Jul 02, 2024, 01:27:14 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Kosarkas trazi savete  (Pročitano 10021 puta)

Van mreže vlado0550

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 615
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #15 poslato: Jun 23, 2011, 09:29:27 posle podne »
... jer planiram da narastem bar jos 5-10 cm ...

Hehe, ova ti je dobra !

Van mreže stefanpumpitup

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 02, 2011, 02:08:51 pre podne »
probaj ovo da nadjes, ja sam dobio iz amerike od drugara, uvek sam imao dobar odraz i dobro zakucavao, al ovaj program sam radio sa jumperima i posle sam kucao preko motora a nikad nisam odradio do kraja trening.... a vidi da nadjes na netu kako se izvode vezbe i radi ih bez dzampera skakaces kao lud.... evo ti link da vidis sta je
http://www.jumpusa.com/p14-jumpsoles.html
a imas i program air alert
http://www.airalert.com/
od njega je drugar poceo da skace kao nenormalan
sa oba programa dobijas i na explozivnosti skoku i brzini...
zaboravi tegove (klasicnu teretanu) ovde imas vezbe i sa tegovima....
poz

Van mreže ludak2

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 18, 2011, 12:36:52 pre podne »
Pitanje za pirata
Gde si nasao ovaj program, i sta posle tri nedelje?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 18, 2011, 12:24:09 posle podne »
ovo je stari program , koji je bio jos na forumu pre jedno 5 godina :)  ja sam ga raido i duze od 3 nedelje , picio sam mozda i dva cela meseca uz modifikacije naravno koje sam prilagodio sebi ...posle tri nedelje mozes da nastavis ponovo ... ljudi cilj svakog programa nije da bude TO je TO i sad drzim se toga ko pijan plota ... to moze neko ko je unajmio personalnog trenera , pa ja ovaj bas po njemu sasio taj i taj program ... sto naravno kosta ... ovo vise treba da vam bude neki hint kako i sta ...

Van mreže Hoop4Life

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #19 poslato: April 25, 2012, 08:19:23 posle podne »
Izvinjavam se sto pokrecem staru temu, ali iskreno mislim da je AirAlert sranje program pre svega sto je jako los za kolena, a i odraz ne ide samo iz nogu, vec iz ledja, trbusnjaka, ramena, skoro celo telo ucestvuje...

Ako oces dobar program skini VJB (Vertical Jump Bible) program je na 150 stranica i dosta se godina radilo na njemu. Sve sto je vezano za odraz, eksplozivnost i snagu nalazi se upravo u njemu. 70% americkih koledza (kosarka, americki fudbal, odbojka) radi po ovom programu i za taj program mogu da se zakunem...

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #20 poslato: April 25, 2012, 09:16:29 posle podne »
E kad si vec digo temu eo da pitamo vladu dal ista od ovoga pomoglo njegovom bratu? :)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #21 poslato: April 26, 2012, 12:22:32 pre podne »
Radio je letos 6 nedelja i bio zadovoljan  , igra sada napolju tako da nema nekog individualnog rada...
Men sana in corpore sano !

Van mreže VincentVega

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #22 poslato: April 26, 2012, 04:03:22 pre podne »
Moram da se slozim da Air Alert zaobilazite u velikom krugu, jer vjezbe koje su preporucene u programu (+kolicina) su preopasne za koljena. Znam par momaka koji nisu uspili da zavrse program, radi bas tog problema.

Takodje bih preporucio VJB, i vecinu programa koje obuhvataju kombinaciju vjezbi za odraz (plyometricne), ali i snagu (squats/tegovi).

Sve u svemu, prvo se dobro posavjetujte sa trenerom, istrazite programe, pricajte sa iskusnijim igracima, pa se tek onda odlucite kako provesti off-season. Jednom kad odu koljena, onda za'ebi i kosarku i sve. Ja sam hvala Bogu srecan, pa su me povrede zaobisle, a i hvala genetici prvi put sam zakucao sa 15god (188cm visina).

Van mreže Pavac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 72
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #23 poslato: Novembar 25, 2015, 01:32:33 posle podne »
cao
imam par pitanja vezanih za kosarku i bildanje
kao klinac sam trenirao kosarku ( 8-13 godine ) i prestao sam
Sada, ( uskoro punim 17 ) idem samo u teretanu ali se i dalje interesujem za kosarku
Kad budem zavrsio srednju otici cu u Novi Sad na faks i tamo cu odmah da zatrazim probu u nekom klubu
sada nemam prave treninge kosarke vec samo individualno radim i igram na fizickom u skoli 2 puta nedeljno kosarku sa drugovima
moje pitanje je dali se bilderski zivot razlikuje od onog kosarkaskog i da li se nesto u treningu menja?
http://i.imgur.com/NM8oeaO.png
treniram po ovom programu
ishrana je uglavnom solidna, finansije me cesto pokopavaju i nemam para za nesto bolje
trudim se da ujutru unesem proteine + uh ( najcesce integralni hleb i jaja )
posle mozda jedem banane
za rucak neko meso
u skoli neki junk
posle uglavnom sardina neka tako to
i uvece sir i orasasti plodovi
znam da je ovo lose ali posto se mnogo trosim mogao bi i vise junk da jedem ali otom potom
visok sam oko 180 i imam 70 kg
igram poziciju 2
to je to o meni za sad, ako bude nesto trebalo jos cu reci
sta mi predlazete da uradim po pitanju mog daljnjeg napredka i u teretani ali i u kosarci?
jos jedan problem je odraz,on mi je dosta slab, kako da ga popravim?

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #24 poslato: Novembar 25, 2015, 02:12:17 posle podne »
Sve si rekao osim kako treniraš. Ali da, razlikuje se trening u teretani za bildera i košarkaša.
suck it up, buttercup

Van mreže Pavac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 72
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #25 poslato: Novembar 25, 2015, 02:30:29 posle podne »
ne razumem ovaj deo ,,kako treniram'' ... ?
napisao sam program i radim po njemu, u cemu je problem?  :)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #26 poslato: Novembar 25, 2015, 03:02:53 posle podne »
Sportista kao sportista,bilo da je bilder ili kosarkas/fudbaler/rukometas etc ima srezanu ishranu naravno.

A sto se tice razlike izmedju bilderskog i kosarkaskog treninga,pa tu zavisi sta ti zelis od sebe,verovatno si pre za snagu i zilavost,nego za masu. :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #27 poslato: Novembar 25, 2015, 03:46:56 posle podne »
Jel to na slici? Ne mogu da otvorim URL, zato
suck it up, buttercup

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #28 poslato: Novembar 25, 2015, 03:55:07 posle podne »
Ishrana kosarkasa  je drugacija, tacnije veci unos uh, ali to zavisi od mnogo drugih faktora. Nije ti los program u teretani ali za noge ubaci iskorak i obavezno nadji nekog da ti objasni kako se cucanj i iskorak rade. Nemoj mnogo da se zanosis profesionalnom karijerom, jer ces tamo naleteti na "probama" klince koji su ceo zivot u ovome u kontiunitetu i imaju dosta utakmica iza sebe , visi su i jaci(naravno to ne znaci da ne treba da treniras i uzivas u tome u nekom slabijem klubu, beton ligi)...Jednostavno kosarka sa 13 godina se mnogo razlikuje od kosarke sa 17,18,19, u tim godinama se igra ozbiljan sport, na tvojoj poziciji bas tada sazrevaju igraci koji su bili u masini... Odraz radis pliometrijom, o tome ima na forumu ... ovde imas i jedan zanimljiv program na ovoj temi.

Van mreže Pavac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 72
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #29 poslato: Novembar 25, 2015, 06:41:36 posle podne »
Sportista kao sportista,bilo da je bilder ili kosarkas/fudbaler/rukometas etc ima srezanu ishranu naravno.

A sto se tice razlike izmedju bilderskog i kosarkaskog treninga,pa tu zavisi sta ti zelis od sebe,verovatno si pre za snagu i zilavost,nego za masu. :)

da naravno, snaga i gipkost i zilavost su mi na prvom mestu  :)

Jel to na slici? Ne mogu da otvorim URL, zato

jeste na slici, ako i dalje ne mozes da otvoris iskopiracu ti ovde program

Ishrana kosarkasa  je drugacija, tacnije veci unos uh, ali to zavisi od mnogo drugih faktora. Nije ti los program u teretani ali za noge ubaci iskorak i obavezno nadji nekog da ti objasni kako se cucanj i iskorak rade. Nemoj mnogo da se zanosis profesionalnom karijerom, jer ces tamo naleteti na "probama" klince koji su ceo zivot u ovome u kontiunitetu i imaju dosta utakmica iza sebe , visi su i jaci(naravno to ne znaci da ne treba da treniras i uzivas u tome u nekom slabijem klubu, beton ligi)...Jednostavno kosarka sa 13 godina se mnogo razlikuje od kosarke sa 17,18,19, u tim godinama se igra ozbiljan sport, na tvojoj poziciji bas tada sazrevaju igraci koji su bili u masini... Odraz radis pliometrijom, o tome ima na forumu ... ovde imas i jedan zanimljiv program na ovoj temi.

kapiram ja druze sta hoces da kazes, ja nisam ni razmisljao o NBA  :D mislio sam da tamo u Novom Sadu krenem od neke beton lige koja ce mi fakticki biti ,,laka'' cisto malo da uđem u šemu a posle bi nasao neki malo jaci klub
mislio sam da igram kosarku tokom faksa, cim bi zavrsio faks posvetio bi se poslu i batalio sve ovo, eventualno ako bi bilo nekih ponuda onda bi otisao negde dalje mada otom potom
sto se tice mog iskustva, skroz je solidno... ja sam fakticki prestao kosarku zbog nedostatka snage i zato sto sam bio debeljko
sad sam izrastao i dosta sam jak, skoro svima na terenu pariram...  :) do kraja srednje teretana + redovan basket + plivanje + trcanje i bice to solidno
kako da korigujem ishranu? da li mogu da ovako jedem i dalje ili da jos nesto ubacim?
sto se tice odraza, hvala za savet