Oktobar 05, 2024, 10:02:40 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.334 poruka u 18.767 tema - 20.974 članova - Poslednji član: Alokin97
X3MShop banner

Autor Tema: Otvaranje Teretane  (Pročitano 8805 puta)

Van mreže radza

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Otvaranje Teretane
« poslato: Maj 19, 2011, 05:39:00 posle podne »
Nije bas offtopic ali ne znam gde bih smestio pitanje a da ne kvarim predjasnju koncepciju.

Planiram da otvorim teretanicu (100tinak m2) pa me interesuje kakva je papirologija potrebna za rad jednog BB kluba. Unapred zahvalan na svakoj pomoci u realizaciji ovog proekta

Van mreže radza

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Otvaranje Teretane
« Odgovor #1 poslato: Maj 20, 2011, 12:54:34 posle podne »
Dali sam previse bezobrazan ako trazim da mi neko da sve na gotovo? Ovde sigurno ima ljudi koji mogu da mi pomognu uz malo dobre volje. U mom gradu nema privatne teretane pa nikom nebih otimao lebac... ili da naplacujem clanarinu na crno? Pa necu valjda proci kao "gazde" sa kladionicama pre neki dan.

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: Otvaranje Teretane
« Odgovor #2 poslato: Maj 20, 2011, 01:17:26 posle podne »

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Otvaranje Teretane
« Odgovor #3 poslato: Maj 20, 2011, 02:21:22 posle podne »
mozes da registrujes kao klub.. i onda nema PDV ali opet svaki cas gledas kad ce inspekcija da ti naleti .. ili kao teretanu pa ne moras svima da provuces kroz kasu clanarinu..

Van mreže radza

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Otvaranje Teretane
« Odgovor #4 poslato: Maj 20, 2011, 03:51:45 posle podne »
Eeee taj deo price me interesuje. Da li treba praviti klub, pa statut, pa nema poreza, ... ili otvoriti teretanu ali neznam kako funkcionise to sa porezom... POMAGAJTE

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Otvaranje Teretane
« Odgovor #5 poslato: Maj 20, 2011, 05:43:15 posle podne »
tesko da ce vise sve to proci kao klub.za sada je na mirovanju, ali uskoro ce svi morati da se registuju i da imaju kasu.kao neke mini firme...tako da moj savet ako imas racunicu, registruj to, placaj sebi dobrinose i platu, toliko clanarina kucaj kroz kasu..ostalo sklanjaj..
pdv se placa samo ako mala firma predje 1 milion prometa za 12 meseci, pa udje u sistem pdv-a i onda u svoje usluge to mora i da prikaze taj pdv, a za velike firme koje posluju preko  2 miliona za 12 meseci oni moraju da udju u sistem pdv-a.. tako da i da stvarno radis, taj promet u teretani tesko da mozes da napravis.

pdv se placa na  razliku placeno-prodato..na to ti placas 8 ili 18%..tako da ako ti slabo zaradjujes, onda nema ni poreza..idi kod nekog kjnigovodje se lepo raspitaj tesko je ovako..

ukratko, ako imas do 1 milion tu se ne isplati pdv..ako imas preko..onda je bolje sa pdv-om

Van mreže radza

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Otvaranje Teretane
« Odgovor #6 poslato: Maj 20, 2011, 06:18:57 posle podne »
Sad to otvara nova pitanja. Zaposlen sam vec i to bi pretpostavljam moglo ici kao dodatna delatnost ali ako sam u obavezi da zaposlim nekog onda tesko da ce biti rentabilno. Jos ako mi je potrebno strucno lice poput nekoga ko je zavrsio DIF onda u mom slucaju to nema smisla. Svaki savet je dobrodosao ali Moze li pomoc nekog vlasnika teretane sa konkretnim resenjem?

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: Otvaranje Teretane
« Odgovor #7 poslato: Maj 20, 2011, 06:24:11 posle podne »
malo si se ti Laki zeznuo sa tim limitima, preko 4 miliona si obavezno u pdv-u,a preko 2 možeš ući u pdv ako ti želiš, ali nije obavezno...
 ako nisu još podigli limite, ovo je važilo za prošlu godinu,a cifre se odredjuju za kalendarsku godinu tako da nisam siguran da ove nisu i povećali


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: Otvaranje Teretane
« Odgovor #8 poslato: Maj 20, 2011, 06:39:06 posle podne »
evo ti uputstvo kako se regitruje klub, imas tamo i da skines potrebnu dokumentaciju, trenutno ti je to najisplativija varijanta, a uvek mozes registrovati firmu naknadno, ako bude bilo neophodno
http://www.mos.gov.rs/strana/sport
kao klub takodje možes uvesti opremu bez carine i slično,videćeš uostalom na sajtu ministarstva sve to
« Poslednja izmena: Maj 20, 2011, 06:41:25 posle podne Ted Arcidi »


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Otvaranje Teretane
« Odgovor #9 poslato: Maj 20, 2011, 07:00:02 posle podne »
malo si se ti Laki zeznuo sa tim limitima, preko 4 miliona si obavezno u pdv-u,a preko 2 možeš ući u pdv ako ti želiš, ali nije obavezno...
 ako nisu još podigli limite, ovo je važilo za prošlu godinu,a cifre se odredjuju za kalendarsku godinu tako da nisam siguran da ove nisu i povećali
jos bolje..znas kada ce onda uci u pdv neko ko radi teretanu..tako da nema bojazni od toga