Septembar 20, 2024, 05:51:05 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetak sezone...  (Pročitano 3814 puta)

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Pocetak sezone...
« poslato: Avgust 19, 2006, 06:28:15 posle podne »
E posto je leto jos malo pa proslo kao i zajebancije, vreme je da pocnem da treniram...
Pauzirao sam mesec ipo dana...
Za to vreme sam uzimao 5g kreatina na dan...

E sad mene zanima... od ponedeljka krecem sa treninzima... Da li da uzmem glutamin sad odmah na pocetku i da potrosim ovo malo kreatina sto mi je ostalo... ako tako uradim da li da vratim uzimanje kreatina na 10g denvno ili kako?
Ili da nastavim sa kreatinom samo da vratim 10g dnevno a kasnije kad udjem malo u formu i prodju me uplae da ubacim glutamin...

Ako imate vi neki predlog recite...

Poz ;)
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže manchester

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 117
Re: Pocetak sezone...
« Odgovor #1 poslato: Avgust 19, 2006, 08:26:23 posle podne »
predlazem ti da pod 1. uzmes protein, ako to ne podrazumevas.... a zasto kreatin mesec ipo dana kad nisi vezbao, da se ne bi izduvao, sta?

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Re: Pocetak sezone...
« Odgovor #2 poslato: Avgust 20, 2006, 03:06:28 pre podne »
Pa nisam vezbao ali znas ono, basket, plivanje itd... uostalom 5g na dan je smesno... to je kao da sam pojeo kilo mesa ;)
Uzecu protein, neki gainer pre nego visokoprocentni jer idem na masu sad...

A moje pitanje ostaje i dalje... da li na pocetku da uzmem kreatin odmah i glutamin ili jedno od ta dva ili nista...
Mozda da radim malo na "suvo" - prirodno mesec dva, pa kad vidim da ne ide napredak da onda ubacim ovo?
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže manchester

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 117
Re: Pocetak sezone...
« Odgovor #3 poslato: Avgust 20, 2006, 09:06:02 pre podne »
sto da ne,  moze malo i na suvo,  vratis se u formu, prodju upale itd, znaci malo se uhodas i ja bih se posle vratio na kreatin i naravno protein+dex ali ne gainer!    ja licno za glm ne dajem pare jer smatram da mi je korisnije da te pare usmerim na dobar protein !

Van mreže hajime

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Re: Pocetak sezone...
« Odgovor #4 poslato: Avgust 20, 2006, 10:42:58 pre podne »
Ja mislim da nema sta da cekas to jest da radis na suvo vec odma zvekni ako mozes i kreatin i glutamin i protein.
Mada ja se slabije razumem u ovo od ostalih ali eto to je moje misljenje.

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: Pocetak sezone...
« Odgovor #5 poslato: Avgust 20, 2006, 12:03:48 posle podne »
ma nemas sta cekati,sa kreatinom bi ja malo sacekao,jos si ga ti i uzmao dok nisi trenirao,ja mislim nepotrebno,pa napravi pauzu sa njim

sto se tice wheya,glukoze,glutamina....sa tim pocni odma(naravno ako imas love,ako imas blago tebi)

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Re: Pocetak sezone...
« Odgovor #6 poslato: Avgust 20, 2006, 04:37:22 posle podne »
Pa i nemam sad bas love preterano... treba nekako da rasporedim suplementaciju za celu sezonu a ne da uzmem sve zivo u prvih dva meseca...

Nego jel bolje uzeti protein ili glutamin... eto da mozete da birate sta bi izabrali?
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Pocetak sezone...
« Odgovor #7 poslato: Avgust 20, 2006, 05:38:46 posle podne »
Izgleda da je i meni pocetak sezone.. malo ozbiljnije da pristupim svemu.. malo more malo neke obaveze.. vec 2-3 mjeseca treniram skroz neredovno a ishrana Boze sacuvaj.. :)

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: Pocetak sezone...
« Odgovor #8 poslato: Avgust 20, 2006, 05:43:26 posle podne »
whey protein definitivno,takodjer njega moras piti sa glukozom u pwm poslije treninga
glukoza ti nije skupa

eto toliko

Van mreže manchester

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 117
Re: Pocetak sezone...
« Odgovor #9 poslato: Avgust 20, 2006, 06:46:27 posle podne »
protein=osnova , uvek gledaj da imas za dobar protein ili bar skoro uvek...meni posle na skali ide kreatin, za njega vec skoro svako moze da izdvoji neku lovu...batali glm pogotovo sto si ogranicen s' lovom, ne znam sta ocekujes od glutamina , cini mi se da ti je dosta visoko po prioritetu a po meni je promasena investicija, to sto ces ga ti uzimati u nekom relativno kratkom periodu po 5-10g dnevno mozes macku o rep da okacis, a skup je ....znaci nemoj mnogo da mozgas nego protein + kreatin a ostalo po meni samo ako te pare zuljaju u dzepu.

Van mreže SteX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
    • SZR "GAGA"
Re: Pocetak sezone...
« Odgovor #10 poslato: Avgust 21, 2006, 12:19:07 posle podne »
brate kilo mesa ne moze da zameni nista..

Feel the fear... and do it anyway - Bruce Lee

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Re: Pocetak sezone...
« Odgovor #11 poslato: Avgust 21, 2006, 12:58:26 posle podne »
Citat: BoRa_TS
Citat: Profimare
Pa nisam vezbao ali znas ono, basket, plivanje itd... uostalom 5g na dan je smesno... to je kao da sam pojeo kilo mesa ;)
Uzecu protein, neki gainer pre nego visokoprocentni jer idem na masu sad...

A moje pitanje ostaje i dalje... da li na pocetku da uzmem kreatin odmah i glutamin ili jedno od ta dva ili nista...
Mozda da radim malo na "suvo" - prirodno mesec dva, pa kad vidim da ne ide napredak da onda ubacim ovo?


Ovo prvo nerazumem sto si napisao da 5g kreatina dodje kao da si pojeo kilo mesa !  jesi se ti to salio ili sta?

Drugo cim krenes sa treningom sto se tice suplemencije mozes odma da uzmes sve , tako ja radim , u samom startu misicima je neophodno obezbediti dovoljno svega, te prirodne stvari mene barem neogranicavaju sto se tice vremenskog uzimanja , uzimam ih stalno , i smatram da ces samo osporavati napredak ako nesto izbacis.
Nisam se salio... Evo citiram...
"1kg (2.2 lbs.) of raw meat contains only approximately 4 grams of creatine" ;)
Posto kazu da nisam trebao da uzimam 5g dnevno kad ne vezbam, ja sam rekao pa to je kao da sam pojeo 1kg mesa dnevno vise sto se kreatina tice... a sad sto se proteina tice to ne racunam ;)

Nista onda... Gledacu da uzmem kvalitetan visokoprocentni protein i da nastavim sa kreatinom ali da ga vratim na 10g dnevno...
Posto sam probao mnogo proteina zanima me eto vase misljenje koji je dobar po vama... koncentrat, izolat, mesavina, proizvodjac itd. ;)

I da, uzecu i neke vitamine i minerale... uglavnom sam uzimao oligovit do sada...
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Pocetak sezone...
« Odgovor #12 poslato: Avgust 21, 2006, 12:59:15 posle podne »
Kreni od pocetka sa normalnom suplementacijom(nako kako inace radis),nema potrebe za "uhodavanjem" dok ne udjes u formu.Telu je odmah potrebna hrana i gorivo
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Re: Pocetak sezone...
« Odgovor #13 poslato: Avgust 22, 2006, 02:02:37 posle podne »
Uzeo sam optimum nutrition 100% whey gold standard... i prolab kreatin+dex...
Krecem punom parom...

Mare iz back in busines 8)
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Pocetak sezone...
« Odgovor #14 poslato: Avgust 22, 2006, 02:17:15 posle podne »
Citat: Profimare
Uzeo sam optimum nutrition 100% whey gold standard... i prolab kreatin+dex...
Krecem punom parom...

Mare iz back in busines 8)
Toooo Mare :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!