Jul 02, 2024, 01:29:40 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Kosarkas trazi savete  (Pročitano 10022 puta)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Kosarkas trazi savete
« poslato: Jun 13, 2011, 08:04:50 posle podne »
Nadam se da je tema u dobrom delu foruma zapoceta,ako nije ne zamerite. Mislio sam da pitam ukoliko ima neko strucan da mi da neki savet ili program za brata koji trenira kosarku. Malo o njemu, 18god skoro jos malo, 199cm ,85kg igra nisko krilo,glavni kvalitet sut. Tek je poceo da se razvija,mozda i poraste jos malo. Gradja kao npr Djekic iz Partizana. Ima skoro 2 meseca pauze posto je prikljucen prvom timu pa me interesuje ako imate nesto za njega. Cilj mu je da dobije na eksplozivnosti  u smislu startnosti koja mu je mana kako u odbrani tako i u napadu, da poboljsa odraz i da malo ocvrsne uz mozda par kg gore ako je to moguce bez da se ukroti i izgubi sut. Znaci ako neko ima neki konstruktivan predlog kako za prehranu ,tako i za teretanu i brzinske vezbe za basket unapred hvala.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #1 poslato: Jun 13, 2011, 10:15:40 posle podne »
personalni trener? :)

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #2 poslato: Jun 13, 2011, 10:25:38 posle podne »
personalni trener? :)

Sumnjam da bi pitao da ima kesa za tako nesto.

@vlada_sin
Stvarno je tesko da on preko neta dobiji ono sto njemu odgovara, ali jbga ako nema druke alternative, pre svega dobar savet iz kluba, neka pokusa preko neta.

Probaj sa guglanjem ws4sb, DeFranco-vog programa

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #3 poslato: Jun 14, 2011, 07:37:34 pre podne »
Hvala ma predlogu, pogledacu taj sajt da probam da iskopam nesto. Naravno da nema uslove za licnog trenera,taj predlog je verovatno trebao da bude smesan,ali ok. Svaki savet moze da se uvazi i iskoristi na neki nacin
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #4 poslato: Jun 14, 2011, 08:42:34 pre podne »
pa ono sto ti trazis i jeste smesno , i to jos za skoro  dva meseca ... moze da se odradi malo ekslpozivnost ali sve ovo sto si ti nabrojao za tako kratak vremenski period tesko... nacicu ti link malo kasnije , ima na forumu

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #5 poslato: Jun 14, 2011, 09:02:02 pre podne »
DAN(maksimalna snaga)
A1) CUCANJ
A2) ZADNJA LOZA PREGIB NA SPRAVI
B1) BENC
B2) SED. VESLANJE
C1) BIC. PREGIB SIPKA
C2) TRIC. PRESSDOWN
5X3 , 60s , 5RM

2 DAN(snaga izdrzljivosti)
A1) ZADNJE RAME PRES SIPKA
A2) LAT MASINA U SIRINI RAMENA
B1) CUCANJ
B2) ZADNJA LOZA PREGIB NA MASINI
2X25 , 90s , 27RM
5 DAN

3 DAN
15 min. TRCANJA

4 DAN(hipertrofija)
A1) GOOD MORNINGS
A2) VISECE PODIZANJE NOGU TRBUSNJACI
B1) KOSI BENC SA BUCICAMA
B2) VESLANJE DO BRADE
C1) KONTRA BIC. PREGIB EZ-SIPKOM
C2) POTISAK SA CELA
3X8 , 75s , 10RM

15 min. TRCANJA

6 DAN(eksplozivna snaga)
A) ISKORAK 6X3 , 60s , 18RM
B) TRBUSNJAC 6X3 , 60s , 18RM
C) BENC 6X3 , 60s , 18RM
D) LAT MASINA 6X3 , 60s , 18RM

7 DAN
ODMOR

TRENING TRAJE 3 NEDELJE , NAKON ZAVRSETKA OVOG PROGRAMA OBAVEZAN ODMOR OD 5 DANA . TEZINE SE NE MENJAJU .


Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #6 poslato: Jun 14, 2011, 06:22:58 posle podne »
Hvala pirate,ovo deluje interesantno i korisno. Predlozicu mu da odradi pa javljam rezultate. Znam da je nerealno zato i kazem da uvazavam svaki savet i predlog. Kad bi moglo zamisljeno da se sprovede za pola godine svi bi bili sampioni, ja sam se tek sada  doveo u red a treniram i na rezimima ishrane sam od februara:-) pozdrav
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #7 poslato: Jun 14, 2011, 09:45:33 posle podne »
pa kratak je period zaista , ja sam ti nasao ovaj program koji sam ja nekad koristio uz male modifikacije , ali najiskreniji savet bi ti bio da on za ta dva meseca digne eksploizvnost najobicnijim vezbama koje redovno radi na kondicionim treninzima , a to je dosta sprinteva , pod nagibom bez nagiba , rad sa loptom sitacije probijanja sa krila , prvi korak , promena tempa , pravca kretanja , sa cunjevima, varijante sa vijacom  itd.  mislim generalno je pravilo kad god imas vremena radi prvenstveno na svojoj igri , vise se isplati uvek , pogotovo u njegovim godinama

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #8 poslato: Jun 14, 2011, 09:56:35 posle podne »
Hvala ti jos jednom,to i ja pokusavam da mu objasnim da je osnova svega i da uvek moze svaki segment po malo da popravi i da nije besmisleno nista sto se radi i sa loptom i bez. Ovo rm su ponavljanja ako sam dobro skapirao?
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #9 poslato: Jun 14, 2011, 10:05:56 posle podne »
e nije , nisu ponavljanja to je neki index snage koji sam ja zaboravio kako se tumaci :) stvarno sam taj program radio davno i nisam se obazirao na RM ove iako mi je Pedjos to objasnio hehe , tacnije secam se da sam ga i dosta izmenio recimo mornings  sam bio izbacio i jos dosta stvari... program je inace ok , i dao mi je bas ideju tad kako da radim i sta... jebem mu misa sad ne mogu da se setim sta je tacno RM ali upucuje na neki index otpora koji treba da bude u datoj vezbi ...ovo sekunde su ti pauze izmedju serija... kucaj u search nacices ga na vise mesta na forumu ima sigurno tacno objasnjenje

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #10 poslato: Jun 14, 2011, 10:14:48 posle podne »
npr 5RM, znaci da sa tom vezbom mozes da izvedes maksimalno 5 ponavljanja.

Ne bih zeleo da ispadne da hejtujem pirata, ali mislim da je ovaj program preobiman... mislim potisci sa klupe 4x nedeljno.... cucanj 2x... jos ako je inseason, tj ima treninge svaki dan, ovo moze povecati ozbiljno rizik od povrede...

Pogledaj westside for skinny bastards na internetu, taj program je koristilo poprilicno dosta sportista, s tim sto i njega mozes malo modifikovati za kosarkase, npr izbaciti mrtvo, ubaciti nabacaj itd.
No curling in the squat rack!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #11 poslato: Jun 14, 2011, 10:24:26 posle podne »
pa ima decko pauzu dva meseca koliko sam skapirao nije u toku sezone ... nije preobiman , dobar je i nije moj , Pedjosov je , Pedjos je bio ljubazan da podeli taj program sa nama jer on tako nesto radi u pripremi rukometasa , mislim uvek moze da se naprave korekcije ali vezbe su poprilicno sigurne osim ako neko ima problema sa kicmom pa moze da izbaci good mornings i da radi obicne ledjnake .. ne program je stvarno dobar i izbor vezbi je super ukombinovan , kad budem imao vremena iskopacu moju verziju na starom kompu kako sam ga ja radio pa cu postaviti

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #12 poslato: Jun 14, 2011, 10:32:37 posle podne »
Super za ideje, zavrsio je sezonu pre 2 nedelje i sad krece u trening solo posto tek od 8 avgusta startuje tako da taman odradi nesto jer realno samo leti moze neki veci napredak da se napravi kako tehnicki tako i fizicki. Jasno mi je ovo za tempo rada samo me taj rm bunio.
Men sana in corpore sano !

Van mreže UNstOPpaBLe

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #13 poslato: Jun 23, 2011, 07:17:12 posle podne »
... Imam 15 godina i vec duze vrijeme treniram kosarku ... i visok sam 175cm ...
... Trener nam je preporucio da idemo u teretanu , pa sam krenuo . Idem vec mjesec dana i poceo sam brinem .. jer sam nekad cuo da teretana sprijecava rast ... iskreno ne vjerujem
al cisto da provjerim ... idem u teretanu 2-3 puta sadmicno i ne dizem nista preko 20-30 Kg ... Pa samo trazim pomoc iskusnih clanova da mi kazu da li je to dobro za moje godine ... jer planiram da narastem bar jos 5-10 cm ... Hvala ( PS . Trener nam je odredi vjezbe , i rekao da radimo polovinu svog maksimuma , i svaki put je s nama u teretani )

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Kosarkas trazi savete
« Odgovor #14 poslato: Jun 23, 2011, 08:41:56 posle podne »
Samo pici...to sa sprecavanjem rasta je cista budalastina!