Jun 28, 2024, 01:30:40 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Dajte savet dobri ljudi  (Pročitano 11606 puta)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Dajte savet dobri ljudi
« poslato: Jun 09, 2011, 02:18:24 posle podne »
Pozdrav za sve , imam pitanje za iskusne vezbace. Vezbam oko 4 meseca, poceo sam sa 105kg sad sam na 95 zadnjih 20dana na 195cm visine. Radio sam trcanje low 45 min 6puta nedeljno ujutru  i teretanu 3, 4 puta uglavnom kruzni trening. Ishranu sam korigovao skoro po svim pravilima i dosta sam zadovoljan napretkom i hvala svima na korisnim savetima jer bi inace sigurno bilo problema. Zelim da jos 3,4 kg smrsam i ako je moguce donji stomak da ode konacno posto je bas uporan:-).  E sad mislio sam da pocnem sa hiit kardiom po 25min ujutru i eventualno popodne kad ne radim teret 20min ,sta mislite o tome? Imam kucni ergometar za veslanje pa me interesuje da li je i on adekvatan za kardio tog tipa,dosta bi vremena ustedeo tako? E da nazalost nikakva suplementacija,samo puno mesa:-). Hvala na odgovorima unapred
Men sana in corpore sano !

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Dajte savet dobri ljudi
« Odgovor #1 poslato: Jun 09, 2011, 02:27:12 posle podne »
Ja sam krenuo sa 102 kile sad sam na 95 i ito kao ti bih hteo da spustim jos malo i bas sa tog doljnjeg stomaka tj oko pupka levo desno po 1.5 cm to je zadnje sto je ostalo :0
Hit bi trebao da ti pomogne bar tako su meni preporucili i ja sam krenuo da ga radim i smanjio malo unos proteina iz mesa i praska i cini mi se da je krenulo polako da je sam opao za 1 kg.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Dajte savet dobri ljudi
« Odgovor #2 poslato: Jun 09, 2011, 03:05:30 posle podne »
Pozdrav ,u istom smo znaci razmisljanju,samo napred do cilja. Ne znam za taj ergometar samo da li je dobra opcija za kardio posto  nisam video da li neko radi tu varijantu,jbga buraz trenirao veslanje po ostao kuci:-). Znaci da krenem sa hitom nadalje mislis
Men sana in corpore sano !

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Dajte savet dobri ljudi
« Odgovor #3 poslato: Jun 09, 2011, 04:16:46 posle podne »
Pa saceaj da iskusniji daju svoje misljenje ali hit ti u svakom slucaju ne moze odmoci. Ja sam opet posle par nedelja promenio trening sad radim drop setove i tako cu da guram neko kratko vreme pa cu posle giga serije. Sto znaci promeni trening malo radis vec 4 meseca isto. Nemam pojma za ergometar ipak trcanje je zakon ja mislim.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Dajte savet dobri ljudi
« Odgovor #4 poslato: Jun 09, 2011, 04:40:09 posle podne »
Javice se neko valjda sa komentarom za to veslanje. Podelicu od sledece nedelje tegove na 4 ili 5 dana nedeljno,hvala na predlogu. Ja obozavam da trcim nego dok sidjem do kola,dodjem do usca i vratim se bar 50min ako hit krenem a ovako 25min. Ne bi ni menjao nego sam krenuo da radim od pola 9 pa mi znaci pola sata duze da spavam jbga:-). Mislio sam jedan dan ruke jedan noge pa ako imas predlog za ostale partije neku dobru kombinaciju. Npr pon uto cet pet teretana. Nema odmora,uslo mi je vezbanje u krv totalno,kad treba da kuliram ceo dan ne ulazim u sobu sa vratilom kuci:-)
Men sana in corpore sano !

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Dajte savet dobri ljudi
« Odgovor #5 poslato: Jun 09, 2011, 06:47:46 posle podne »
Ali ti naravno znas da se ne mrsavi od kardia.. Gledaj promeni hranu ne znam kako si se do sada hranio ali vidi sta ti se desava sa ishranom koja je ipak daleko najvaznija. Cardio i sve ostalo je samo nesto sto pomaze kada ti je ishrana dobra. Napisi tu ihranu i koliko dugo se hranis tako i kada su rezlutati stali.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Dajte savet dobri ljudi
« Odgovor #6 poslato: Jun 09, 2011, 07:27:20 posle podne »
Ishrana mi je manje vise po principima sa foruma. Proteini 2,2.5 po kg sve iz klope Uh rotiram od 50do 250 zadnja 2 meseca ,popodne bez Uh, masti malo maslinovog na salatu i neki bademi, 1cheat eventualno vikendom tipa pica ili kolac mada i to slabo u zadnje vreme 5,6 obroka svaki dan, puno piletine i tunjevine jer ih volim ,ella oko 9uvece. Npr ujutru trcanje, 1 -5belanaca i 2 cela jaja i 3 kasike ovsenih. 2 -250gr piletine + 4krompira kuvana. 3- 250gr piletine i 70gr pirinta i salata. Trening oko 16, oko 17 konzerva tune 200gr president 5&m.m. Sira mladog i salata. 5- ella sir sa vodom i malo stepa da bude puding:-). Nasao sam temu u kardio delu staru da je ergometar br 1 za kardio cak ispred trake,obradovalo me. Hteo sam da te pitam kako radis hiit,da li meris puls ili samo po osecaju tipa polusprint pa lagano skroz , imam utisak da u aerobnoj zoni ne idem bas nekim ritmom.  Mislio sam za split pon noge uto grudi ramena cet ruke pet ledja,sta mislis o tome
Men sana in corpore sano !

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Dajte savet dobri ljudi
« Odgovor #7 poslato: Jun 09, 2011, 07:27:58 posle podne »
Ishrana mi je manje vise po principima sa foruma. Proteini 2,2.5 po kg sve iz klope Uh rotiram od 50do 250 zadnja 2 meseca ,popodne bez Uh, masti malo maslinovog na salatu i neki bademi, 1cheat eventualno vikendom tipa pica ili kolac mada i to slabo u zadnje vreme 5,6 obroka svaki dan, puno piletine i tunjevine jer ih volim ,ella oko 9uvece. Npr ujutru trcanje, 1 -5belanaca i 2 cela jaja i 3 kasike ovsenih. 2 -250gr piletine + 4krompira kuvana. 3- 250gr piletine i 70gr pirinta i salata. Trening oko 16, oko 17 konzerva tune 200gr president 5&m.m. Sira mladog i salata. 5- ella sir sa vodom i malo stepa da bude puding:-). Nasao sam temu u kardio delu staru da je ergometar br 1 za kardio cak ispred trake,obradovalo me. Hteo sam da te pitam kako radis hiit,da li meris puls ili samo po osecaju tipa polusprint pa lagano skroz , imam utisak da u aerobnoj zoni ne idem bas nekim ritmom.  Mislio sam za split pon noge uto grudi ramena cet ruke pet ledja,sta mislis o tome. Jbga kad dodje bolje vreme uzece si i neki whey i tako nesto:-)
Men sana in corpore sano !

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Dajte savet dobri ljudi
« Odgovor #8 poslato: Jun 09, 2011, 09:31:16 posle podne »
Alo bre ljudi ajde pomazite coveku :)
Trebao si da ubacis dan ili dva sa 0 UH to je moje misljenje. I ako su rotacije prestale da daju rezlutate kreni na low carb skinuces tih 3-4 kg kao od sale. Ja kad radim hit radim na sat isprogramiram ga da mi pisti svakih 90 pa 45 sek. Ovih 90 sek idem oko 40% a ovih 45 100% tako 7 puta mada posle 4-5 puta vise i 100% nije ni blizu brzini koja je bila pre toga ali opet to je mojih 100% u tom trenutku.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Dajte savet dobri ljudi
« Odgovor #9 poslato: Jun 09, 2011, 10:14:12 posle podne »
Kuliraju svi radi se pakleno izgleda:-). Hvala dominikanac taman cu tako da pokusam od sutra sa hiitom na ergometru,mislim da nece biti problema. Nisam jos citao o low carb , bacam se na edukaciju odmah,ako neko ima neki koristan link hvala unapred svima na pomoci
Men sana in corpore sano !

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Dajte savet dobri ljudi
« Odgovor #10 poslato: Jun 17, 2011, 10:06:00 pre podne »
Samo da se javim da ovaj ergometar kida i da su rezultati vec vidljivi. Radim oko 25 min ujutru 3 min lagano pa onda 8 intervala po minutu brzo , pa minutu sporo i na kraju jos 3 minuta lagano i imam utisak da je fantasticna stvar,jedan dan sam trcao napolju ali kolena bole popodne od smrdljivog betona. Uopste ne budem umoran i ceo dan sam pun energije pa popodne sa tegovima dam maksimum tih 50tak min sto radim. Plocice se pojavljuju tako da nastavljam sa ovim mada sam ostao bez wheya ali klopa je na zadatom nivou. Rdim pon noge , stomak ; uto ledja ramena; sre ruke stomak; cet pauza ; pet grudi,ledja; sub ruke stomak i ned pauza ceo dan. KARDIO od uto do subote.POZDRAV ZA SVE
Men sana in corpore sano !

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Dajte savet dobri ljudi
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 24, 2011, 09:07:26 posle podne »
Da ne otvaram novu temu pitacu ovde: posto menjam dnevni raspored krecem da vezbam od 8 ujutru posto sam nasao gym na 20koraka od posla a nisam ni znao da postoji pa mogu da stignem oko 9 u kancelariju:-). Pitanje je vezano za klopu, interesuje me kada bi trebalo da jedem da mogu normalno da treniram i koja bi to kolicina bila odnosno koja kombinacija od standardnih namirnica tipa ovsene,jaja,mleko ... Nisam nikada tako rano trenirao pa nemam predstavu jel ima nekih posebnih fazona. Hvala unapred
Men sana in corpore sano !

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Dajte savet dobri ljudi
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 25, 2011, 03:19:06 pre podne »
Da ne otvaram novu temu pitacu ovde: posto menjam dnevni raspored krecem da vezbam od 8 ujutru posto sam nasao gym na 20koraka od posla a nisam ni znao da postoji pa mogu da stignem oko 9 u kancelariju:-). Pitanje je vezano za klopu, interesuje me kada bi trebalo da jedem da mogu normalno da treniram i koja bi to kolicina bila odnosno koja kombinacija od standardnih namirnica tipa ovsene,jaja,mleko ... Nisam nikada tako rano trenirao pa nemam predstavu jel ima nekih posebnih fazona. Hvala unapred

A da li si u mogucnosti da kupis bcaa pa da vezbas na "prazan" stomak? Ja tako radim sa vremena na vreme, meni vise odgovara to nego da se prejedam  izjutra.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dajte savet dobri ljudi
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 25, 2011, 06:13:16 pre podne »
Da ne otvaram novu temu pitacu ovde: posto menjam dnevni raspored krecem da vezbam od 8 ujutru posto sam nasao gym na 20koraka od posla a nisam ni znao da postoji pa mogu da stignem oko 9 u kancelariju:-). Pitanje je vezano za klopu, interesuje me kada bi trebalo da jedem da mogu normalno da treniram i koja bi to kolicina bila odnosno koja kombinacija od standardnih namirnica tipa ovsene,jaja,mleko ... Nisam nikada tako rano trenirao pa nemam predstavu jel ima nekih posebnih fazona. Hvala unapred

nema posebnih fazona ali bi trebalo da jedes oko 6.30-max 7 ako ces da vezbas u 8
obrok treba da ti se sastiji bas iz obicne varijante,znaci neki sport musli pomesan sa whey proteoinom
ali
ako koristis neki od NO bustera za pred trening,onda si u problemu jer moze doci do mucnine cak i sa ovako laganom hranom
u svkaom slucaju
ako imas varijatnu da uzimas neki NO (kvalitetan sa dobrim omerom AK) PRED TRENING ili kombinaciju glm,bcaa ili crm (ovisno od cilja) te u toku treninga neke tecne ak i posle treninga pwm.
onda odista nemas razloga ni za kkavu brigu oko hrane jer ti prvi obrok ako sve to ispistujes treba da bude bas kada ti je pauza (pretpostavljam oko 9.30)

Van mreže Branislav1984

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 577
Odg: Dajte savet dobri ljudi
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 25, 2011, 06:16:32 pre podne »
prema nekim istrazivanjima veslanje je najbolji moguci kardio trening....