Septembar 24, 2024, 11:07:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.311 poruka u 18.765 tema - 20.971 članova - Poslednji član: RobertbeP
X3MShop banner

Autor Tema: Moja ishrana  (Pročitano 3044 puta)

Van mreže Jovan88

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Moja ishrana
« poslato: April 17, 2011, 10:48:46 pre podne »
Pozdrav
Planiram da krenem u teretanu za koji dan i da radim rotaciju UH pa sam odlučio da ovde postavim jelovnik pa da ga vi korigujete ako nije dobar.
Visok sam 181cm,  težak oko 80kg(zavisno od vage)i 23 god, nisam išao u teretanu do sada ali sam se pre bavio borilačkim sportovima 6 god.
I pre ovoga sam koliko-toliko pazio na ishranu i povremeno radio sklekove i trbušnjake.
Nisam planirao da idem u teretanu nešto dugo i da se tim nešto ozbiljnije bavim, samo želim da u ovih par meseci maximalno iskoristim odlazak u teretanu.

To je to, još sam razmišljao da kupim whey protein i da uzimam posle treninga i da možda uzimam po 2-3 kapsule omega 3 u danima kada imam malo UH.
Još me zanima šta pijete kad izađete u grad, znam da može limunada bez šećera ali to je preko dana, da li može kisela i šta još ?
« Poslednja izmena: April 17, 2011, 11:04:47 pre podne Jovan88 »

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Moja ishrana
« Odgovor #1 poslato: April 17, 2011, 06:23:58 posle podne »
Lepo si ovo osmislio, jos samo da se pridrzavas toga ;)
Kupi whey i pij ga posle treninga, a mozes i ujutru nekad ako ti dosadi da jedes ovas i jaja

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Moja ishrana
« Odgovor #2 poslato: April 17, 2011, 09:03:01 posle podne »
Pozdrav
Planiram da krenem u teretanu za koji dan i da radim rotaciju UH pa sam odlučio da ovde postavim jelovnik pa da ga vi korigujete ako nije dobar.
Visok sam 181cm,  težak oko 80kg(zavisno od vage)i 23 god, nisam išao u teretanu do sada ali sam se pre bavio borilačkim sportovima 6 god.
I pre ovoga sam koliko-toliko pazio na ishranu i povremeno radio sklekove i trbušnjake.
Nisam planirao da idem u teretanu nešto dugo i da se tim nešto ozbiljnije bavim, samo želim da u ovih par meseci maximalno iskoristim odlazak u teretanu.

To je to, još sam razmišljao da kupim whey protein i da uzimam posle treninga i da možda uzimam po 2-3 kapsule omega 3 u danima kada imam malo UH.
Još me zanima šta pijete kad izađete u grad, znam da može limunada bez šećera ali to je preko dana, da li može kisela i šta još ?

Veoma dobar plan, pridrzavaj se i bice rezultata. Naravno da moze kisela, moze Coca Cola Zero, Cola Light, Pepsi Max, Step, Frutti sokovi...

Van mreže Jovan88

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Moja ishrana
« Odgovor #3 poslato: April 17, 2011, 09:20:04 posle podne »
verujem da hoću jer kad nešto zacrtam toga se i pridržavam
odlučio sam da izbacim  tunjevinu,a ubacim 150-200g mesa i junetinu
tunjevinu samo kad sam u nekoj žurbi ili nisam u stanu pa napravim od nje sendvič za poneti
« Poslednja izmena: April 17, 2011, 09:29:00 posle podne Jovan88 »

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Moja ishrana
« Odgovor #4 poslato: April 17, 2011, 10:27:06 posle podne »
verujem da hoću jer kad nešto zacrtam toga se i pridržavam
odlučio sam da izbacim  tunjevinu,a ubacim 150-200g mesa i junetinu
tunjevinu samo kad sam u nekoj žurbi ili nisam u stanu pa napravim od nje sendvič za poneti

Jos bolje, to jest, isplativije.

Van mreže Jovan88

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Moja ishrana
« Odgovor #5 poslato: April 19, 2011, 12:24:05 pre podne »
sad sam se bacio u računanje koliko kalorija unesem po danu i izračunao da u danima kada unosim 0 UH imam samo oko 1000 kalorija
dok u danima sa 200 UH imam oko 2500, ne znam da li je to dobro, mislio sam napraviti neku ravnotežu
pa da jedem oslić kada unosim 200 UH, a junetinu kada unosim 0 UH i ostala 3 dana piletina,
to bi napravilo neku ravnotežu, svim danima bi imao od 1900-2200 kalorija

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Moja ishrana
« Odgovor #6 poslato: April 19, 2011, 01:37:46 pre podne »
sad sam se bacio u računanje koliko kalorija unesem po danu i izračunao da u danima kada unosim 0 UH imam samo oko 1000 kalorija
dok u danima sa 200 UH imam oko 2500, ne znam da li je to dobro, mislio sam napraviti neku ravnotežu
pa da jedem oslić kada unosim 200 UH, a junetinu kada unosim 0 UH i ostala 3 dana piletina,
to bi napravilo neku ravnotežu, svim danima bi imao od 1900-2200 kalorija

A sta ti je cilj?

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: Moja ishrana
« Odgovor #7 poslato: April 19, 2011, 09:51:06 pre podne »
ma pusti racunanje,to ce te samo dovesti u konfuziju,rezultati su bitni,gledaj po sebi,mnogo ljudi povezuje matematiku sa bb,a to nema 2 cuke...
Beat the genetics!

Van mreže Jovan88

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Moja ishrana
« Odgovor #8 poslato: April 19, 2011, 09:58:15 pre podne »
A sta ti je cilj?

definicija, nadam se da se ovim planom može postići

ma pusti racunanje,to ce te samo dovesti u konfuziju,rezultati su bitni,gledaj po sebi,mnogo ljudi povezuje matematiku sa bb,a to nema 2 cuke...

ma znam, nego sam samo pitao da li dobro imati ovolike razlike u unosu kalorija ili je bolje da ih koliko toliko ujednačim
to je samo prebacivanje mesa u neki drugi dan, oslić ponedeljkom i četvrtkom kad imam 200 UH, a junetina sreda i nedelja kad je 0 UH, ostali dani piletina

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Moja ishrana
« Odgovor #9 poslato: April 19, 2011, 02:12:55 posle podne »
Vidi, kalorijski deficit, gubis kilazu. Tako da ne bi trebalo da bude problema.
Nije da ti imas 2 obroka, pa ti oni imaju 1000kcal, nego imas 5 kvalitetnih obroka.

Van mreže Jovan88

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Moja ishrana
« Odgovor #10 poslato: Jun 03, 2011, 02:39:46 posle podne »
Posle ove ishrane uspeo sam da smršam 5 kg, danas sam bio na merenju i rezultati su sledeći
74.5 kg  BMI 23, masti 18.2 i mišići 40.9  šteta je samo što nisam sve merio na početku programa pa da vidim za koliko se šta promenilo

Nikakav dodatak u ishrani nisam uzimao ali sad planiram uzeti proteine kako bi povećao mišiće

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Moja ishrana
« Odgovor #11 poslato: Jun 03, 2011, 09:09:50 posle podne »
da steta sto se nisi i na start merio...a i da vidis dal su ti misici ostali na isti %
znaci za mesec i po dana si spustio sa 80kg na 75?...to je za tvoju visinu negde idealna kilaza

e i imam 1 pitanje...ako uzmem ujutru whey,jel bolje da ga popijem na prazan stomak da bude prvi u redu za varenje :) ili da ga pijem posle 6-7 belanaca i ovsenih?
« Poslednja izmena: Jun 03, 2011, 09:13:03 posle podne shommy.990 »