Septembar 27, 2024, 12:05:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.290 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: moviesgrankengibia
X3MShop banner

Autor Tema: Da li bih mogao da smrsam sa ovom dijetom?  (Pročitano 2788 puta)

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Da li bih mogao da smrsam sa ovom dijetom?
« poslato: Mart 26, 2011, 09:03:23 posle podne »
Dakle ovo je neka moja dijeta sto sam je sam napravio...

1. 1 celo  4 belanca + 60g ovas + 30g whey + 2 kapsule omega 3 + 1 kapsula multivitamin + 1 kapsula meltdown (oko 650 kcal)
2. 250g belog mesa + salalata + 1 crni tost 50g + 2 kapsule omega 3 (oko 500 kcal)
3. pre work out 5g bcaa 5g creatin 5 gr glutamin 2 kapsule meltdown (20-40 kcal,ne znam koliko glutamin ima kcal,a bcaa ima valjda 4kcal po gramu ko prot)
4. pwm 30g whey + 30g malto + 5gr bca + 5gr gluta + 5gr creatin( oko 280 kcal)
5. 250g belog mesa + zelena salata + maslinovo ulje + 1 crni tost 50g (oko  500 kcal)
6. 200g ella ( oko 100 kcal)
ukupno =  oko 2100 kcal
treninzi pon,uto,sre,cet i pet. tegovi 3x nedeljno, kardio 5x nedeljno low intesity 30-40 min

Ja sam se manje vise ovako i hranio zadnjih mesec dana samo sa vise UH i nisam radio cardio trening i isao sam 3x nedeljno u gym, dorucak je imao + 1 jaje i + 30g ovasa, obrok 2. i obrok 5.  oko 100g krompira ili pirinca.
Jedan kolega sa posla koji dugo trenira mi je rekao ako hocu da smrsam samo da smanjim UH.
Gledao sam da ubacim negde bademe ali to mi je mnogo kaloricno.
Da li bih uspeo da izgubim jedno 4 kg za mesec ipo dana uz ocuvanje misicne mase?Imam 83 kg 178cm oko 23 bf%
Citao sam o rotaciji UH,ali to me smara, da brojim npr danas toliko UH, sutra onoliko,danas trcim lagano prekosutra HIT,a onda za vikend lezim i gledam filmove.Npr svidja mi se keto dijeta jer ima napisan Pedjin jelovnik i tako mi je lakse da se pridrzavam toga i to mislim da krenem posle mesec ipo dana ove moje.Sta treba da ubacim ili izbacim za vikend npr kad ne treniram.
Ako moze neki savet, samo molim bez hejta, jos sam nov u ovom sportu i zelim da naucim :)
Pozdrav,



Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Da li bih mogao da smrsam sa ovom dijetom?
« Odgovor #1 poslato: Mart 26, 2011, 09:29:27 posle podne »
malo ti je ovo UH za svaki dan......nemas ni 100gr ukupno....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li bih mogao da smrsam sa ovom dijetom?
« Odgovor #2 poslato: Mart 29, 2011, 09:55:21 pre podne »
a kakvi su rezultati bili pre toga?
posto kazes da si se slicno maltene hranio skoro 2-3 mesecam,ondabi trebalo i da su rezulatati bar neki?

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Da li bih mogao da smrsam sa ovom dijetom?
« Odgovor #3 poslato: Mart 29, 2011, 07:19:49 posle podne »
Rekao sam zadnjih mesec dana, a ne 2-3...Pa promene su vidljive....skinuo sam oko 2-3 kg a nisam isao u deficit cesto,cak sam uzimao i junk food po nekad  i dobio sam na misicnoj masi i  stomak  mi izgleda mnogo ravnije.Nekako bolje izgledam na ogledalu.Sad cu da ubacim kardio.I pojacacu hidrate u cetvrtak i petak kada budem radio hiit cardio.A za vikend necu trenirati vec cu jesti vise UH a manje prot...To ce biti kao neka  rotacija UH. Osim ako te ne mrzi da mi napises jelovnik :)

Imam par glupih pitanja:
1.Da li kardio utice na kcal deficit? npr trebam da unesem dnevno 2500 kcal. Ja unesem 2000 i na kardiu potrosim 500.Da li to znaci da sam u deficitu 1000 kcal?Mislim jeste logicno ali da ne bih preterivao jer cu danas uraditi cardio 2x, ujutru i uvece i citao sam da preveliki deficit moze da usporti metabolizam, da dodje do katabolizma i da se sjebe imuni sistem.

2. Zasto su nam potrebne masti?Da li bih mogao da se hranim samo sa proteinima i hidratima i tako mrsavim? npr da jedem samo belo meso,tunjevinu,krompir i pirinac  i ellu i vlaknasto povrce.

Pozdrav,
« Poslednja izmena: Mart 29, 2011, 08:09:25 posle podne Djokili »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li bih mogao da smrsam sa ovom dijetom?
« Odgovor #4 poslato: Mart 30, 2011, 05:59:19 pre podne »
vidi se da nemas bas mnogo volje da citas zar ne?
jelovnik ti NE mogu da napisem jer nisi dao podatke koji su npr potrebni,pa iz razloga jer nemam vremena bas toliko a i ono sto je glavno je to da jelovnika na ovom forumu za ljude koji imaju problem kao tvoj ima barem 50ak ako ne i vise
el;em

1.iz kog razloga ces pojacavati UH kada radis cardio?
2.misicnu masu POVECAO NISI u vreme kada SKIDAS SALO jer je to na nivou na kome se ti nalzais (pocenitk ali bas u svemu) NEMOGUCE a pogtovo sa ovakvim pristupom jer bi trebalo da znas da je B gradivna materija a Uh energetksa.To sto si rekao da izlgedas bolje to je za svaku pohvalu ali tu nema govora o dva procesa uporedo

znam ja da to mnogi pricaju ali to je vise zarad promvisanja samog sebe,pricanja u vetar itd.jer bih ja voelo da mi neko pokaze na koji nacin je moguce npr izgubiti 3-5 kg sala (jer sve preko toga na mesecnom niovu NIJE ZDRAVO) a da sa druge strane dobije barem i 500 gr MISICNE MASE koju sve i da dobije je NEMOGUCE DA SE VIDI
ali ono sto je najzanimljivije je VAGA jer mi nije jasno kako se onda racuna samo gubitak kg na vagi (salo) a dobitak (misicna masa) ne racuna
tj ako imas 100 kg i skuno si 5 i vaga pokazuje 95 kg koliko si ti nonda u stvari iiizgubio sala a dobio misica :D
ali to i nije toliko bitno

neka rotacija uh NE POSTOJI-postoje pravila koja se postuju prilikom rotacije UH a ona se jakko dobro znaju i reuzlatat moze jedino doci ako se postouju.

brojati cal i prema njima pokusavati uskalditi tvoj jelovnik i nije bas pametno a to sam vec nekoliko puta objsanjvao
jer ti si tipacn primer da neko ko i malo promeni zivotne navike (uvede bar malo srejednu hranu itd) moze da ima reuzlatate
brojanje cal i racunanje potrebnih,unetih,potreosenih cal OSTAVI ZA KASNIJE kada ce ti sigurno trebati i kada zakucas sa skidanjem kilaze.

to oko cal deficita i usporvanja metabolizma si dobro citao a cela prica se i nadovezuje na to sta si citao
(prim-ako si ti unosio 2500 cal iz junka sve ovde godine,tebi je potrebno da sada unosis samo 2500 cal iz ZXRAVE HRANE i reuzlatti ce biti ti koji jesu),opet sam stavio br cal itd,ali kao sto rekoh ovo sam uradio samo da bi shvatio kako to funcinonise a ne da bi racunao cal

masti su preko potrebne ali preterivati i sa njima nema smisla i logike
izvor zdravih masnoca moras da imas u svojoj sihrani koju si naveo i nema razloga da izbegavas neto poptu masloinovog ili omega 3 ili takonecega

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Da li bih mogao da smrsam sa ovom dijetom?
« Odgovor #5 poslato: Mart 30, 2011, 03:06:59 posle podne »
Mislio sam da ubacim u cetvrtak i petak jos oko 100g hidrata kad bidem radio Hiit a smanjim prot.
To sto si rekao da sam pocetnik i krenem da se hranim zdravije da se rezultati i primecuju,i to mislim da si u pravu i da ne treba da se opterecujem toliko sa kalorijama..
Treba da se gubi do 1kg nedeljno.Sve preko nije zdravo i to znam...Ja radim i studiram, pa mi je malo teze da racunam kalorije i tako to,ali srecom na poslu imam kuhinju.
Sredio sam ishranu i drago mi je zbog toga..Ja na poslu kad kazem da jedem ovsene sa vodom i belanca, oni se krste i kazu "pa to ni svinje ne jedu" :), jer su za njih dijete musli sa jogurtom za dorucak i voce preko dana i ne smes da jedes posle 6, a nikad se ne zapitaju sto im se sve vrati za mesec dana kad se vrate na uobicajeni rezim ishrane...
Sto se tice masti to isto unosim..maslinovo ulje u jelima sa zelenom i krastavac salatom a omega 3 unosim par kapsula u jelima gde namam te salate.
Cilj mi je da do sredine jula skinem ovaj visak.Od 1. juna cu krenuti sa ketogenom dijetom i nadam se dobrim rezultatima.
Pedja hvala na savetima i izdvojenom vremenu.
Pozz,

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li bih mogao da smrsam sa ovom dijetom?
« Odgovor #6 poslato: Mart 31, 2011, 01:41:33 posle podne »
ako tako radis,tj ako tako planiras da radis,uspeh ce ti sigurno biti zagarotovan i nemoj samo da odsuptas od tog svog plana i to je to..