGETSKE materije ,pogtovo u vidu prostih secera (bonizita je SMECE a ne prozivod na bazi zitarica) NE TREBA
dalje
mesati SKROBASTE (pirinac) i neku vrsti vlaknastih (pecrke),dobro,nisu skroz vlakna ali sigurno nisu ni komplexne UH je jako lose
jedino sto ovde kao ok obrok vidim ovaj zadnji mada je on suvise kasno po mom misljenju
sve u svemu
mnogo mlecnih proizvoda
mnogo UH
malo B
mnogo prostih secera

neznam koje i kakve si forume citao ali si efitvino omasio
ali dobro
obrok posle treninga treba da sadrzi B (whey protein kao idealan izvor) i proste UH (tipa dextoza,maltodextin,palatinoza i sl)
30-45 min nakon tog shake treba da imas cvrst obrok sacinjen od B i UH (piletna + pirinac npr).itd

Van mreže BGX

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #160 poslato: Oktobar 07, 2011, 11:41:35 pre podne »
Samo da razjasnim, ova ishrana koju sam naveo nije dosla od nutricioniste. Njena ishrana je zavrsila posao, u smislu -13kg za 3 meseca  i drasticno se razlikuje od ishrane koju sam naveo. Problem je što njena ishrana nije odgovarajuća za vežbanje jer se osećate poprilično malaksalo i slabo (npr. jesti salatu 5x dnevno).

Pokušavam da sastavim ishranu sa kojom bih mogao da vežbam  i skinem poslednjih par kilograma oko stomaka. Pirinac sam ubacio 2 x dnevno pre treninga jer sam jednostavno gladan i nemam dovoljno snage za vežbanje. Suvo groždje sam morao kombinovati sa ovsenim jer  doručak bez njih potseća na žvakanje brašna sa jogurtom (bezukusano je). Ukoliko su one tolika prepreka za skidanje masti - ukloniću ih.

Zaboravio sam da napomenem da nisam u finansijskoj kogucnosti da koristim whey i slicne preparate tako da moram da se oslonim na hranu.

Šta konkretno korigovati u ishrani (od hrane?)
« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2011, 11:43:44 pre podne BGX »

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #161 poslato: Oktobar 07, 2011, 11:50:19 pre podne »
U svakom obroku racunaj da ti trebaju proteini, ovsene jedi sa stepom (kupi hahne ovsene, ukusne su), poslije treninga ako nemas whey jedi ugljene hidrate i proteine (meso i pirinac naprimjer), poslije treninga jedi sto prije, nemoj cekati ni pola sata ni sat, vec cim si gotov sa treningom prvo jedi.

Izbaci tu bonzitu i uopste proste secere, to je samo nepotrebno pandrkanje insulina.


Citat
Problem je što njena ishrana nije odgovarajuća za vežbanje jer se osećate poprilično malaksalo i slabo (npr. jesti salatu 5x dnevno).
Taman sam se ponadao da ima nutricionista koji ce prepisati vise od 100 grama proteina na dan, a ono prc... >:(

Van mreže BGX

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #162 poslato: Oktobar 07, 2011, 12:04:21 posle podne »
U svakom obroku racunaj da ti trebaju proteini, ovsene jedi sa stepom (kupi hahne ovsene, ukusne su), poslije treninga ako nemas whey jedi ugljene hidrate i proteine (meso i pirinac naprimjer), poslije treninga jedi sto prije, nemoj cekati ni pola sata ni sat, vec cim si gotov sa treningom prvo jedi.

Izbaci tu bonzitu i uopste proste secere, to je samo nepotrebno pandrkanje insulina.


Citat
Problem je što njena ishrana nije odgovarajuća za vežbanje jer se osećate poprilično malaksalo i slabo (npr. jesti salatu 5x dnevno).
Taman sam se ponadao da ima nutricionista koji ce prepisati vise od 100 grama proteina na dan, a ono prc... >:(

Ok, mogu kombinovati pirinac i meso nakon treninga. Do sada nisam jeo pirinac nakon treninga jer sam verovao da UH treba izbegavati uvece. Pretpostavljam da u obzir dolazi bareni Beli i Integralni ?

Uvek jedem odmah nakon treninga. Iskreno, gladan sam tako da i ne mogu cekati sat vremena..... :)

Bonžitu i slične proizvode sam ubacio jer ne znam šta drugo ubaciti kao užinu. S obzirom da sam u vreme prve užine na poslu, mogu to da korigujem jabukom, bananom??? Čime zameniti ???

Dijeta koju sam koristio je stvarno delotvorna ali stravično monotona. Npr, 7 dana jedes salate i kiselo mleko, onda 7 dana iskljucivo meso, 7 dana supe, 7 dana voce, 7 dana hleb ..... vidis sta te goji i to izbacujes. Npr. ja sam mrsavio na mesu a dobijao kilazu na vocu.

 


« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2011, 12:06:14 posle podne BGX »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #163 poslato: Oktobar 07, 2011, 12:08:29 posle podne »
Citat
Problem je što njena ishrana nije odgovarajuća za vežbanje jer se osećate poprilično malaksalo i slabo (npr. jesti salatu 5x dnevno).
na ovo sam TACNO i mislio kada sam rekao da je doslo kako do promena na tvom telu u skidanju kg ali ono sto je NAJGORE doslo je do promena u u tovom METABOLIZMU tj USPORAVANJU ISTOG i sada IMAS problem jer ti se i sa ovakvom ishranom nema rezulatata

Citat
Pirinac sam ubacio 2 x dnevno pre treninga jer sam jednostavno gladan i nemam dovoljno snage za vežbanje

ovo je IZGOVOR i na ovom forumu si mogao pricutitai ali nisi citao da sam nekoliko puta objasnio da ukoliko ti KOMPLEXNI UH SLUZE KAO MOTIVACIJA I ENERGIJA DA TRENIRAS onda nemoj ni da treniras a pogtovo u slucajevima kada se radi o skidanju viska kg
nemam vremena da ti razlazem ono sto je mnogo puta na ovom forumu receno a ti ne zelis da citas
probaj da zamislis da kada pojedes taj pirinac tvoje glik rezerve su pune i da ti treba 30-45 min AKTIVNOG VEZBANJA sto to sigurno ti ne radis da ih iispraznis a s obzirom na stanje tvog metabolzima rekao bih i duze jer se isti bori da sto duze sacevua energtsku materiju za kasnije zbog sranja koje je bilo sa tom nutriconistickom dijetom itd itd itd itd
dakle
i da se desi ono sta treba da se desi ti na svom trenignu potrosis ono sta pojeeds
i gde si?
NIGDE
zasto-zato to si umislio da nemas energije i da te pirinac podize iz mrtvh
itd itd

Citat
Suvo groždje sam morao kombinovati sa ovsenim jer  doručak bez njih potseća na žvakanje brašna sa jogurtom (bezukusano je).

na ovom svetu se samo UMRETI mora a prilikom skidanja kg postoje pravila kojih se treba drzati a to ova tvoja kombinacija sigurno nije

Citat
Šta konkretno korigovati u ishrani (od hrane?)

zar ne napisah u prvom postu?
Citat
mnogo mlecnih proizvoda
mnogo UH
malo B
mnogo prostih secera

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #164 poslato: Oktobar 07, 2011, 12:13:08 posle podne »
Citat
7 dana jedes salate i kiselo mleko, onda 7 dana iskljucivo meso, 7 dana supe, 7 dana voce, 7 dana hleb ..... vidis sta te goji i to izbacujes

JAOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

JAOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
PA DALI JE MOGUCE DA OVAKVI LJUDI NAPLACUJU JOS STO UBIJAJU LJUDE...

PA OVO JE DA COVEK NE POVERUJE