Septembar 28, 2024, 11:26:05 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Pionesa Jovanovic  (Pročitano 121405 puta)

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Pionesa Jovanovic
« Odgovor #45 poslato: Maj 21, 2011, 09:17:58 posle podne »
i ne rece visinu, jel to slaba tacka ne kapiram 3je te pitalo vec

?
decko je rekao svoju visinu! jel treba svakome posebno da ponavlja??

Van mreže pepa prase

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Pionesa Jovanovic
« Odgovor #46 poslato: Maj 21, 2011, 09:50:08 posle podne »
nasao sam, iz treceg citanja :)

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: Pionesa Jovanovic
« Odgovor #47 poslato: Maj 21, 2011, 11:51:35 posle podne »
ti si u offu definisaniji bolje nego ja na defki...
Beat the genetics!

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Pionesa Jovanovic
« Odgovor #48 poslato: Maj 22, 2011, 12:48:21 pre podne »
Sine Dragane ruzan si i mrsav ko prut :P

jedva cekam tvoj off i junkovanje :D
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Saninjo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Pionesa Jovanovic
« Odgovor #49 poslato: Maj 22, 2011, 04:03:57 posle podne »
ovo je fantazija..., neko je ve spomenuo, ne bi nikad rekao da si ispod BAREM nekih 80 kila, bez obzira sto si i poprilicno nizak

ali me jedna stvar zanima, i da se ne zamjeri na ovom pitanju niti shvati pogresno...
pitanje ide bas Pionesi

kazes nemas para za meso u OFF-u, junkas...a gradis misice..   ,  KAKO ? ? ?

bez obzira sto je u igri hemija, misici se grade proteinima,..znaci pravila su ista... ali kako onda ti gradis misice.
koliko protein unosis u oFF-u (i koliko UH), a koliko proteina na defki ?

gledao sam ti i slike na masi, sta drugo reci...odlicno...
ako moze i neko od iskusni da mi odgovori na ovo, samo bi zamolio odma ''pametnjakovice'' da ne idemo u OFF, time sto ce se svaki pojedinacno javiti i napasti me...ali mene ovo stvarno zanima.
jer imam jednog druga, nije ni blizu pionesi,..ali momak jede max dva puta dnevno...a brzina kojom gradi misice je nenormalna,..skoro pa i bez grama masti..

Van mreže kopa

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 643
Odg: Pionesa Jovanovic
« Odgovor #50 poslato: Maj 22, 2011, 04:08:53 posle podne »
druze svi smo mi razliciti,ja znam lika jede sve i svasta,izlazi,pije pa ima 105 kg izdefinisani misica stim da je i hemija u igri ;)

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Pionesa Jovanovic
« Odgovor #51 poslato: Maj 22, 2011, 04:13:34 posle podne »
Moj drugar  ne prelazi 6, 7%  masti a jede sis, pice, palacinke. Svaki treci dan uleti nesto kuvano. Whey pije sa mlekom jednom dnevno, tako je ukusnije. :D

Van mreže pepa prase

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Pionesa Jovanovic
« Odgovor #52 poslato: Maj 23, 2011, 12:43:57 pre podne »
kazes nemas para za meso u OFF-u, junkas...a gradis misice..   ,  KAKO ? ? ?

bez obzira sto je u igri hemija, misici se grade proteinima,..znaci pravila su ista... ali kako onda ti gradis misice.
koliko protein unosis u oFF-u (i koliko UH), a koliko proteina na defki ?

mozda, kolicina proteina koja je potrebna je precenjena?


Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Pionesa Jovanovic
« Odgovor #53 poslato: Maj 23, 2011, 03:16:00 pre podne »
kao prvo ako on ima 75-80kg takmicarskih njemu treba koliko?Tipa 150gr proteina na masi.Ako unosi dovoljno UH i masti tj potpuno zadovoljava svoje enrgetske potrebe,onda ce protein umesto da deo ode u glikogenezu(Mozda mislite kad jedete 400gr prota da se sve to ugradi,jeste qac,dobar deo oksidise u jetri) iskoristice se maks efikasno za izgradnju misica.

Ja sam dve godine unoiso ravno 200gr proteina na 110-115kg. AAS su najbolji anti-katabolizator tako da tu pogotovo nema price o propadanju misica.


i na kraju...zapitajte se malo oko kol proteina.Da li je isto da jedem istu kolicinu ja sa 110kg i neko ko ima 110kg sa 30% bf? Naravno da ne,salo nema poente hraniti.Formule su tu samo kao polazna tacka.To 2prot ili 4 po kg je generalija potpuna.



p.s. oko jos jedne stvari se zapitajte.Ako u jednom kilogramu msiica ima 150-200gr kontraktilnih proteina(zavisno od tipa vlakana,gustine itd) vi stvarno mislite da na dnevnoj bazi mozete ugraditi 400gr proteina?Zaista?Zar stvarno mislite da vi na treningu napravite toliku stetu kada radite biceps da unistite 2kg misica pa vam treba 400gr prot za opravku??

Mnogo bitniji je TAJMING unosa proteina.Mnoog bolje ce proci neko ko unosi 5 puta po 20gr proteina,nego neko ko dvaput unese po 200.Za bb je najbitnije da u svakom datom momentu imate raspolozivih ak,sto znaci da je mnogo bitnije imati ceste prot obroke nego li obilne.
« Poslednja izmena: Maj 23, 2011, 03:20:29 pre podne TeH FiLiP »
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: Pionesa Jovanovic
« Odgovor #54 poslato: Maj 23, 2011, 04:00:12 pre podne »
[quote author=TeH FiLiP link=topic=23445.
i na kraju...zapitajte se malo oko kol proteina.Da li je isto da jedem istu kolicinu ja sa 110kg i neko ko ima 110kg sa 30% bf? Naravno da ne,salo nema poente hraniti.Formule su tu samo kao polazna tacka.To 2prot ili 4 po kg je generalija potpuna.
[/quote]

Racuna se samo micicna masa, a ne telesna tezina.. Mnogi misle kada je rec o unosu proteina da treba da racunaju unos na osnovu telesne tezine.. Ali treba racunati cistu misicnu masu..

A generalno treba razmatrati i telesnu gradju.. Ektomorf, mezomorf i endomorf..

Van mreže vlado0550

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 615
Odg: Pionesa Jovanovic
« Odgovor #55 poslato: Maj 23, 2011, 04:04:42 pre podne »
Proteini su OK, nego je pitanje kako ne navuce salo u off-u pored "toliko" junka, barem je meni tako zvucalo da jede dosta junka...

Po onim slikama iz off-a djeluje kao da se hrani dosta cisce - jedino genetika + hemija ...

Ok je da u off-u ima, lupam 110 kg sa takvim junkom, pa da se skine za takmicenje na 75 - 80 kg. sto nije mnogo kila.

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Pionesa Jovanovic
« Odgovor #56 poslato: Maj 23, 2011, 04:06:29 pre podne »
Kakva forma kad je u off sezoni :) extra!!!!
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Pionesa Jovanovic
« Odgovor #57 poslato: Maj 23, 2011, 04:44:36 pre podne »
Proteini su OK, nego je pitanje kako ne navuce salo u off-u pored "toliko" junka, barem je meni tako zvucalo da jede dosta junka...

Po onim slikama iz off-a djeluje kao da se hrani dosta cisce - jedino genetika + hemija ...

Ok je da u off-u ima, lupam 110 kg sa takvim junkom, pa da se skine za takmicenje na 75 - 80 kg. sto nije mnogo kila.

sto manji pocetni bf,brzi metabolizam,veca insulinska osetljivost,veca tolerancija na hidrate.Nije isto kad dzankuje neko na 8 i neko na 18%bf.


sto bi u offu imao 110kg,to je bas previse,da skida 30kila za takmicenje! Toliko ni Li Prist svojevremeno nije bivao mastan.Sto rece Sarcev par puta,najbolje ne preci +8% masti u offu,sto znaci lupam 8kg masti na 100kg da dobije neko u offu.Nema potrebe biti toliko mastan u off.I sa junkom i bez.Da biste napravili kilo masti treba vam hrpa kalorija.Ako neko junkuje,a opet se drzi nekih limita,nece mnogo da dobije na mastima. A povrh svega aas naravno,testosteron kao sam je lipolitican hormon.


i jos jedna stvar....forma nije jednako bodyfat.Neko moze imati visok bf a dobru formu,i obrnuto,mali bf a losu formu.Forma zaviis od genetike,separacija,kol masnih celija,hidriranosti blablabla.
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Pionesa Jovanovic
« Odgovor #58 poslato: Maj 23, 2011, 04:48:58 pre podne »
p.s. ja sam siguran da Draganche uopste nije kao takmicar razmisljao o ovim stvarima o kojima vam pricam,jednostavno covek zna svoje telo i to je to.Kao sto rekoh,ne postoje formule za uspeh.Ako hocete uspeh pravite sopstvene formule,nebitno dal je bb ili bilo kakav posao.
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Pionesa Jovanovic
« Odgovor #59 poslato: Maj 23, 2011, 04:51:05 pre podne »
[quote author=TeH FiLiP link=topic=23445.
i na kraju...zapitajte se malo oko kol proteina.Da li je isto da jedem istu kolicinu ja sa 110kg i neko ko ima 110kg sa 30% bf? Naravno da ne,salo nema poente hraniti.Formule su tu samo kao polazna tacka.To 2prot ili 4 po kg je generalija potpuna.

Racuna se samo micicna masa, a ne telesna tezina.. Mnogi misle kada je rec o unosu proteina da treba da racunaju unos na osnovu telesne tezine.. Ali treba racunati cistu misicnu masu..

A generalno treba razmatrati i telesnu gradju.. Ektomorf, mezomorf i endomorf..
[/quote]


da,samo sto kad su u pitanju tipovi metabolizma endo,ekto tu su bitni samo UH i masti.Jer jedina razlika izmedju brzog i sporog metabolizma je bas u manipulaciji energetskim izvorima.Sto ce reci proteini su isti,ali ce ekto unositi vise UH,endo manje.
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure