Septembar 09, 2024, 07:14:19 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: POMOC ZA HIPERTROFIJU, NE NAPREDUJEM  (Pročitano 9554 puta)

Van mreže big77

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: POMOC ZA HIPERTROFIJU, NE NAPREDUJEM
« Odgovor #15 poslato: April 24, 2011, 03:52:52 posle podne »
Evo ovako,
citao sam dosta ovih dana i dosao do blagog zakljucka da je moj problem najverovatnije pretreiniranost pa otuda najverovatnije i smanjennje mase kod mene. Iako neko vreme pijem kreatin i protein sa dekstr, jednostavno nema ama bas nikakvog napredka, ni u snazi,a kamoli masi.

Da bih se vratio na pravi put (da nastavim da napredujem), odlucio sam da sad kupim i glutamin.Nisam ga nikada uzimao.

Ono sto me jos interesuje, da li je glutamin najbolji za ovakve probleme, ili bi mi preporucili bcaa ili nesto slicno, u cilju izlaska iz katabolizma i nastavljanju daljeg eventualnog napredka.

A moracu da povecam i unos proteina , to je jeasno.
Pozdrav, Ivan

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: POMOC ZA HIPERTROFIJU, NE NAPREDUJEM
« Odgovor #16 poslato: April 24, 2011, 08:59:54 posle podne »
ma druze kakva pretreniranost...ovu ishranu promjeni pod hitno i vidjet ces napretka i mase...mani se pasteta,virsli,toplih sendvica,cokoladnog mlijeka,salame,keksa.....Znaci vodi se ovim putem da ubacujes minimalno 2 gr proteina i 4 gr UH po kg tjesne tezine i imat ces napretka vjeruj mi..UH uzimaj iz rize,krompira,ovsenih....proteine iz mesa naravno(pileca prsa,junetina,teletina,riba),masti koristi iz Omega 3 ribljeg ulja,maslinovog ulja,badema,oraha,lesnika.....jedi salatu uz svaki obrok... navece jedi posni sir i vidjet ces napretka...Ovo sto radis sada sa hranom je katastrofa..nece ti pomoci ni brdo glutamina ako nastavis sa ovom ishranom..dzaba ces baciti pare....
Procitaj malo o ishrani prije treninga i posle treninga.....
Mjenjaj ishranu...procitaj tamo pod nutrition.. jelovnike..,ima ih brdo...sastavi sebi jedan slican pa ce ti neko odgovoriti jel ok .....

Van mreže nikola93

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
Odg: POMOC ZA HIPERTROFIJU, NE NAPREDUJEM
« Odgovor #17 poslato: April 24, 2011, 11:13:14 posle podne »
Iako neko vreme pijem kreatin i protein sa dekstr, jednostavno nema ama bas nikakvog napredka, ni u snazi,a kamoli masi.
odlucio sam da sad kupim i glutamin.Nisam ga nikada uzimao.

 
Lol

Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Odg: POMOC ZA HIPERTROFIJU, NE NAPREDUJEM
« Odgovor #18 poslato: April 24, 2011, 11:50:27 posle podne »
Iako neko vreme pijem kreatin i protein sa dekstr, jednostavno nema ama bas nikakvog napredka, ni u snazi,a kamoli masi.
odlucio sam da sad kupim i glutamin.Nisam ga nikada uzimao.

 
Lol

mozes da kupis sve moguce suplemente ali ako nemas ishranu nece biti ni napretka...lepo te pare daj na ishranu i sve ce biti u redu

Van mreže big77

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: POMOC ZA HIPERTROFIJU, NE NAPREDUJEM
« Odgovor #19 poslato: April 25, 2011, 09:40:01 posle podne »
Cao,opet ja,

citao sam dosta ovih dana i dosao do blagog zakljucka da je moj problem najverovatnije pretreiniranost pa otuda najverovatnije i smanjennje mase kod mene. Iako mesec dana pijem kreatin i protein sa dekstr, jednostavno nema ama bas nikakvog napredka, ni u snazi,a kamoli masi.

Da bih se vratio na pravi put (da nastavim da napredujem), odlucio sam, kupio bih sad
L-glutamine od Scitec Nutrition 300g

Ono sto me jos interesuje, da li je glutamin najbolji za ovakve probleme, ili bi mi preporucio bcaa ili nesto slicno, u cilju izlaska iz katabolizma i nastavljanju daljeg eventualnog napredka.

Ili je potrebno da napravim pauzu od 10 dana, ili mogu nastaviti sa manjim tezinama prvih 2 nedelje pa postepeno povecavati.

Kako da izadjem iz katabolizma?

Pozdrav, Ivan i naravno hvala...

Van mreže big77

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: POMOC ZA HIPERTROFIJU, NE NAPREDUJEM
« Odgovor #20 poslato: April 25, 2011, 09:41:32 posle podne »
sory druze,sad tek procitao tvoje savete za ishranu,
ok,hvala

Van mreže big77

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: POMOC ZA HIPERTROFIJU, NE NAPREDUJEM
« Odgovor #21 poslato: April 28, 2011, 07:20:03 pre podne »
Druze, uzeo juce prvi put L glutamin, negde oko 19:30,nakon treninga, na spavanje otisao u 22h.

A fora nisam mogao da zaspim do 3 ujutru, a u 6 vec na posao. Nije mi ovo trebalo nakon kvalitetnog treniga.

Jel imas savet kada da ga onda uzimam ,ako si imao iskustva sa njim, ili mozda organizam treba da se neko vreme navikne.

Pozdrav

Van mreže Hades

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: POMOC ZA HIPERTROFIJU, NE NAPREDUJEM
« Odgovor #22 poslato: April 28, 2011, 09:22:00 pre podne »
Cao,opet ja,

citao sam dosta ovih dana i dosao do blagog zakljucka da je moj problem najverovatnije pretreiniranost pa otuda najverovatnije i smanjennje mase kod mene. Iako mesec dana pijem kreatin i protein sa dekstr, jednostavno nema ama bas nikakvog napredka, ni u snazi,a kamoli masi.

Da bih se vratio na pravi put (da nastavim da napredujem), odlucio sam, kupio bih sad
L-glutamine od Scitec Nutrition 300g

Ono sto me jos interesuje, da li je glutamin najbolji za ovakve probleme, ili bi mi preporucio bcaa ili nesto slicno, u cilju izlaska iz katabolizma i nastavljanju daljeg eventualnog napredka.

Ili je potrebno da napravim pauzu od 10 dana, ili mogu nastaviti sa manjim tezinama prvih 2 nedelje pa postepeno povecavati.

Kako da izadjem iz katabolizma?

Pozdrav, Ivan i naravno hvala...

ne znam kako si mislio videti napredan u misicnoj masi poslije mjesec dana koriscenja proteina,ja pijem godinama proteine i kante i kilograme imam iza se ,to ne mozes tako gledat,probaj sa ishranom i vidjeces poslije mesjec dva dana neki mali pomak,ali mali nemoj mislit da ces izrasti za tako mali vremenski period,a 300gr glutamina tesko da te moze spasit i nadogradit na masi,ja sam ga pio 40gr dnevno samo zbog katabolizma ali to je nekad bilo

Van mreže big77

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: POMOC ZA HIPERTROFIJU, NE NAPREDUJEM
« Odgovor #23 poslato: April 28, 2011, 02:17:42 posle podne »
Interesuje me jos sledece, zbog posla, rucam oko 16 i 30 a u ter idem oko 18h,suplemente popijem odmah u 19h nakon treninga,a kada da veceram, to je pitanje?
Koliko vremena,minuta,sati,da prodje posle suplemenata, pa da veceram (prava proteinska hrana tunjevina,sira,mleko,pile,ono sto si me savetovao). Ne znam koliko se vari i apsorbuje prasak whey. Neko mi rece da ne idu suplement i pravo jelo vremenski blizu.

Vodio sam se logikom, posto uzmem 30 g proteina iz praha u 19h, a vec u 22 moram da lezem,znaci u 20h bar da klopam.


I jos jedno pitanje samo, sta uvece jesti, da li je bolje vise uh,na pr. musli i jogurt (sporovarujuci uh da ne bi upao u katabol.stanje preko noci) ili je ok ono sto ja jedem posle treninga i suplemntacije (proteini sa malo uh)?

Hvala ,Ivan

Van mreže Saidcg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: POMOC ZA HIPERTROFIJU, NE NAPREDUJEM
« Odgovor #24 poslato: April 28, 2011, 02:28:08 posle podne »
Sacekaj 45-60min posle ispijanja pwm-a, pa onda jedi cvrstu hranu ( proteine + uh ). Prije spavanja ti ne trebaju uh, vec samo proteini - niskomasni sir ili kazein...

Van mreže big77

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: POMOC ZA HIPERTROFIJU, NE NAPREDUJEM
« Odgovor #25 poslato: Maj 07, 2011, 10:39:56 posle podne »
Cao druze, pazi sad, zanima me veza izmedju erekcije i testosterona, cuo sam da sex,konkretno erekcija zapravo utice na smanjenje testestorona. A na netu sam procitao da je dobra za podizanje ovog bitnog hormona.

Pa ako znas samo ko je tu u pravu.

Da li zaista mora iskljuciti erekciju ili barem izbegavati, sto mi nikako ne bi islo u prilog, hm

 Pozdrav

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: POMOC ZA HIPERTROFIJU, NE NAPREDUJEM
« Odgovor #26 poslato: Maj 07, 2011, 10:48:25 posle podne »
samo ti cepaj male su to kolicine
ne stedi se  ;D

Van mreže Djolex

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 228
  • Svakog dana teretana ..
Odg: POMOC ZA HIPERTROFIJU, NE NAPREDUJEM
« Odgovor #27 poslato: Maj 08, 2011, 02:14:38 pre podne »
Cao druze, pazi sad, zanima me veza izmedju erekcije i testosterona, cuo sam da sex,konkretno erekcija zapravo utice na smanjenje testestorona. A na netu sam procitao da je dobra za podizanje ovog bitnog hormona.

Pa ako znas samo ko je tu u pravu.

Da li zaista mora iskljuciti erekciju ili barem izbegavati, sto mi nikako ne bi islo u prilog, hm

Smes ali samo levom rukom, jbt koja pitanja postavljas po ovoj temi , pa ti si šampion .. Ili  zajebavas ljude okolo, a oni se trude da ti pomognu ..

 Pozdrav