Septembar 27, 2024, 11:23:39 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.299 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: vijaca+dzak za skidanje masti...help...?  (Pročitano 15961 puta)

Van mreže Marko1790

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: vijaca+dzak za skidanje masti...help...?
« Odgovor #15 poslato: Jun 02, 2011, 07:51:46 posle podne »
potrazicu hvala na strpljenju...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: vijaca+dzak za skidanje masti...help...?
« Odgovor #16 poslato: Jun 03, 2011, 05:34:59 posle podne »
E druze sad sam usao na mail i vidim poslao si, za sada gledajuci ovo djeluje strasno, javicu se poslije...

Van mreže Marko1790

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: vijaca+dzak za skidanje masti...help...?
« Odgovor #17 poslato: Jun 03, 2011, 05:37:00 posle podne »
ajde, i  hvala ti u svakom slucaju :)

Van mreže defekt ruke

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: vijaca+dzak za skidanje masti...help...?
« Odgovor #18 poslato: Jun 03, 2011, 06:39:25 posle podne »
Izaberi 1 od sistema rotiranja uh sistem 1: 100-200-0-100-150-70-0,sistem 2:200-100-0-150-50-120-0,sistem 3:150-250-0-200-100-50-0 i drzi ga se 4-6 nedelja pa predji na 2 sistem,proteine drzi na 2gr/kg,masti sto manje,od uh su ti najbolji izbori pirinac i krompir mogu i ovsene ujutru,od proteina ti je najbolje belo meso,oslic,belanca,pred spavanje ela sir...evo ti primer kad trebas da uneses 200gr uh i 120 gr proteina=pola kg belog mesa rasporedjeno u 4-5-6 obroka+200grama pirinca rasporedjeno u 4 obroka po 50grama,dan sa 0uh=belo meso/4-5-6 obroka+povrce u svakom obroku=zelena salata/paradajz/krastavac u neogranicenim kolicinama
Kapacitet rasta mišića je ograničen, a kapacitet rasta sala neograničen, pa .
inzulin sve ono što telo (ne neizbežno i njegov vlasnik!) smatra viškom kalorija pohranjuje u salo(koje se može zvati; vansezonski izgled, faza mase, ... a može i SALO

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: vijaca+dzak za skidanje masti...help...?
« Odgovor #19 poslato: Jun 04, 2011, 04:40:58 pre podne »
Post je malo konfuzan ali koliko sam shvatio decko nema uslova ili nece da radi teretanu a skinuo bi jos malo masnoca i zategao se.. Od vijace i dzaka druze nema nista to cu ja da ti kazem. Iz prostog razloga... Ne umes ni da preskaces vijacu kako treba a ni da radis dzak a da bi ti dalo ikakve ozbiljnije rezlutate. Da dzak i vijaca su odlicni ali za nekoga ko zna kako da radi i ko ima tehniku. Tvoja vijaca ce biti 4 puta preskoci pa se zapleti. Bez ikakve namere da uvredim samo da posavetujem. Trebao bi da krenes sa dobrom ishranom koja je baza svega i ujutro kardio tj trcanje na prazan stomak pre dorucka. Uz to mozes bilo kakve prirodne vezbe ako ne zelis ili neces teretanu. A kad nabacis dovoljno kondicije onda uz trcanje mozes da ubacujes dzak i vijacu (ucis polako) ali uz trcanje a ne dzak i vijacu same.
Iako teretana bi ti uz dobru ishranu i suplemente dala najbolje rezlutate posto uz dzak i vijacu i trcanje mozes da ne izgubis nista sala a dobijes mnogo kondicije i izdrzljivosti.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: vijaca+dzak za skidanje masti...help...?
« Odgovor #20 poslato: Jun 04, 2011, 05:39:18 pre podne »
defekt ruke i dominikanac su dali skupa KOMPLETAN ODGOVOR
bravo

ps
mada ,posle negove sihrane koju je i meni bdw poslao na mail je odista poduhvat probuditi metabolizam i naterati ga da trosi ono sta treba da trosi jer je ishrana .....uzas

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: vijaca+dzak za skidanje masti...help...?
« Odgovor #21 poslato: Jun 04, 2011, 09:30:54 pre podne »
Evo sad sam procitao i ne vjerujem koju glupost ti je ovaj "nutricionista" napisao, onaj jelovnik moze pomoci nekoj guzari od 100 kila da se malo unormalni, ali za sportistu ono je glupost.


E ovako sta ces da zaboravis iz onoga sto si prilozio, zaboravi prvo onoliku kolicinu voca (onih 2-5 porcija na dan), zasto?

Pa voce je puno fruktoze...evo ti pa procitaj ovaj clanak:

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,100.0.html

Nakon toga se zaista treba zapitati zasto taj "nutricionista" savjetuje par kascica meda na dan...koji je cisti secer i nema nikakve potrebe da se konzumira na dijeti...uvidjeces da je mnogo bolje da jedes velike kolicine povrca umjesto voca...

Zatim JAJA, NE VISE OD 3 KOMADA NEDELJNO?????

Evo sada da se ovaj clanak procitaj pa ces vidjeti koliko je "napredan" taj nutricionista koji ti je rekao da jedes med i hrope voca, a da izbjegavas jaja (inace jedan od najboljih izvora proteina):

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,82.0.html

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,14822.msg192147.html#msg192147

Ali ti neces misice i masu, zar ne??

E pa ni neces ih dobiti dok skidas salo jer je to skoro pa nemoguce, ali imam ti reci drugu dobru vijest, a to je da misici tope salo i zato ih moras cuvati od katabolizma tj. gubljenja kroz fizicku aktivnost.

Sad se vjerovatno pitas kako da ih cuvas, odgovor je u ishrani, dovoljna kolicina kvalitetnih proteina zivotinjskog porijekla ce sprijeciti razgradnju misica (znaci jaja, nemasno meso, niskomasni sirevi, niskomasna riba su najbolji izvori proteina).

Tebi bi bilo dovoljno da unosis 2 do 2.5 gr proteina po kg tjelesne tezine dnevno, recimo da imas 5-6 obroka na dan i u svakom kvalitetne izvore proteina, moj izbor su ujutru jaja (koja ce brzo nahraniti misice poslije spavanja), a navece niskomasni sir (koji ce dugo u noc hraniti misice), dok 3-4 obroka izmedju prvog i zadnjeg cine meso (uglavnom nemasna teletina, nemasna piletina, niskomasna riba i slicno).

Toliko o proteinima, sto se tice ugljenih hidrata dovoljno reci da su najbolji izvori ovsene (65 gr. UH na 100 gr namirnice), pirinac (80 gr uh na 100 gr namirnice) i krompir (20 gr uh na 100 gr namirnice).

Kada konzumiras svaki dan drugu kolicinu (npr kako je gore kolega napisao po danima 100-200-0-100-150-70-0 ) ti na taj nacin ubrzavas rad stitne zlijezde, koja opet ubrzava metabolizam sto rezultira "spaljivanjem" sala...

Ugljene hidrate kozumiras samo u prvom dijelu dana, ako trebas taj dan unijeti npr 100 grama onda to neka bude u prvom obroku i onom iza treninga...

Masti bi trebao drzati na minimumu, eventualno ne bi bilo lose da imas omega3 caps...

Ako se jos necega sjetima napisacu, tek sam ustao pa nabrzinu ovo iskrabao, ako sam negdje pogrijesio ispravit ce me kolege...




Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: vijaca+dzak za skidanje masti...help...?
« Odgovor #22 poslato: Jun 04, 2011, 11:26:15 pre podne »
Citat
onaj jelovnik moze pomoci nekoj guzari od 100 kila da se malo unormalni

pa o tome se i radi i tu jeste fora

dodje baja ili bajica od 120 kg i vec 20ak godina su na slaninini,cvarcima i ostlaim zimskim radostima i onda im on kaze da su ili alergicni na nesto ili napisu ovako neku lakrdiju i onda uspeh mora da bude
ali vidi
TO JE SUPER jer drugacije i u drugu ruku ti i takvi judi nikada ne bi uspeli da skinu kg da nije "nutricinoista" jer ti i tkavi njima bezuslovno veruju i to je OK do neke granice
mislim
razmisli
logicno je da neko ko sa cvaraka predje na ovo (ma koliko god to blesavo nama izlegedalo) MORA...ALI MORA DA SKIDA kg jer je cal deficit ocigledan

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: vijaca+dzak za skidanje masti...help...?
« Odgovor #23 poslato: Jun 04, 2011, 11:35:19 pre podne »
Ma mozes ti nekome da pricas ceo dan o izboru namernica i variranju i tempiranju makronutrijenata, al dok ga neko ne osiba po dzepu nece slusati.
Zato su ovi testovi "alergije" super, opale ih po dzepu, pa da vidis kako se pridrzavaju njihovog "plana" ishrane.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: vijaca+dzak za skidanje masti...help...?
« Odgovor #24 poslato: Jun 04, 2011, 11:41:59 pre podne »
Ma mozes ti nekome da pricas ceo dan o izboru namernica i variranju i tempiranju makronutrijenata, al dok ga neko ne osiba po dzepu nece slusati.
Zato su ovi testovi "alergije" super, opale ih po dzepu, pa da vidis kako se pridrzavaju njihovog "plana" ishrane.

pa recimo i TAKO

Van mreže Marko1790

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: vijaca+dzak za skidanje masti...help...?
« Odgovor #25 poslato: Jun 04, 2011, 05:12:44 posle podne »
znaci mora dobra ishrana da telo ne bi jelo misice,ok razumeo sam to.

E sad:
1. El je mnogo svaki dan ujutru tri sata brzog hodanja na prazan stomak,pa dorucak 50 ovsenih pahuljica sa jogurtom ili nesto drugo umesto toga?
2.Teretana posle podne misli se na: dan 1-grudi,biceps,dan 2-ledja triceps.dan 3-noge ramena sve se to radi 3x10,ali to valjda  ne mora svaki dan,el moze svaki drugi.
3.koliko jaja treba dnevno da se pojede i kako,ziva kuvana,belance i zumance ili samo belance...i dali idu jaja pre kardio treninga ili kad se vratim sa njega?
4.znaci ovako ako sam shvatio:ishrana za dan da bude 2gr. proteina po kg.telesne tezine,100gr uh,uh i proteine podelim na 3-4 obroka jer ujutru jaja ili ovsene pahuljice,a uvece nemasni sir samo ne znam kolicinu sira i dali samo ide sira?
znam da sam konfuzan i mozda dosadan, i samom sebi sam ali izvinjavam se na tome,ali sa druge strane ko pita ne skita,,,p.s. hvala na iskrenim odgovorima :)

Van mreže Marko1790

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: vijaca+dzak za skidanje masti...help...?
« Odgovor #26 poslato: Jun 04, 2011, 06:11:47 posle podne »
ok krenucu tako,znaci dovoljno je 130gr. proteina i 100gr. uh na dan?
posle kardia 3 cela jajeta ili 50gr pahuljica sa vodom?
teretana + kardio = masti dola, misici gore?

Van mreže defekt ruke

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: vijaca+dzak za skidanje masti...help...?
« Odgovor #27 poslato: Jun 04, 2011, 06:24:14 posle podne »
Dovoljno je jer svaki dan jedes razlicito a kad pogledas koliko si jeo ovo je barem 2x vise posle kardija 3 jajeta+ovsene sa vodom ili malo jugurta/mleka stavi ako bas moras,mozda zakacis malo misica al ne ocekuj previse jer ti je pre svega cilj skidanje i to malo masti,ako radis kardio posle teretane radi najvise 30min-1h ali je  bolje da razdvojis teretanu od kardija
Kapacitet rasta mišića je ograničen, a kapacitet rasta sala neograničen, pa .
inzulin sve ono što telo (ne neizbežno i njegov vlasnik!) smatra viškom kalorija pohranjuje u salo(koje se može zvati; vansezonski izgled, faza mase, ... a može i SALO

Van mreže Marko1790

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: vijaca+dzak za skidanje masti...help...?
« Odgovor #28 poslato: Jun 04, 2011, 06:37:57 posle podne »
hvala ti na odgovorima..p.s. 3x10 je 3 serije po 10
Ovako imao bih sve zajedno 5 obroka .ujutru 1 sat kardia pa 3jajeta i 50 grama pahuljica,posle drugi i treci obrok mesa sa krompirom ili pirincem,sve bi ja to skuvao ili spremio na pari,popodne teretana pa odmah posle nje hranjenje to bi mi bio 4 obrok,2 sata posle toga kardio 1h ili 2h i uvece 5 obrok nemasni sir sa mesom i uh.

Van mreže defekt ruke

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: vijaca+dzak za skidanje masti...help...?
« Odgovor #29 poslato: Jun 04, 2011, 06:56:37 posle podne »
ok je to u zavisnosti kolko uh treba da uneses dnevno ako trebas recimo 100 gr da uneses onda ih raspodeli u 50 ujutru i 50 posle tegova,sto se tice tegova kad budesa uso u formu neku da tako kazem radi od 6 do 10 serija za vece misice s tim da ti je svaka serija do otkaza po recimo 10ponavljanja a za manje misice od 4-6 serija
Kapacitet rasta mišića je ograničen, a kapacitet rasta sala neograničen, pa .
inzulin sve ono što telo (ne neizbežno i njegov vlasnik!) smatra viškom kalorija pohranjuje u salo(koje se može zvati; vansezonski izgled, faza mase, ... a može i SALO