Septembar 20, 2024, 01:45:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: saveti...pocetnik...protein ???????  (Pročitano 13848 puta)

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
saveti...pocetnik...protein ???????
« poslato: Maj 09, 2011, 10:29:30 posle podne »
E ovako imam nekoliko pitanja,al glavno je "suplementi" zato sam postavio temu u ovaj deo foruma...

1. imam 20 godina 184 cm 82kg i krecem za koji dan u teretanu  ;) ...planiram da uzimam samo whay protein ali nemam predstavu koji, pa bih vas zamolio da mi preporucite neki
pod tim podrazumevam cena-kvalitet...moj mesecni budzet za protein je max 3500-4000 ali MAX.(realna cifra je 3000 ne znam ni to odakle cu navuci al snacicu se :) )nije neka suma al kapiram da moze da se nadje nesto ok  :P

dakle,ne zelim previse mase ,zelim  misice :P ...malo sam masniji nego sto bi trebalo :) moram skinuti bar 5 kg sa kriticnih delova (stomak) ...jbg vec godinama samo jedem i pijem pivo ode sve u stomak...ruzna navika
ustvari tih 82-3 kg kolko imam deluje dobro na moju visinu...ali ustvari treba mi i masa misicna...u tih 83 ima dosta sala i ne izgleda bas cool :)
dakle treba mi i masa al na pravim mestima
...
2.koje godine su najbolje za napredak u pogledu misica-teretane...cini mi se da sam zakasnio koju godinu ? ili se varam ?
3.da li protein moze negativno da utice na moj stomak :) i da mi da suvise mase...jel MNOGO JE LAKSE NAGOJITI SE NEGO SMRSATI :P
4.i koja je razlika izmedju amino-kiselina i proteina (amino su samo za definiciju?)


« Poslednja izmena: Maj 09, 2011, 10:31:27 posle podne shommy.990 »

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: saveti...pocetnik...protein ???????
« Odgovor #1 poslato: Maj 09, 2011, 10:37:23 posle podne »
Bratac....idi bar malo citaj forum...za sve ovo imas odgovor (i to napisan ne jedanput vec 100x minimum)...ali moras malo da se potrudis i da nadjes ;).

Pozdrav od mene.

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: saveti...pocetnik...protein ???????
« Odgovor #2 poslato: Maj 10, 2011, 12:52:57 pre podne »
a batice cito sam dosta toga...al sve razbacano,spamovano :P ...gledam svi preporucuju neke whey od 6000-7000 meni to mnogo $ ..jedni kazu jedno drugi drugo...ne znam sta sam cito vise,ne znam de mi dupe de glava  :)
pa resih da napravim svoju temu sa licnim opisom situacije ,da mi neko u 2 recenice kaze tako i tako :)

evo,uglavnom da svedem na jedno kljucno pitanje,koje mi opterecuje mozak   pls. odg. :
koji whey protein da kupim da mi zalihe traju mesec dana , imam  3500 dinara mesecno (planiram da ga pijem samo 2-3 meseca,jbg $$$)...................cena + kvalitet

p.s : gledam po netu vec sat vremena,za ovu cenu samo oni od 900grama...sta da radim sa tim,da ga izjedem za 5 dana? :D
kapiram da razlike u kvalitetu nisu velike ,i da za ovaj kes moze se nadje nesto whey ok :)...      Help  :'( 
« Poslednja izmena: Maj 10, 2011, 01:51:53 pre podne shommy.990 »

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: saveti...pocetnik...protein ???????
« Odgovor #3 poslato: Maj 10, 2011, 02:19:01 pre podne »
Ja kad kupujem whey gledam koliko ima procenata proteina po jednoj merici, koliko ima UH i holesterola, ukus i cenu.Po tim statistikama najvise mi odgovara elite whey of Dymatize-a.Tako da eto mozes taj da koristis, mada to ti i nije toliko bitno, svaki ce ti raditi posao ako ga budes koristio odmah nakon treninga.Ako kupis taj od 900g nece ti trajati 5 dana...Tu imas za 30 ''servings'' sluzenja... ne znam kako se kaze na nasem :)

Edit: i nemoj da se opterecujes sa tim stvarima koji ces protein da koristis, bolje se opterecuj kako ces da se hranis i pravilno da treniras. I imas srece sto znas za ovaj forum pre nego sto si krenuo da treniras, ja sam 8 meseci gubio vreme u teretani dok nisam nasao ovaj forum :) Uzmi lepo citaj i neces morati nista da pitas.
pozdrav,
« Poslednja izmena: Maj 10, 2011, 02:27:49 pre podne Djokili »

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: saveti...pocetnik...protein ???????
« Odgovor #4 poslato: Maj 10, 2011, 03:28:02 pre podne »
Hvala na savetu  Djokili,
i meni deluju svi proizvodi slicno...
a koliko tebi traje taj whey,koliko para mesecno izdvojis za nejga?
mislis da je dovoljno da uzimam samo to jedno serviranje posle treninga i to je to?koliko ti puta pijes ?
ili mozda da uzmem neki jeftiniji a da konzumiram u vecim kolicinama ?mada ne mogu nadjem jeftiniji :)

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: saveti...pocetnik...protein ???????
« Odgovor #5 poslato: Maj 10, 2011, 03:58:14 pre podne »
Ne znam koliko mi traje, kupim onaj od 2.3 kg pa kolko traje traje. Ujutru uzmem 20g uz ovsene i jaja i posle treninga uzmem 30g sa maltodextrinom i aminokiselinama(BCAA + Glutamin).Nekad uzmem i 45g sa par omega3 u toku dana kao zamenu za obrok,ako ne stignem da spremim nesto posto gledam da unesem nesto svaka 3-4h u organizam(previse obaveza jbg).Znam ljude koji piju 3x dnevno po 60g ali ne treba da ti bude merilo koliko neko drugi pije.Napisao si da hoces mozda da uzmes neki jeftiniji da konzumiras u vecim kolicinama.To mi govori da ti mislis da ako budes cepao taj prasak po ceo dan da ces se brzo "nabildovati".Ali na zalost neces :(. Ne moze to preko noci :) mora da prodje vreme.

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: saveti...pocetnik...protein ???????
« Odgovor #6 poslato: Maj 10, 2011, 09:05:38 pre podne »

koji whey protein da kupim da mi zalihe traju mesec dana , imam  3500 dinara mesecno (planiram da ga pijem samo 2-3 meseca,jbg $$$)...................cena + kvalitet 

Ako ces da koristis whey samo 2-3 meseca onda nemoj ni da ga kupujes, neces nista dobiti od njega u to budi uveren, sacuvaj novac koji si planirao da potrosis i ulozi ga u hranu od koje ces imati mnogo vise koristi. Ti treba da pazis sta jedes, a ne to koji ces protein da pijes. Nije to neki carobni napitak koji ce da ti skine stomak, ili nabaci misice...to je samo DODATAK ishrani koju prethodno moras da ispostujes, ako nemas pravilnu ishranu onda je whey na neki nacin samo bespotreban trosak.

Napisi kako se hranis i procitaj teme o ishrani pa ce ti mnogo toga biti jasnije :)

Van mreže sale zx10

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: saveti...pocetnik...protein ???????
« Odgovor #7 poslato: Maj 10, 2011, 09:11:17 pre podne »
decko je dosao da cuje koji WHAY da kupi jer kad pijes protein onda si faca u teretani i rastes ne treba ti hrana i mozes manje da treniras,  a i ako ne treniras i onda te radi...

tako da dosta vise oko hrane, i dajte predlog koji WHAY ima za 3000 din...

msm za te pare imas bilo koji od kilo... tj 30 merica

ako rokas jednu dnevno eto ti za ceo mesec...


samo pripazi onda na bubrege i jetru, jer tu ima NAJMANJE 20 grama proteina
« Poslednja izmena: Maj 10, 2011, 09:13:46 pre podne sale zx10 »

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: saveti...pocetnik...protein ???????
« Odgovor #8 poslato: Maj 10, 2011, 09:57:37 pre podne »
jel to znaci da kad neko dodje da pita koju hemiju da kupi za 100e, najbolje je da mu se kaze koju da kupi i da mu se napise ciklus, a da nas boli djoka za posledice?Glupo razmisljanje...

Ako momak ocekuje rezultate treba da poslusa savete i da ne bude lenj da cita jer sve o ovome pise...  ::)


Van mreže sale zx10

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: saveti...pocetnik...protein ???????
« Odgovor #9 poslato: Maj 10, 2011, 10:03:57 pre podne »
OMG :)

gde je bitch-slap smajli, nema?

onda slika... i da pustis decka da kupi WHAY




Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: saveti...pocetnik...protein ???????
« Odgovor #10 poslato: Maj 10, 2011, 12:12:58 posle podne »
a batice cito sam dosta toga...al sve razbacano,spamovano :P ...gledam svi preporucuju neke whey od 6000-7000 meni to mnogo $ ..jedni kazu jedno drugi drugo...ne znam sta sam cito vise,ne znam de mi dupe de glava  :)
pa resih da napravim svoju temu sa licnim opisom situacije ,da mi neko u 2 recenice kaze tako i tako :)

evo,uglavnom da svedem na jedno kljucno pitanje,koje mi opterecuje mozak   pls. odg. :
koji whey protein da kupim da mi zalihe traju mesec dana , imam  3500 dinara mesecno (planiram da ga pijem samo 2-3 meseca,jbg $$$)...................cena + kvalitet

p.s : gledam po netu vec sat vremena,za ovu cenu samo oni od 900grama...sta da radim sa tim,da ga izjedem za 5 dana? :D
kapiram da razlike u kvalitetu nisu velike ,i da za ovaj kes moze se nadje nesto whey ok :)...      Help  :'( 

Nisi sigurno citao dosta toga kad si dosao sa ovakvim pitanjima.
Ja mislim da bi ti trebao da batalis whey i jedes cvrstu hranu, izgleda mi kao da ocekujes neka cuda.

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: saveti...pocetnik...protein ???????
« Odgovor #11 poslato: Maj 10, 2011, 01:04:57 posle podne »
a batice cito sam dosta toga...al sve razbacano,spamovano :P ...gledam svi preporucuju neke whey od 6000-7000 meni to mnogo $ ..jedni kazu jedno drugi drugo...ne znam sta sam cito vise,ne znam de mi dupe de glava  :)
pa resih da napravim svoju temu sa licnim opisom situacije ,da mi neko u 2 recenice kaze tako i tako :)

evo,uglavnom da svedem na jedno kljucno pitanje,koje mi opterecuje mozak   pls. odg. :
koji whey protein da kupim da mi zalihe traju mesec dana , imam  3500 dinara mesecno (planiram da ga pijem samo 2-3 meseca,jbg $$$)...................cena + kvalitet

p.s : gledam po netu vec sat vremena,za ovu cenu samo oni od 900grama...sta da radim sa tim,da ga izjedem za 5 dana? :D
kapiram da razlike u kvalitetu nisu velike ,i da za ovaj kes moze se nadje nesto whey ok :)...      Help  :'( 

Nisi sigurno citao dosta toga kad si dosao sa ovakvim pitanjima.
Ja mislim da bi ti trebao da batalis whey i jedes cvrstu hranu, izgleda mi kao da ocekujes neka cuda.

U tome i jeste problem...decko je trenutno u pocetnoj fazi...misli da ce se napucati za 3 meseca i da je whey carobni prah...
Pazi shomy...samo ti kreni lepo da treniras, trebace ti bar 2-3 meseca da naucis da izvodis vezbe pravilno i da ti se samo telo navikne na opterecenje, vezbe itd....batali whey sad...ne treba ti nista dok ne shvatis kako sve u telu funkcionise i na koji nacin se misici izgradjuju, sta telu daje energiju, sta treba jesti, a sta ne, itd. itd. itd....tako da....na citanje lepo...;)
(i zaboravi na whey za sada, te pare sto si izdvojio potrosi na hranu ;) )

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: saveti...pocetnik...protein ???????
« Odgovor #12 poslato: Maj 10, 2011, 05:31:39 posle podne »
ne ocekujem ja cuda ... i nisam reko da cu trenirati 2-3 meseca...nego da cu piti protein 2-3 meseca jer mi finansije vise ne dozvoljavaju..trenutno
planirao sam da pocnem da vezbam mesec dva pa odnda uzmem protein...ili ako mi vi savetujete odma da uzmem da ne gubim vreme :) ( ali vidim bolje kasnije ,tako sam i ja mislio )
decko je dosao da cuje koji WHAY da kupi jer kad pijes protein onda si faca u teretani i rastes ne treba ti hrana i mozes manje da treniras
samo pripazi onda na bubrege i jetru, jer tu ima NAJMANJE 20 grama proteina

kakva crna faca u teretani,najradije bi da budem sam u teretani i da ne pijem nista...kada bih pio te hemije pre bi sebi delovao ko budala nego faca...al ako poboljsava rezultate sto da ne (nije valjda cela ta industrija dzabe napravljena)
hocu da treniram ozbiljno i prirodno je da covek zelji sto bolje rezultate ...sta je tu problem ne kapiram
pa jel tih 900 grama dovoljno za 1 mesec ? zar 20 grama dnevno nije malo a ne puno?..pio bih samo posle treninga i mozda 1 pred spavanje
kako mislis da pripazim bubrege i jetru...mozes mi nesto vise reci o tome..koliko je to stetno i da li je?
 
verovatno vecina vas ovde godinama se bavi ovim i ne mozete mene uporedjivati sa vama ...ja ne mogu da se preokupiram tim...imam jos dosta obaveza i ne mogu ishranu da tempiram da jedem svaka 2-3 sata...a kamoli da izmisljam djakonije :) i da ja kuvam,spremam tamo vamo...jedem sta stignem,koliko mi vreme dozvoljava, od fastfoodova preko ostalih sranja od kojih mi je vise muka,najradije bi gladovao

da se razumemo ,iskreno... ovo sam ja:

1. lose se hranim,jedem mnogo ali ne zdravo..dosta hleba i gluposti koji samo utole glad...navika godinama
2. ali mogu i hocu  da vezbam kao konj (mada kapiram da je ishrana,vazna bar toliko koliko i trening)
3. nemam bas zivaca da pazim sta cu da jedem koliko sta ima kalorija i ostalo ( to me ne zanima ) ,mogu da prestanem da jedem neke stvari...evo prestao sam da pusim pre koji mesec i jedem slatkise vrlo retko...nikad skoro a pre sam cepao ko besan..prelazim na zdraviji zivot :P
moram da krenem zdravije da se hranim ne samo radi misica vec radi zdravlja..ne znam ni sta da jedem :) moram kupim one musli i neka cudesa..izbacim hlebcinu

dakle zelim da treniram svakodnevno i za to mi ne treba savet ,ali sam zeleo neki dodatak (zdravijeg oblika) kako bi poboljso rezultate

taj protein mi deluje najprirodnije, mada ima ljudi koji kazu da je  ne skodljiv...mada mislim da je to glupost i niko me ne moze ubediti u to...prekomerno unosenje svakog vitamina,minerala u organizam je disbalans i moze napraviti omanji problem za metabolizam...hemija je hemija
ali reko kakav sam zatrovan hemijama,losom hranom,zivotom,zracenjem i 101 sranjem ....taj protein je zadnje sto ce me dotuci :)

p.s  malo poduzi text ,malo i smaram :) ali moram detaljno...ko ima strpljenja i volje da pomogne ,hvala puno....ko nema nema...hvala i njemu :) pozz
« Poslednja izmena: Maj 10, 2011, 05:42:19 posle podne shommy.990 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: saveti...pocetnik...protein ???????
« Odgovor #13 poslato: Maj 10, 2011, 05:53:31 posle podne »
poduzi text u kojem je receno toliko nepotrebnih (GLUPIH ) stvari da to jednsotavno nije bas lepa situacija
ali da krenem od kraja
TI koji NEZNAS nista a i sam si ti rekao,\ZNAS da je protein hemija i da pravi disbalans u orgniazmu jer HEMIJA je HEMIJA a to pusenje koje si do neki dan uzivao nije disablasns za ni jedna organ u telu (narocito pluca) i alkohol koji verovatno s vremena na vreme nije dispablasn za jetru u mozak kao i slatko koje si batalio nije disblans da teras PANKREAS da luci visak isnulina a da nema sta da preradi te da od tog DISBALNSA nisi mozda razmisljao da dobijes DIJABETES TIPA A.
ali dobro
ti znas da protein ne valja i i idemo dalje..

1.sve ovo moras da batalis ako mislis da zravo zivis,a posto nemas to namreu tj kazes da nemas vremena onda....soory
2/ishran je 75% a trening je 25%-mozda i manje...a to sto ti mozes da vezbas kao konj ja bih voleo da nam opises posto do sada u opste nisi VEZBAO a jednu su ZELJE a drugo je TVOJA MOGUCNOST tj mogucnost nekoga ko je totalno van kondncije..dakle...soory..

3.bravo za pusenje ali zivce stvari u frizider ako hoces da se zdravo hranis i kreni da citas forium pa ces videti da je bilo mnogo gorih slucaejva od tebe

ali da ne duzim
sve u svemu
sa tvojim pristupom i nacinom razmisljanja bolje se batali svega jer samo ces da bacis i te 3000 koje si naumio da dajes tako da je ovo najbolji savet sigurno koji si mogao dobiti ovde
batali se svega i nastavi da zivis kako zivis jer sam si rekao da nemas vremena,ni zivaca niti bilo cega drugog da drasticno promenis svoje stavive i nacin zivota a TELO NE MOZES DA PROMENIS SA 4 NEDLJE onako kako ti hoces

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: saveti...pocetnik...protein ???????
« Odgovor #14 poslato: Maj 10, 2011, 06:07:17 posle podne »
Citat
ne ocekujem ja cuda ... i nisam reko da cu trenirati 2-3 meseca...nego da cu piti protein 2-3 meseca jer mi finansije vise ne dozvoljavaju
Ocekujes cuda! Sta mislis da ces postici sa 2-3 meseca koriscenja wheya? Ako vec ne mozes nesto konstantno da obezbedis, onda je bolje da svoj novac ulozis u hranu, ali tvoj izbor-tvoja stvar :)

Citat
kada bih pio te hemije pre bi sebi delovao ko budala nego faca...
Ne razumem, ako neko koristi protein, tj. po tebi hemiju on je budala, a ti svim silama hoces da kupis protein. Ko je ovde lud?

Citat
verovatno vecina vas ovde godinama se bavi ovim i ne mozete mene uporedjivati sa vama ...ja ne mogu da se preokupiram tim...imam jos dosta obaveza i ne mogu ishranu da tempiram da jedem svaka 2-3 sata...a kamoli da izmisljam djakonije Smeško i da ja kuvam,spremam tamo vamo...jedem sta stignem,koliko mi vreme dozvoljava, od fastfoodova preko ostalih sranja od kojih mi je vise muka,najradije bi gladovao

Kako se hranis takve ces i rezultate imaati, pa makar pio i 10kg proteina mesecno i dalje neces napredovati. Mnogi ovde nemaju novca za suplemente (hemiju  ::) ) ali sve napore ulazu da imaju pravilnu ishranu i rezltati su tu. Ishrana - OSNOVA, suplementacija - DODATAK OSNOVI.

Citat
taj protein mi deluje najprirodnije, mada ima ljudi koji kazu da je  ne skodljiv...mada mislim da je to glupost i niko me ne moze ubediti u to...prekomerno unosenje svakog vitamina,minerala u organizam je disbalans i moze napraviti omanji problem za metabolizam...hemija je hemija
ali reko kakav sam zatrovan hemijama,losom hranom,zivotom,zracenjem i 101 sranjem ....taj protein je zadnje sto ce me dotuci Smeško
Znas li uopste sta je WHEY i cemu sluzi, sta sadrzi, od cega se pravi i zasto se uopste i pije?

Ja ti se izvinjavam, mozda ti svi ovi moji odgovori deluju bezobrazno itd, ali gledaj to za tvoje dobro. Pokusavam da te usmerim u pravom smeru, ali dok to sam ne resis nema ti pomoci.
Zapeo si za taj whey kao lud, a ne znas ni sta je i jos nemas novca da ga konstantno uzimas. Zasto se onda i opterecujes time? Citaj teme o ishrani i ako ispostujes ono sto je napisano napredovaces sasvim dovoljno. Ako vec ne mozes da se odreknes lose hrane i da se hranis kako treba onda odustani u startu jer ces imati rezultate samo prvih par meseci posle ces da stagniras. Jeste komplikovano i skupo, ali jbg tako je kako je...svi bi ovde voleli da je drugacije. Ako pogledas koliko novca dajes na burek, hamburgere, hleb itd videces da se trosi skoro isto, dakle vazna je volja i zelja. Delujes mi kao neko ko ce da nadje 1001 izgovor, a ni jedan jedini razlog da nesto uradis kako treba. Citaj forum ima dosta toga da se procita i nauci, i zapamti da nije sve u whey-u. I za pocetak nemoj vise to da zoves hemijom, jer je to daleko od hemije...naucisec vec ;)

Sada se baci na citanje i ucenje osnovnih stvari, jos jednom ti se izvinjavam ako sam delovao bezobrazno
Pozdrav