Septembar 28, 2024, 12:07:54 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?  (Pročitano 6916 puta)

Van mreže zeljko king

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« poslato: Jun 10, 2011, 04:13:59 posle podne »
VELIKI POZDRAV SVIMA, prvi put sam ovde i imam 23 godine.  Imam jednu veliku dilemu oko toga kako treba postupati u mom slucaju  ?   :) Karatista sam vec desetak godina i od skoro sam poceo da vezbam u teretani. Ima rezultata ali su pojedini kvaliteti, kao sto je brzina, poceli da se gube. Kada pojedine, iskusnije pitam kazu da moram da osetim koja me vezba pogadja, a koja ne. Nikada do sada nisam vezbao i pojma nemam kako se sta radi,a kamoli da znam da li mi nesto odgovara ili ne. Pojedini savetuju da radim definiciju, pojedini masu, a neko da kombinujem. I sta ja sada da radim, ko je ivde lud, a ko zbunjen  :D

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #1 poslato: Jun 10, 2011, 04:29:23 posle podne »
Zasto si ti krenuo u teretanu, da skines salo, dobijes koji misic ili da dobijes eksplozivnost koja ce ti pomoci da poboljsas svoje karate performanse?

Ako ti ne znas sta ces u gymu kako mi da znamo... ???

Van mreže zeljko king

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #2 poslato: Jun 10, 2011, 05:17:24 posle podne »
E...da to sam zaboravio da kazem, pa zeleo bih da nabacim neki misic i malo poboljsam svoj izgled po tom pitanju, iskljucivo rekreativno i zbog ,, lepseg,, izgleda. idem ja vec jace od mesec dana ali pocinje da manjka brzina i onda sam prestao . nadam se da to moze nekako da se upari a da ima efekta na oba polja jer me upale iz teretane konstantno ubise. Da, da izgleda da ni sam ne znam sta hocu :) pa kao uspesan sam u ovome pa bih da malo i da mi se vidi koji misic, to bi otprilike bilo to ....

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #3 poslato: Jun 10, 2011, 05:30:44 posle podne »
Ako zelis misice morao bi i ishranu srediti... :)

Van mreže Dule030

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #4 poslato: Jun 10, 2011, 08:20:53 posle podne »
Ako hoces neki sport (fudbal, kosarka, itd ili u tvom slucaju karate) i teretanu da ukombinujes, moraces da nadjes neki program kojim ces kruziti po teretani. Takvim vezbanjem nece doci do izgradnje sporih misicnih vlakana jer zbog toga gubis na brzini, a tebi trebaju brzi, eksplozivni misici sa brzom kontrakcijom. Trebas i tempo da uskladis, najlakse da ti to objasnim na primeru, recimo, bench, polako spustas, ali brze izbacujes cime dobijas na eksplozivnosti. E sad, oko ostalog nadam se da ce neko od iskusnijih tu da priskoci i pomogne. Naravno, ocekujem iskusnije da me isprave ako se u necemu pogresio.

Van mreže zeljko king

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #5 poslato: Jun 10, 2011, 10:18:40 posle podne »
E...pa hvala puno na odgovorima, pobrinucu se oko ishrane ali cu i poslusati  ovaj savet oko vezbanja :)

Van mreže zeljko king

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #6 poslato: Jun 11, 2011, 09:51:36 posle podne »
A kaga govorimo o ishrani pomaze li nesto u tom pogledu dnevnik ishrane koji moze da se kupi, ili to vec mora individualno da se sastavlja. Mozda mogu da potrazim uz to i neki program za rad u teretani na netu ako uopste postoji za ovu kombinaciju ?

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #7 poslato: Jun 11, 2011, 10:29:25 posle podne »
Ako hoces da budes karatista onda radi kruzne treninge za eksplozivnost. Zajebi izgled. O izgledu razmisljaj kad prestanes sa karateom.
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže zeljko king

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #8 poslato: Jun 12, 2011, 01:53:52 posle podne »
izgleda da si upravu, nego vecina ljudi iz mog kraja  ide u teretanu i izgledaju ekstra pa to kad-tad coveka privuce malo. nastavicu ja sa treniranjem, ali cu koristiti kruzni trening pa cu se u tome verovatno pronaci i dobiti ono sto je verovatno najbolje, samo poboljsanje. :)

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #9 poslato: Jun 12, 2011, 03:44:58 posle podne »
Ako hoces neki sport (fudbal, kosarka, itd ili u tvom slucaju karate) i teretanu da ukombinujes, moraces da nadjes neki program kojim ces kruziti po teretani. Takvim vezbanjem nece doci do izgradnje sporih misicnih vlakana jer zbog toga gubis na brzini, a tebi trebaju brzi, eksplozivni misici sa brzom kontrakcijom. Trebas i tempo da uskladis, najlakse da ti to objasnim na primeru, recimo, bench, polako spustas, ali brze izbacujes cime dobijas na eksplozivnosti. E sad, oko ostalog nadam se da ce neko od iskusnijih tu da priskoci i pomogne. Naravno, ocekujem iskusnije da me isprave ako se u necemu pogresio.

Pa pogresio si u tempu, za bodibilding je pogodno da polako spustas teg, zato sto to spustanje (ekcentricni deo ponavljanja) dovodi do veceg stresa na misic i cepanja misicnih vlakana, potpuno nebitno za karate, i za bilo koji sport, generalno. Glavno je da zapamtis da teg dizes sto je eksplozivnije moguce, a spustas najbrze moguce, a da to opet bude bezbedno.
A ovo za treninge, pa ja nisam fan tih kruznih treninga bas za atlete, mada opet ne bavim se borlicakim sportovima, mogao bi da probas da ukomponujes i neke MAX EFFORT dane, tj dane kada radis na povecanju maximalne snage, jer i to ima svoje benefite za atletu...

Istezanje je takodje jako vazno, a isto i odabir vezbi koje imaju najveci prenos na sport kojim se bavis.
« Poslednja izmena: Jun 12, 2011, 03:47:42 posle podne Stevcho »
No curling in the squat rack!

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #10 poslato: Jun 12, 2011, 03:53:10 posle podne »
Pa sta te briga da li ostali ok izgledaju. Ako ti je karate primaran ti onda budi karatista i gledaj da si u karateu sto bolji.

@stevcho

ne trebaju mu max effort dani...treba mu eksplozivnost...karate je sport gde moras da budes brz i eksplozivan...da trenira rvanje, grappling ili mma onda bi max effort dani bili dobra ideja
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže zeljko king

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #11 poslato: Jun 12, 2011, 11:49:29 posle podne »
Prijatelji, sto se tice izgleda i vezbanja mnogo ste mi pomogli, moram da priznam. Mnogi se prave kao strucnjaci i nesto savetuju, ali ni od jednog nisam cuo slicne stvari poput ovih koje ste mi vi predlagali. Stvarno ne mogu da verujem za pojedine ljude da mogu da mi kazu samo ti dizi i ne brini, a niko ove vrste treninga i ne spominje, sto li, pitacu ih ? :) Kako sam shvatio treba da sto eksplozivnije dizem teg ali i da ga spustam, naravno bezbedno, a za izgled me vise nije ni briga uopste ? Mozda sam malo dosadan ili ne upucen, da li bi to trebalo da bude manja kilaza sa vise ponavljanja ili veca sa manje ponavljanja ? Stvarno hvala svima unapred 

Van mreže Dule030

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #12 poslato: Jun 12, 2011, 11:56:59 posle podne »
Pa nemoj raditi sa bas malim kilazama jer tebi treba snaga i eksplozivnost tako da... A izgled tela sa ovakvim treningom nece izostati, samo ti lepo radi.

Van mreže zeljko king

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #13 poslato: Jun 13, 2011, 12:11:15 pre podne »
Sutra ja ponosno u teretanu,dignute glave sa jasnim ciljem ispred sebe i opusteno na trening. Kako se covek opustenije oseca kada ipak zna sta radi i kako treba da vezba.

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: AKO MOZE SAVET ZA TERETANU KOD KARATISTU ?
« Odgovor #14 poslato: Jun 13, 2011, 01:45:59 pre podne »
a jel si probao da nadjes na netu neki strani sajt ili forum ( posto kod nas ne verujem da ima ) koji se bavi karateom,pa u sklopu njega mozda nadjes nesto za teretanu, plan treninga,ili postavis pitanje...to mi pade na pamet,mozda znas neke...ima sigurno nesto na netu,danas mozes naci i kako se kravi ispiraju creva tutorijal,jos malo ce izaci kako da obrisem dupe troslojnim perfexom tutorijal :D
I prof. sportisti idu u teretanu(fudbal,kosarka,rukomet...) a i njima nikako nije dobro da smanje okretljivost i brzinu...zamisli za kosarku koja muka za sut ako rade u teretani ruke,al rade polako po malo i nasteluju ga :) a opet im za odraz bitna
ili pitas trenera da ti kaze nesto vise o tome,mada ne verujem da ceti nesto vise reci....nego ono standardno,sta ceti teretara radi 500 sklekova i 500 zgibova da vidis sta je snaga :P